|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Plavalni tečaj
27.2.2014 11:30:19   
.tojeto.
V našem vrtcu bodo organizirali plavalni tečaj. Enkrat tedensko med 12:00-16:00.
Imam otroka starega 3,5 let, obožuje vodo.
Vprašanje - bi ga ve vpisale na tečaj? Ali pa je vaš otrok na takem tečaju že bil - izkušnje.
Prosim, da debata ne zaide v vode kaj je med vrtcem dovoljeno in kaj ni - vem, da je to pereča tema, vendar bi res raje slišala izkušnje. Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Plavalni tečaj
27.2.2014 11:36:22   
Katy78
Pri nas so ga imeli šele letos, star je 5 let. Če bi ga organizirali že prej, bi ga seveda vpisala, ker tudi obožuje vodo. Imeli so 10 obiskov in mu je bilo zelo všeč, zdaj pa hodi še v plavalni klub na tečaj. Zakaj pa imaš pomisleke?

(odgovor članu .tojeto.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Plavalni tečaj
27.2.2014 11:42:40   
.tojeto.
Pomisleki:
- star je 3,5 - je to morda prekmalu? user posted image
- kako potekajo tečaji? Lahko tečaj privede do tega, da se mu plavanje zameri (jih silijo v vodo, pod vodo)?

.... taki standardni pomisleki pred neznanim user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Plavalni tečaj
27.2.2014 11:48:54   
Katy78
Jaz bi imela pomisleke le, če bi se vode bal. Tako se je ni pa nikoli, od vsega začetka jo je imel rad. Nič jih niso silili... Zdaj ko hodi v plavalni klub, tečaj se je komaj začel, so stari med 4 in 10 let. Prvič so jih pač spustili v bazen (tisti manjši, da dosežejo dno) in so tekali gor in dol, pač privajanje na vodo, zdaj drugič bodo pa preverjali, kakšno predznanje imajo otroci da jih potem v homogene skupine razdelijo. Še evdno je možnost, da potemn ne hodi, če mu ni všeč. Mi smo imeli v vrtcu pl. tečaj itak zastonj, tukaj v klubu pa tudi ne zahtevajo takoj plačaila ampak dajo otroku možnost, da se vidi, ali mu zadeva ustreza ali ne. Ne vem, če v kakšnem pl. tečajo koga silijo v kaj...

(odgovor članu .tojeto.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Plavalni tečaj
27.2.2014 12:11:54   
.tojeto.
Katy78 hvala za podatke. user posted image
Pri nas je tečaj plačljiv in mi res ne bi bilo najbolj všeč, če bi se po prvem dnevu premislil - siliti pa ga ne mislilm user posted image Ko sem mu omenila, je bil zelo navdušen - kaj pa bo kasneje pa itak ne morem predvideti...
Tudi naš se nikoli ni bal vode, res rad plava, ravno zato bi ga rada vpisala - da bo kakšen dan v vrtcu malo drugačen.
Saj bomo imeli sestanek in nam bodo več povedali - zanimajo me le izkušnje drugih.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Plavalni tečaj
27.2.2014 12:37:10   
RIJA*
meni se ne zdi prezgodaj.
če se mu bo zamerilo ali ne, je odvisno čisto od inštruktorja, kakšen pristop ima, ampak nečeloma so to čisto skulirani tipi,ki vedo z otroci :) izjeme seveda obstajajo....

jaz imam pri neplavalcih edino pomisleke pred večjimi skupinami z enim inštruktorjem, zato sem ga raje dala v individualni tečaj, kjer sta bila dva tečajnika in inštruktor.

zlomljena noga se zaceli, utopiš se pa samo enkrat.

(odgovor članu .tojeto.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Plavalni tečaj
27.2.2014 12:45:28   
romy

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

jaz imam pri neplavalcih edino pomisleke pred večjimi skupinami z enim inštruktorjem, zato sem ga raje dala v individualni tečaj, kjer sta bila dva tečajnika in inštruktor.

zlomljena noga se zaceli, utopiš se pa samo enkrat.

Se popolnoma strinjam....


Tudi moj najmlajši je strar 3,5 let in ga še v sanjah NE BI dala na tečaj plavanja. Časa ima še več kot dovolj...sicer pa vsaka mama najbolje pozna svojega otroka.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Plavalni tečaj
27.2.2014 12:59:04   
ronja
Vprašanje - bi ga ve vpisale na tečaj? Ali pa je vaš otrok na takem tečaju že bil - izkušnje.

