|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Porodniška in delo prek podjemne pogodbe
1.9.2014 20:55:33   
peregrina
Ker sem na netu našla toliko si nasprotujočih informacij, bom vprašala še tu.

Ali lahko oseba (ženska), ki je na porodniškem, dela prek podjemne pogodbe (par ur na teden).
Oz. ali lahko partner svojo ženo, ki je na porodniškem, prijavi, kot "brezplačno družinsko pomoč"?

Kje bi našla ta podatek?

Hvala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Porodniška in delo prek podjemne pogodbe
2.9.2014 8:53:29   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: peregrina
Kje bi našla ta podatek?


Najbolj verodostojne podatke boš našla na pristojnem ministrstvu ter na inšpektoratu za delo.

Morda v pomoč še tale članek.

(odgovor članu peregrina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Porodniška in delo prek podjemne pogodbe
2.9.2014 9:07:53   
petea
O izkušnjah koristnic takšne prakse pa je bilo na RR debatirano v tej temi


imaš napisano, kako je mogoče delati po podjemni pogodbi



P.S.: Morda imaš še eno možnost, ki je sicer odvisna od tega, kje in kako delaš. In sicer, da porodniški dopust razdelita z možem, tako da vsaj kakšno uro koristi on, ti pa lahko čas, ko ne koristiš porodniške, delaš in dodatno delaš še preko podjemne pogodbe. Pri deljenem koriščenju porodniške ti veliko lažje upravičiš brezplačno pomoč v domačem podjetju.
S takšno potrebo tebe kot delavke, lahko spremeniš koriščenje porodniškega dopusta v skladu z drugačnim dogovorom z možem.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Porodniška in delo prek podjemne pogodbe
3.9.2014 19:53:27   
peregrina
Petea, najlepša hvala za odgovor.

Sem prebrala vse te debate in članke, vendar me "moti", ker so vse starejšega datuma.

Mi je pa tvoj zadnji odstavek dal misliti. Sploh nisem vedela, da ta možnost obstaja.
A to pomeni, da lahko mož koristi porodniško tudi po urah (recimo par ur na mesec)? Se opravičujem, če je butasto vprašanje ... sem prvič v tem in res nimam pojma.
In pač jaz s temi urami opravičim delo po podjemni pogodbi oz. družinsko pomoč?

< Sporočilo je popravil peregrina -- 3.9.2014 19:55:34 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Porodniška in delo prek podjemne pogodbe
3.9.2014 20:49:03   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: peregrina
Sem prebrala vse te debate in članke, vendar me "moti", ker so vse starejšega datuma.

Verodostojne podatke ti lahko dajo samo na inšpektoratu in ministrstvu.


IZVIRNO SPOROČILO: peregrina
Mi je pa tvoj zadnji odstavek dal misliti. Sploh nisem vedela, da ta možnost obstaja.
A to pomeni, da lahko mož koristi porodniško tudi po urah (recimo par ur na mesec)?


Ja, lahko mož koristi tudi po urah, tudi najbolj ekstremni primer delitve je mogoč, t.j. 39:1. user posted image
Lahko pa si tudi ti del dopusta, mislim da še velja 75 dni, preneseš za kdaj kasneje. Upoštevaj pa, da je takrat znesek porodniške samo 80 % osnove - isto kot pri bolniški.



IZVIRNO SPOROČILO: peregrina
Se opravičujem, če je butasto vprašanje ... sem prvič v tem in res nimam pojma.

Takšno vprašanje zagotovo ni butasto, sploh če ti odgovor lahko reši problem.


IZVIRNO SPOROČILO: peregrina
In pač jaz s temi urami opravičim delo po podjemni pogodbi oz. družinsko pomoč?

Tisto uro ali več, ko ne boš na porodniškem dopustu, delaš pri svojem delodajalcu.
Kako specifično rešiti tvoj status, bo verjetno moral odgovoriti kakšen računovodja.

Če si samo delno na porodniški, pomeni, da vsaj nekaj ur delaš in zato lahko veliko lažje upravičiš delo po podjemni pogodbi oz. družinsko pomoč.

(odgovor članu peregrina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Porodniška in delo prek podjemne pogodbe
6.9.2014 19:06:07   
peregrina
Petea, hvala za odgovor.

Zdaj so mi stvari mnogo bolj jasne (kar pa ne pomeni, da je situacija že kaj bolj svetla).
Ah ja ... ljuba Slovenija ... user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?