|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Postojnska porodnišnica
7.9.2007 10:26:20   
livia
Prvič sem rodila v Lj in bila tam zelo zadovoljna.

Zdaj smo se preselili in mi je Postojna bliže, zato me zanima sledeče:

- ali moreš na wc in tuš res ven iz sobe?
- ali ti otroka ponoči res odpeljejo? Kaj če tega ne želiš?
- ali so postelje in polštri res obupni?
- kako je s hrano?
- kdaj so obiski?
- po koliko porodnic je v sobi?
- ali rojevaš v porodni sam ali še s kako mamico? Baje jih v KP rojeva v enem prostoru več.

Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
7.9.2007 10:56:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu livia)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Postojnska porodnišnica
7.9.2007 12:34:14   
smigli
Rodila sem v Postojni in bi  spet šla tja.
V porodni sobi, sem bila sama, ni bilo gužve, drugače jih je pa lahko več.
Imela sem nadstandardno sobo, kjer je tuš zdraven, v sobi si sama, obiske imaš lahko non stop, partner lahko tudi prespi pri tebi.
Otroka ti odpeljejo, na tvojo željo pa pustijo.
Postelje so super, hrana zelo dobra in sestre so prijazne.

srečno

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Postojnska porodnišnica
7.9.2007 15:06:11   
cebelicamaja
da še jaz povem:

1. ja
2. če želiš ti ga pustijo. če otrok ostane pri tebi, moraš imeti čez noč vžgano lučko nad posteljo. pa lahko se zgodi, da boš deležna kakšnega grdega pogleda sosede iz sobe, če ne bo razumevajoča in ne bo istega mnenja, kot ti. glavno je, da se ne sekiraš. meni osebno je zelo pasalo, da so ga odpeljali. dojenje je vseeno krasno steklo. soseda je imela hčerkico v sobi, samo je nisem nič slišala, ker sem spala kot top. zjutraj mi je rekla, da ona ni nič spala, ker se je bala da bo hčerka zbudila nas in jo je celo noč ujčkala. bilo mi je prav hudo. če se odločiš, da boš imela otroka pri sebi, stoj za tem in se ne preveč sekirat.
3. pouštri niso vsi enaki. jaz sem imela slabega. in ko sem prosila za drugega, je sestra rekla, da ni mogoče, ker nimajo proste postelje. naslednji dan, ko se je ena postelja sprostila, sem dobila boljši poušter.
4. meni je bila hrana ok, samo sem kot mali prašiček, ki vase zmeče vse. nekatere punce so se pritoževale.
5. obiski so uro in pol. mislim da od 14.30 do 16h.
6. v sobi so tri (v nadstandrdni si sama)
7. v porodni, kjer sem bila jaz, sta bile dve postelji. samo je bila druga k sreči prazna.

splošno mnenje: kljub neznosni gneči, so name pustili krasen vtis. zdelo se mi je, da so sestre kot nadljudje. sama ne vem, če bi zmogla toliko razumevanja za tako veliko število občutljivih in pomoči potrebnih mamic. premalo jih je za tako število. denarja ne dobijo za toliko porodov, kolikor jih imajo, pa si ne morejo privoščit več osebja.

lp, maja



_____________________________

Mi trije smo od 12.3.06 najboljši par.

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Postojnska porodnišnica
7.9.2007 22:13:55   
Maxica
IZVIRNO SPOROČILO: livia

