|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Požeruhec
22.9.2009 9:04:56   
Hope2
Glede na tukajšnje poste, imamo mi glih kontra težavo. Naš 10 mesečnik je non stop lačen. Bog ne daj, da koga vidi jest, ker takoj začne AM AM in če mu ne damo (nimam v sekundi pri roki), se začne dret, jokat , am am am am am. Če vidi, da grem k šporhetu kaj pristavit je že am am am. Čez dan poje kar veliko, ker non stop neki je. Med glavnimi obroki ima še vsaj po 2x snack (kako sadje, grisin, prepečenec, koruzne ploščice, riževe vaflje, skorjico kruha, krhlje jabolk)
In to je vedno huje, vedno bolj histeričen jok in dretje.

Skrbi me ne, ker ni debel, daleč od tega. Pri 9 mesecih 9,500 in 77cm velik. Pa tudi zelo aktiven je. Bolj me zanima kako ga odvadit od tega sitnarjenja? Je imela katera sploh take težave? Jih je minilo? Ste mu vedno dale za jest? Jaz mu dam, sam me skrbi, da ga ne bo minilo in bo še samo hujeuser posted image .
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Požeruhec
22.9.2009 9:13:01   
mika
ja, jaz sem ji vedno dala za jest. Kasneje ko je jedla hrano z nami, je jedla z vsakim, ko je prišel domov. Živeli smo pri mojih starših in tako kot so hodili domov, mož, sestra, mama, oče...tako je jedla z vsakim posebej. Danes nima nobenih težav s težo. Je otrok, ki porabi ogromno energije, non stop v muvingu in potrebuje hrano. Sicer ne poje ogromne količine, ampak vsako uro bi nekaj jedla.....vmes je tudi veliko sadja.
In tud men včasih presede, ko druga ne slišim kot...mamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii jaz bi nekaj jedlauser posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Požeruhec
22.9.2009 9:41:31   
kristinaj
ma ni požeruh. mogoče se ne naje dovolj ko ima obroke :=))... naša je bila približno taka kot vaš, le da je imela 100g več in kakšen cm manj :=))...oborke je imela tako zjutraj in zvečer 250 ml mleka, dopoldanska sadna malica s piškoti, kosilo, popoldanska malica in še večerja.....
mali pa je dosti manj in mu fali le 300 g , cm pa so isti (ko je imel 9m)....
tudi naš dela am am pa mu dam škorjo kruha in ker se izkaže da ni lačen jo na tla vrže in še vedno vztraja s svojim am am...

ga bo že minilo, nič bat in otroka nahranit.. od gresina se ne bo zredil....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Požeruhec
22.9.2009 9:59:09   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

ma ni požeruh. mogoče se ne naje dovolj ko ima obroke :=))... naša je bila približno taka kot vaš, le da je imela 100g več in kakšen cm manj :=))...oborke je imela tako zjutraj in zvečer 250 ml mleka, dopoldanska sadna malica s piškoti, kosilo, popoldanska malica in še večerja.....
mali pa je dosti manj in mu fali le 300 g , cm pa so isti (ko je imel 9m)....
tudi naš dela am am pa mu dam škorjo kruha in ker se izkaže da ni lačen jo na tla vrže in še vedno vztraja s svojim am am...

ga bo že minilo, nič bat in otroka nahranit.. od gresina se ne bo zredil....


MOgoče si spregledala, da me ne skrbi, da bi se zredil oz da preveč poje, temveč me skrbi to sitnarjenje, da se ne bi še poslabšalo, Npr gremo v oštarijo na kosilo in še preden naročimo on že vidi pri sosednji mizi hrano in že kriči. Smo bili na plaži, zagleda hrano pri sosedu in že kriči. Grem na kavo, vidi šalčke in žličko, pa je že jok.
Poje pa glavne obroke veliko, če se naveliča sedet za mizo, še vedno pol poje do konca na tleh. Tak da se sigurno naje. Pa ko si kaj sfehta bo to tudi pojedel, ne bo vstran vrgel, tako da ni niti približno tako, kot pri vašem am am.

