|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Položnice in nekateri so res na robu revščine
18.1.2008 9:06:42   
caillou
Ker me zanimajo vaša mnenja, bom še sem pripopala tole.

Vsakič sem po petnajstem dnevu v mesecu zelo vesela, ko se jih losam. Položnic namreč. Tega hudiča se toliko navleče, da mi je z meseca v mesec bolj slabo. Pa dobro, mi jih še kar nekako lahko plačujemo in si še vedno privoščimo za človeka dostojno življenje.

Hujši primer jo moja mati, ki z družinsko penzijo dobesedno životari. In ko sem zadnjič seštevala njene položnice, se mi je seštevanje ustavilo na 97 € za ogrevanje (daljinsko centralno ogrevanje). Skoraj me je kap. Za tistih njenih 48 kvadratnih metrov, plačuje takole ceno ?! Pa saj niso normalni. Mi živimo v precej večjem stanovanju, pa plačujemo dobrih 20 € manj. Da je ironija še večja, pa brat, ki živi v Ljubljani v še večjem stanovanju,  plačuje 60 € manj (manj kot mama).
 
Dobro jasno mi je, da je bratovo stanovanje petnajst let novejše kot mamino in da se pozna na izolaciji in toplotnih izgubah. Cevi pod zemljo so pri mami verjetno dotrajane, izolacija je slabša, neosveščenih strank v stoplnici je verjetno več kot v bloku  in energijo enostavno mečejo stran (niso varčni) in posledice so tu. Ja, delno razumem vso zadevo, po drugi strani mi pa ni jasno, kako lahko za manjše stanovanje plačuješ štirikrat,petkrat več kot za večje ? Še vedno mi ni jasno in mi po vsej verjetnosti tudi nikoli ne bo ?

Da je življenje v revnih predelih dražje, mi je jasno, že če samo primerjam cene najbojšega soseda v Lj in cene najboljšega soseda na Jesenicah recimo, ampak, da je pa toliko dražje, tega si pa ne bi mislila.
In ko sem potem potegnila črto pod maminimi položnicami, sem ugotovila, da ji na koncu za cel mesec ostane slabih 100 € za golo preživetje. 

Naša mati ima srečo, da ima tri otroke, ki ji vsak mesec finančno pomagamo. Kaj pa ostala populacija ? Naj živi od zraka in vode ali pa se rajši odloči, da ne bo več plačevala položnic in si privoščila tistih pet dek kuhanega pršuta s sirom in sirovo žemljico ?

Potem ti pa še vrli državni sekretar reče, da se upokojenci lahko bojijo samo Matilde !! Mislim, da se ti obrne v želodec. Meni se vedno pogosteje.
Me pa resnično zanima koliko plačujete ogrevanja in za kakšno stanovanjsko kvadraturo ?





_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 9:13:06   
madela
Ne vem,kaj bi sploh človek lahko komentiral na tole. Država bo delalo tako,da bomo na koncu vsi reveži user posted image

Sicer pa midva plačujeva za cca.80m2 vsak mesec precej različno.Ta mesec je bila 91€,prejšnji mesec pa 75€,
Pa še to se mi zdi skoraj preveč,ker je v stanovanju mrzlo,vsaj proti tem kar vidim drugje,ko imajo skoraj savne.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 9:17:07   
zana21
Mi imamo 54 kadratov(kuhinja,kopalnica,dnevna soba,otroska soba,spalnica).Povsod imamo po en radiator,razen v predsobi.Ogrevamo se na elektricno centralno,placamo pa vsak mesec 84eurov,stem da se kuhamo,peremo 4x na teden,pa smo bili lani se 2 meseca v dobrem.
Za nas kar ugodno,saj je v stanovanju temperatura vedno 24 stopinj.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 9:18:00   
lukec
Za netto 51 kvadratov sem za mesec december plačala prbl. 40 evrov, s tem, da v bistvu cel dan kurimo samo v dnevni sobi, ki je povezana s kuhinjo, zvečer se šele prižgejo radiatorji v spalnici in otroški. Ta mesec pričakujem kakšnih 15-20 evrov več. Grejemo se pa z oljem in imamo etažno centralno s svojim števcem. Je pa res, da je stanovanje popolnoma obnovljeno in je izolacija na tleh, stropih in na zunanjih stanah pa okna so nova.
Cena 97 evrov se mi zdi pa res pretirana, razen če ne gre za pavšal, pa bo ob koncu kurilne sezone poračunuser posted image

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 9:22:48   
caillou
Cena 97 evrov se mi zdi pa res pretirana, razen če ne gre za pavšal, pa bo ob koncu kurilne sezone poračun


Ja, gre za pavšal, vendar brez poračuna. V nekurilni sezoni se manj plačuje.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 9:27:25   
lutka
Ja, človek se res sprašuje kam gremo user posted image .

