|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pljučnica
27.12.2008 19:07:11   
caillou
Kako pomagat otroku s pljučnico, seveda poleg antibiotikov in tekočine ? Kako naj spravim vanj paracetamol, ko mi pa vse vrže čez ? Aja, fantek je star pet let in pol. Kako naj ublažim neproduktiven kašelj ? Vsakega domačega nasveta bom zelo vesela. Hvala in lp, kajla.


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pljučnica
27.12.2008 19:29:55   
Gina
Daj mu svečko, če ima previsoko vročino. Pa veliko za pit. Pa malo mu dvigni vzglavje, da ne bo čist ležal, vsaj meni je pomagalo lažje dihat. Pa da nisem imela mrzel prsni koš - če sem se odgrnila, se je sprožil plaz kašlja. Kdaj pa je dobil AB? Tisto relativno kmalu prime. bo boljše, če ne prime, ima premalo močne antibiotike.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pljučnica
27.12.2008 19:30:37   
Anonimen
Domač sirup iz smrekovih vršičkov. 

(odgovor članu caillou)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pljučnica
27.12.2008 19:37:02   
Volga
Kaj pa vem, jaz sem mojemu enkrat, ko je kašljal do nezavesti po nasvetu tašče prepražila navadno sol in jo še toplo dala v nogavico, ter vse skupaj privezala na prsi. Ne vem, če je to pomagalo, samo potem je kmalu nehal s kašljanjem. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pljučnica
27.12.2008 19:38:56   
caillou
Noben sirup do sedaj mu še ni pomagal, tudi smrekovi vršički ne. Vzglavje ima že kar nekaj časa dvignjeno, ker je preboleval bronhitis in mu je očitno šlo naprej. Prsni koš mu masiram in ogrevam s toplimi bezgovimi cvetovi in materino dušico od ....(ne bi delala reklame).

Danes je dobil amoksiklav, prej je bil na fromalidu (nič pomagalo). Še kakšna res dobra domača alternativa ?


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pljučnica
27.12.2008 19:41:26   
zvesta
Si poskusila z medom in čebulo?

Čebulo nasekljaš, daš gor žličko medu in puistiš stat. Sprosti se tekočina, ki se naj spije. Če pa bo hotel, pa lahko poje tudi čebulo. Je kar finega okusa in tudi čebula ni pekoča.

Drugače je pa moja sestra nečakinji kuhala nek čaj s čebulo, ampak ne vem točno kako ga je pripravila. Lahko pa povprašam.

Da bi le se pocajtali vsi čimprej.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pljučnica
27.12.2008 19:43:54   
zvesta
Evo, to sem našla:

Čebula proti okužbam
Doma narejen sirup iz čebule je cenjeno domače zdravilo pri okužbah dihalnih poti. V mešalniku zrežite 500 g surove čebule in čebulno kašo na hitro prekuhajte skupaj s pol litra vode, 100 g medu in 350 g surovega sladkorja (največ 2 minuti). Napolnite v temno steklenico. Sirup drži v hladilniku ca. 8 dni. Zaužijte 4 - 5 jedilnih žlic dnevno.

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pljučnica
27.12.2008 19:44:48   
zvesta
Evo, pa še tole:

Jaz tavečjemu naredimo tole (bom kar skopirala tako kot je ena napisala):

Sesekljaš 1 čebulo in dodaš cca 1 dl medu. Vse skupaj kuhaš toliko časa, da čebula spusti sok oz. postane steklena. Potem to precediš skozi gazo in še ožameš, da izstisneš kar največ soka.
Sirup je potem najbolje naliti v rjavo stekleničko (od zdravil).
Daješ pa mu ga lahko tudi večkrat na dan. Je pa dobro, da ga daješ še nekaj časa tudi po tem, ko je že bolje.

Pomaga pa pri vsakem kašlju. Še posebno pri takem, kjer se sluz ne izloča, ker čebula pomaga mehčati sluz v pljučih, da se lažje izkašljuje. Pomaga tudi pri bronhitisu in pljučnici. Jaz ga dajem svojim otrokom od 1 leta naprej. Mlajšim pa je bolj priporočljivo čebulo nasekljati, jo popražiti in čimbolj toplo dati na prsni koš. Učinek je podoben kot pri sirupu.

http://209.85.129.132/search?q=cache:1gK7-UESd6IJ:www.mama.si/forum/index.php%3Ftopic%3D48804.0+čebula+kašelj&hl=sl&ct=clnk&cd=4&gl=si

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pljučnica
27.12.2008 19:48:36   
caillou
O najlepša hvala zvesta, tole bom pa uporabila.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pljučnica
27.12.2008 19:48:40   
Gina
Pa so mu dali kakšen sprej za lažje dihanje? Po tistem bi moral lažje dihat in manj kašljat. A fromilid mu pa ni pomagal, ojoj... Še dobro da mu je zamenjala AB. Meni se je lani enako zgodilo. En antibiotik ni pomagal, je šele drugi. A ima ta mali tudi alergijo? Včasih antihistaminiki pomagajo še zraven. Tako vsaj pravi naš pulmolog, da se včasih te pljučne reči vlečejo zaradi alergij.

Naša zdravnica je sicer ponavadi rekla, naj otroka zapremo v kopalnico, pa naredimo savno notri, da bo zelo vlažen in topel zrak, da lažje diha. Ampak to je rekla pri prehladih, ne vem kako je s tem ob pljučnici.