- ali moreš na wc in tuš res ven iz sobe? Ja, tuš in wc sta ravno poleg sobe, vendar moraš iti ven iz sobe.
- ali ti otroka ponoči res odpeljejo? Kaj če tega ne želiš? Otroka odpeljejo od 23-5h, če želiš. Če ne, ga imaš lahko pri sebi, boš pa v tem primeru vsekakor ena redkih, ki bi to prakticirala.user posted image
- ali so postelje in polštri res obupni?Meni osebno so bili čisto ok. Sicer je to popolnoma subjektivni občutek, enim ustreza nekaj, drugim drugo.
- kako je s hrano?Hrana je bila meni obakrat prav dobra, po dojenju sem bila vedno tako lačna, da sem vse zmazala.user posted image
- kdaj so obiski?Obiski so od 14h-15:30.
- po koliko porodnic je v sobi? Največ tri.
- ali rojevaš v porodni sam ali še s kako mamico? Baje jih v KP rojeva v enem prostoru več. Ko sem jaz rojevala drugega otroka, je bila za eno tako zaveso še ena mamica, ki je že rodila in je v bistvu samo čakala tiste dve, tri ure, kolikor časa moraš potem še biti v porodni sobi. Ko sem pa rojevala prvega, sem bila pa v sobi sama, v sosednji sobi je bila pa še ena.



_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Postojnska porodnišnica
8.9.2007 15:25:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Maxica


- ali ti otroka ponoči res odpeljejo? Kaj če tega ne želiš? Otroka odpeljejo od 23-5h, če želiš. Če ne, ga imaš lahko pri sebi, boš pa v tem primeru vsekakor ena redkih, ki bi to prakticirala.user posted image



Torej je iz tega sklepat da večina mamic odda user posted image čez noč ali da ga ima večina pri sebi??

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Postojnska porodnišnica
8.9.2007 15:36:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: srček

IZVIRNO SPOROČILO: Maxica


- ali ti otroka ponoči res odpeljejo? Kaj če tega ne želiš? Otroka odpeljejo od 23-5h, če želiš. Če ne, ga imaš lahko pri sebi, boš pa v tem primeru vsekakor ena redkih, ki bi to prakticirala.user posted image



Torej je iz tega sklepat da večina mamic odda user posted image čez noč ali da ga ima večina pri sebi??



Večina mamic ga odda.  

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Postojnska porodnišnica
8.9.2007 15:41:46   
Maxica
Tako ja, večina mamic odda otroka čez noč.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Postojnska porodnišnica
8.9.2007 16:58:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Maxica

Tako ja, večina mamic odda otroka čez noč.user posted image


O hvala bogu, jaz pa sem se že bala da bom edina čudakinja tam ki razmišlja da bi ga oddala, pa me bodo vse mamice okoli grdo gledale, češ kaka mama si pa tiuser posted image .

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Postojnska porodnišnica
8.9.2007 17:01:35   
*tajda*
Jst tud razmišljam da bi ga ponoči za kakšno urico oddala,pa mislim da zarad tega ne bom nč slabša mamica.Bom vidla kolk bom utrujena.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Postojnska porodnišnica
8.9.2007 17:19:37   
Anonimen
Nam je babica iz Postonjske porodnišnice razložila, da se po želji mamice otroka odda od 23 h pa do 5h (ne samo za kakšno urico). In da je velikooo takšnih mamic in da nam to celo priporoča, saj se bomo le tako malček spočile po porodu. Zato še ne bomo slabe mame!
Rekla nam je tudi, da pridejo "problemi" ko v sobi, ko so 3 mamice, 2 oddata ena ne in potem jo grdo gledajo, saj ne morejo spati itd. Ima pa prednost mama, ki otroka obdrži, zato se ostali dve ne smeta pritoževati češ, da ne moreta spati al kaj podobnega.

(odgovor članu *tajda*)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Postojnska porodnišnica
8.9.2007 17:26:24   
*tajda*
Mogoče mal butasto vprašanje ampak bom vseeno vprašala kako je pa potem z dojenjem ponoči? A jeuser posted image 6 ur brez al mu sestre kar po flaški dodajajo?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Postojnska porodnišnica
8.9.2007 17:31:48   
Anonimen
To pa se ne spomnem več točno kaj nam je babica rekla... user posted image
Kakšna mamica, ki je tam rodila ti bo najbolje znala povedati.
Po moje se ga full nahrani pred 23h oz. preden ti ga vzamejo, pa kaj malega si načrpaš in potem mu sestre dodajajo. user posted image  Po moje.
Kako pa je v resnici, pa ne vem.