Tak je kot mika opisuje, sam k sreči nas ni tolk pri bajtiuser posted image . In zdaj si me mika spomnila na besede: "mami jaz bi nekaj jedla", da sem bila jaz istauser posted image

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Požeruhec
22.9.2009 12:41:56   
Katy78
Joj Hope, pri nas je zdaj že nekaj časa tako, da ne sme nikogar videti da ima kaj v ustih, ker začne lazit za njim in toliko časa sitnari, da dobi. Zdaj mi že ca. 1 teden po jutranji flaški (popije ca. 200ml) sitnari, ko me 5 minut po tistem, ko je pojedel, vidi s kruhom. Vedno sem mu morala malo dati (no, če je pol žemlje s sirom malo). Potem pa sem mu danes dala za zajtrk kruh in vanj nadrobila mleko, ker sem si mislila, da morda ga pa mleko ne nasiti... Pojedel je pol kajzerice in ca. 180ml mleka, pa me je čez 15min. videl da jem in je spet težil. user posted image  Jaz sem mu zdaj kar skrijem, ko jem zajtrk, da me ne vidi, kosilo pa pojem takrat ko on spi... Zaenkrat je to edina rešitev, če pa kam gremo, je pa spet sitnarjenje če koga vidi, da je. Takrat ga poskusim umakniti, da ne vidi...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Požeruhec
22.9.2009 12:46:45   
mika
 Katy, zakaj pa se mu skrivaš, ko ješ? Jaz se naši nisem

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Požeruhec
22.9.2009 13:02:04   
Hope2
Zjutraj  je spil 240ml mleka, potem sem jaz jedla, sem mu dala prepečenec, je mož jedel, mu je dal skorjo kruha. Za malico je pojedel 1 banano, 1 breskev, 2 piškota. Takoj po malici odšibava v štacuno, se ustaviva na kavi, dobi grisin in koruzno ploščico in v trgovini se mu je strgalo. Revček sploh ni zmogel več registrirat kolk hrane je okoli njega in se je še samo drl am am, am. Sem ga vzela v naročje, je bilo za nekaj sekund boljše, pol pa se je začel trgat iz roke, da bi šel dol in pobrat vso to hrano.
In tega sem se bala, da bo to sitnarjenje prešlo v to, kar sem danes prvič doživela v štacuniuser posted image .

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Požeruhec
22.9.2009 13:05:21   
Hope2
Katy, sem že tudi jaz pomislila, da bi se mu skrila, pa vidim, da sploh nismo samo mi problem, da četudi kam gremo in vidi pri drugih hrano je isto, tak da brezveze skrivanje, se nič ne reši

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Požeruhec
22.9.2009 13:09:38   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Katy, zakaj pa se mu skrivaš, ko ješ? Jaz se naši nisem


Zato, ker ga me morem gledat in poslušat ko sitnari in me prosi za hrano. Pa vem, da ni lačen, ker ima 5 obrokov na dan (+flaša tik pred spanjem) in to so konkretni obroki, ne par žlic. Zato nočem, da takole fehtari iz same navade ali razvade ali česarkoli že. Ker potem mi bo nonstop samo jedel... Ah, ga bo že minilo, enkrat.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Požeruhec
22.9.2009 13:10:31   
Pat74
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Revček sploh ni zmogel več registrirat kolk hrane je okoli njega in se je še samo drl am am, am.

user posted image user posted image user posted image user posted image

Mi mamo tle enga soseda k je tak, ampak ta ima že 2 leti. Jaz mislim, da ga bo slej ko prej minila lakota - a si mogoče poskusla, da mu daš enkrat jest do fula, da mu je skor slabo, sej vem, se sliši malo kruto, ampak mogoče bo pa zaleglo.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Požeruhec
22.9.2009 13:14:07   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Katy, sem že tudi jaz pomislila, da bi se mu skrila, pa vidim, da sploh nismo samo mi problem, da četudi kam gremo in vidi pri drugih hrano je isto, tak da brezveze skrivanje, se nič ne reši


