|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 12:58:40   
Anonimen
Pozdravljene!
Mogoče katera od vas ve koliko stane porod v Sloveniji če si tuja državljanka in nimaš sloZZ?
Najlepša hvala!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 13:03:32   
Pupa7
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pozdravljene!
Mogoče katera od vas ve koliko stane porod v Sloveniji če si tuja državljanka in nimaš sloZZ?
Najlepša hvala!


koliko to stane v slo nevem, vem da v CH pride okrog 20.000 CHF, torej okrog 13.000 €, so pa cene tukaj zeeeeeloooooo visoke, tako da verjetno pride v slo okrog 5000 € lahko pa pokličeš v P in vprašaš user posted image


_____________________________

Leonard 27.3.2009 19:02, 4000 g in 54 cm :)

28.4.2009 5500g in 58,5cm :)
25.5.2009 6780g in 65cm :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 13:06:33   
Anonimen
Nekaj cez 1.000€ se mi zdi, da je bil informativni racun za porod brez zapletov.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 13:21:25   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Nekaj cez 1.000€ se mi zdi, da je bil informativni racun za porod brez zapletov.


Ja - pri meni je bilo tudi nekaj takega - porod + tisti dnevi, ki jih še v bolnišnici preiviš z novorojenčkom.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
18.1.2009 13:36:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 13:37:51   
benika
1.264,00€ je porod v KR porodnišnici. Carski rez je 1.000 e dražji. Potem pa je tu še bivanje v P.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 13:38:39   
rj1808

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Nekaj cez 1.000€ se mi zdi, da je bil informativni racun za porod brez zapletov.


Ja - pri meni je bilo tudi nekaj takega - porod + tisti dnevi, ki jih še v bolnišnici preiviš z novorojenčkom.



Pa delajo probleme ko prideš v porodnišnico?Jaz bom namreč po vsej verjetnosti tudi tu rodila,nimam pa slovensko zdravstveno..Kak pa je s plačilom,moraš takoj plačat ali obstaja možnost na položnice..?

_____________________________

Carpe diem!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 13:39:38   
benika
Plačaš pred odpustom iz P.

(odgovor članu rj1808)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 13:41:59   
rj1808

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

v LJ P sm rodila 05.01.09 pa so mi za porod + bivanje izstavili informativni racun v visini 3.687,73 EUR (ki ga poravna ZZZS); je pa res, da je bil ta znesek pri prvem pred 14m 1.000 EUR, tko da se je ocitno kr podrazilo user posted image

najbolje, da poklicete direkt v P - administratorke so ful prijazne in bodo se najbolje vedele, kako je s tem!



Kaj...?user posted image user posted image Te pa grem raje v Avstrijo rodit..V Feldbachu porod+bivanje stane 2200evrov..

_____________________________

Carpe diem!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 13:43:01   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: rj1808
Pa delajo probleme ko prideš v porodnišnico?Jaz bom namreč po vsej verjetnosti tudi tu rodila,nimam pa slovensko zdravstveno..Kak pa je s plačilom,moraš takoj plačat ali obstaja možnost na položnice..?


Hm - to je pa vprašanje, kako je s tem. Morda se bo našla katera, ki ima izkušnje s tem in ti kaj več povedala - drugače bo pa najbolj zanesljivo, da kar v eno od P pokličeš - najbolje v tisto, kamor nameravaš iti rodit - in vprašaš, da se ne boš potem, ko boš prišla tja s popadki in vse, še s tem obremenjevala. Ker dejstvo je, da ko prideš, najprej zahtevajo zdravstveno kartico, kak je pa postopek, če je nimaš, pa ne vem.

(odgovor članu rj1808)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 13:47:25   
malaMravljica
Zakaj pa si za predviden mesec poroda oz. mesec ali dva prej, ne uredis zavarovanja v Sloveniji? Jaz sem sicem slo. drzavljanka, zivim v tujini in imam tuje zavarovanje. ko sem bila v slo. pri zdravniku, bolnici, so mi rekli, da lahko na staro kartico, ki sem jo obdrzala, je trenutno neveljavna, no na to kartico bi sla placat zavarovanje in je spet aktivna. Po moje lahko tudi tuj drzavljan placa zavaropvanje in gre potem tvoj porod na strosek zavarovalnice.
Upam, da sem kaj pomagala.


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 13:51:42   
malaMravljica
pa se nekaj sem pozabila. Saj v tujini moras biti tudi zavarovana, pozanimaj se, ce v drzavi, kjer si zavarovana obstaja evropska kartica zavarovanja, s to kartico ne placas nic, zdravnik v slo. poslje racun direkt tvoji zavarovalnici v tujini in zavarovalnica v tujini je potem se vesela, ker so  zdravstvene storitve v Sloveniji precej cenejse kot v Evropi ( recimo vsaj Z Evropi).

Toliko lahko pomagam na osnovi podatkov, ki so navedeni v tvojem vprasanju.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 13:55:00   
Anonimen
Mene pa zaima kako je s tem če imaš samo osnovno zavarovanje.
Ali se potem kaj doplača če nimaš dodatnega zavarovanja.

(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 13:55:31   
Anonimen
Ali se potem kaj doplača če nimaš dodatnega zavarovanja.