Tudi jaz sem včeraj na banki doživela mrzli tuš user posted image user posted image . Želela sem vzeti kredit, ker zidama in bi se radi v mansardo preselili še letos. Imela sam v načrtu stanovanjski kredit. Ko pa mi je povedala na banki, koliko lahko jaz dobim kredita na svojo plačo sem mislila, da me bo kap.

Na mojo plačo lahko dobim 7,100 EUR na 10 let. Sem mislila, da se heca ampak se ni.

Zdaj mi pa naj povejo gospodje politiki, kako si naj jaz z 470Eur neto kaj ustvarim?

njim je lahko ko imajo polne riti vsega, pa pametujejo, naj mi povejo direktni recept, kako si naj s takšno plačo kaj ustvarim, če pa je treba še položnice plačat. user posted image user posted image

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 9:35:26   
vesna.com
Sem šla gledat na račun kolk me pride samo ogrevanje da ne bom lagala.Za 66 kvadratov za december točno 140€.Od jeseni do spomladi je približno tolk,od spomladi do jeseni pa nekje 40€.

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 9:41:39   
Anonimen
Naša mati ima srečo, da ima tri otroke, ki ji vsak mesec finančno pomagamo. Kaj pa ostala populacija ? Naj živi od zraka in vode ali pa se rajši odloči, da ne bo več plačevala položnic in si privoščila tistih pet dek kuhanega pršuta s sirom in sirovo žemljico ?


Moja ima tud srečo da ima 4 otroke. Drugač neb preživela. Mislim da njena pokojnina glih položnice pokrije. Na srečo oba brata doma živita in pač skupej skrbijo za hišo in vse. Pa na srečo mamo gozd in kurjo doma na drva.

Kar se pa ogrevanja tiče....midva sva za december plačala 205€ plina. Mava pa 80kvadratov. Upokojenka pod nama, v isto velikem stanovanju, občinskem(ne vem zakaj jo ne dajo v manjšgauser posted image ) kuri na drva, ker drgač neb preživela. Sve se zadnjič pogovarjale, je rekla da ji tam 80-100€ za hrano in vse ostalo ostane na mesec ko vse položnice poravnauser posted image user posted image

Unga bi pa jst na gobec. Take izjave lahko dajem jst za šankom, ne pa ena uradna oseba po tvju. Bebec idiotski.

(odgovor članu vesna.com)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 9:48:03   
mala maja
no se strinjam, čedaklje večja revščina je. jaz velikokrat dobro premislim kaj kupi v trgovini in kaj neuser posted image user posted image

vsak mesec mi ostane vsaj ena položnicauser posted image user posted image user posted image  .... Mož ima obrt in se velikokrta zgodi, da si kakšen mesec ne izplača plače in potlej živi 5 članska družina od 600€ čez mesec, sam ščaramo in vemo, da bo naslednji mesec boljše.

ne predstavljam pa si da bi morali živeti iz meseca v mesec samo s 600€user posted image user posted image user posted image

Tvoja mami pa res veliko plačuje za ogrevanje. Amapk to je res star blok, slaba izolacija....user posted image Pri sodelavcu so naredil novo streho na bloku in sedaj prišparajo 30% na kurjaviuser posted image
user posted image user posted image   Aja mi damo na mesec za hišo cca 150m2 250€ za drva.


Se mi zdi da tisti ki so na robu revščine še bolj lezejo vanjo, medtem ko se... ah ma brezveze premlevat...user posted image

(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 9:48:21   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: lutka

Ja, človek se res sprašuje kam gremo user posted image .

Tudi jaz sem včeraj na banki doživela mrzli tuš user posted image user posted image . Želela sem vzeti kredit, ker zidama in bi se radi v mansardo preselili še letos. Imela sam v načrtu stanovanjski kredit. Ko pa mi je povedala na banki, koliko lahko jaz dobim kredita na svojo plačo sem mislila, da me bo kap.

Na mojo plačo lahko dobim 7,100 EUR na 10 let. Sem mislila, da se heca ampak se ni.