Pa tale bezeg in materina dušica, al pa sol, pri nas pa ponavadi kamilice pražene kot obkladek na prsi smo tudi dajali pri prehladih. Ne vem pa kako je s tem pri pljučnici.
Zanesljiva stvar ki pomaga, je crkljanje in crkljanje in pozornost, zgleda da nič veliko drugega dodatnega ne moreš naredit.
Boš videla, da bo zdaj boljše, ko bo ta pravi AB prijel. user posted image

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pljučnica
27.12.2008 19:50:07   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: caillou

O najlepša hvala zvesta, tole bom pa uporabila.


držim pesti, da bo učinkovalo...

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pljučnica
27.12.2008 20:00:09   
caillou
Zvesta, ni mi jasno tole s praženjem čebule. Kaj se tole praži na olju ali brez olja ?

Gina, mali dobi crkljanja v enormnih količinah. No, sedaj grem pražit čebulo. Verjetno je to mišljeno, kuhanje nad soparo al kako? Ni mi jasno kako bi prepražila čebulo brez olja.

Ne, mali ni alergik, vsaj da bi vedeli ne.


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pljučnica
27.12.2008 20:02:46   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: caillou

Zvesta, ni mi jasno tole s praženjem čebule. Kaj se tole praži na olju ali brez olja ?



Kje si brala o praženju čebule? Skuhat jo moraš, ne pražit.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pljučnica
27.12.2008 21:11:07   
caillou
Ne, sem mislila za tisto praženje, ko otroku narediš čebulne obkladke. Sva že naredila tole. Hvala še enkrat. Jutri se bom pa lotila čebulnega sirupa. 

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pljučnica
27.12.2008 21:55:15   
zvesta
O čebulnih obkladkih pa jaz nisem nič govorila, ker tega ne poznam. :)

Naj vam pa pomaga karkoli....

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pljučnica
27.12.2008 22:14:23   
caillou
Mlajšim pa je bolj priporočljivo čebulo nasekljati, jo popražiti in čimbolj toplo dati na prsni koš. Učinek je podoben kot pri sirupu.


Tole sem mislila, k si kopirala od neke druge mame.


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pljučnica
27.12.2008 22:24:02   
Primoza
Neproduktiven kašelj kaže na to, da antibiotiki (še) niso prijeli. Ali so postavili diagnozo vrste pljučnice?

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pljučnica
27.12.2008 22:41:45   
caillou
Ne, Primož. V ponedeljek mora na RTG. Danes smo ga urgentno peljali na urgenco, ker enostavno temperatura ni padla, kašelj pa je postajal vedno manj produktiven (glede na to, da preboleva/da je preboleval bronhitis) in vedno močnejši. Zdravnica na urgenci je slišala pljučnico.




_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pljučnica
28.12.2008 7:56:20   
muha1
Caillou pri nas je bilo enako pri prvem sinu. Antibiotik na antibiotik, pa bronhitisi, pljučnice. Potem pa smo ga dali na alergološke teste ( tudi on ni kazal znakov alergij ) in test pokazal plusov, da dol padeš user posted image . Alergije so se kazale kot znaki bronhitsa ali pljučnice. Po pravilnem zdravljenju proti alergiji, nismo preboleli razen rahlih prehladov nič user posted image .

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pljučnica
28.12.2008 9:05:50   
Primoza
Poleg zanimivega nasveta, ki ti ga je dala zadnja uporabnica je res tudi to, da nekatere bakterije, ki povzročajo atipično pljučnico ne reagirajo na amoksiklav. Opisani neproduktivni kašelj se pojavi tudi pri okužbi z mikoplazmo pneumonio, s katero imamo mi zelo neprijetne izkušnje. Je pa tako nalezljiva, da se slej ko prej okuži cela družina.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pljučnica
28.12.2008 10:53:10   
caillou
Primož, pri nas doma bolehamo že šesti teden. Punca je bila celo teden dni v bolnišnici, ker je imela tako hud bronhitis, da so sumili na obstrukcijo pljuč. Potem se je zadeva za štiri dni pomirila, ko je zopet dobila bronhitis, potem je za bronhitisom zbolel tudi fantek, ki se mu je pa vnetje žal razširilo še na pljuča. Bomo videli, mogoče bomo pa jutri pri pediatru res omenili argeološke preiskave.

Hvala za vse nasvete, D.

< Sporočilo je popravil caillou -- 28.12.2008 10:54:18 >


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pljučnica
28.12.2008 13:21:39   
zvesta
Kako ste danes? Kaj bolje?

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pljučnica
28.12.2008 19:28:14   
Mišni
Joooj, Kalju, nisem sploh videla, kako ste bolani.

Sem že brala, da zelo pomaga sirup iz črne redkve in medu. Tukajle kopiram en recept:

Pripravimo sirup Sirup iz sveže redkve pripravimo tako, da redkev olupimo, operemo, na drobno naribamo, prelijemo z medom in limoninim sokom ter pustimo stati tri do štiri ure, nato iz mase izcedimo sok in uživamo nekajkrat na dan po eno žlico sirupa (otroci eno čajno žličko). Blagodejno deluje proti bronhitisu in hudemu kašlju. Do sirupa pa lahko pridemo tudi tako, da redkvi na vrhu odrežemo pokrovček in izdolbemo toliko, da lahko vanjo damo dve žlici medu, pokrijemo in pustimo stati dva dni. Redkev spusti še svoj sok. Vsak dan zaužijemo po eno žličko.  Upam, da ste kaj bolje.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pljučnica
28.12.2008 19:43:54   
caillou
Hvala za skrb. Nejcu danes ni imel vročine in niti enkrat ni bruhal. MIslim, da je antibiotik prijel, hvala bogu. 

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pljučnica
28.12.2008 19:48:11   
zvesta
Sem vesela in upam, da bo šlo vse še samo navzgor.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?