|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pozna kdo kakšno dobro varčevanje?
26.1.2006 10:34:31   
Anonimen
Hello!

Rada bi začela s kakšnim varčevanjem, nekaj malega, recimo od 30.000 naprej/mesečno. S tem, da bi naredila ''pogodbo'' za eno leto, dve, in ta denar ne bi mogla dvignit prej!!! user posted image user posted image
Pozna kdo kaj takega, pa da so še neke normalne obresti po možnosti.

Hvala
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pozna kdo kakšno dobro varčevanje?
26.1.2006 11:08:10   
Anonimen
Midva sva se odločila za vzajemne sklade v tujini.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pozna kdo kakšno dobro varčevanje?
26.1.2006 11:11:36   
Una
Mi tudi  varčujemo v vzajemnih skladih v Luksemburgu - se resnično splača. Če si zainteresirana, mi piši na privat. Moj oči se ukvarja s tem, pa se spozna na te zadeve, lahko greš na informativno predstavitev (neobvezujoče, zastonj, 1,5 do 2 urci). U glavnem, piši mi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pozna kdo kakšno dobro varčevanje?
26.1.2006 11:21:37   
mehurčica
Če pa te zanimajo bolj varne naložbe in varčevanje za pokojnino ali štipendijo pa se lahko obrneš name.user posted image

Glede kratkoročnih vlaganj naj ti katera druga, ki se bolj spozna na to, svetuje. Upam, da se bo našla kakšna.

pa-pa

(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pozna kdo kakšno dobro varčevanje?
26.1.2006 11:52:34   
Anonimen
Zanimajo me predvsem kakšna stanovanjska varčevanja. (Ker bi šel ta denar enkrat za nakup stanovanja, ali pa vsaj opreme)

(odgovor članu mehurčica )
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pozna kdo kakšno dobro varčevanje?
26.1.2006 15:49:47   
Allfonzi
Živ....

Pazi na 'svetovalne agencije' E&S, da te ne bodo nauser posted image li; v smislu, da boš kao začela varčevat, pri tem pa položila precejšno vsoto denarja , beri provizijo 900 EUR, od tega ne boš imela nič ker je to provizija agentom.

Pa pazi se še kakih nočnih agentov...kaj bi te še zanimalo, uglavnem, ni tko enostavno se podat v svet naložb, če tega ne znaš ali pa da nimaš koga ki ti svetuje, kdaj in kam, in zakaj...Finačni trg je zelo enostaven, hkrati pa zelo zapleten...

Če rabiš kaj, se oglasi na privat...

lp ALF

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pozna kdo kakšno dobro varčevanje?
26.1.2006 17:17:30   
Kranjčanka
priporočam modro varčevanje na nlb, vsak mesec daješ najmanj 5.000 sit ali več seveda, po želji, traja pa najmanj 1 leto in največ do 5 let. lahko jih maš več , denar dobiš po treh mesecih od prekinitve. zelo dobra varianta, ugodna obr. mera, se nabere če vstrajaš...poglej na internetno stran od nlb...user posted image

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pozna kdo kakšno dobro varčevanje?
26.1.2006 17:36:28   
Birdybirdy
HALO!

KAK NLB, so najmanjše obresti od vseh slovenskih bank.
Trenutno so najugodnejša varčevanja na Abanki. Kar poglej mal na njihove spletne strani.
čE IMAŠ NAMEN VARČEVANJA VEČ KOT 3 LETA LAHKO NALAGAŠ V RAZNE VZAJEMNE SKLADE (kratkoročno kr nihajo vrednosti), če pa načrtuješ krajši čas varčevanja pa temeljito prebrskaj po naših bankah. So kr razlike med posameznimi bankami (pa še pogajaš se lahko- verjemi preverjeno).

Uspešno varčevanje ti žeilm.

