|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pokopališče za male živali
15.4.2008 9:40:42   
zvezdolinka
Zdravo.

Zaradi seminarske naloge me zanima, če ste seznanjene s pokopališčem za male živali v Mariboru? Bi pokopale svoje ljubljenčke tja? Kako se spopadate s smrtjo vaših živali?

Lp

P.S. Ni najbolj zabavna tema, odgovori pa mi bodo v veliko pomoč.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pokopališče za male živali
15.4.2008 9:48:32   
Anonimen
Vem samo, da tam obstaja, drugega pa nic. Ko mi bo psicka poginila (pa upam, da se vsaj 10 let ne), jo bom zagotovo pokopala na pokopolasicu, ne glede na stroske, ker je zame enakopraven druzinski clan kot vsi ostali in svojcev tudi ne pustimo kar v ambulanti, da jih zamrznejo itd.

Sicer me malo moti, da je le v Mb, bi ga lahko imeli se kje drugje po Sloveniji, ampak me razdalja LJ-Mb v tem primeru ne zanima, za kuzka vse.

(odgovor članu zvezdolinka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pokopališče za male živali
15.4.2008 9:49:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

Vem samo, da tam obstaja, drugega pa nic. Ko mi bo psicka poginila (pa upam, da se vsaj 10 let ne), jo bom zagotovo pokopala na pokopolasicu, ne glede na stroske, ker je zame enakopraven druzinski clan kot vsi ostali in svojcev tudi ne pustimo kar v ambulanti, da jih zamrznejo itd.

Sicer me malo moti, da je le v Mb, bi ga lahko imeli se kje drugje po Sloveniji, ampak me razdalja LJ-Mb v tem primeru ne zanima, za kuzka vse.


Enako. S tem da upam da bosta mačkona še najmanj 20 let živelauser posted image (sm optimist).
Bi bila pa zelo vesela če bi ga kje bližje tud naredil, recimo lj. ali pa primorska.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pokopališče za male živali
15.4.2008 9:51:14   
Anonimen
Ja no, jaz, egoistka, bi itak najraje videla, da bi bila moja Luna za vedno z mano, ampak zal ne bo slo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pokopališče za male živali
15.4.2008 10:14:18   
Kaliope
Hmm, ne, nisem vedela, da obstaja ...
mi smo naše hrčke, ptička in Jimmyja pokopali pri sorodnikih za hišo - stric je izkopal luknjo, naredili smo "krste" (za hrčke in ptičko iz škatlice od čaja, za Jimmyja pa leseno), nato je stric imel kratek govor, zasul je jamo, s sestro sva okoli nje nastavile kamenčke in zataknili doma zbit lesen križ ...  potem sma pa še kar nekaj časa nosile rožice ... podobno so na istem prostoru pokopavale tudi sestrične svoje mačke in kužke. Sorodniki imajo torej za hišo pravo živalsko pokopališče - vse to smo seveda delali, ko smo bile mi majhne, da smo nekako lažje sprejele smrt ljubljenčkov. Zdaj pa že dolgo nisem imela nobene živali, tak da ne vem, kam bi jo pokopala ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pokopališče za male živali
15.4.2008 10:21:28   
nuala
Včasih, ko se je še smelo, smo zakopali poginule živali doma, na vrtu.
In to se mi je zdelo nekako prav, tja so tudi spadali.
Saj vem, higijensko oporečno, pa vsak nima vrta...
Lani mi je psa povozil avto in zdi se mi, da je bila to druga najbolj žalostna stvar, ki se mi je do sedaj zgodila. Res mi je bilo težko, mnogo bolj, kot sem si predstavljala, da je mogoče. Pes je pokopan pod enim drevesom, takrat še nisem imela parcele.
Moja Luna, ki je sedaj stara 8 let bo pokopana na parceli, v Grčiji je to dovoljeno. Ne vem, kaj bi naredila v Sloveniji, verjetno prijavila izgubljeno, pa jo vseeno zakopala doma na vrtu.
Ideja pokopališča za male živali se mi zdi pa v redu. Žalujemo namreč tudi za živalmi.



_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu zvezdolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pokopališče za male živali
15.4.2008 12:29:48   
Markova
Vem za pokopališče. Svoje živali verjetno ne bi pokopala v Mariboru, ker mi je predaleč. Sicer pa idejo absolutno podpiram in upam, da bo pokopališče tudi v osrednji Sloveniji v bližnji prihodnosti.
Zaenkrat pa so vse naše pokojne živali  pokopane na domačem vrtu. 

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pokopališče za male živali
15.4.2008 13:40:45   
dulcinea
IZVIRNO SPOROČILO: nuala

Včasih, ko se je še smelo, smo zakopali poginule živali doma, na vrtu.
In to se mi je zdelo nekako prav, tja so tudi spadali.


A se ne sme? Ojej. Mi smo vedno naše mucke na vrtu na isto mesto zakopavali. Od kar se spomnim. Sem jih dala v škatlo od čevljev, s starim atom sva skopala grobek in zasula. Potem sem pa rožice nosila gor.

A pol, ko nam bo katera od mačk poginila, jo moram pa kam peljat? A če jo spet na vrtu, dobim kako kazen?

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pokopališče za male živali
16.4.2008 23:48:25   
* Mateja *
Taga da ne smeš pokopati živali doma pa nisem vedela. Od kdaj pa to velja? In če ne kaj storijo s živalco pr veterinarju, kam jo nesejo, kaj se z njo pol dogaja. Mi je pa za pokopališče znano, ker je bil enkrat en prispevek na tv, zanimiva ideja, čeprav draga in za nas mal predaleč od doma!

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pokopališče za male živali
17.4.2008 8:26:29   
zvezdolinka
Živali odpelje veterinarsko higienska služba. Kaj točno se potem dogaja z njimi, mi še ni uspelo izvedeti.

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pokopališče za male živali
19.4.2008 14:31:54   
Anonimen
BAje da jih zamrznejo. Kaj pa potem naprej naredijo, pa ne vem. 

(odgovor članu zvezdolinka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?