|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Posojila za brezposelne
7.9.2009 10:27:37   
Kati23
Pozdravljeni.

Zanima me, kako je s temi posojili, ki bi jih lahko najeli tudi brezposelni (pa zaposleni za določen čas...) in za katere jamči država, ali je to smiselno.. ali so že na voljo... GA JE ŽE MORDA KDO OD VAS NAJEL? Sem bila pred kratkim na eni od NLB bank, pa mi niso nič znale povedati-kdaj bodo, če sploh bodo pri njih user posted image Meni bi zelo prav prišel kredit oz. ga bom v bližnji prihodnosti tudi potrebovala, pa sem zaenkrat še brezposelna. Hvala za vse odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Posojila za brezposelne
7.9.2009 10:33:58   
Kerensa*
To ni za vse brezposelne. To je izključno za tiste brezposelne, ki so postali brezposelni zaradi recesije oz. v času recesije in to zaradi stečaja podjetja, ker so postali tehnološki višek, ker jim niso podaljšali pogodbe o zaposlitvi za določen čas in podobno.

(odgovor članu Kati23)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Posojila za brezposelne
7.9.2009 11:04:01   
Kati23
Kerensa, saj to sem pozabila napisati. To naj bi bilo za tiste, ki so ostali brez službe po oktobru '08 in ne po lastni krivdi, med te pa spadam tudi jaz. Samo me je zanimalo bolj konkretno-če že dajejo te kredite in če ga je morda kdo od bralcev že najel?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Posojila za brezposelne
7.9.2009 13:28:20   
ajataja
Kako pa pol odplačujejo brezposelni kredit user posted image

(odgovor članu Kati23)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Posojila za brezposelne
7.9.2009 16:00:23   
Sreča in ljubezen
Uh....naj odplacuje fantuser posted image

_____________________________


(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Posojila za brezposelne
7.9.2009 17:25:39   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja
Kako pa pol odplačujejo brezposelni kredit user posted image

V omenjenem primeru je mišljeno, da ga bodo začeli odplačevati, ko se ponovno zaposlijo.
Na splošno pa brezposelni kredite odplačujejo z nadomestilo z Zavoda za zaposlovanje, s socialnimi podporami, otroškimi dodatki, preživninami in z delom na črno. user posted image

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Posojila za brezposelne
7.9.2009 20:35:11   
jasnika
in je kje kakšna info več o tem??


_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Posojila za brezposelne
7.9.2009 20:38:51   
Anonimen
Mene tud to zanima, ker bom čez tri mesece (spet) na zavodu, sicer upam na kako službo, sam če je ne bo, se bom skušala prifočkat za tole.

(odgovor članu jasnika)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Posojila za brezposelne
7.9.2009 20:41:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jasnika

in je kje kakšna info več o tem??



Na netu in je zaklenjena. Svaka jim cast user posted image .

(odgovor članu jasnika)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Posojila za brezposelne
7.9.2009 20:47:03   
jasnika
a kaj a so si premislili ali kaj??????


_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Posojila za brezposelne
7.9.2009 20:47:52   
Anonimen
Ne, ampak vsaj z novico morajo kaj zasluzit, vsaj tako zgleda user posted image . Al pa ne znam prav poguglat.

(odgovor članu jasnika)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Posojila za brezposelne
7.9.2009 20:50:40   
jasnika
jaz sem nekaj iskala na netu pa so samo članiki od začetka julija, da bi se naj to vse skupaj začelo izvajat konec avgusta oz začetek septembra, samo kje oz na kak način pa nič nikjer ne piše

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Posojila za brezposelne
7.9.2009 20:56:26   
jasnika
bom jaz malo povprašala tega gospoda Križnariča in ministerstva preko maila

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Posojila za brezposelne
8.9.2009 9:04:10   
Kati23
Se priporočam za kakšen info več glede tega, saj tudi jaz nisem našla nič bolj konkretnega kot to, da NAJ BI BILI krediti konec avg. ali začetek sept. A ko greš na banko vprašat, ne vejo nič user posted image

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Posojila za brezposelne
8.9.2009 9:24:52   
Kerensa*
Kolikor je meni znano, naj bi vlada sprejela ta zakon, vendar morajo predtem najti banke, ki bodo z državo sodelovale v tem projektu. Banke so namreč osnovni vir, ki daje kredite - in če ne bo banke, ki bi bila pripravljena dati kredit na ta način, potem se tega zakona ne bo dalo izvesti. Kar je primerljivo s tem, da imamo zakon, da občina mora narediti vse, da je v vrtcih prostor za vse otroke (takšen je zakon), ampak tega zakona se ne da izvesti, ker občine pač nimajo denarja za to.
Začaran krog.

