|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pomoc za Murine delavce in njihove druzine
17.7.2009 10:43:11   
Ana009
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

A čmo pomagat murinim delavkam in družinam? Prekmurke, boste kaj organizirale - verjetno poznate te družine, pa predlagajte . Jaz prispevam oblekice za fantka do št. 104, igrače in nekaj eur.


Tudi jaz sem prirpavljena pomagat tako z otroskimi oblekami , otrosko obleko in nekaj denarja.

Je se katera prirpavljena pomagat?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pomoc za Murine delavce in njihove druzine
17.7.2009 11:37:23   
muki1
Najbrž bi bilo fajn to posredovati sindikatu Mure.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Ana009)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pomoc za Murine delavce in njihove druzine
17.7.2009 11:45:54   
felix7
jaz tudi lahko pomagam z materialnimi dobrinami. Imam 3 velike škatle oblačil, ki so možu premajhne (malo se je zredil user posted image ), pa so sama kvalitetna oblačila, pa šolski pribor, higienske potrebščine... Sem misla dat na Karitas, tako mi je pa praktično vseeno, če dam Murinim delavcem. Če je katera pripravljena prevzet organizacijo, naj me kontaktira, mi smo sicer z Dolenjske, lahko pa pripeljemo v LJ.

Lp

_____________________________

Postati mama, in to še na materinski dan, je čudovito.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pomoc za Murine delavce in njihove druzine
17.7.2009 12:38:37   
higuys
prekmurke kje ste ....

(odgovor članu felix7)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pomoc za Murine delavce in njihove druzine
17.7.2009 13:00:26   
Anonimen
Tukaj pa bi nekaj dodala.Kako pa veste kom pomagat?Nekje oba delata v Muri nekje en in drug ma dobro službo....???Nevem kako boste to izpeljale kolk ljudi tam dela.user posted image

(odgovor članu higuys)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pomoc za Murine delavce in njihove druzine
17.7.2009 14:15:07   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

prekmurke kje ste ....


na hrvaškem...user posted image

ok, jaz se lahko povežem z enim sindikalistom in prevzamem deljenje pomoči. če ste za to. čas imam, prostor tudi, voljo pa itak vedno user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pomoc za Murine delavce in njihove druzine
17.7.2009 14:53:46   
Kerensa*
Sem zraven, če se bo resno kaj organiziralo.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pomoc za Murine delavce in njihove druzine
17.7.2009 16:06:12   
ZmajTolovaj
Jaz tudi, imam cunje za odrasle in otroke, komot, samo naj bo res organizirano, da ne bo kr neki - rija, če bi ti organizirala ..? To bi blo po moje super, samo če se ti da. Jaz pošljem po pošti.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pomoc za Murine delavce in njihove druzine
17.7.2009 21:20:33   
Oceania
Pohvalno, ampak ti ljudje rabijo službe, ne stvari.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pomoc za Murine delavce in njihove druzine
17.7.2009 21:24:22   
Paštetka
maj jaz ne vem tole z oblačili...

moja starša sta oba delala v Muri in ko sva bile s sestro majhni, nama je mama vse sešila. Od majic, hlač, oblek, torb, jaken vse.

Poznam mnogo delavk v Muri in ali si same sešijejo obleke, prav tako za otroke  ali si itak že vse sposodijo oblačila za otroke.

Jaz bi predlagala, da če se bo kaj zbiralo, da se potem v večji meri ali zbira denar, ali pa kakšna druga oblika pomoči in ne samo obleke.


Recimo kakšne čevlje za otroke, pa tudi odrasle, pripomočke za otroke, zvezke in knjige za šolarje, torbe, svinčnike, barvice....

Zdaj, ko bo največja kriza, se bo ravno začela šola in mislim, da bi jim bili v največjo pomoč, če bi se zbiralo kaj za šolarje ali vrtčevske otroke.

Mogoče pozna kdo kakšnega sponzorja, ki bi bil pripravljen kaj za Murine otroke dati v obliki šolskih potrebščin ipd.


Tako kot je lady bird napisala, ljudje rabijo denar. In ker ljudje nekak najtežje podarjajo denar, jim dajmo potem nekaj za kaj jim zdaj ne bo potrebno dati denarja.





