|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Potek pregleda pri alergologu
14.12.2010 20:20:40   
nincy29
Imam eno vprašanje da se psihično že vnaprej pripravim za naslednjo sredo ko imamo prvi pregled pri alergologu.A 7,5 mesečnemu dojenčku če se alergolog odloči delajo tudi teste na rokah oz. nogicah?s tistimi iglami pa to ?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Potek pregleda pri alergologu
14.12.2010 20:29:17   
ribica.
saj teste z iglami delajo že 3 mesečnim, vsaj osnovne. Kaj drugega pa ne vem, midva sva šla samo na teste, nobenega alergologa ni bilo.

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Potek pregleda pri alergologu
14.12.2010 20:31:47   
nincy29
aha,ker eni so mi rekli da kao do 1 leta ne delajo testa z iglami sam krvne kao,eni pa da že od 3 meseca kot ti praviš.tako da se vrjten morm kar pripravit na kričanje tamalega user posted image .hm..a alergolog ni bil prisoten?ker namreč ko sem jaz teste delala mi jih je on osebno delal.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Potek pregleda pri alergologu
14.12.2010 20:32:38   
ledenaa
kakšne igleuser posted image
Pridete tam,vač poveste težave,stehtajo itd. Alergene dajo na rokice in ni nobenih igl. Samo malo popraskajo da alergen po domeč povedano vstopi v telo. Potem še vzamejo kri.
na kričanje malega si itak verjetno že navajena,saj dvomim da tvoj otrok ne kriči in ne joka user posted image  In to bo delala še vsaj deset_letja,tako da....

< Sporočilo je popravil ledenaa -- 14.12.2010 20:33:49 >

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Potek pregleda pri alergologu
14.12.2010 20:36:21   
nincy29
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

kakšne igleuser posted image
Pridete tam,vač poveste težave,stehtajo itd. Alergene dajo na rokice in ni nobenih igl. Samo malo popraskajo da alergen po domeč povedano vstopi v telo. Potem še vzamejo kri.
na kričanje malega si itak verjetno že navajena,saj dvomim da tvoj otrok ne kriči in ne joka user posted image  In to bo delala še vsaj deset_letja,tako da....


jah pri meni je imel tako iglco in me je na usak alergen ki ja je nanesel na roko špiknu z iglo.in sem kar čutla no.in potem sem morala še kar nekaj časa to pustit in se ne praskat in če maš alergijo je kar fanj muka to trpet.ah nisem rekla da nisem navajena ane!ampak sory ni mi všeč če otrok trpi bolečino!!

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Potek pregleda pri alergologu
14.12.2010 20:36:50   
ledenaa
Ni nobena bolečina,ampak je neprijetno

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Potek pregleda pri alergologu
14.12.2010 20:43:18   
nincy29
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Ni nobena bolečina,ampak je neprijetno

odvisno kako ti dojemaš,jaz osebno imam zelo veliko stopnjo alergije in me je ta test bolel.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Potek pregleda pri alergologu
14.12.2010 20:46:51   
ledenaa
če si imela testiranje z nekimi iglami verjamem da boli. otroku ne delajo nič z iglami,ampak samo malo se povrh kože spraska. In to traje 5 min-10 največ.
Sicer pa če nočeš pač ga ne daj testirat. Tudi doma lahko izveš na kaj je otrok alergičen

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Potek pregleda pri alergologu
14.12.2010 20:51:04   
nincy29
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

če si imela testiranje z nekimi iglami verjamem da boli. otroku ne delajo nič z iglami,ampak samo malo se povrh kože spraska. In to traje 5 min-10 največ.
Sicer pa če nočeš pač ga ne daj testirat. Tudi doma lahko izveš na kaj je otrok alergičen

ja potem to je ok čas,jaz sem ene 45 min imela in se nism smela niti 1x popraskat.nisem rekla da ga nočem testirat ampak samo zanimalo me je če delajo tut tak mejhnim otročkom te teste.drgač pa,sem že probala na kaj bi lahk bi alergičen pa itak ni nobene spremembe(če seveda misliš odvzem hrane z jedilnika)