Pri nas kar pali, ker sva cel dan sama doma, med vikendi gremo k eni ali drugi babici in takrat ima on kosilo takrat kot ostali. V gostilno pa z njim še nismo šli, tako da ne vem, kako bi bilo tam. Je pa res, da v trgovini da mir, ne teži. Sem si pa zadnjič vzela kepico sladoleda tako da ni videl, ampak to je bil en šesti čut, ker se je po par sekundah v vozičku obrnil nazaj k meni (kar ne naredi skoraj nikoli), videl sladoled in potem histeričen jok. S prstom sem mu dala malo sladoleda, se je tresel, kot da ne bi še nič jedel, pa je pol ure nazaj pojedel nektarino, banano in 2 veliki žlici zdrobljenih piškotov. user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Požeruhec
22.9.2009 13:15:51   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Pat74

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Revček sploh ni zmogel več registrirat kolk hrane je okoli njega in se je še samo drl am am, am.

user posted image user posted image user posted image user posted image

Mi mamo tle enga soseda k je tak, ampak ta ima že 2 leti. Jaz mislim, da ga bo slej ko prej minila lakota - a si mogoče poskusla, da mu daš enkrat jest do fula, da mu je skor slabo, sej vem, se sliši malo kruto, ampak mogoče bo pa zaleglo.


Poje že do fula, ker ko je sit, začne ven pljuvat in ni šans, da mu dam več v tistem ternutku. Lahko pa probam spet čez 15 minut in bo pojedel.

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Požeruhec
22.9.2009 13:18:22   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Katy, sem že tudi jaz pomislila, da bi se mu skrila, pa vidim, da sploh nismo samo mi problem, da četudi kam gremo in vidi pri drugih hrano je isto, tak da brezveze skrivanje, se nič ne reši


Pri nas kar pali, ker sva cel dan sama doma, med vikendi gremo k eni ali drugi babici in takrat ima on kosilo takrat kot ostali. V gostilno pa z njim še nismo šli, tako da ne vem, kako bi bilo tam. Je pa res, da v trgovini da mir, ne teži. Sem si pa zadnjič vzela kepico sladoleda tako da ni videl, ampak to je bil en šesti čut, ker se je po par sekundah v vozičku obrnil nazaj k meni (kar ne naredi skoraj nikoli), videl sladoled in potem histeričen jok. S prstom sem mu dala malo sladoleda, se je tresel, kot da ne bi še nič jedel, pa je pol ure nazaj pojedel nektarino, banano in 2 veliki žlici zdrobljenih piškotov. user posted image


Tudi pr nas je še sprva bilo tako nedolžnouser posted image , zdaj pa vsak dan huje. To v trgovini danes je bilo prvič, pa greva skoraj vsak dan. Ko pa sebi kupim sladoled, pa kar sprosim še ne prazen kornet za njega, ziher je ziheruser posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Požeruhec
22.9.2009 13:19:21   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Katy, sem že tudi jaz pomislila, da bi se mu skrila, pa vidim, da sploh nismo samo mi problem, da četudi kam gremo in vidi pri drugih hrano je isto, tak da brezveze skrivanje, se nič ne reši


Pri nas kar pali, ker sva cel dan sama doma, med vikendi gremo k eni ali drugi babici in takrat ima on kosilo takrat kot ostali. V gostilno pa z njim še nismo šli, tako da ne vem, kako bi bilo tam. Je pa res, da v trgovini da mir, ne teži. Sem si pa zadnjič vzela kepico sladoleda tako da ni videl, ampak to je bil en šesti čut, ker se je po par sekundah v vozičku obrnil nazaj k meni (kar ne naredi skoraj nikoli), videl sladoled in potem histeričen jok. S prstom sem mu dala malo sladoleda, se je tresel, kot da ne bi še nič jedel, pa je pol ure nazaj pojedel nektarino, banano in 2 veliki žlici zdrobljenih piškotov. user posted image


Tudi pr nas je še sprva bilo tako nedolžnouser posted image , zdaj pa vsak dan huje. To v trgovini danes je bilo prvič, pa greva skoraj vsak dan. Ko pa sebi kupim sladoled, pa kar sprosim še ne prazen kornet za njega, ziher je ziheruser posted image



user posted image

No, upam, da pri nas ostane nedolžno. user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Požeruhec
22.9.2009 13:19:26   
Pat74
Ja očitno že rabi tolko hrane - kaj pa pijača, a dovolj pije?