< Sporočilo je popravil Paštetka -- 17.7.2009 21:26:29 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pomoc za Murine delavce in njihove druzine
17.7.2009 21:26:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Jaz bi predlagala, da če se bo kaj zbiralo, da se potem v večji meri ali zbira denar, ali pa kakšna druga oblika pomoči in ne samo obleke.


Recimo kakšne čevlje za otroke, pa tudi odrasle, pripomočke za otroke, zvezke in knjige za šolarje, torbe, svinčnike, barvice....

Zdaj, ko bo največja kriza, se bo ravno začela šola in mislim, da bi jim bili v največjo pomoč, če bi se zbiralo kaj za šolarje ali vrtčevske otroke.

Mogoče pozna kdo kakšnega sponzorja, ki bi bil pripravljen kaj za Murine otroke dati v obliki šolskih potrebščin ipd.




Mač betr ajdia.

Ceprav mi tole ne potegne. Prali in sivali so denar, zdaj pa naj pridno ljudstvo zbira za zvezke. Saj mi ni tezko, samo neumno se mi zdi. Veri mač neumno,

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pomoc za Murine delavce in njihove druzine
17.7.2009 21:33:24   
Nončika
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Jaz bi predlagala, da če se bo kaj zbiralo, da se potem v večji meri ali zbira denar, ali pa kakšna druga oblika pomoči in ne samo obleke.


Recimo kakšne čevlje za otroke, pa tudi odrasle, pripomočke za otroke, zvezke in knjige za šolarje, torbe, svinčnike, barvice....

Zdaj, ko bo največja kriza, se bo ravno začela šola in mislim, da bi jim bili v največjo pomoč, če bi se zbiralo kaj za šolarje ali vrtčevske otroke.

Mogoče pozna kdo kakšnega sponzorja, ki bi bil pripravljen kaj za Murine otroke dati v obliki šolskih potrebščin ipd.




Mač betr ajdia.

Ceprav mi tole ne potegne. Prali in sivali so denar, zdaj pa naj pridno ljudstvo zbira za zvezke. Saj mi ni tezko, samo neumno se mi zdi. Veri mač neumno,


prali denar? mogoče res. ampak, zdaj so nasrkali oz. bodo nasrkali najbolj tisti, ki za to pranje denarja sploh niso vedli. moja mama je pustila svoje življenje v Muri. zdaj se joče tak ji je hudo.
moj dela v firmi, kjer nenehno jemljejo delavce. pa sploh ni 500m oddaljeno od tovarne Mura.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pomoc za Murine delavce in njihove druzine
17.7.2009 21:35:27   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Jaz bi predlagala, da če se bo kaj zbiralo, da se potem v večji meri ali zbira denar, ali pa kakšna druga oblika pomoči in ne samo obleke.


Recimo kakšne čevlje za otroke, pa tudi odrasle, pripomočke za otroke, zvezke in knjige za šolarje, torbe, svinčnike, barvice....

Zdaj, ko bo največja kriza, se bo ravno začela šola in mislim, da bi jim bili v največjo pomoč, če bi se zbiralo kaj za šolarje ali vrtčevske otroke.

Mogoče pozna kdo kakšnega sponzorja, ki bi bil pripravljen kaj za Murine otroke dati v obliki šolskih potrebščin ipd.




Mač betr ajdia.

Ceprav mi tole ne potegne. Prali in sivali so denar, zdaj pa naj pridno ljudstvo zbira za zvezke. Saj mi ni tezko, samo neumno se mi zdi. Veri mač neumno,


MIč saj so oni tudi pridno ljudstvo. Za delavce Mure lahko samo rečem: kapo dol, koliko so pretrpeli že za tistimi stroji.

Za vodstvo, pa lahko rečem.... obesit za jajca, vse po vrsti. Meni je žal za delavce, ampak dokler ne bodo menjali celega vodstva, ne dam za Muro nič, ker itak ne bo šlo delavcem. Bom pa dala za delavce, da bodo lažje preživeli jesen, ker jih preveč poznam in predobro razumem.