čao

(odgovor članu Kranjčanka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pozna kdo kakšno dobro varčevanje?
26.1.2006 17:36:42   
pravljica
nam se letos izteče stanovanjsko varčevanje na celjski banki...5 let, cca 25-30.000 sit na mesec...1x letno so na račun dodali 1 obrok, obresti so tudi uredu (pa ne me vprašat koliko user posted image )...po koncu 5 let si upravičen do kredita v privarčevani vrednosti...baje je ugoden, jaz ne vem...to je to

aja, kratkoročno pa pojdi na vezano vlogo...maksimalno ne vem koliko časa je, dlje kot vežeš, večje obresti so (logično) in ne moreš kar tako zapravit denarja user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Kranjčanka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pozna kdo kakšno dobro varčevanje?
26.1.2006 18:55:31   
Kranjčanka
Jaz sem veliko privarčevala na modrem varčevanju na nlb in sem bila zelo zadovoljnauser posted image .Po treh letih varčevanja sem dobila tudi ugodnejšo obr. mero  za stanovanjski kredit.user posted image verjetno imajo tudi druge banke kaj podobnega, jaz imam pač izkušnje na tej. Varčevanje v skladih pa je dolgoročnejše varčevanje nad 5 let in več...skladom osebno preveč ne zaupam.user posted image
lp!


(odgovor članu Birdybirdy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pozna kdo kakšno dobro varčevanje?
26.1.2006 19:03:53   
Primoza
Stanovanjska varčevanja preko sklada ki so bila pred leti ugodna za "varčevanje kar tako" bodo zdaj strogo namneska za nakup neprimičnine za reševanje stanovanjskega problema, pa še prodati ne boš smel take nepremičnine.

Svetujem vam, da si najprej ustvarite na TR "zlato rezervo" v višini kakega 1000000. Ko boste navarčevali tolikšen znesek lahko začnee z varčevanjem v tujih najbolje kar indkesnih vzajemnih skladih primerne velikosti. Najenostavneje je če se pozanimate kar pri svoji banki, ker so številne rpičele s treženjem ali svojih vzajemnih sklado, ki vlagajo v tujini (NLB) ali pa tujih ker spadajo v njihovo skupino (npr. SKB).

SKB banka ima kar pestro ponudbo indeksnih skladov:



http://www.skb.si/preb/preb-nal26.html

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pozna kdo kakšno dobro varčevanje?
26.1.2006 20:34:07   
koruzica
IZVIRNO SPOROČILO: Kranjčanka

Jaz sem veliko privarčevala na modrem varčevanju na nlb in sem bila zelo zadovoljnauser posted image .Po treh letih varčevanja sem dobila tudi ugodnejšo obr. mero  za stanovanjski kredit.user posted image verjetno imajo tudi druge banke kaj podobnega, jaz imam pač izkušnje na tej. Varčevanje v skladih pa je dolgoročnejše varčevanje nad 5 let in več...skladom osebno preveč ne zaupam.user posted image
lp!




Ne vem, če je banka lih zaupanja vredna? Glede na obresti, izračunaj si kupno moč pred 5.imi leti in danes, pa ti bo vse jasno...Inflacija je klestila takoimenovani donos, obresti; logika = ; na banki 2%, inflacija pa 3-4, realna, seveda, al pa še več...pa si naredimo izračun.

Si ena redkih še ki hvali 'modro varčevanje'...

lpk

(odgovor članu Kranjčanka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pozna kdo kakšno dobro varčevanje?
27.1.2006 16:51:34   
Una
Alfonzi; ta provizija, ki jo omenjaš ti, ni nič drugega kot investicija za tvoje boljše življenje. To ni strošek. Tukaj lahko ves denar dvigneš takoj, kaj pa na banki??? Ne, na banki lahko šele po preteku toliko let, kolikor je napisano v pogodbi. Ker vse to kar pri banki varčuješ toliko in toliko let (kot je napisano v pogodbi v najmanjšem možnem tisku in kar itak večina sploh ne bere), vzamejo oni, pa še povejo ti ne. Tako je na banki in tako je s temi 900 EUR. Poleg tega pa ta provizija ne gre agentom, ampak v odprtje računa, kamor vlagaš denar.

Poleg tega se lahko za teh 900 EUR tudi življenjsko zavaruješ, pa še ugodnosti dobiš, ki ti jih, dragi Alfonzi, ne bi naštevala, ker bi te zagotovo (po tvoje) nauser posted image la.

Vsekakor se za finančni nasvet ne bi nikoli obrnila nate, Alfonzi, ker tako grdo govoriš čez nekaj, na kar se sploh ne spoznaš in kar sploh ni res. Me prav zanima, če si ti tisti nočni agent...

