|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pomoč
22.7.2016 11:05:18   
gsatalema
Prosim vse, ki se spoznate na zakone, ali da mi poveste kje naj iščem....

V službi sem imela pogodbo za nedoločen čas, pa sem zaradi bolezni pristala na 4 urnem delavniku, 4 ure pa v invalidski. Sedaj mi delodajalec mora izdati novo pogodbo z opisom novih del - primernih za mojo zdravstveno stanje.....

Zanima me, ali mi lahko sedaj delodajalec napiše novo pogodbo za določen čas, ali ne?

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pomoč
22.7.2016 23:42:50   
liliana
Po moje ti lahko......

Kakor hitro se zapiše NOVA pogodba o zaposlitvi (in ne aneks) je vse možno....

V primeru 4 urnega dela in 4 urne invalidske upokojitve ti delodajalec lahko tudi prekine pogodbo o zaposlitvi zaradi poslovnih razlogov.....in če to lahko stori, lahko tudi ponudi pogodbo za določen čas.......

A 4 ure si invalidsko upokojena za določen čas ali trajno?


< Sporočilo je popravil liliana -- 22.7.2016 23:43:51 >

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pomoč
25.7.2016 8:41:35   
gsatalema
Liliana hvala za odgovor.

Sedaj vidim da sem narobe vprašala, oz. premalo povedala za bolj natančen odgovor....

Sem zaposlena za nedoločen čas in po končanem zdravljenju je invalidska komisija 1. in 2. stopnje naložila delodajalcu, da mi mora poiskati, oz. zagotoviti delo glede na moje omejitve ki so mi jih določili. Delo naj bi bilo 4. urno. Zato me sedaj zanima, ali lahko spremeni pogodbo o zaposlitvi, ali doda samo aneks k pogodbi za ta nov obseg dela, kajti 4 urno delo, oz. invalidsko so mi dali izgleda samo začasno, ker imam ponovni zdravniški pregled naslednje leto.....

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pomoč
25.7.2016 16:58:37   
liliana
Po moje samo z aneksom ne bo šlo.....ker ZDR pravi takole......

31. člen

(sestavine pogodbe o zaposlitvi)


(1) Pogodba o zaposlitvi mora vsebovati:

– podatke o pogodbenih strankah z navedbo njunega prebivališča oziroma sedeža,

– datum nastopa dela,

– naziv delovnega mesta oziroma vrsto dela, s kratkim opisom dela, ki ga mora delavec opravljati po pogodbi o zaposlitvi in za katero se zahtevajo enaka raven in smer izobrazbe in drugi pogoji za opravljanje dela v skladu z 22. členom tega zakona,

– kraj opravljanja dela; če ni naveden točni kraj, velja, da delavec opravlja delo na sedežu delodajalca,

– čas, za katerega je sklenjena pogodba o zaposlitvi, razlog za sklenitev pogodbe o zaposlitvi za določen čas in določilo o načinu izrabe letnega dopusta, če je sklenjena pogodba o zaposlitvi za določen čas,

– določilo ali gre za pogodbo o zaposlitvi s polnim ali krajšim delovnim časom,

– določilo o dnevnem ali tedenskem delovnem času in razporeditvi delovnega časa,

– določilo o znesku osnovne plače delavca v eurih, ki mu pripada za opravljanje dela po pogodbi o zaposlitvi ter o morebitnih drugih plačilih,

– določilo o drugih sestavinah plače delavca, plačilnem obdobju, plačilnem dnevu in o načinu izplačevanja plače,

– določilo o letnem dopustu oziroma načinu določanja letnega dopusta,

– dolžino odpovednih rokov,

– navedbo kolektivnih pogodb, ki zavezujejo delodajalca oziroma splošnih aktov delodajalca, ki določajo pogoje dela delavca, in

– druge pravice in obveznosti v primerih, določenih s tem zakonom.

(2) V pogodbi o zaposlitvi se glede vprašanj, navedenih v sedmi, deveti, deseti in enajsti alineji prejšnjega odstavka, stranki lahko sklicujeta na veljavne zakone, kolektivne pogodbe oziroma splošne akte delodajalca.

in potem 49. člen, ki pravi...

49. člen

(splošno)


(1) Spremembo pogodbe o zaposlitvi ali sklenitev nove pogodbe o zaposlitvi lahko predlaga katerakoli stranka.

(2) Če se spremenijo pogoji iz tretje, četrte, pete ali šeste alineje prvega odstavka 31. člena ter v primerih iz 91. člena tega zakona, se sklene nova pogodba o zaposlitvi, razen v primerih, ko gre za spremembe, ki so posledica uveljavitve pravice do dela s krajšim delovnim časom v skladu s predpisi o zdravstvenem zavarovanju ali predpisi o starševskem varstvu.

(3) Pogodba se spremeni oziroma nova pogodba velja, če na to pristane tudi nasprotna stranka.

(4) Če se sklene pogodba o zaposlitvi za določen čas v primerih iz prve, druge, tretje, pete, šeste, osme, enajste, dvanajste in štirinajste alineje prvega odstavka 54. člena tega zakona z delavcem, ki je že zaposlen pri delodajalcu za nedoločen čas, v času opravljanja dela po pogodbi o zaposlitvi za določen čas mirujejo pravice, obveznosti in odgovornosti iz pogodbe o zaposlitvi za nedoločen čas.

In ti ne spadaš v izjeme po predpisih o zdravstvenem zavarovanju (vsaj po moje) in starševskem varstvu, da bi bil dovolj aneks, ampak spadaš pod predpise pokojninskega in invalidskega zavarovanja, če boš prejemala invalidsko pokojnino za 4 ure.......

Kako ti bo pa spremenil pogodbo o zaposlitvi pa ne vem.....verjetno ste bili v dogovoru z delodajalcem, predej je ZPIZ izdal odločbo........

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pomoč
2.8.2016 19:56:19   
gsatalema
da odgovorim... morda še kdaj komu koristi user posted image

Delodajalec mora sestavit novo pogodbo ( vendar spet za nedoločen čas), kajti z mano ne podpisuje nove pododbe, ampak novo pogodbo zaradi novega opisa del...
Potem mora to podtrditi invalidska komisija in jaz ... Potem pa veselo na delo user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?