To so ljudje, ki ne znajo stokat, ampak delati. Jaz se ne bojim za njih, ker bo Murin delavec znal preživeti, ker se je moral že nekaj časa boriti in se učiti ponižnosti in biti tiho. Ti ljudje bodo šli delat kar koli, da bodo preživeli družino.

IN ker jim želim samo olajšati zadevo, da jih ne bo po žepu udarila še 1x "država", ki zahteva te in te zvezka, pa ne vem kaj še vse za šolo, sem mislila, da bi raje za to se zbral denar ali material. pa tudi kakšnega sponzorja za te zadeve se da lažje najti, kot pa sam denar zbrati.



_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pomoc za Murine delavce in njihove druzine
17.7.2009 21:42:20   
Anonimen
Ej, ne vem.
Prali denar, ne delavci, ampak razna vodstva...

Ideja pa je v redu, Paštetka user posted image .

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pomoc za Murine delavce in njihove druzine
18.7.2009 7:04:54   
Anonimen
Nevem kdo je pral dena delavci ziher ne.Mpj brat in žena oba delata tam imata dva šoloobvezna otroka najemnina v bloku.....sosed tam dela sam v Muri žena ne dobi službe nikjer zaradi zdravja tudi šol.otrok pa kolk jih sama poznam,da delat oba tam.Nevem no...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
18.7.2009 7:23:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pomoc za Murine delavce in njihove druzine
18.7.2009 7:35:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Ne vem, zakaj se majčke prodajajo samo v Murinih trgovinah?
Bolj pametno bi jih bilo naložiti v kombi in iti med ljudi. Tako bi več prodali.


Maš prav ja,ker jaz npr.nebom šla po majčko v Ms ali kam drugam pri nas pa je ni.Zakaj nebi poslali v druge trgovine kot je nap.Spar in takle saj majo itak oblačila skoraj v vsaki trgovini.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pomoc za Murine delavce in njihove druzine
21.7.2009 10:07:44   
Anonimen
Zato, Florina, ker Šparu dol visi za Muro. A misliš, da se kar pripelješ pred Špar in na police zložiš svoje majčke in jih prodajaš?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pomoc za Murine delavce in njihove druzine
21.7.2009 20:07:02   
hdmarjetica
Kopirano iz emaila od Felicite Medved:

--------------------------------------

Spoštovani,
gospa Marta Pust, predsednica Humanitarnega društva Marjetica  http://www.mcd.si/marjetica/  prosi za pomoč in pridružitev k akciji pri zbiranju donacij, oblačil, šolskih potrebščin ipd. za delavke/delavce Mure.
Posredujem vam tudi njeno tel. št. 041 494 691.

Lep pozdrav,
Felicita Medved

--------------------------------------

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pomoc za Murine delavce in njihove druzine
21.7.2009 23:20:37   
hdmarjetica
Spoštovane!Kot vidite se akcija za muraliste začela, prav tako imamo -na žalost nekaj prošenj za plačilo položnic. Ker smo pridobili iz Leklerka večjo količino oblačil bomo odstopili delavkam/cem mure .Zatika se pri hrani ,ter plačilu položnic ,šolske potrebščine smo že začeli zbirati .Ker smo iz Dolenjske smo se odločile da poberemo se do primorske,kar se seveda da dobiti .Peljali bomo z kamionom ki vozi pomurske mlekarne za Kočevje tako se v lj. preloži in se pelje v Pomurje,,no saj to bo brezplačno. Veste ko sem imela odajo na radio center-mikrafon je vaš za minuto sem se zjokala ,lahko poslušate saj boste najdle .Pod -programi -pomoč murinim delavkam. Uh katastrofa kako mi je bilo pri srcu,, no saj verjamem da marsikatera tako čuti kot jazt. Pomagajmo si med seboj .-le koliko se da -danes oni -jutri mi ,nikoli nevemo kaj nas čaka. na forumu je objavljen oglas z našo spletno stranjo,ter naprošam vas da mi se javite če želite pomagati,prebroditi najtežje trenutke. Za vsak slučaj moj mobi  041-494-691 Humanitarno društvo marjetica 

(odgovor članu hdmarjetica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pomoc za Murine delavce in njihove druzine
21.7.2009 23:26:57   
rija
za kakšne potrebščine ni problema.....se boste pač oglasile v MS, ko boste oddajale robo...