(odgovor članu Kati23)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Posojila za brezposelne
8.9.2009 10:04:41   
jasnika
sem dobila odgovor,

sedaj zbirajo banke oz nekako čakajo katere banke se bodo vključile v to, potem pa bodo napisali seznam bank, ki bodo dajele te kredite napisali na straneh sid banke in potem greš na banko, se pozanimaš,.....naj pa bi bile banke določene konec septembra oz oktobrauser posted image

še vedno pa mi ni jasno kako bo z odplačilom kredita ali se lahko zamakne začetek odplačila ali kakouser posted image

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Posojila za brezposelne
8.9.2009 10:05:56   
Kerensa*
Začetek odplačila kredita naj bi se zamaknil do ponovne zaposlitve oz. menda najdlje za 6 mesecev (če prav vem).

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Posojila za brezposelne
8.9.2009 10:06:12   
jasnika
eto odgovor o odlogu plačila se lahko z DURS začnete pogovarjati šele po prvem neplačanem obroku, prej ne.

kaj torej naj že na začetku ne plačam prvega obroka ali kako, če bi želela plačevati recimo z 1 letnim zamikom???? nič jasno

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu Kati23)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Posojila za brezposelne
8.9.2009 10:07:47   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: jasnika
eto odgovor o odlogu plačila se lahko z DURS začnete pogovarjati šele po prvem neplačanem obroku, prej ne.

To je mišljeno za sedajšnje dolgove DURS-u, ne za kredit, o katerem govorimo tukaj. Po sedajšnjem zakonu lahko vsi za svoje dolgove DURS-u zaprosijo za odlog, odpis ali obročno plačilo.

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Posojila za brezposelne
8.9.2009 10:10:34   
jasnika
ne ta odgovor sem dobila po mailu ki mi ga je posredovala gospa iz sid banke s katero govoriva o le teh kreditih.

a mi lahko napišeš Kernesa ti to v enem oz dveh stavkih, ker to je preveč zakomplicirano za mene

hvala

jamstva.
Če kreditojemalec ne bo ugovarjal obstoju in višini obveznosti v roku 8 dni od prejema zahtevka SID banke, se bodo neplačane obveznosti kreditojemalca obravnavale na enak način kot njegove davčne obveznosti. To pomeni, da pade njihova izterjava v pristojnost Davčne uprave Republike Slovenije (DURS). DURS odpisuje, delno odpisuje oziroma dovoljuje odlog ali obročno plačevanje obveznosti iz kredita, za katerega je bilo unovčeno jamstvo, po kriterijih, ki po zakonu, ki ureja davčni postopek, veljajo za odpis, delni odpis, odlog in obročno plačevanje davka. DURS na predlog kreditojemalca lahko dovoli odlog plačila kredita, za katerega je unovčeno jamstvo, če kreditojemalec nima denarnih sredstev, na katerih bi bila mogoča izvršba, dokler kreditojemalec nima zagotovljenega rednega vira dohodkov ali drugega premoženja, iz katerega lahko poplača dolg, vendar največ za dve leti.
Če pa bo kreditojemalec ugovarjal obstoju in višini obveznosti, navedenih v zahtevku SID banke, bo izterjava potekala v skladu s splošnimi predpisi o izvršbi. V tem primeru bodo kreditojemalca bremenili tudi stroški postopka (če bo sodišče odločilo, da sta obstoj in višina obveznosti dejanska) in načeloma ne bo imel možnosti za odlog plačila oziroma obročno odplačevanje obveznosti iz kredita.


_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Posojila za brezposelne
8.9.2009 10:17:29   
Kerensa*
V bistvu zadeva sploh ni zakomplicirana.