Ne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 14:01:29   
benika
pa se nekaj sem pozabila. Saj v tujini moras biti tudi zavarovana, pozanimaj se, ce v drzavi, kjer si zavarovana obstaja evropska kartica zavarovanja, s to kartico ne placas nic, zdravnik v slo. poslje racun direkt tvoji zavarovalnici v tujini in zavarovalnica v tujini je potem se vesela, ker so zdravstvene storitve v Sloveniji precej cenejse kot v Evropi ( recimo vsaj Z Evropi).

Toliko lahko pomagam na osnovi podatkov, ki so navedeni v tvojem vprasanju.


Ne bo šlo tako. Tudi slovenske državljanke imajo zavarovanje, tudi evropsko, ampak porod ni vključen. Če želiš roditi v tujini, potem plačaš.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 14:09:00   
rj1808

IZVIRNO SPOROČILO: benika

pa se nekaj sem pozabila. Saj v tujini moras biti tudi zavarovana, pozanimaj se, ce v drzavi, kjer si zavarovana obstaja evropska kartica zavarovanja, s to kartico ne placas nic, zdravnik v slo. poslje racun direkt tvoji zavarovalnici v tujini in zavarovalnica v tujini je potem se vesela, ker so zdravstvene storitve v Sloveniji precej cenejse kot v Evropi ( recimo vsaj Z Evropi).

Toliko lahko pomagam na osnovi podatkov, ki so navedeni v tvojem vprasanju.


Ne bo šlo tako. Tudi slovenske državljanke imajo zavarovanje, tudi evropsko, ampak porod ni vključen. Če želiš roditi v tujini, potem plačaš.





Ja, žal je tako..hrvaško zz ne krije stroške poroda v tujini..user posted image

_____________________________

Carpe diem!

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 14:32:33   
abi
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

v LJ P sm rodila 05.01.09 pa so mi za porod + bivanje izstavili informativni racun v visini 3.687,73 EUR (ki ga poravna ZZZS); je pa res, da je bil ta znesek pri prvem pred 14m 1.000 EUR, tko da se je ocitno kr podrazilo user posted image

najbolje, da poklicete direkt v P - administratorke so ful prijazne in bodo se najbolje vedele, kako je s tem!


Jap, jaz sem rodila 30.12.2008 in je bila cena enaka . user posted image

_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 14:38:37   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: rj1808


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

v LJ P sm rodila 05.01.09 pa so mi za porod + bivanje izstavili informativni racun v visini 3.687,73 EUR (ki ga poravna ZZZS); je pa res, da je bil ta znesek pri prvem pred 14m 1.000 EUR, tko da se je ocitno kr podrazilo user posted image

najbolje, da poklicete direkt v P - administratorke so ful prijazne in bodo se najbolje vedele, kako je s tem!



Kaj...?user posted image user posted image Te pa grem raje v Avstrijo rodit..V Feldbachu porod+bivanje stane 2200evrov..


točno to mi je padlo na pametuser posted image

pa še...zakaj za vraga potem zzzs komplicira, če pa dobiva iz Feldbacha itak nižje račune.....mater, kje jim je ekonomijauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu rj1808)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 14:41:31   
benika
Eh ja, kdo le bi razumel logiko naših vrlih državnikovuser posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 15:29:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

v LJ P sm rodila 05.01.09 pa so mi za porod + bivanje izstavili informativni racun v visini 3.687,73 EUR (ki ga poravna ZZZS); je pa res, da je bil ta znesek pri prvem pred 14m 1.000 EUR, tko da se je ocitno kr podrazilo user posted image

najbolje, da poklicete direkt v P - administratorke so ful prijazne in bodo se najbolje vedele, kako je s tem!


Jaz sem pa v LJ rodila novembra 2008, je bil pa znesek na informativnem računu za 9 dni bivanja v porodnišnici + porod + UV lučka, 2.880€ ... metulj, a si ti še dlje bivala v P oz. imela ful zapleten porod?



(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 16:14:15   
skuštrana
Tukaj imaš cenik za porodnišnico Kranj, cene so pa povsod približno enake
http://bgp-kranj.nanosplet.net/e_files/datoteke/CENE_SAMOPLACNIKI.pdf


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 16:17:08   
Anonimen
Tukaj imaš cenik za porodnišnico Kranj, cene so pa povsod približno enake
http://bgp-kranj.nanosplet.net/e_files/datoteke/CENE_SAMOPLACNIKI.pdf


Porod brez komplikacij 1.264€. Potem ni sla cena toliko gor.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 16:37:45   
skuštrana
Pa delajo probleme ko prideš v porodnišnico?


Domov te ne bodo poslali, sprejeli te bodo kot samoplačnico..Samo pri odhodu boš pač dobila račun, ki ga moraš poravnat.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu rj1808)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
18.1.2009 17:36:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 18:31:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

metulj, a si ti še dlje bivala v P oz. imela ful zapleten porod?


ma kaki, v pon pop rodila brez komplikacij (v 1h), v cet sla domov...


To mi je pa ful čudno ... jaz sem bila pa najprej 4 dni sama not (previsok pritisk), pol so mi sprožli, pol pa še 5 dni s tamalo not, ker je imela zlatenco, pa je na našem računu skor 1000€ manj user posted image . A so se z novim letom ful podražili al kako?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?