(odgovor članu *tajda*)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Postojnska porodnišnica
8.9.2007 17:38:16   
*tajda*
Verjetno že tko naredijo da je otroček sit pa mamica spočita.user posted image Sicer bom rodila v Kranju tko da verjetno je tam drugačen režim,bomo vidliuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Postojnska porodnišnica
9.9.2007 11:18:43   
Pinkyca
IZVIRNO SPOROČILO: livia

Prvič sem rodila v Lj in bila tam zelo zadovoljna.

Zdaj smo se preselili in mi je Postojna bliže, zato me zanima sledeče:

- ali moreš na wc in tuš res ven iz sobe?
res, a je takoj za vrati, ni panike, zelo čisto in ok, vzemi pa si šlape za pod tuš
- ali ti otroka ponoči res odpeljejo? Kaj če tega ne želiš?
če želiš ga odpeljejo od 23ih do 5ih, če ne ga imaš pri sebi - nobena ga nima
- ali so postelje in polštri res obupni?
za preživet
- kako je s hrano?
ok
- kdaj so obiski?
od 14-15:30 verjemi čisto zadosti
- po koliko porodnic je v sobi?
max. 3 in ti vsaj dolgčas ni pa še popazijo ti ga ko greš na wc pa kakšen nasvet dobiš, skupaj je vse lažje
- ali rojevaš v porodni sam ali še s kako mamico? Baje jih v KP rojeva v enem prostoru več.
ena porodna je samska, drugi dva pa sta skupni, ločeni z zaveso

Hvala.


jaz sem rodila letos julija, porodna soba in osebje v porodni je vrhunsko, na oddelku pa naletiš na sestre ki so zlate (IVA, KATJA,...) druge so pa pravi hudiči od žensk - npr. meni osebna zmagovalka je bila sestra ANDREJA Š. (KAJ TAKEGA PA ŠE NISEM SREČALA)
če bi še 1x rodila bi šla spet tja in ne v LJ.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Postojnska porodnišnica
9.9.2007 11:28:51   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: *tajda*
Mogoče mal butasto vprašanje ampak bom vseeno vprašala kako je pa potem z dojenjem ponoči? A jeuser posted image 6 ur brez al mu sestre kar po flaški dodajajo?


Tamalo sem mal pred 23.uro še podojila in nato prepustila v nočno varstvo - tam jih previjejo, preoblečejo in dajo spat. user posted image  Ko se zbudijo jih pa po flaški nahranijo in dajo nazaj spat. Ob 5h jih pripeljejo v sobo, otroka podojiš in se lahko crkljata, potem jih spet odpeljejo na jutranje previjanje, umivanje in preoblačenje. Nazaj pridejo tako dišeči in svetleči - jih namažejo z Riboderminom. user posted image  

S PO porodnišnico sem bila zelo zadovoljna - nimam nobenih pripomb. user posted image  

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Postojnska porodnišnica
9.9.2007 11:32:23   
cebelicamaja
otroka ponoči enkrat previjejo in nahranijo. če ima mamica veliko mleka, si ga lahko izstisne, pa otroku potem dajo njenega. po mojem se lahko dogovoriš tudi, da ga prideš ti podojit.  se mi pa zdi, da otroka nahranijo zvečer, ko ti ga odpeljejo (ob 23h-23:30). in če si ga ravno podojila, tam ne bo ravno dosti pojedel. to sem jaz prakticirala. zjutraj (ob 5h) ga previjejo in ti ga prinesejo lačnega, tako da se takoj prilepi na joško.  pri našem jakcu sploh ni bilo vprašanja ali bi vlekel ali ne. tudi če je čez noč dobil cucelj, ni pozabil, kako se vleče joško.

lp, maja




_____________________________

Mi trije smo od 12.3.06 najboljši par.