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Požeruhec
22.9.2009 13:20:57   
Pat74
Pa še to, so mu že kdaj prečekiral krvni sladkor?

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Požeruhec
22.9.2009 13:21:21   
Taula
Ah moja je tudi velik požeruhec.user posted image  Se mi zdi da ves čas nekaj melje. Jaz ne jem pred njo malice, ker se začne dreti ama, ama in teži dokler ne dobi. Pač jem naskrivaj če mi ne uspe jesti takrat ko ona je. Pa vem da ni lačna, ker dosti poje, samo če ona koga vidi da je začne obvezno težiti.  No, sedaj ko je v varstvu tudi menda kar pridmo melje. Ostali otroci se igrajo, ona pa še malcauser posted image  Če gremo v gostilno pač teži in ji preusmerim pozornost. Za enkrat še gre. V trgovini se dere ama, če vidi čokolado, ali pa kruh, takrat pa kar voziček hitro naprej porinem in začuda neha težiti.user posted image
Ne vem..pri moji še nisem doživela da ne bi hotela jesti (razen če ji hrana ni dobra)..vidim samo da če je sita, je ful počasi, ampak hrane pa ne zavrne.user posted image  Ima pa 11,5 kg pri skoraj 17 mesecih. Ni ravno suha, ne pa debela.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Požeruhec
22.9.2009 13:26:20   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Pat74

Ja očitno že rabi tolko hrane - kaj pa pijača, a dovolj pije?


O tem pa raje  ne bi, ker je pravi mali pijančekuser posted image . če je treba tudi zeksa cel magični lonček. Na dan spije 2-3 magične lončke vode, plus mleko v flaši (okoli 4dcl na dan)

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Požeruhec
22.9.2009 13:27:42   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Pat74

Pa še to, so mu že kdaj prečekiral krvni sladkor?


ne, sem že pomislila tudi na to, ker tolk spije, ampak mi je pediater rekel, da je normalno, da je to vse normalno in nekak mu verjamem

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Požeruhec
22.9.2009 13:29:12   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Katy, zakaj pa se mu skrivaš, ko ješ? Jaz se naši nisem


Zato, ker ga me morem gledat in poslušat ko sitnari in me prosi za hrano. Pa vem, da ni lačen, ker ima 5 obrokov na dan (+flaša tik pred spanjem) in to so konkretni obroki, ne par žlic. Zato nočem, da takole fehtari iz same navade ali razvade ali česarkoli že. Ker potem mi bo nonstop samo jedel... Ah, ga bo že minilo, enkrat.


Fehtari zato, ker mu je hrana dobra, ne pa iz razvade
Ne vem.....men je nepojemljivo, da bi se pred otrokom skrivala, razen če bi bil na dijeti.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Požeruhec
22.9.2009 13:49:45   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Katy, zakaj pa se mu skrivaš, ko ješ? Jaz se naši nisem


Zato, ker ga me morem gledat in poslušat ko sitnari in me prosi za hrano. Pa vem, da ni lačen, ker ima 5 obrokov na dan (+flaša tik pred spanjem) in to so konkretni obroki, ne par žlic. Zato nočem, da takole fehtari iz same navade ali razvade ali česarkoli že. Ker potem mi bo nonstop samo jedel... Ah, ga bo že minilo, enkrat.