Zdaj mi pa naj povejo gospodje politiki, kako si naj jaz z 470Eur neto kaj ustvarim?

njim je lahko ko imajo polne riti vsega, pa pametujejo, naj mi povejo direktni recept, kako si naj s takšno plačo kaj ustvarim, če pa je treba še položnice plačat. user posted image user posted image


Res, da je slovenski standard kar v riti (na sploh) - samo jaz bom pa tko rekla, vsi ki imate mizerno nizke plače - kje ste bili ko je bilo treba hodit v šolo?

Nič osebnega, a tako se dandanes dela selekcija. Nizko izobraženi imajo najnižji standard, srednje izobraženi srednjega, visoko izobraženi pa ali dobrega ali pa nadstandarnega.

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 9:52:34   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Res, da je slovenski standard kar v riti (na sploh) - samo jaz bom pa tko rekla, vsi ki imate mizerno nizke plače - kje ste bili ko je bilo treba hodit v šolo?

Nič osebnega, a tako se dandanes dela selekcija. Nizko izobraženi imajo najnižji standard, srednje izobraženi srednjega, visoko izobraženi pa ali dobrega ali pa nadstandarnega.


in kaj so ljudje krivi. Delajo v javni upravi s 7 stopnjo in imajo 800€ neto plačeuser posted image , sama delam v projektivi in za 4 urni delavnik dobim mizernih 400€ neto plačeuser posted image  Pol se pa pejd komu kregat.

pa še reči da nismo hodile v šolo.user posted image

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 9:57:10   
Anonimen
Nič osebnega, a tako se dandanes dela selekcija. Nizko izobraženi imajo najnižji standard, srednje izobraženi srednjega, visoko izobraženi pa ali dobrega ali pa nadstandarnega


Moja mami nima šole, je starej ženska, delala od 16ga leta, oči je mel šolo, delal v šihtu pa še popoldne da je lahko 4 otroke spravu v šolo. Vsi štirje mamo šolo narjeno. Brata srednjo in super šihte, jst faks in sicer dobr šiht pa podpovprečno plačo, moja sestra še študira. Oče umrl tak da mami sam od svoje mizerne penzije živi. Dokler je bil oči živ ji oz. nam ni nič manjkal.

Drgač pa poznam ogromno folka z 7.stopnjo k dela za 500-600€. Za kozlat. Pa so veseli da so vsaj šiht v svoji smeri dobil. Dejstvo je da je sam šola premal trenutno za to da bi imel dobro plačo. Bolj je pomembno kaj znaš pa v kateri smeri si se izobraževal.

No jst se ne pritožujem, men nč ne manjka. Sam vidim pa vseen ljudi k jim manjka. V bistvu se mi starejši smiljo, k si ne morjo nč pomagat. Mladi se mi ne. Dokler si mlad pa zdrav si lahko sam ful izboljšaš standard če si priden in se potrudiš.

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 9:57:21   
caillou
Nič osebnega, a tako se dandanes dela selekcija. Nizko izobraženi imajo najnižji standard, srednje izobraženi srednjega, visoko izobraženi pa ali dobrega ali pa nadstandarnega.


Nič osebnega, samo po tvojem nizko izobraženi lahko živijo ob vodi in krompirju, visoko izobraženi pa ob kaviarju in šampanjcu ? To narekuje naravna selekcija ? In ja, reveži naj bodo kar reveži, kaj pa niso hodili v šole, ki so si jih lahko privoščili samo bogataši. No, naša mati je omogočila šoanje nam trem in je za njo štrene zmanjkalo. V mladih letih pa je za košček kruha delala po gospodarskih poslopjih.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 10:01:08   
maruškaŠ
Tut jst nimam bajne plače, sm v tvojem rangu. Pa tut pravim, da je slo standard na splošno v k****. Še vedno pa trdim, da med nami je razlika in začne se pri pridobljeni formalni izobrazbi.

Aja pa 800€ neto plače ni tako slaba plača, da bi blo treba glih jamrat. Se da povprečno čist dobr preživet.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 10:01:08   
Anonimen
sama delam v projektivi


Jst tud delam v projektiviuser posted image .....plača pa tam tam če bi obe iste ure mele pomoje
Pa je ful zahtevno delo, plača pa še povprečna ni.
No sam jst se tolažim da sm še mladič in da bo enkrat pa večuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 10:01:52   
maruškaŠ
No sam jst se tolažim da sm še mladič in da bo enkrat pa več


No res je, da je to tut meni v tolažbo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 10:01:54   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: caillou

Nič osebnega, a tako se dandanes dela selekcija. Nizko izobraženi imajo najnižji standard, srednje izobraženi srednjega, visoko izobraženi pa ali dobrega ali pa nadstandarnega.