(odgovor članu Pinkyca)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Postojnska porodnišnica
10.9.2007 9:22:30   
Anneda
Pred 8 leti sem rodila v Postojni in ne grem nikoli več tja. Nato sem leto kasneje rodila v Ljubljani. Za ljubljansko porodnišnico pa veljajo same pohvale. V Postojni je bilo toliko negativnih vtisov, da se jih ne da vseh opisati. Najprej osoren, neprijazen sprejem, da o britju in klistiranju sploh ne govorim, ker je bilo povsod vse krvavo. Sam porod je bil neznansko dolg-14 ur, bolečin mi kljub moji prošnji niso čisto nič lajšali. Za piko na i pa so me še zamenjali z neko mamico, ki je bila iz istega kraja kot jaz in so želeli mojega otroka poslati v Ljubljano, češ da je nekaj narobe (pa je nekaj ur prej pediater rekel, da je vse ok)- gladko so ga zamešali z drugim otrokom- halo!!! Ljubljana je bila pa čisto nekaj drugega. Se mi zdi, da v Postojni samo za tiste znane ljudi dobro poskrbijo, navadni smrtniki pa jih ne zanimajo. Ne vem, kako je zdaj, ampak takrat nas je kar nekaj dobilo ta občutek.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Postojnska porodnišnica
10.9.2007 9:28:10   
Maxica
IZVIRNO SPOROČILO: jana73


Tamalo sem mal pred 23.uro še podojila in nato prepustila v nočno varstvo - tam jih previjejo, preoblečejo in dajo spat. user posted image  Ko se zbudijo jih pa po flaški nahranijo in dajo nazaj spat. Ob 5h jih pripeljejo v sobo, otroka podojiš in se lahko crkljata, potem jih spet odpeljejo na jutranje previjanje, umivanje in preoblačenje. Nazaj pridejo tako dišeči in svetleči - jih namažejo z Riboderminom. user posted image  

S PO porodnišnico sem bila zelo zadovoljna - nimam nobenih pripomb. user posted image  


To se pa tudi jaz ful spomnim, mmm, kako so dišali, taki čisti, dišeči, mmm, kar vonjal bi jih.user posted image user posted image
Sicer pa, če se zbudijo ponoči ali proti jutru, jih nahranijo pač po flaški.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Postojnska porodnišnica
10.9.2007 10:59:19   
DANVARI
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

IZVIRNO SPOROČILO: *tajda*
Mogoče mal butasto vprašanje ampak bom vseeno vprašala kako je pa potem z dojenjem ponoči? A jeuser posted image 6 ur brez al mu sestre kar po flaški dodajajo?


Tamalo sem mal pred 23.uro še podojila in nato prepustila v nočno varstvo - tam jih previjejo, preoblečejo in dajo spat. user posted image  Ko se zbudijo jih pa po flaški nahranijo in dajo nazaj spat. Ob 5h jih pripeljejo v sobo, otroka podojiš in se lahko crkljata, potem jih spet odpeljejo na jutranje previjanje, umivanje in preoblačenje. Nazaj pridejo tako dišeči in svetleči - jih namažejo z Riboderminom. user posted image  

S PO porodnišnico sem bila zelo zadovoljna - nimam nobenih pripomb. user posted image  


joj jaz se tudi spomnim ribodermina, sem ga potem še sama po kopanju za našo tamalo uporabljala pol leta, tolk mi je lepo dišalauser posted image user posted image user posted image
tudi jaz sem takrat spraševala kako je s hranjenjem ponoči in mi je sestra rekla da dobi flaško če je lačen ponoči (lahko iztisnjeno mamino mleko) zjutraj pa ti ga lačnega pripeljejo, tako da ni problemov za dojenje user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"In raising my children, I have lost my mind but found my soul." ~ Lisa T. Shepherd
"People who say they sleep like a baby usually don't have one." ~ Leo J. Burke