Joj no, si zapela za tole "skrivanje". Pač ne jem pred njim, ker sicer bi cel dan po malem jedel, tega mu pa ni treba, ker ima 5 konkretnih obrokov in še vmes vedno kakšno malenkost in res ni treba, da ima vedno do fula nafilan želodček.
Fehtari zato, ker mu je hrana dobra, ne pa iz razvade
Ne vem.....men je nepojemljivo, da bi se pred otrokom skrivala, razen če bi bil na dijeti.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Požeruhec
22.9.2009 15:54:42   
žab*ca
Verjamem Hope2 da je nadležno,po drugi strani pa bodi vesela,marsikdo se mora fajn namatrat,da otroci jejo.Trenutno tudi pri nas,res je bolan,pa vseeno mora jesti in moram ponucati maksimalno silo,da mu preusmerim pozornost od žlice,da avtomatsko kot robot.
Tudi drugače ni nek požeruhec,pa bi včasih kar raje videla,imaš veliko večje veselje kuhati in pripravljati.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Požeruhec
22.9.2009 21:25:50   
pokica_
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Zjutraj  je spil 240ml mleka, potem sem jaz jedla, sem mu dala prepečenec, je mož jedel, mu je dal skorjo kruha. Za malico je pojedel 1 banano, 1 breskev, 2 piškota. Takoj po malici odšibava v štacuno, se ustaviva na kavi, dobi grisin in koruzno ploščico in v trgovini se mu je strgalo. Revček sploh ni zmogel več registrirat kolk hrane je okoli njega in se je še samo drl am am, am. Sem ga vzela v naročje, je bilo za nekaj sekund boljše, pol pa se je začel trgat iz roke, da bi šel dol in pobrat vso to hrano.
In tega sem se bala, da bo to sitnarjenje prešlo v to, kar sem danes prvič doživela v štacuniuser posted image .



Sorry, Hope men je tole kar si napisala tko smešno, da se kr naglas smejem! user posted image  Upam, da mi nebomo imeli takih problemov, smo šele 4 mes danes bli stari. A že od vsega začetka je takšen jedec ali to zdaj pred zdajšnjim?



_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Požeruhec
23.9.2009 7:41:18   
Hope2
Tudi ob polnem dojenju je bil non stop lačen in na joški, ni se samo crklal, ampak vedno vlekel, kot da ne bi jedu cel dan.

Umirilo se je nekje pri uvedbi GH pri 4,5 mesecih in vse do 7meseca, od takrat se stopnjuje.

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Požeruhec
23.9.2009 11:38:14   
Nina00
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Glede na tukajšnje poste, imamo mi glih kontra težavo. Naš 10 mesečnik je non stop lačen. Bog ne daj, da koga vidi jest, ker takoj začne AM AM in če mu ne damo (nimam v sekundi pri roki), se začne dret, jokat , am am am am am. Če vidi, da grem k šporhetu kaj pristavit je že am am am. Čez dan poje kar veliko, ker non stop neki je. Med glavnimi obroki ima še vsaj po 2x snack (kako sadje, grisin, prepečenec, koruzne ploščice, riževe vaflje, skorjico kruha, krhlje jabolk)
In to je vedno huje, vedno bolj histeričen jok in dretje.

Skrbi me ne, ker ni debel, daleč od tega. Pri 9 mesecih 9,500 in 77cm velik. Pa tudi zelo aktiven je. Bolj me zanima kako ga odvadit od tega sitnarjenja? Je imela katera sploh take težave? Jih je minilo? Ste mu vedno dale za jest? Jaz mu dam, sam me skrbi, da ga ne bo minilo in bo še samo hujeuser posted image .

Vedno sem dala za jest. Je pa imel faze hude lakote, ko bi ves čas nekaj jedel in je tudi za obroke pojedel velikooooo, in faze, ko je jedel precej manj. Jaz sem se in se še ravnam po njegovem apetitu. Pazim edino, da so vmesni prigrizki čim bolj zdravi oz, da to niso sladkarije ali kupljeni slani prigrizki.
Pri nas se je sitnarjenje umirilo, ko je ugotovil, da, če rečem, da bo dobil, tudi vedno dobi. Sem mu pa dala kakor hitro sem mogla user posted image  Sem imela vedno sveže in suho sadje na dosegu roke user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Najlepša voščila za mamo
Ravno takrat, ko potrebujemo navdih za čestitko, ki bi jo radi namenili mami, se nam rado pripeti, da ostanemo z izprazn...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?