|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pogrevate krompir?
20.4.2006 22:48:27   
PIAF
Sem že v naslovu navedla....Mi tega običajno doma nismo počeli, ker bi naj bilo škodljivo. Sprašujem pa se, če je res tako škodljivo in ne počnete tega? Namreč jaz ko skuham krompir za pražit, se mi v bistvu ohladi, ko ga narežem in ga ponovno segrejem, ko ga pražim. Ko grem jest npr. v Nordsee, mi že pečen krompirček pogrejejo v mikrovalovki itd.itd.

Kaj pa vi pravite na to?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pogrevate krompir?
20.4.2006 22:50:52   
al1*
Pogrevam. Ponavadi pražen krompir. Tudi v njokih uporabim kuhan krompir, pa potem še enkrat skuham. Tudi mi ni jasno, zakaj se ga ne bi smelo pogretiuser posted image .

_____________________________

lp


(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pogrevate krompir?
20.4.2006 22:53:02   
Jančika_
En nemški kuhar (Tim Mälzer, na Voxu ma svojo oddajo) pravi, da je naboljši pečen krompir tak, ki ga skuhaš prejšnji dan in naslednji dan potem popečeš v ponvi. To pogosto naredim, pa smo še vsi živi. In zdravi menda tudi. Tako da po moje ni panike.

Verjetno je to ostanek one miselnosti, ko je bilo treba šparati z vsem, razen s krompirjem, ki je bil poceni in veliko ljudi ga je imelo doma. Še moja cimra na faksu je vedno rekla, s krompirjem pa res ne bomo šparali (so ga imeli doma) in ga je naredila 2x preveč, pol sva ga pa stran metali. Z ostalim je bila pa bolj šparovna.

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pogrevate krompir?
20.4.2006 22:58:32   
Anonimen
Nikoli ne pogrevam krompirja (pripravljenega na kakršenkoli način). Pa nimam pojma, zakaj.

(odgovor članu PIAF)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pogrevate krompir?
20.4.2006 23:24:37   
suziq79
Jaz ga pogrevam v vsaki obliki, ki ima potem še kaj okusa.

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pogrevate krompir?
20.4.2006 23:31:36   
kapica
Jaz ga tudi pogrejem, se nisem mislila na to da bi skodlo.

Kaj pa sploh dandanes ne skodi vec?

_____________________________

Sedaj nas je pa pet!

(odgovor članu suziq79)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pogrevate krompir?
20.4.2006 23:39:37   
Olivija
Mi smo to vedno počeli, ker najbolj slasten je bil večkrat prepražen krompir user posted image .

Zaenkrat smo vsi o.k. Sem se pa morala že skregati z mamo od mojega partnerja, ker je ona trdila, da  je to škodljivo, kakšnega pametnega razloga pa ni navedla.



(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pogrevate krompir?
21.4.2006 6:44:25   
CUKRČEK
seveda ga pogrevam. Pa saj tudi v trgovini prodajajo že kuhan in drugače obdelan krompir in je to dovoljeno. To je pač samo ena čudna miselnost, da se ga ne sme pogrevat. PA recimo kao tudi gob ne smeš pogrevat....joj, kolikokrat sem jaz prejšnji dan naredila gobjo "čorbo" pa nismo umrli.....pa je moja mati skor fršlok zadel ko je to slišala..da pač pogrevam gobe. Kr neki.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pogrevate krompir?
21.4.2006 8:50:33   
Anonimen
jst sam pireja ne pogrevam, ker se mi zdi da pol nima več okusa.

Večkrat pogret pražen krompir - ampak un v kosih in ne zmečkan - NJAMIIIIIIIIIIII. Al pa mrzel je tud njami...

(odgovor članu CUKRČEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pogrevate krompir?
21.4.2006 8:53:34   
tinica
Meni pa enostavni ni več dober krompir potem ko se ohlad. Da bi pa npr. pire krompir ponovno grela pa mi sploh na misel ne pride. Že tudi če imam kakšno zelenjavno juho in je notri krompir, ko jo potem pogrejem krompir sploh ni  več dober. Tako, da krompirja mi sploh ne pogrevamo ponovno.

_____________________________

Kritizirati zna vsak bedak in mnogi to počno.

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pogrevate krompir?
21.4.2006 8:55:25   
Anonimen
Jaz sem pa ravno pire vedno vnaprej pripravila, skupaj s kakšno omako in ribami dala v posodico in nato pogrela v mikrovalovki. To je bilo včasih za Tiborja, da ko sva prišla s sprehoda, je bilo kosilo pripravljeno v 30 sekundah.

