|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Porodiška
23.10.2008 21:19:28   
zebicebi
Mene pa zanima, če mogoče katera ve koliko prej lahko nastopiš porodniški dopust. In koliko dobiš porodniškega dopusta za četrtega otroka.

Sedaj imam porodniško podaljšano do 25. decembra, četrtič imam PDP 8. marca. Če bi torj šla v porodniško normalno 30 dni prej, bi jo nastopila 8. februarja.

Sedaj pa me zanima, če bi lahko z 25. decembrom nastopila že kar naslednjo porodniško, da ne bi bila vmes v bolniški, ker se bojim, da bom dobila knjižico.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Porodiška
23.10.2008 21:59:49   
2 Sraki
Maksimalno 42 dni pred PDP-jem. Sicer pa lahko dobiš glede na število otrok in njihovo starost tudi podaljšano porodniško, do max. 3 mesece.

(odgovor članu zebicebi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Porodiška
24.10.2008 7:42:44   
zebicebi
Hvala za odgovor.

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Porodiška
24.10.2008 8:09:15   
aluš
Če imaš ob rojstvu otroka doma že dva, ki nista doplolnila šest let (prosim prever, nisem 100%), lahko porodniško za tretjega otroka podaljšaš za en mesec.

Ne vem, če si to že naredila, nič ne pišeš, ampak če ne veš, v akcijo.

(odgovor članu zebicebi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Porodiška
24.10.2008 8:52:32   
benika
Maksimalno 42 dni pred PDP-jem.


Ne bo držalo, te možnosti ni več.

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Porodiška
24.10.2008 8:57:05   
benika
Koliko časa traja dopust za nego in varstvo otroka?

Dopust za nego in varstvo otroka traja praviloma 260 dni.

Dopust se lahko podaljša v naslednjih primerih, če:
user posted image mati rodi dvojčke, se dopust podaljša za 90 dni; user posted image mati rodi več hkrati živorojenih otrok, se za vsakega nadaljnjega otroka podaljša dopust za 90 dni; user posted image mati rodi nedonošenčka, se dopust podaljša za toliko dni, kot je bila nosečnost krajša od 260 dni; user posted image ob rojstvu otroka, ki potrebuje posebno nego in varstvo, se dopust podaljša za dodatnih 90 dni (na podlagi mnenja zdravniške komisije Pediatrične klinike v Ljubljani); ta pravica se lahko uveljavlja do otrokovih 18 mesecev starosti; user posted image starša doma že varujeta najmanj dva otroka v starosti do 8 let, se dopust podaljša za 30 dni, za tri otroke za 60 dni ter za štiri ali več otrok za 90 dni.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Porodiška
24.10.2008 22:21:31   
zebicebi
Sem dobila teh 30 dni več porodniške za tretjega otroka.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Porodiška
24.10.2008 22:30:04   
benika
Mene pa zanima, če mogoče katera ve koliko prej lahko nastopiš porodniški dopust. In koliko dobiš porodniškega dopusta za četrtega otroka.

Sedaj imam porodniško podaljšano do 25. decembra, četrtič imam PDP 8. marca. Če bi torj šla v porodniško normalno 30 dni prej, bi jo nastopila 8. februarja.


Za 4. otroka boš torej dobila 14. mesecev porodniške, če bodo ostali trije mlajši od 8 let.

Porodniški dopust ne nastopi 30 dni pred PDP-jem temveč 28 dni pred PDP-jem. Nastopila ga boš pa, če sem prav izračunala, 7. februarjauser posted image

(odgovor članu zebicebi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Porodiška
24.10.2008 22:33:49   
makica
Od 25.12 - 7.2.2009 pa lahko koristiš dopust. Nekaj iz leta 2008, ostalega pa iz leta 2009. Odvisno koliko ga imaš. 

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?