Nič osebnega, samo po tvojem nizko izobraženi lahko živijo ob vodi in krompirju, visoko izobraženi pa ob kaviarju in šampanjcu ? To narekuje naravna selekcija ? In ja, reveži naj bodo kar reveži, kaj pa niso hodili v šole, ki so si jih lahko privoščili samo bogataši. No, naša mati je omogočila šoanje nam trem in je za njo štrene zmanjkalo. V mladih letih pa je za košček kruha delala po gospodarskih poslopjih.


In upokojenci itak lahko čakajo samo Matildo - prosto po markuštrovsu.press

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 10:03:01   
Anonimen
Mi plačujemo za 35m2 cca. 35€ mesečno za ogrevanje, je pa to 2,5 let star blok. Pa šparamo. Ta velik radiator prižgemo samo, ko je zunaj res hud mraz, pa še to ne gori več kot 2 uri na dan, ta mali radiator je odprt po potrebi, večinoma ja, ne pa non stop, v kopalnici je pa res brez izjeme celo kurilno sezono

MaruškaŠ, ne glede na izobrazbo bi tudi tisti z nizkim standardom še vedno morali imeti človeka dostojen standard, žal ga pa pri nas še tisti, ki imajo srednjo izobrazbo, prevečkrat nimajo. Pa kam bi pa prišli, če bi bili vsi visoko izobraženi? Koliko bi bilo šele potem brezposelnih. Niti ne bi bilo služb zanje, pa tudi veliko jih ne bi hotelo opravljat marsikaterega dela, če so že študirali.

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 10:03:14   
Anonimen
Aja pa 800€ neto plače ni tako slaba plača, da bi blo treba glih jamrat. Se da povprečno čist dobr preživet.


Res je, jst ne jamram. Sam da ma pa še moj tako plačo bi pa glih skoz mesec pršla. Nekateri smo si mogli pač še bivališče sami zagotovit.
In kot sm že napisala, men nič ne manjka. Sam niso pa vsi te sreče.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 10:09:48   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Aja pa 800€ neto plače ni tako slaba plača, da bi blo treba glih jamrat. Se da povprečno čist dobr preživet.


Res je, jst ne jamram. Sam da ma pa še moj tako plačo bi pa glih skoz mesec pršla. Nekateri smo si mogli pač še bivališče sami zagotovit.
In kot sm že napisala, men nič ne manjka. Sam niso pa vsi te sreče.


Glej. MI2 sva kupla 3 sobno stanovanje 55m2, brez česarkoli prihranjenega. Imava stanovanjski kredit na 10 let. Moj ima še malo nižjo plačo od mene. Sin je star 7 let. Pa nam nič ne fali. Res pa nimamo za razmetavat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 10:20:17   
pikica36
in kako bi mi imeli plače, če bi bili vsi visoko izobraženiuser posted image kdo bi delal v proizvodnji od koder dobivamo denar, če bi bili vsi dohtarji pa pravniki .......mislim malo mimo.
tudi tisti z nižjo izobrazbo, ki delajo fizično v proizvodnji v mrazu in svinjariji si zaslužijo primerno plačilo za svoje delo!mogoče še bolj kot ti in jaz, ki sediva na toplem in zdaj čvekama po RR.

jaz imam srednjo šolo in opravljam delo, ki naj bi ga opravljal nekdo s 7. stopnjo  pa imam plačo z vsemi dodatki prevozom in malico tam okoli800 evrov. pa mislim da je to minimum, ki bi ga moral dobiti vsak za človeka vredno življenje ob današnjih cenah.

je pa dejstvo, da tisti, ki živijo pri starših skupaj v hiši so toliko na boljšem, ker niso rebli vzet nekih bajnih kreditov za nakup stanovanja, da imajo kje živet.

uf, sem se razpisala, sam me res full razkuri, ko se začnem poglabljat v to

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 10:32:22   
tatam
in kako bi mi imeli plače, če bi bili vsi visoko izobraženi kdo bi delal v proizvodnji od koder dobivamo denar, če bi bili vsi dohtarji pa pravniki .......mislim malo mimo.
tudi tisti z nižjo izobrazbo, ki delajo fizično v proizvodnji v mrazu in svinjariji si zaslužijo primerno plačilo za svoje delo!mogoče še bolj kot ti in jaz, ki sediva na toplem in zdaj čvekama po RR.


user posted image user posted image user posted image

Kar se pa ogravanja tiče imamo mi zemeljski plin.Smo v hiši eno nadstropje mi,drugo moji starši,cca.120m2. Ta mesec je blo na položnici 251€.Si pa delimo stroške!Ampak vseeno se mi zdi dosti!!!

