|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Plenice
22.7.2007 17:01:56   
Anonimen
No, jaz sem se odločila, da bom v začetku user posted image  povijala le z bombažnimi plenicami, vendar se mi je zdaj nekaj ustavilo... user posted image
Vem, da mi bodo v porodnišnici vse pokazali in povedali, ampak ne bi rada izpadla popolnoma nevedna.
Torej, potrebujem 1 tetra in 1 povijalno (za 1x previt mislim, drugače imam 30 tetra in 15 povijalnih) in čez prekrivne hlačke, al kako??
Kakšne prekrivne hlačke pa??
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Plenice
22.7.2007 18:18:39   
Naty*Taja
Poslušaj, če bodo kolki malega dobro razviti, ne bo treba povijat v bombažne. Je dost sam plenička za enkratno uporabo. Če pa ne, pa daš to pleničko in čez eno bombažno in tetra, da zavežeš in to je to. Če pa si pristaš bombažnih in ne bo treba na široko povijat, pa kupi racmanove pralne pleničke in je to to!

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
22.7.2007 18:20:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Plenice
22.7.2007 20:23:29   
Anonimen
tiana, javi, koliko časa boš tako povijala.

Ko boš ugotovila, kako to vse ob straneh ven šprica in kako težko je to oprati in koliko je tega previjanja, pranja...pa kako hitro se umažejo draga oblačilca iz katerih zelo težko spreš novoronjčkov kakec...

Zamisli si, da previjaš vsaj 8x na dan. Moj je bil pokakan vsaj 6x na dan. Vsaj 3 x tako, da je prišlo še na tetra pleničko. PA je bilo enega pranja. Pa v tej vročini pajsati pokakane pleničke, da se jih nabere za stroj user posted image .

Jaz sem za pampers ali katere druge ekološke za enkratno uporabo. ČE bi te bile tako bad, bi jih ne delali. Druga zgodba je pri tistih, ki imajo resnične alergije.

Jaz vidim pri povijanju samo s tetra pleničkamo somo dodatno delo, izgubo časa, ogromno porabo praška, elektrike....dodatno utrujenost, ta čas raje posvetim otročku ali sebi.

AMpak, če se vseeno odločiš za to varianto, se ne sekiraj, ker ti bodo vse pokazali v porodnišnici in če boš totalni laik, ne boš izpadla nevedna ven. Kdo razen zdr. delavcev pa se je učil širokega povijanja? Vse ti bodo pokazali.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Plenice
22.7.2007 21:02:38   
bskrle
Poznam nekaj mamic, ki so povijale v izključno navadne plenice več kot pol leta, pravijo,da prišparajo, potem sem ugotovila, da pač njihovi otroci ne kakajo 6x na dan ...
Jaz sem previjala tako ene 6 tednov, ej pa res mož rihtal plenice...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Plenice
22.7.2007 21:39:15   
blue sky
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh


Jaz vidim pri povijanju samo s tetra pleničkamo somo dodatno delo, izgubo časa, ogromno porabo praška, elektrike....dodatno utrujenost, ta čas raje posvetim otročku ali sebi.



se strinjam

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Plenice
22.7.2007 21:56:26   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh
Ko boš ugotovila, kako to vse ob straneh ven šprica in kako težko je to oprati in koliko je tega previjanja, pranja...pa kako hitro se umažejo draga oblačilca iz katerih zelo težko spreš novoronjčkov kakec...

Jaz vidim pri povijanju samo s tetra pleničkamo somo dodatno delo, izgubo časa, ogromno porabo praška, elektrike....dodatno utrujenost, ta čas raje posvetim otročku ali sebi.

Imamo bombažne plenice Bambinomio, ki se odlično obnesejo. Noranji del je v bistvu malo drugače zašita tetra plenica, ki vpija veliko boljše kot racmanovi vložki (potrdila tudi kolegica, ki je z navadno tetra probala). Prekrivne hlačke so prijetne in mehke, ker so različnih velikosti redko prepustijo, saj za novorojenčka uporabljaš manjše kot za malčka. Seveda se zgodi, da gre skozi, ampak nam pamperska večkrat zatajiuser posted image .

S pranjem ni veliko dela, pač še ena žehta več na par dni. Kot da se mi to pozna pri 10-ih strojih na teden. Vržem v stroj, dodam prašek, pritisnem gumb - 2 minutiuser posted image
Za daljše izhode in ponoči imamo pamperske. Mala bo stara 3 mesece, pa sem do danes kupila 6 paketov pampersk. Pomoje bom kmalu not prinesla €. Najvažnejše - ritka lepa in nič rdeča.

