|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pozabljivost
15.9.2006 23:24:28   
Anonimen
Sem šest mesecev po porodu in me muči strašna pozabljivost. Pričelo se je že med nosečnostjo, vendar je po porodu še slabše. Če nekaj vprašam, ali pa mi kdo kaj pove, v trenutku pozabim. Z možem se večkrat zaradi tega spričkava, ker mu ni jasno, kako sem lahko tako pozabljiva. Mislila sem da sem preutrujena, ker se mi otročiček ponoči zbuja na dve uri, vendar sem začela dvomiti, če je to razlog za mojo pozabljivost. Ali ima katera tudi take probleme. Jaz sem že čist obupana. Hvala za odgovore.LP
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pozabljivost
15.9.2006 23:27:49   
Jančika_
Pri meni ni tako hudo, ampak mi tudi tu pa tam kar zmanjka nitiuser posted image . Potem pa stojim pred omaro in se pri najboljši volji ne morem spomniti, po kaj sem prišla. Pa med telefonskim pogovorom pozabim, zakaj sem sploh začela kakšen stavek in ne vem, kako ga končati. In tudi pri meni se je začelo med prvo nosečnostjo, zdaj pa traja že skoraj tri leta vse skupaj. Ne znam ti pomagat, na žalost.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pozabljivost
15.9.2006 23:40:17   
rija
Jančika, to se je meni dogajalo že prej user posted image user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pozabljivost
16.9.2006 0:02:53   
Marogica
TUdi meni se je to bolj "nazorno" pokazalo v nosečnosti in je kar ostalo. Je pa res, da se sprašujem ali od starosti ali česa drugegauser posted image user posted image

Ne anonimna, ne vem od česa je to, mogoče bi pa vprašala kakšnega zdravnika.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pozabljivost
16.9.2006 8:40:26   
smrček
Uh, sem mislila, da je bilo to samo pri meni... jst sem po prvem porodu ratala prava "tepka" imela sem pravo kurjo pametuser posted image  včasih se nisem mogla spomnit ob kateri uri sem nazadnje malega podojilauser posted image  ja, žalostno res.....

Pomagalo mi je branje. Veliko sem brala strokovno čtivo, kjer sem bila "prisiljena" si določene stvari zapomnit. Seveda pa ni bilo tako enostavno, kot sedajle pišem, včasih je zgledalo kot da se odstavke iz Uradnega lista dudlam na pamet.user posted image
Počasi prihajam nazaj na umski tir... pa se mi še dogaja, da včasih sredi službe čist blokiram. Jojme, kaj bo šele po drugem poroduuser posted image


_____________________________

Ja, v ponedeljek začnem hujšat. Jasno?

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pozabljivost
16.9.2006 9:35:43   
Anonimen
Jaz sme mislila, da je to od narkoze ob CR, ker v začetku je bilo grooooozno. Enkrat sem kar izpod pipe vodo v flaško natočila, namesto prekuhano. Sem bila čisto aut. To je bilo, ko je bil Tibor star kakšne 3 tedne. No ja, potem se je počasi izboljšalo, ampak nekaj je ostalo.

(odgovor članu smrček)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pozabljivost
16.9.2006 9:39:41   
dory
hehe splisni tud jest sem mislila,da je blo to od narkoze od CR...no mal me je matral ze v nosecnosti ampak po porodu je blo pa grozn..zej je sicer mal bols...ampak ful stvari sem pa pozabila ali jih pozabljam..bo ze :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pozabljivost
16.9.2006 13:14:06   
mojčika
Tudi jaz grooozna... meni je pa ena medicinska sestra rekla, da je to po anesteziji, ene dva meseca po njen in traja ene pol leta... No imela sem CR, vsak nekaj lahko krivim za vso pozabljivostuser posted image

_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pozabljivost
16.9.2006 20:17:47   
ninocka
Isto se mi dogaja kot Janciki.
Mal je pa tud tega, ker dejansko nismo "socializirane", pa pri dojenckih je skoz ena rutina in pol sploh ne razmisljas vec, bolj ali manj delas vse avtomastko. Ko gres pa kam ven al pa na obisk, si pa ponavadi z mamicami in se pogovarjas o (kaj ze user posted image ) dojenckih in na obiskih spet o dojencih. Sej nimas casa o cem drugem razmisljat, pa pol mal mozgancki pocivajo...


Kako ze gre un komad...
...z mozgani na off in civavo na strazi... no to civavo lahko zamenjamo z otrockom, pa smo tam user posted image user posted image user posted image

Dokler vemo kako nam je ime, pa kje zivimo, smo dobre user posted image user posted image


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu mojčika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pozabljivost
16.9.2006 21:08:27   
ElaM




Ja, jaz sem ista, včasih sredi stavka pozabim kaj sem hotla povedat.user posted image  
Me prav skrbi kako bo to izgledalo, ko bom spet šla v službo. user posted image




_____________________________

:)

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pozabljivost
16.9.2006 22:24:15   
natalia
hmmm, kaj sem mislila napisat?