Je bila, ja. Moje izkušnje: vprašaj, kje bo tečaj. Naši so imeli tečaj v bazenu od enega fitnesa, ki je seveda manjši in temu primerno bolj kloriran, ker ga ne pucajo tako kot tavelike, ki so namenjeni rekreativnemu plavanju (ala DIF - ta je najčistejši, pa Tivoli, Kodeljevo v Lj.) NO, ker vzgojiteljice seveda ne rečejo otrokom, da naj slečejo kopalke, ko se tuširajo, je mala, ki ima zelo občutljivo kožo, mela celo ritko razjedeno, dobesedno rana. Najprej nisva pogruntala od česa, potem ko je bilo tečaja konec, mi je šele kapnilo.

Kar se tiče števila otrok - neplavalcev na enega inštruktorja so strogi predpisi (največ 8), če je globoka voda pa še manj.

Silijo jih po moje ne v vodo, sploh ne tako malih, saj nas to na tečajih za vaditelje res naučijo, da tega pa pod nobenim pogojem ne, tako da ne vem, če je kateri, ki tega ne bi dojel (srčno upam, da ne). Večinoma se majo fajn na tečaju. Moji tamali pa ni bilo tako zelo všeč, ker je rekla, da jo silijo delat eno vajo, ki ji ni všeč, njej se pa ne da vadit, če ji ne gre takoj superduper (ona ni glih tako zelo pridkana kot taprva, ki bo naredila vse, kar ji rečejo). Odvisno od vzgojitelja, kako jih zna zmotivirat. Moja tamala sicer obožuje vodo in obožuje telovadbo v vseh mogočih oblikah, sovraži pa telovadbo v vrtcu (jo majo pa ob 7:30, jaz bi jo tudi sovražila:D)...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu .tojeto.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
27.2.2014 13:01:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu .tojeto.)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Plavalni tečaj
27.2.2014 13:11:59   
ronja
ankica, boste pa prišli na morje;) Mimogrede: you've got mailuser posted image sam tko... mimogrede... da ne bi spregledala;).

Sama sem sicer za plavalne tečaje, zelo za, edino pri tamali pa res ni bil najbolj posrečen in če bi vedela, da bo tako, je ne bi vpisala (parkrat ni hotela it, pa una požrta ritka, pa ni bilo tako fajn kot ko se mi zabavamo v bazenu;). Samo je res največ odvisno od učitelja plavanja in večinoma so zelooo fajn. Sama vem, da so zelo fajn pri Ribi, samo ta vrtec je mel pač eno drugo, majo svojo športnico, ki očitno nima tako posluha za otroke, ker ji ni všeč, kadar jih ima ona, kaj češ.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Plavalni tečaj
27.2.2014 13:12:33   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Kar se tiče števila otrok - neplavalcev na enega inštruktorja so strogi predpisi (največ 8), če je globoka voda pa še manj.




za moje pojme absolutno preveč, sploh v tej starosti in popolni neplavalci...
smo bili ravno včeraj na bazenu s to, ki je hodila z našim in gledali našega inštruktorja, ki jih je imel 7, od tega 3 plavalce. ostali pol plavalci...pa se je meni osebno to vseeno zdelo tu mač user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Plavalni tečaj
27.2.2014 13:18:32   
ronja
za moje pojme absolutno preveč, sploh v tej starosti in popolni neplavalci...

To je maksimum, nisem še delala, da bi bilo res tako, sama tudi ne bi upala imet 8 neplavalcev na skrbi. Navadno sta na to število neplavalcev vsaj dva. Te pa razumem, sem tudi sama zelo previdna pri vodi, ker kot si rekla - utopiš se samo enkrat. Je pa res, da so ti ljudje tudi navajeni non stop štet. Pri nas smo delali tako, da je bil eden vedno zunaj, ne v bazenu, ampak zunaj, da je imel pregled nad vsemi in jih je ves čas samo štel in gledal, če je vse ok. Drugi je vodil uro v bazenu. Tretji pa je hodil s tistimi, ki so morali lulat itd..., pomagal, kar je bilo treba s tistimi, ki še niso znali, motiviral posamezne, itd...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
27.2.2014 13:18:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Plavalni tečaj
27.2.2014 13:30:30   
ronja
(bom pogledala, odgovorim jutri, zasuta z delom, dobiš tudi vse obljubljeno, tak da bo doooolg mail. Za morje pa itak ;-) )
Ne,ne, ni to, kar v miru:). nič ne mudi.