za položnice, ker je denar zelo občutljiva zadeva pri dobrodelnosti, pa je moj predlog takšen, da se zberejo konkretne položnice in jih plačamo direkt me.

jaz konkretno denarja ne dam, da ne bo končal kje za bencin, za dnevnico....ipd.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu hdmarjetica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pomoc za Murine delavce in njihove druzine
21.7.2009 23:50:18   
hdmarjetica
 Rija,hvala za slabo mišljenje o prostiovoljni nevladni in neprofitni organizaciji. Sama že 4 leta zalagam za društvo denar, ponoči pišem prošnje dokler mi ne začnejo plesat črke okol uči. Moja dobra volja je da sem se z ZSSS_ G: Lukičem lotila tega projekta. Mi nismo RK nimamo dnevnic, nimamo nič od tega-kup papirnate vojne glede ajpesa-ter dursa .Če bi na RK vsaka 1mesec delala brezplačno bi se nabralo lep kupček evrov -no sama pa delam to 4 leta z srcem in voljo.Hvala bogu da mi je Felicita Medved pomagala da smo se organizirale. Vsaka družina je pri nas anonimna,lahko pa vsak donator dobi spisek kam gre njegov denar. Z podjetji delamo pogodbe,in imajo tudi pogled v 30dneh kaj smo kupile. Tudi g,Senica, je naš donator, ter mag, Julijana Bizjak Mlakar. Sam toliko da nas ne sramotite  za naše dobro delo .Sodelujemo tudi z vrtcom Beltinci že 2 leti. Pridno so nam pošiljali oblačila in lahko se zahvalim ravnateljici ,(za dobro gesto. )Ni lahko delati z družinami ki so na robu revščine-saj so precej občutljive, ranljiva ciljna skupina .Večinoma je ljudi sram in raje prosijo drugje kot v domačem kraju, ni mi pa fer od države da ima res za vse denar za muro pa ne. Danes sem brala za Kolektor ki je en del tudi pri nas pralnica denarja,ja res pripravljamo se na snemanje na kanalu A Svet- ne prenesem krivice, ter otroci se mi strašno smilijo. Upam da sem ti napisala saj mal o našem delu,, hvala za lepo misel.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pomoc za Murine delavce in njihove druzine
21.7.2009 23:52:14   
rija
Verjamem.

In sem vesela, da obstajajo ljudje kot ste vi user posted image

Bom pa vseeno rada sprejela konkretno položnicouser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu hdmarjetica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pomoc za Murine delavce in njihove druzine
22.7.2009 0:02:03   
hdmarjetica
Rija velja!!Toda glede šolskih potrebščin bi bilo dobro kaj zbrati. Veš sama moram vse na euro paleto dat in dobro povezat da bo lahko iz pomurke ki prpelje mleko potem iz Ljubljane peljal v MS -tam je g Silva Duh ki mi bo dala še naprej podatke o tistih ki se nebojo sami javili. Sedaj je na žalost 42družin in še več jih bo.. Skratka kriza na vsem področju,veš pri nas je tudi velika brezposelnost,in imamo veliko uporabnikov. Nazadnje sem v 1 mesecu razdelila 700l mleka -še dobro da nam je pomurka donirala. Imela sem čez 200kg.čokota ki je šel iz kolinske iz prodaje mleka pa niti kapljice. Uh hudo..kriza razdelila sem za 10000ejuh od prodisa -unilever- no bivši knor itd..skratka teško. Želim ti lahko noč ,ostani takšna kot si...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pomoc za Murine delavce in njihove druzine
22.7.2009 0:02:14   
rija
g. hdmarjetica....še enkrat sem prebrala vaš post....in umirite se malo....in ne vzbujajte vtisa, da sem dregnila v osir....user posted image

nikogar ne sramotim, o nikomer nimam konkretno slabega mišljenja.....ponudila sem konkretno pomoč, ki je lahko tudi anonimna, ne rabim vedet, za katero družino plačujem elektriko recimo....ker elektro po pravilno poknjižil znesek tudi, če bo napisano moje ime in pravilen sklic.....


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu hdmarjetica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?