Praška dam zelo malo, raje zavitek sode bikarbone zraven in višjo temperaturo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Plenice
23.7.2007 5:39:34   
saška*
Živjo...
jaz sem povijala z navadnimi tetra plenicami, ker je bila naša na začetku alergična na skoraj vse plenice za enkratno uporabo. Čeprav so rekli v porodnišnici da je s kolki vse ok, sem jo povijala široko, ker se lahko v prvih treh mesecih še vedno poslabšajo in moraš kasneje dojenčka previjati široko...in s tem ni prav nič narobe. Če boš povijala tako ti priporočam provijalno plenico ( švedsko ) nanjo pa še dve tetra s tem da v spodnjo zaviješ polivinil in se s tem bolj ali manj izogneš mokrih oblekic ( porabila sem okoli 3 bodye na dan ) . Na njih sem dajala predlogice na katerih ostane kakec in ga potem samo streseš dol.

Z navadnimi plenicami ne vem če boš res kaj prišparala... voda, elektrika, praški. tvoj čas... jaz sem se pač odločila za njih. Je pa res, da sem jih samo dva tedna likala in potem več ne, razen za k zdravniku.

LP

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Plenice
23.7.2007 7:27:06   
Anonimen
S pranjem ni veliko dela, pač še ena žehta več na par dni. Kot da se mi to pozna pri 10-ih strojih na teden. Vržem v stroj, dodam prašek, pritisnem gumb - 2 minuti



Kaj a potem te posrane plenice pajsate par dni v košu ali kako, ker jaz tega ne štekam.

(odgovor članu Putka)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Plenice
23.7.2007 8:01:21   
kjava
Jaz mam tud racmanke in se mi tud ne zdi, da je z njimi kaj veliko dela. Mečem jih direkt v pralni stroj, ko je poln, ga pa zalaufam. Itak dam zraven še druge cunje- brisače, tetra plenice itd., tako, da se hitro napolne.
Pa tud, če so problemi s kolki, je z racmankami itak široko povit.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Plenice
23.7.2007 8:16:07   
Anonimen
Hvala vsem za nasvete. No, saj bom še videla. Nič ni 100%. Problem je le v tem, da so me iz vseh strani dobesedno zasuli z informacijami... Pa te plenice, pa une... Vse sem pomešala. Pa Racman, Štorklja...
No, sedaj sem si na jasnem. Vsaj mislim.user posted image
Mislim, da bodo te tetra kar odpadle... V začetku bom kar poskusila z eno Pampersko, pa tetra čez, tudi če bodo kolki ok. No, razen če bo imel kakšno hudo alergijo. Ma upam, da ne.

(odgovor članu kjava)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Plenice
23.7.2007 8:25:48   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh

Kaj a potem te posrane plenice pajsate par dni v košu ali kako, ker jaz tega ne štekam.


ja, tud mene to zanima. sem namreč kupila racmane, pa nisem sigurna kako jih tretirat do pranja (eni so mi rekli namočit v mrzlo vodo do pranja) ??
drugače pa ja ne bom prala vsako posebej.. user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Plenice
23.7.2007 21:53:30   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh
S pranjem ni veliko dela, pač še ena žehta več na par dni. Kot da se mi to pozna pri 10-ih strojih na teden. Vržem v stroj, dodam prašek, pritisnem gumb - 2 minuti

Kaj a potem te posrane plenice pajsate par dni v košu ali kako, ker jaz tega ne štekam.

Točno tako. Imam en ajmar, plenico pri previjanju splaknem (če je posrana z močnim tuš curkom drekec dol sperem), vržem mokre not. Pa tetra in brisačke tudi zraven. Na 2-3 dni perem, nič ne smrdi. Se pa dobi tudi ena protibakterijska kemikalija za v čeber dodat, te ne uporabljam.

Imamo tudi Sangenicov koš za pamperske, ne praznimo ga vsak dan in smrdi 5x bolj kot bombažne plenice. Pa poscana pamperska meni smrdi za crknit, tolk je ene kemije not. Ker dojenčkov urin skoraj nima vonja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Plenice
23.7.2007 22:11:36   
karamela
Jaz tudi povijam v povijalne plenice štorklja in čez volnene prekrivne hlačke. Kadar pa kam gremo pa kombiniram s plenicami za enkratno uporabo.

Dela priznam, da je malo več. Na plenice se da tudi plenično podlogo, ki zadrži blato. To podlogo vržeš skupaj z blatom v WC.

Pa še en podatek- plenica za enkratno uporabo rabi 500 let, da se razkroji. En otrok pa povprečno porabi, če sem si prav zapomnila celo tono plenic.
 
Torej pohvalno,če si se odločila za uporabo bombažnih plenic.
 
 
 
 

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Plenice
24.7.2007 9:23:52   
martinuška
karamela, vse lepo in prav, in res, da plenice za enkratno uporabo onesnažujejo okolje, res pa je tudi, da se okolje precej obremenjuje s pranjem navadnih (bombažnih) plenic (voda, prašek).

Ni vse črno-belo, ne...

< Sporočilo je popravil martinuška -- 24.7.2007 9:24:09 >

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Plenice
24.7.2007 9:32:46   
Anonimen
Pa še en podatek- plenica za enkratno uporabo rabi 500 let, da se razkroji. En otrok pa povprečno porabi, če sem si prav zapomnila celo tono plenic.