(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Postojnska porodnišnica
10.9.2007 14:22:29   
AnaB.
Tudi jaz sem na začetku nosečnosti premišljevala ali naj grem v PO ali LJ(živim sicer v LJ, a goinekologa imam v PO). Zaradi težav sem bila kar dvakrat hospitalizirana. Najprej sem bila sprejeta v PO, a so me zaradi nevarnosti prezgodnjega poroda prepeljali v LJ.Tako sem imela možnost sama izkusiti obe porodnišnici. Moram reči, da sem bila v LJ veliko bolj zadovoljna z zdravniki, sestrami, babicami in nenazadnje tudi s hrano. Vsekakor bom rodila v LJ in ne v PO, ker me njihova strokovnost ni niti malo prepričala (razen moj G, ki pa je itak najboljši user posted image ).

_____________________________

Mamica sem! Kako lepo!

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Postojnska porodnišnica
11.9.2007 13:35:03   
solatja
tudi jaz sem bila izredno zadovoljna... in niti nisem srečala nobene mamice, ki bi imela čez noč otroka ob sebi user posted image sem pa takoj po porodu razmišljala, da bi jo čez noč imela ob sebi, ampak je potem kar pasalo, da je šla user posted image


_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu AnaB.)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Postojnska porodnišnica
12.9.2007 10:08:19   
pony
Hojla!

Sama sem štirikrat rodila v Postojni in sem bila vedno zadovoljna. Tudi sedaj petič bom spet šla tja. Otroke sem vedno oddala čez noč, le četrto sem imela ttretjo noč ob sebi, ker mi je takrat začelo nastajati mleko in sem se bala mastitisa. In tisto noč je spala od 22h do 3h, ko sem jo sama vzela iz posteljice in podojila saj aem se bala, da mi kaj raznese.

Sostanovalke se niso nič pritožile, je pa res, da ni tamala nič jokala.

Verjetno  bom tako naredila tudi sedaj.
Lep pozdrav!

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Postojnska porodnišnica
13.9.2007 13:28:16   
malecka24
Prvo sem rodila v Postojni in sem bila zelo zadovoljna,babica je bila super,karkoli sem vprasala ali sem kaj rabila sem dobila oz.so mi odgovorili,vsec mi je da je lahko kdorkoli s tabo,moz oz.partner ni treba da ima to solo pa to,hrana je super,tudi jst sem jo dala cez noc kar sestram saj le tako se odpocijes in tud men je bilo najbolj vsec to ko so jo lepo uredili in namazali z tisto kremco,mmmmmm je lepo disala.Kar se tice previvanja nam je 10x pokazala ce je bilo treba,ni nic komplicirala,ce sem kaj rabila so mi ustregle,hrana je bila super.Vsako noc pred spanjem smo jih prosile za mleko in piskote pa so nam ustregle,zjutraj recimo so nas prisle vprasat ce bomo pile kavico ali belo kavo. Pa tud dudko sem dobila tam,kar dale so mi jo za domovuser posted image Ma same dobre besede imam za njih in tudi zdaj v drugo bom sla tja rodituser posted image

(odgovor članu pony)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Postojnska porodnišnica
13.9.2007 14:18:01   
Anonimen
Jaz sem trenutno 1 dan čez pdp, tako da bom lahko v zelo kratkem tudi porod pokomentirala.
Sem pa bila danes tretjič v Postojni (prvič NS, drugič 3D), danes pa pregled po pdp in moram rečt, da še enkrat samkrat nisem naletela na neprijazno sestro ali zdravnika. Danes naprimer sem na šalterju vprašala kam grem na pregled po roku, pa ne da je sestra samo s prstom pokazala, šla je z nama vse do gor in pokazala kje se vsedeva in počakava. Sestra ki je delala ctg je bila zelo prijazna, še malo se je pohecala z nama. Tudi G (Likar) je bil dobre volje, pregled me ni bolel niti malo, na vrsti sem bila takoj.
In na hodniku sem poslušala pogovore med G in sestrami in se je prav čutilo sproščeno ozračje.

(odgovor članu malecka24)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?