(odgovor članu pikica36)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 10:32:34   
lutka
maruškaŠ, imam V. stopnjo izobrazbe tako da nisem ravno brez šol. Se strinjam s predhodnicami. A zdaj naj bom pa tiho in naj bom zadovoljna s tem kar dobim user posted image . Halooooooo!!!!

Aja pa še to, imam kolegico ki ima končano osnovno šolo in dela v proizvodnji pa zasluži 200 EUR več user posted image

Da ne boste mislile, da jamram. Imam tri otroke, moža, ki hvala bogu dobro zasluži imamo se radi, ampak ko začnem  razmišljat, kako bi preživeli če bi še moj imel tako plačo, ostaneš brez besed.




_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 10:39:24   
maruškaŠ
Pa zdi se mi, da se bo moral pol folka v slo še mal zbudit. Nihče ne pravi, da si vsi ne zaslužimo dvig standarda, ker imamo nizkega. Vendar kakšno je po vašem človeka dostojno življenje. Pa ko si boste to definiral, pojdite v tujino in poglejte koliko ljudi tam - ne samo životari - ampak berači, nima kje sploh životarit. Glede na to mislim, da smo vseeno še na boljlšem.

Dandanes je svet takšen, kapitalističen. In spremenil ga ne bomo. Torejga je treba sprejet takšnega kot je in se znotraj teh "pravil" znajt.

Sicer pa, medtem ko je ena (za primer) trgovka pričela delat s 17 leti, sem recimo jaz do 23-24 leta študiralain zato izgubila 6-7 let delovne dobe, moćnosti zalužka, možnosti prihranka (ker v teh letih ponavadi še živijo doma) in kaj bo ktera rekla, da je riskirala 4,5 ali 6 let študija, da bo na koncu delala za enako plačo kot bi s 3-letno srednjo šolo? Malo morgen.

In ko bo enkrat zmanjkalo delavcev za proizvodnjo, bodo tam delali stroji. Trenutno pa so stroji tam, kjer so cenejši od plačanega fizičnega dela.

(odgovor članu pikica36)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 10:42:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Aja pa 800€ neto plače ni tako slaba plača, da bi blo treba glih jamrat. Se da povprečno čist dobr preživet.


Res je, jst ne jamram. Sam da ma pa še moj tako plačo bi pa glih skoz mesec pršla. Nekateri smo si mogli pač še bivališče sami zagotovit.
In kot sm že napisala, men nič ne manjka. Sam niso pa vsi te sreče.


Glej. MI2 sva kupla 3 sobno stanovanje 55m2, brez česarkoli prihranjenega. Imava stanovanjski kredit na 10 let. Moj ima še malo nižjo plačo od mene. Sin je star 7 let. Pa nam nič ne fali. Res pa nimamo za razmetavat.


Sej pravim da men tud nič ne manjka.
Sam imam pa prijatelja s srednjo šolo, ki dela v proizvodnji za 600€. Ima ženo k je prišla iz bosne, s končano srednjo, dela v proizvodnji za 400€. Imata otroka in sta glih kar kupila garsonjerco v naših koncih ter se zapufala za olala let. Ko plačata kredit in položnice jima še pol ne ostane od tega. Želita si še enega otroka Kako preživita mi ni jasno, onadva se ne pritožujeta, ma jst ju prou občudujem. Sta pa zelo pridna in skromna.  Sam dejstvo je da pač ne morjo vsi met fakultet. Rabmo tud delavce in nižje izobražene. Pa mislim da si zaslužijo dostojno živet. Z recimo dvema delavskima 400€ plačama pa ne vem kako kdo k je na svojem preživi. Res ne.
Na koncu pa bolje k ta dva delavca živi folk k je na socialni pa na riti cele dneve sedi v socialnem stanovanjuuser posted image

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?