Saj jih pa ne zakopavam na vrtuuser posted image .

Pri nas za njih poskrbi Saubermacher, pa tudi dvomim, da jih kje odlagajo za 500 let, ampak zanje in ostalo svinjarijo poskrbijo tako kot treba. A potem tudi vložke ne smem uporabljati? Koliko pa teh ponuca ženska v življenju?user posted image No bom pa tudi za sebe začela tetra uporabljati.

(odgovor članu karamela)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Plenice
24.7.2007 9:35:31   
TheAngel
Dobra vprašanja... Vložke itak ne smeš uporabljati - obstaja neka taka plastična posoda katera nadomesti tampone in vložke... (meni osebno zelo nagnusna reč)

Me zanima kje je to glede plenic pisalo - to 1 tona in zakopavanje na vrtu
Ker je pri nas v šoli za starše en par načel to temo - da je to grozljivo, da bi moral zakopati na vrtu pa mu za 15 rojstni dan rečti "evo to je pa tvoje naj ti bo za darilo".

Sigurno pa pranje - praški, mehčalci itd tudi onesnažujejo. Pa uporaba takih količin pitne vode za pranje...


_____________________________

Kako lepo je biti v troje...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Plenice
24.7.2007 10:02:01   
anandrej
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh

Saj jih pa ne zakopavam na vrtuuser posted image .

Pri nas za njih poskrbi Saubermacher, pa tudi dvomim, da jih kje odlagajo za 500 let, ampak zanje in ostalo svinjarijo poskrbijo tako kot treba. A potem tudi vložke ne smem uporabljati? Koliko pa teh ponuca ženska v življenju?user posted image No bom pa tudi za sebe začela tetra uporabljati.


Ja Saubermacher jih pa na svojem "vrtu" zakoplje in tam so zakopane 500 let, preden se razkrojijo. Razen, če jih ne sežgejo, kar pa dvomim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Plenice
24.7.2007 10:18:52   
Anonimen
Pri nas uporabljamo Racmanke pri 16 mesečni hčerki (ki je kot dojenček zeloooo veliko kakala) in jih bomo tudi pri dojenčku, ki ga pričakujemo avgusta. Kombiniramo jih s plenicami za enkratno uporabo kadar kam gremo ali pa če je zelo vroče.
Ne predstavljam si, da bi hčerko neprestano zavijala v plenice za enkratno uporabo, ki so polne kemikalij. Pranje plenic mi ne predstavlja nobenega napora. Mečem jih v koš za smeti s pokrovom (ne smrdi), vanj dam pralno vrečo. Ko je poln vrečo enostavno iz koša vržem v stroj.
Prihranek je bistven, prašek pri tem predstavlja minimalen strošek, saj itak gledam, da ga dam čimmanj. Namesto mehčalca dam domač jabolčni kis. O tem kaj bolj onesnažuje okolje: plenice za enkratno uporabo ali nekaj pralnega praška, ki ga 2-3x na teden uporabim pri pranju plenic pa itak ne bi zgubljala besed.
To je moje mnenje in izkušnja.

(odgovor članu anandrej)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Plenice
24.7.2007 10:36:52   
Anonimen
u potem pa ima veeeeeeeeelik in smrdeč vrt . user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Plenice
24.7.2007 11:07:26   
kjava
Tam, kjer delajo racmanke, se da dobit tudi bombažne vložke za ženske, ki se jih opere, tako da...

Kar se pa tiče onesnaževanja s praškom, mam pa jaz namen sprobat pralne oreške.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Plenice
24.7.2007 11:16:31   
anandrej
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh

u potem pa ima veeeeeeeeelik in smrdeč vrt . user posted image


A še nikoli nisi videla/vohala odlagališča odpadkov? Jaz na srečo samo po TV user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Plenice
24.7.2007 19:59:45   
lunca2
Mi povijamo le še v pampersko, ker je s kolki vse uredu. Prej pa sem povijala v pampers in bombažne.



_____________________________

17.06.2007 ob 23:17 je na svet prijokal najin sonček Ažbe!

(odgovor članu anandrej)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Plenice
24.7.2007 20:37:43   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: kjava

Tam, kjer delajo racmanke, se da dobit tudi bombažne vložke za ženske, ki se jih opere, tako da...

Kar se pa tiče onesnaževanja s praškom, mam pa jaz namen sprobat pralne oreške.

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Plenice
25.7.2007 12:18:13   
SašaR
Mi smo uporabljali leto dni samo racmanke in so nam bile super (razen če smo kam šli). Potem je šla tamala v vrtec in smo prešaltali na pamperske, in ugotovili, da je stvar dejansko ful dražja, kot vsa stvar pri racmankah (nakup, prašek elektrika, voda,...). Tako da sedaj čez poletje doma zopet uporabljamo racmanke. Je pa edini problem, da naša mala, veliko pije in ni niti za sekundo primiru - pride dokaj hitro skozi (ima na riti eno plenico cca 2h).

_____________________________

21.2.2006 se je rodila naša princeska Neja

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?