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Potek pregleda pri alergologu
14.12.2010 20:52:37   
ledenaa
da se nekateri alergeni odstranijp iz telesa je potrebno tudi do 3 tedneuser posted image  
Nikakor največ 10 min to trajauser posted image  najtežje je edino tole,da je treba otroka držati tako da se ne praska,drugo ni čisto nič strašnouser posted image

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Potek pregleda pri alergologu
14.12.2010 20:58:02   
nincy29
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

da se nekateri alergeni odstranijp iz telesa je potrebno tudi do 3 tedneuser posted image  
Nikakor največ 10 min to trajauser posted image  najtežje je edino tole,da je treba otroka držati tako da se ne praska,drugo ni čisto nič strašnouser posted image

ok super ker sem se res ustrašla po taki moji izkušnji.jah sam čudno je tut da so se težave kljub temu da že od začetka skor vse jem(dojim) pojavile komaj sedaj in čisto možno je da ni nič povezano s kakšno hrano.ker težave se nam pojavljajo zdaj 1 mesec v obliki a. dermatitisa.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Potek pregleda pri alergologu
14.12.2010 21:00:23   
ledenaa
Pri alergijah ni nič čudno. Ti lahko celo svoje življenje ješ recimo jajca za primer,jutri ko jih boš jedla boš pa dobila bolečine v trebuhu,težave s kožo ipd. Alergije se pojavijo kadarkoli v življenju -žaluser posted image

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Potek pregleda pri alergologu
14.12.2010 21:01:28   
nincy29
ja to se pa čist strinjam,jaz sem komaj pri 10 letih jo dobila..

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Potek pregleda pri alergologu
14.12.2010 21:25:39   
Lantea
Moja hči je bila na teh testih pred dobrim mesecem. Stara je bila 4m. Na roki so jo 7x piknili. To je bilo s takšno "buciko", kot že rečeno, da snov preide pod kožo. Sicer se je zajokala vmes, ampak se je hitro potolažila. Res pa je, da starejši kot je otrok, bolj dojema vse skupaj. Vzeli so ji tudi kri iz žile na glavi. Zraven je vreščala kolikor se je dalo. Sestra, ki ji je kri jemala, me je vnaprej vprašala, če ji lahko vzame iz glave, ker na roki ne gre. ...user posted image halo....seveda....pa saj to ni takšna bolečina. Bolj otroka moti to, ker ga nekdo drži, da je pri miru. Rajši pa imam, da se malo joče, ko ji kri vzamejo...pa bo to mogoče pokazalo rešitev za naše težave, kot pa da še naprej trpi.
V glavnem, pojdi tja v prepričanju, da je to dobro za otroka, torej boljše kot pa da ga kaj srbi, boli...Saj se grozno sliši, ampak otrok naj se ti ne smili. Normalno, da ga boš potolažila, ampak lažje boš to naredila, če ne boš še sama "boga".

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Potek pregleda pri alergologu
15.12.2010 7:33:49   
nadka30
testiranje imeli v petek, punčka stara 3 mesece, prideš, vzamejo tvoje podatke, poveš kaj je vsedeš na stol, otroka v naročje, na rokico nariše 6 pikic z flomastrom da gor na to kaj testirajo, potem z tako palčko malo razmaže in potem čakaš cca 10 minut, malo je zajokala ker ji je bilo verjetno neprijetno, potem sma se podojili in po cca 10 minuth odšle na odčitanje k zdravnici, ki opravlja teste pregledala povedala svoje mnenje ter nama rekla da bodo za ziher verjanto naredili še krvne teste, rezultate dobimo domov čez cca 3 tedne torej v začetku novega leta. Pri nas so bili kožni rezultati negativni upamo da bodo tudi krvni čeprav ni rečeno da so 100% ampak ok.
Kri so ji vzeli iz rokice. Traja vse skupaj največ 20 minut, je pa res da se prej načakaš no tako je vsaj v celjuuser posted image

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?