Mogoče preveriš čistostin kloriranost dotičnega bazena, preden jo vpišeš - greste enkrat tja. Če vidiš, da je katastrofa, si prihraniš stroške, če vidiš, da je ok, se bo otrok bolj domačega počutil, ker bo tam že enkrat prej z vami. Win.win.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Plavalni tečaj
27.2.2014 13:49:37   
.tojeto.
Moj namen je, da se zabava user posted image
Tečaj bo v Atlantisu. Predvidevam, da jih bodo tja vozili z avtobusom (nismo iz LJU).

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Plavalni tečaj
27.2.2014 19:25:03   
ronja
Ok, ni idealno, je pa ok, to je velik bazen, veliko vode - manjša gostota bakterij, zato je treba manj klora (in ker živijo od tega, tudi bolj menjajo vodo kot fitnesi, vem, da so govorili, da so ful razlike, ampak ker nikoli nisem bila v teh bazenih, si nisem mislila, da je res taaaka razlika... Mi je škoda, ker imamo ta bazen zelo blizu (dostopen peš), ampak jih ne bom nikoli tja peljala... V atlantis pa, tam bojo uživali:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu .tojeto.)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Plavalni tečaj
27.2.2014 19:32:45   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: .tojeto.

Vprašanje - bi ga ve vpisale na tečaj? Ali pa je vaš otrok na takem tečaju že bil - izkušnje.


Absolutno dobre user posted image , toliko, da sem se naslednje leto vpisala še sama v cel semester user posted image .


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu .tojeto.)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Plavalni tečaj
27.2.2014 19:37:08   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: .tojeto.

Vprašanje - bi ga ve vpisale na tečaj? Ali pa je vaš otrok na takem tečaju že bil - izkušnje.


Absolutno dobre user posted image , toliko, da sem se naslednje leto vpisala še sama v cel semester user posted image .




verjetno je bil fajn mlad učitelj user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Plavalni tečaj
27.2.2014 19:38:38   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: .tojeto.

Vprašanje - bi ga ve vpisale na tečaj? Ali pa je vaš otrok na takem tečaju že bil - izkušnje.


Absolutno dobre user posted image , toliko, da sem se naslednje leto vpisala še sama v cel semester user posted image .




verjetno je bil fajn mlad učitelj user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image

Naša je bla kar prfoksa...sosedovi pa niso bili slabi user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Plavalni tečaj
27.2.2014 20:07:24   
mateyka
stana se je rabla še metuljčka naučit plavat user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Plavalni tečaj
27.2.2014 20:12:35   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

stana se je rabla še metuljčka naučit plavat user posted image


To smo pustili za starejša leta...ker trenerji so vsako leto mlajši user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Plavalni tečaj
27.2.2014 20:16:47   
skuštrana
Jaz bi ga dala. Nasi so vsi šli pri tej starosti in ni bilo z nobenim problemov. Je pa res da priteh letih se ni nekega hudega ucenja plavanja, je bolj igra v vodi. Letos ( nas najmlajsi je star 4,5) pa ze lepo preplava nekaj metrov.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Plavalni tečaj
27.2.2014 20:37:55   
dota

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

stana se je rabla še metuljčka naučit plavat user posted image


To smo pustili za starejša leta...ker trenerji so vsako leto mlajši user posted image


Niso to oni mlajši, veš....user posted image user posted image user posted image
Samo tebi se jajčeca starajouser posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Plavalni tečaj
27.2.2014 21:11:27   
mateyka
ne predolgo čakat - metuljček je zahteven; še ko si mlad ni lahek, ko si pa star(a) pa lahk samo sanjaš da eno dolžino zdržiš user posted image

http://www.youtube.com/watch?v=w6n_SrjLypA

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Plavalni tečaj
27.2.2014 22:21:14   
malaMravljica
Jaz sem zadnjic sla skozi papirje, ki sem jih dobila pri pediatru pri pregledu pri 4 letih in tam pise, da pri 4 letih so sposobni se naucit plavat. In tudi razmisljam, da ga moram pocasi nekam upisat.
Gor v uvodnem vprasanju pise, da bo tecaj med 12 in 16 uro. Ne vem, bodo ves ta cas vsi delali ali bodo le nakaj casa tam ali kako. Pri tej starosti zelo dvomim, da bodo tako mali zdrzali toliko casa, sploh v vodi. Vem, ker je bil moj ravno na smucarskem tecaju in so bili vsi ti mali do 6 let posteno utrujeni, pa so imeli dobri 2 uri smucanja skupaj. Prvic so imeli v ponedeljek in v sredo, ko so imeli spet so bili vsi po vrsti noro zdelani od prvic in vsem je manjkalo motivacije.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?