(odgovor članu tinica)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pogrevate krompir?
21.4.2006 9:43:32   
Dejča
Jaz ga pa nisem nikoli pogrevala, še če je stal dlje časa, ga raje nisem jedla - najbrž prav zaradi teh "govoric", da se ne sme pogrevati. Zdaj pa vidim, da to kar pridno počnete in tudi sam ne bom več komplicirala, če bo kdaj naneslo, da ne bo šel takoj na mizo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pogrevate krompir?
21.4.2006 10:05:15   
paris
Kot vsako drugo hrano tudi krompir pogrevamo v mikrovalovki. Ko sem dopoldan doma ( kot danes naprimer ) skuham kosilo, ga naložim na krožnike, pokrijem s plastičnimi pokrovi za mikro. in v hladilnik. Mojadva pa, ko prideta domov, vsak svoj krožnik v mikro. in voila!user posted image

Zaenkrat smo še vsi zdravi!user posted image


_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pogrevate krompir?
21.4.2006 10:15:51   
copka
najprej ga nismo pogrevali. Potem pa se je vcasih dogajalo, da je kdo prisel kasneje iz sole ali pa iz sluzbe in da ostali ne bi stradaliuser posted image , smo pac skuhali, zamudnik pa si je pogrel. Pa smo se vsi tukaj.

Edino glede gob me je strah. Pred leti je ena nasa sorodnica pogrela ene gobe (ne vem cele zgodbe, vem samo da jih je pogrela) in se zastrupila, da so jo moral peljat na izpiranje zelodca. Ne vem, ali so bile krive samo gobe ali se kaj drugega, samo mene je strah gobe pogrevat.user posted image

(odgovor članu paris)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pogrevate krompir?
21.4.2006 11:34:14   
Nasy
mi prej nismo pogrevali, zdaj pa, če ga ostane in ga še imava voljo jest, odkar je mikrovalovka pr hiši
ne sme se pogrevat špinače in blitve, kolkr jaz vem, ker se baje neki stupi nalagajo s tem, tega pa itak ne kuham, ker ne jeva glih z navdušenjem. Aja, pa kave se menda ne pogrevauser posted image jaz jo spijem mrzlo pol, če se že ohladi


_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu copka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pogrevate krompir?
21.4.2006 13:03:41   
dulcinea
Pri nas mamo ponavad veliko krompirja in ga ne pogrevamo, ker imamoo tudi mucke, ki to pojedo. 

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pogrevate krompir?
21.4.2006 13:16:28   
tipka
Pogrevamo vse, tudi špinačo. Morda je problem pri gobah in špinači isti, če jih ne prevreš dovolj, škodijo, sicer ne.

Po moje ni treba zelo pogrevati, velikokrat jemo pogreto pico še drugi dan, pa je ne segrevam do črnega.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pogrevate krompir?
21.4.2006 13:22:24   
Tejči
Pogrevam, zakaj pa neuser posted image  Ne vrjamem niti eni bedasti govorici. Pa tolk nora tud nisem, da bi 5 krat dnevno kuhala/pražla krompir, ker ljudje hodijo ob različnih urah domov. Zaradi pogrevanega krompirja še v naši žlahti ni nobeden umrluser posted image

(odgovor članu tipka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pogrevate krompir?
21.4.2006 13:29:40   
bombonček
Jaz ga nikoli ne pogrevam!

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pogrevate krompir?
21.4.2006 23:57:10   
Annny
Ne pogrevam..

(odgovor članu bombonček)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pogrevate krompir?
25.4.2006 12:34:26   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: PIAF
ko skuham krompir za pražit, se mi v bistvu ohladi,

Jaz sploh ne vem kaj je to postan krompir. Vsi pravijo, da je postan, razlike pa nobene.

Škodljivost pogrevanja krompiraj je v tem, da je kuhan/pečen krompir hitreje pokvarljiv. Včasih niso imeli hladilnika nit čistih posod niti... in se je seveda pokvaril. Danes praktično pokvarljivost ni problem, čeprav je bolj vprašanje po kolikšnem času je še za pogrevati.

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pogrevate krompir?
25.4.2006 19:19:00   
StBarbara
Jaz tudi nikol ne pogrevem...kaj pa vem...mogoče res navada izpred 100 let user posted image

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pogrevate krompir?
25.4.2006 20:02:07   
cmokec
Jaz tudi ne pogrevam, edino iz ostalega pireja naredim njoke in jih dam v skrinjo.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pogrevate krompir?
26.4.2006 13:00:42   
Mojca20
Tudi jaz ga ne pogrevam, mogoče bi pogrela le praženega, drugega pa ne. Pa tudi jaz, kot Kerensa, ne vem zakajuser posted image  


(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pogrevate krompir?
26.4.2006 13:06:44   
HuAnita
Iz prv roke, od strokovnjaka vem, da ga lahko pogrevamo! Pa ga prej tudi nisem.

(odgovor članu Mojca20)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?