|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pomanjkanje železa
25.10.2005 13:14:13   
Erdbeere
Mene pa zanima, ali vse jeste tiste tablete za pomanjkanje železa, ali jih katera ne, ker jest bi jih mogla samo bi raje kar s hrano poskusila to zrihtat....No baje da konjsko meso 1x na teden, pa da so rezultati tukaj. Ima še katera kakšno idejo kaj vsebuje veliko železa?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pomanjkanje železa
25.10.2005 13:15:46   
muki1
Rdeča pesa, špinača, jetrca, motovilec, blitva.
Jaz sem jemala tudi tablete, eni pravijo, da zapirajo, jaz pa sem imela driske user posted image .

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pomanjkanje železa
25.10.2005 13:25:17   
Dejča
Pomaranče, zelena solata, oreški ...

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pomanjkanje železa
25.10.2005 13:29:45   
tinica
suhe marelice, jetrca,...

_____________________________

Kritizirati zna vsak bedak in mnogi to počno.

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pomanjkanje železa
25.10.2005 13:31:11   
Anonimen
vse kar so ti naštele, ampak js se ne bi hecala ker lahko škoduješ otroku resno sploh če maš po 90 hemoglobina!

(odgovor članu Erdbeere)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pomanjkanje železa
25.10.2005 13:33:21   
Erdbeere
No pol bom pa kr lepo tablete jedla, matr pa tok so mi nagravžne, no ja sam za user posted image  vse

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pomanjkanje železa
25.10.2005 14:01:58   
ursk@
Pa saj jih ne rabiš polizat - jaz sem jo,kar dol požrla, pa je šlo!
Res so nagravže, vendar za voljo otrok...

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pomanjkanje železa
25.10.2005 14:09:21   
muki1
Ne samo da je ne rabiš polizat, ne smeš je polizat, ker ti zobje počrnijo, oz. potemnijo, ali user posted image

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu ursk@)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pomanjkanje železa
25.10.2005 14:11:54   
Erdbeere
ja pišuka no men je pa rekla da jo je potrebno fajn prežvečit user posted image  ma pogoltnla jo bom, ja da pa zobje počrnijo pa vem, mava s Tejo ful probleme ker mora tudi železo piti (ma sirup) pa ma ful rumene zobe, jih pereva ko nori pa še kr nič ne pomaga user posted image

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pomanjkanje železa
25.10.2005 14:20:27   
puncica
Jaz sem jih jedla na obroke, vsake dva dni eno, ker so mi vsi močno odsvetvali in prestrašili, skratka da bo otrok imel probleme z zobmi, pa da niso vredu, ker jih moraš zvečit, pa da ti zobje ful porumenijo, skratka nič kaj dobrega. sem pa poskušala veliko jest suhe slive, pa špinačo pa te zadeve, ko vsebujejo železo. 

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pomanjkanje železa
25.10.2005 14:40:07   
Anonimen
js sem jih jedla celo nosečnost pa ma tisa lepe bele zobke.

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pomanjkanje železa
25.10.2005 14:43:19   
Erdbeere
Ja sej pri meni je tud Teja imela lepe bele zobe, samo zdaj ima pa tudi ona pomanjkanje železa in mora sirup piti, pa zobki niso več tko lepo beli user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pomanjkanje železa
25.10.2005 14:52:00   
puncica
Ampak Lara a nisi enkrat pisala da ima tvoja tisa take rumene lise po zobeh al neki user posted image

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pomanjkanje železa
25.10.2005 15:01:05   
Anonimen
erdbeere ja ma k ona pije sirup direktno. nima takih zato k bi ti jedla železo med nosečnostjo

punčica: ja res je mela ene rumene črtice ampak so čudežno izginile. zdej ma zelo lepe zobke pohvaljene od zobarce :)

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pomanjkanje železa
25.10.2005 15:03:36   
puncica
Pol pa super da je tako. 

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pomanjkanje železa
25.10.2005 15:32:34   
nicolina
Pozdravljena.
Jaz imam tudi pomanjkanje železa in sicer sem imela pred enim tednom hemoglobina 86, to pa baje ni skoraj nič. Mi je pa zdravnica dala nove tablete, katere spiješ, imenujejo se Haematopan in sicer 2x dnevno jih moram jemat. So pa samoplačniške in ena škatlica stane 1000 sit. Mi je pa ena kolegica povedala, da se je njej po teh tabletah zelo hito popravilo. Je pa res, da naj bi s hrano poskušali čimveč dobit, ampak to ni zmeraj mogoče, ker včasih tudi ne veš točno kaj je vzrok pomanjkanju železa. Upam, da sem ti kaj pomagala.
LPuser posted image user posted image

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pomanjkanje železa
25.10.2005 20:16:36   
bskrle
MENI JE ZDRAVNICA REKLA: ZREZKE, ZREZKE- GOSPA, ZREZKE JEJTE!
Železo se ne da tako hitro popraviti, ponavadi traja 3 mesece.
Človek je dosti manj utrujen, mlahav, če ima dosti železa.