Danes kredit vzameš pri banki - in tudi v omenjenem primeru ga boš. Danes za odplačilo kredita jamčiš s svojimi dohodki, s premičnim in z nepremičnim premoženjem ter s poroki. Za omenjeni kredit bo tvoje jamstvo država (po domače povedano). Če danes ne plačuješ kredita redno, se ti najprej usedejo na dohodek - trgajo ti, kolikor ti po zakonu smejo, za preostanek ti blokirajo TRR za leto dni. Če izterjava an ta način v letu dni ni uspešna, te dajo na sodišče in DURS te terja dalje, z rubežem premičnega in nepremičnega premoženja. Pri omenjenem kreditu ti bodo najprej sicer tudi verjetno trgali s TRR, kolikor ti bodo lahko in kolikor bodo smeli, razliko pa bodo terjali od države. Država bo razliko sicer plačala, a bo zanjo naknadno terjala tebe, kar v končni fazi pomeni samo to, da bo banka sicer dobila svoj denar (kar ga v 1. primeru ne, dokler ne izterja tebe osebno), tebe pa bo DURS še vedno terjal za neplačan kredit.

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Posojila za brezposelne
8.9.2009 10:23:21   
jasnika
ehhhh brezveze, jaz bi pa rada šla na pošten način v kredit, tako kot si recimo napisala da NAJ bi bilo možno plačevat začet z zamikom, teh igerc z terjatvami pa se meni ni za igratuser posted image

vseeno hvala za tvoj trud da si mi pojasnila, tako kot že nekajkratuser posted image

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Posojila za brezposelne
8.9.2009 10:27:25   
Kerensa*
Kar pa se tiče odpisa dolga, odloga dolga ali obročnega plačila dolga, pa...

Danes lahko vsakdo (in dvomim, da bodo to spremenili) zaprosi DURS za to. Obročno plačilo odobrijo takorekoč vsakomur, saj jim je v interesu, da svoj denar dobijo, pa četudi kasneje. Tudi odlog plačila odobrijo takorekoč vsakomur, ki lahko dokaže, da denar načeloma ima, vendar je npr. "zunaj", kar v praksi pomeni, da ima npr. dolžnike in ko bodo le ti njemu plačali, bo on lahko plačal DURS-u. In podobno. Odpis dolga pa odobrijo tistim, ki lahko dokažejo, da bi s plačilom dolga, četudi z zamaknjenim in obročnim, ogrozili svoje zdravje ali življenje ter zdravje in življenje oseb, katerih so po zakonu dolžni preživljati (starši, partnerji, otroci).

In z omenjenim kreditom bo najbrž tudi tako oz. bodo hitro našli luknje v zakonu. Vsaj jaz prvo vidim že zdajle, ko je vse skupaj v povojih. Primer:
nekdo se bo npr. danes zaposlil pri prijatelju, ki ima doo. Prispevke si bo plačeval sam, od dela na črno, da prijatelj z njim ne bo imel stroškov (tako se dandanes dobiva zaposlitve in kredite, by the way). Čez nekaj mesecev ga bo ta prijatelj fiktivno odpustil, kot tehnološki višek zaradi recesije. Oseba bo padla v rang tistih, ki so upravičeni do omenjenega kredita. Vzel ga bo in seveda ne plačeval. Ker bo še naprej delal na črno in živel od socialne podpore, mu banka ne bo mogla ničesar vzeti. Morebitno premoženje bo že predtem prepisal na ljudi, ki bodo iz rubeža izvzeti, torej npr. na starše ali otroke. Posledično to pomeni tudi to, da mu DURS ne bo mogel ničesar zarubiti - samo TRR mu bodo lahko blokirali. In ko se bo zgodilo to, bo prišel na DURS z vlogo za odpis dolga, češ, da vzetega kredita ne more odplačevati, ker še sebe ne more spodobno preživljati. Ko bo DURS ugotovil, da je dolg neizterljiv, ga bodo odpisali.

Gotovina pa bo čakala nekje na TRR-ju otroka in cela družina si bo lahko kupila npr. Mercedesa na državne stroške.

Verjemite mi, da bom prva v vrsti za tak kredit. user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Posojila za brezposelne
8.9.2009 10:29:36   
jasnika
no to pa se več ne bere tako slabouser posted image

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Posojila za brezposelne
8.9.2009 10:30:58   
Kerensa*
Vem.

Upam, da bodo dovolj pametni, da bodo v zakon zapisali kakšno varovalo. user posted image

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?