|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Posvetovalnica
28.7.2010 20:53:28   
_pikica_26
Ojla

Mene pa zanima kakšne imateizkušnje z svetovanjem v posvetovalnici?
Predvsem glede uvajanja goste hrane.

Pri dveh mesecih smo meli posvetovalnico, kjer so ga stehtali in zmerli.
Takrat je medicisnka sestra dejala, da do 6 meseca ne uvajamo goste hrane
oz. da je dojenje oz adaptirano mleko dovolj. Dojenček tud ne rabi nobene druge
tekočine.
Danes pri šestih mesecih, me ta ista medicinska sestra vpraša, kaj vse že jemo.
Ne vem al se dela norce  al je pa pozabljiva tok da nee ve kaj govori.

Me pa zanima kako ste začele z uvajanjem kruha?! Moj sin ga namreč sploh noče prijet v roko, recimo če
mu kupim kako žemljico...

lepo se mejte


_____________________________

PikiCa
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Posvetovalnica
28.7.2010 21:07:27   
principessablu
mi smo stari 4 mesece,vendar ni dojena,pa smo že 10 dni na gh...vse je odvisno od dojenčka in seveda dojenja...

(odgovor članu _pikica_26)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Posvetovalnica
28.7.2010 21:44:18   
t*e*j*k*a
V posvetovalnici rečejo počakajte do 6mesecev, ker je to najbolj priporočljivo. Izkušnje do pa take, da večino mamic začne nekje med 4 in 6 mesecem. In tako večina dojenčkov do 6 meseca že dobi GH. To je pač moja razlaga...

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Posvetovalnica
29.7.2010 9:36:49   
Katy78
Meni je patronažna rekla okoli 6. meseca, ampak je pa tako, da nekateri dojenčki pokažejo interes že prej in se jim začne uvajati prej.

Jaz sem mu kruh dala okoli 8. meseca se mi zdi če ne že malo prej, sem mu pa začela dajati sredico, ki je mehka, kmalu pa kar žemljico v roke, da jo je glodal. Je pa od začetka kar velik kos žemlje vedno odgriznil in ga potem ni mogel prežvečiti in je pluval ven potem pa je kmalu skpiral, da mora odgrizniti manj.

Ponujaj mu, saj slej kot prej bo žemljico vzel, mogoče pa ne bo velik ljubitelj kruha kot nekateri dojenčki. Mojemu npr. je kruh zakon. user posted image

(odgovor članu t*e*j*k*a)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Posvetovalnica
29.7.2010 15:27:37   
sonček88
Kolegica pri 5 mesecu je začela z sokovi...npr. jabolke, korenček, rdeča pesa..ipd.

Kar se tiče dodatne tekočine..jaz osebno malo čaja ali prekuhane vode mu dam, še posebno zdaj poleti ki je vroče.
Ampak vsaka mama čuti kaj je praw in kaj ni..user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Posvetovalnica
29.7.2010 17:13:46   
marjetica8
Ravnaj se po otroku in ne poslušaj preveč teh medicinskih sester. Nam je tud pr 6m rekla da naj mu pr 8m kr lahko začnem dajat skutke, pol me je pa pr 9m nadrla da mu dajem skutke in da se skut ne sme dajat do 9muser posted image  Naš skuto normalno prenaša že od začetka in jo ma prou zlo rad! Pa rekli so tud pr 9m da naj bi otrok pojedu do 2dl hrane na obrok in me nadrli ko sem rekla da naš poje včasih tudi do 2.5 dl. Kaj nej otroku omejujem hrano, če tko rad jeuser posted image  Če bi bil debel ne rečem, ma je pr ta suhih že od začetka...ne vem no...ni za poslušat preveč...

(odgovor članu sonček88)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Posvetovalnica
29.7.2010 18:06:59   
sonček88
Imaš popolnoma prav, če otroku ni nič, zakaj ne dat?!?
Zdravniki gledajo vse statistično, kot da so vsi otroci enaki in kot da so roboti.
Moja nona je pila kravje mleko in jedla polento že od mičkena in ji ni blo nič...user posted image


_____________________________

Najlepše je v družbi ljubljenih oseb.
***MATIJA***

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Posvetovalnica
29.7.2010 21:11:40   
_pikica_26
Js sm mu že dala kašico, tako sadno kot tudi zelenjavno....če pa že mamo
zobek plus tega naju je  pri kosilo tok gledal da sm mu probala dat po žlički..
je pa najin prvi otrok...in pol ko pridem od posvetovalni ce sploh ne vem, al delam prav al ne....
vidim da je povsod isto in da je res najbolje da delaš z otrokom čist
po svojem občutku...seveda kak nasvet pride sigurno prav

hvalauser posted image


_____________________________

PikiCa

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?