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pomanjkanje železa
25.10.2005 20:52:16   
SašaR
Če poznaš nekoga, ki je naredil med iz regratovih lučk, ga prosi da ti ga da oziroma proda. Ta vsebuje veliko železa. Jaz ga vsak drugi dan 1 žličko, in imam visok nivo hemoglobina.
LP


_____________________________

21.2.2006 se je rodila naša princeska Neja

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pomanjkanje železa
27.10.2005 12:42:24   
pika_
Mesec dni pred PDP bi mi morali sprožiti porod zaradi visokega pritiska, vendar mi ga niso ker sem imela hemoglobina nekaj čez 70. Pred tem sem imela Ferum lek tablete (bruhala, driska), nato Retafer. Zraven tega sem mogla jemati C vitamin (pomaranče, ...) ker naj bi še bolj pomagalo. V dveh tednih se mi je hemoglobin zvišal na nekaj več kot 80. Ker še to ni pomagalo sem 1 x dnevno dobivala " infuzijo železa " direktno v žilo in to 14 dni. Po tem sem imela hemoglobina nekaj pod sto, nakar so mi sprožili porod. Seste, zdravniki so mi svetovali tudi oreščke- študentsko hrano, temno meso in pa sok rdeče pese.

(odgovor članu SašaR)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pomanjkanje železa
27.10.2005 13:26:20   
sarazan
Poleg železa (v kakršni koli obliki) je potrebno uživati tudi C vitamin, sicer se železo ne bo absorbiralo, kot se mora.

Pa ne pijte kakšnih šumečih tabletk kupljenih v trgovini, ker nimajo nobenega učinka. "Vitamine" samo polulate. Pojdite v lekarno po farmacevtski izdelek.

_____________________________

Princeska Sara se je rodila 29.1.2006.
Princeska Maša se je rodila 13.7.2010.

(odgovor članu pika_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pomanjkanje železa
29.11.2005 14:46:15   
puri
¸Erdbeere, sem šele sedaj videla to debato o železu!

Jaz nisem nikoli jedla tablet železa iz istega razlogi, kot so že ostale pisale,.....mi je pa ena gospa povedala, da zelo pomaga, če vsak dan kakšen mesec spiješ skodelico koprivovega čaja in da se mi bo kri zagotovo popravila. Res sem to delala, brez da bi spremenila še kakšno drugo prehrano in rezultati so bili tu! Če imaš še vedno probleme z železom, potem lahko probaš še to!
Tudi, ko je imel tamal slabšo kri in bi moral piti železov sirup,.......(takrat sem ga še dojila), sem jaz pila koprivov čaj, ki je tako prišel tudi v mleko in tako je to dobil tudi tamal in kri se mu je popravila, brez da je pil tisti sirup.

lp

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pomanjkanje železa
30.11.2005 9:19:03   
karin412
Jaz sem pila tablete in zraven limonado, pa je pomagalo in čez 2 tedna je bil rezultat boljši, tako da zdaj sem na 1 tableti.

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pomanjkanje železa
30.11.2005 12:32:44   
kofetek2010
naj vam G napiše sirup - Legofer, ki je tud primeren za nosečnice user posted image

(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pomanjkanje železa
9.12.2005 15:57:08   
AishaM
Meni so priporočali sirup ENDOVITAL (je tudi s propolisom in medom, tako da je še dodaten plus). Počutje se je že po tednu dni spremenilo (manj utrujenosti, več energije, manj potrebnega spanca, boljši spominuser posted image ). Zraven pa jem še tablete na osnovi alg spirulina, ki imajo tudi dosti železa. So pa poudarili, da je potrebno uživati hkrati tudi dovolj vitamina C, da telo železo absorbira. Vendar čim manj tega v obliki tablet, temveč preko hrane.

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pomanjkanje železa
12.1.2006 11:29:23   
kaja29
HALO
tudi jaz imam hem. samo 98 in jemljem Ferum lek 2x dnevno in upam, da bo kaj bolje ko bom dala naslednjič kri, pa da se naši rački ne bo poznalo in se bo stanje do poroda (04.04.) izboljšalo
sem pa isto slišala, da je treba dosti c vitamina zraven, da je absorbcija boljša

zdaj pa ven na sončka, da bo user posted image   prijetno

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?