lp

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
17.9.2006 23:40:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu natalia)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pozabljivost
18.9.2006 9:55:02   
x_srečka_x
Še ena, ki je začela v nosečnosti pozabljat...še vedno traja ta pozabljivost je pa mogoče že malo boljše.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pozabljivost
18.9.2006 14:39:54   
lenika
Jaz si tudi sedaj večino pomembnih stvari kar zapišem, če ne enostavno pozabim, pa prej nikoli nisem imela težav s spominom. user posted image

(odgovor članu x_srečka_x)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pozabljivost
20.9.2006 22:52:19   
KaMa
Oh, super, da vem, da je to normalno...
sicer sem med nosecnostjo nekje prebrala, da bi se naj kaj takega dogajalo v zadnjem trimestru (in takrat se mi je zacelo, da sva se z mojim ocetom hecala, kdo od naju naj vzame bilobil :)). seveda se zdaj ne spomnim tocno zakaj - zaradi zmanjsanja krvi v mozganih med nosecnostjo se skrcijo mozgani?(se mi zdi, to sem si mogoce zmisla...joj. taka neumna sem nonstop zaj...dobro, da nisem sla dalje studirat, ko sem zanosila, haha).no, tam je pisalo, da se povrnejo mozgani v normalno stanje.
nisem pa vedla, da je po porodu to dalje in kak dolgo in tud ne vem, zakaj...?!

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pozabljivost
21.9.2006 10:34:49   
sarazan
user posted image  user posted image  user posted image  še ena pozabljivka tukaj!

Hja, jaz sem tudi razmišljala, kako to, da sem takoooo raztresena in pozabljiva. Potem mi je pa ena kolegica - mama s stažem že kar nekaj let, rekla, da je to čist normalno. Zakaj?
Ja samo pomislite, koliko podatkov morate nosit non-stop v glavi: kdaj je nazadnje user posted image  jedel, pa koliko in kdaj je spal, kdaj je bila zamenjana plenička, a je treba kaj kupit v lekarni, a je še dosti mleka doma (če ste na flaški), a je treba oblekce oprat, in tako naprej....
Potem pa še, kaj bo za kosilo, kdaj bo čas za likanje, kdaj imamo pregled pri pediatru, ginekologu,... pa, da ne pozabim, kdaj bo čas za umivanje mojih las, pa za razvajanje partnerja, pa hišo/stanovanje je treba pospravit....

Saj razumete, kaj hočem povedat, a ne?
Tiste, ki imajo pa več, kot enega otroka, bi lahko pa naštevale še en kup drugih "obveznosti, ki ji nosijo v glavi".

Komentarje mojega moža pa preslišim,... včasih sem se še pričkala, zdaj pa se mi ne da več user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pozabljivost
4.10.2006 10:54:59   
DrejcDrejc
Še ena tu, dvigam roko. Tudi jaz si vse pišem, če ne... Pa nisem imela nobene kemije pri porodu, čisto natur, tudi sprva nisem opazila pozabljivosti, zdaj šele, po nekaj mesecih, sem pa sama sebi grozna... Grem v trgovino z malčkom, pa poberem potem malčka iz vozeka, vrečko pa kr tam pustim. Halooo? Jaz mislim, da je to od tega, ker non stop mislimo samo na okupacije v zvezi z otrokom, ostale stvari se pa kr zameglijo. Opažam, da je tako tudi pri pogovorih. Ko sem v družbi z otrokom, pa začnemo kako debato, se moja pozornost nekje na sredi preusmeri k temu, kaj počne malček, in potem misli odtavajo in praktično nobenega pogovora v družbi ne zaključim in pri ničemer ne sodelujem 100%. Se mi zdi, da možgani postanejo bebavi, da se specializirajo za otroka in dajo ostalo na stranski tir. Živa groza, res me je strah, kako bo v službi, kjer sem že prej sproti pozabljala tehnične podatke in predpise, zdaj bo pa še petkrat slabše...!? Nekako bi bilo treba spet usposobiti možgane, ja, dobesedno se vsak dn nekaj nadudlat, da začnejo spet delat, namensko si dajat miselne naloge. Ampak lahko je govorit, ko si pa zase vzamem še najmanj časa... vsi drugi so prej na vrsti, najprej otrok, potem ta večji otrok - možek, potem pa mogoče celo jaz...

_____________________________

Carpe diem!

http://drejcdrejc.moj-album.com
http://www.najblog.com/drejcdrejc/

(odgovor članu sarazan)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
4.10.2006 15:43:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu DrejcDrejc)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pozabljivost
16.10.2006 18:37:39   
Anonimen
Joj, moj spomin je tudi postal prava katastrofa, sem pa 9 mesecev po porodu! In vedno slabše je, ko bi pričakovala, da bo vedno bolje. S tem, da je pri meni že zelo škodljivo. Jaz pozabljam zelo pomembne stvari kot so plačilo položnic, kredita... In si ne znam pomagat.

< Sporočilo je popravil Tašonka -- 16.10.2006 18:38:59 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
10 stvari, ki sem se jih naučil, odkar sem...
Če imate otroke ob sebi. Da jih poljubite za lahko noč. Da skupaj zajtrkujete. Da greste z njimi v šolo. Da vidite, kako...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?