Naj povem še to, da prinaša varčevanje v bankah 2-3% obresti, če prištejemo še inflacijo (2-3%), potem ugotovimo, da dobička praktično ni. Če varčujete dolgoročno, potem se splačajo vzajemni oz. investicijski skladi, če pa kratkoročno, potem pa banke.

Pa še to: kdor ni informiran in ne pozna nečesa, potem se mu zdi, da to že ni dobro, ker je pač bolje, da verjame tistemu, kar pozna. Kdor pa je informiran, pa ga ni strah ("skladom osebno preveč ne zaupam" - a banki, sefom itd pa???) Svetovni skladi (in ne slovenski, da se razumemo) imajo več kot 10 % donosnost (tudi 20%), kar je veliko več kot v bankah, so varni, likvidni, razpršenost je velika...

Če pa želite razne kredite, potem vam svetujem, da se pozanimate pri velikem številu bank in ne samo pri LB, SKB ali svoji matični banki, ker nikoli ne boste vedeli, kakšne obresti in pogoje imajo druge banke.

Toliko od mene - PS: včasih si je dobro prebrati dnevni časopis Finance in zlahka lahko ugotoviš, da je treba slediti novim svetovnim trendom, ki prihajajo k nam, predvsem se jih pa ni treba bati (in se jih ne smemo). Pozabiti moramo na staro miselnost in pomisliti moramo na nove možnosti, ki so nam dane. Le tako bomo lahko razvili ne samo sebe, pač pa tudi okolico okrog nas.

Če sem koga prizadela, se opravičujem, vendar mi ni žal, da sem napisala, to kar mislim, in to, kar verjamem, da je prav.

Za dodatna vprašanja sem pa, jasno, še vedno na razpolago.



_____________________________

LP, Una

(odgovor članu Allfonzi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pozna kdo kakšno dobro varčevanje?
27.1.2006 16:58:52   
mehurčica
Una, super si to napisala.user posted image

(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pozna kdo kakšno dobro varčevanje?
27.1.2006 20:17:52   
Allfonzi
IZVIRNO SPOROČILO: Una

Alfonzi; ta provizija, ki jo omenjaš ti, ni nič drugega kot investicija za tvoje boljše življenje. To ni strošek. Tukaj lahko ves denar dvigneš takoj, kaj pa na banki??? Ne, na banki lahko šele po preteku toliko let, kolikor je napisano v pogodbi. Ker vse to kar pri banki varčuješ toliko in toliko let (kot je napisano v pogodbi v najmanjšem možnem tisku in kar itak večina sploh ne bere), vzamejo oni, pa še povejo ti ne. Tako je na banki in tako je s temi 900 EUR. Poleg tega pa ta provizija ne gre agentom, ampak v odprtje računa, kamor vlagaš denar.

Poleg tega se lahko za teh 900 EUR tudi življenjsko zavaruješ, pa še ugodnosti dobiš, ki ti jih, dragi Alfonzi, ne bi naštevala, ker bi te zagotovo (po tvoje) nauser posted image la.

Vsekakor se za finančni nasvet ne bi nikoli obrnila nate, Alfonzi, ker tako grdo govoriš čez nekaj, na kar se sploh ne spoznaš in kar sploh ni res. Me prav zanima, če si ti tisti nočni agent...

Naj povem še to, da prinaša varčevanje v bankah 2-3% obresti, če prištejemo še inflacijo (2-3%), potem ugotovimo, da dobička praktično ni. Če varčujete dolgoročno, potem se splačajo vzajemni oz. investicijski skladi, če pa kratkoročno, potem pa banke.

Pa še to: kdor ni informiran in ne pozna nečesa, potem se mu zdi, da to že ni dobro, ker je pač bolje, da verjame tistemu, kar pozna. Kdor pa je informiran, pa ga ni strah ("skladom osebno preveč ne zaupam" - a banki, sefom itd pa???) Svetovni skladi (in ne slovenski, da se razumemo) imajo več kot 10 % donosnost (tudi 20%), kar je veliko več kot v bankah, so varni, likvidni, razpršenost je velika...

Če pa želite razne kredite, potem vam svetujem, da se pozanimate pri velikem številu bank in ne samo pri LB, SKB ali svoji matični banki, ker nikoli ne boste vedeli, kakšne obresti in pogoje imajo druge banke.

Toliko od mene - PS: včasih si je dobro prebrati dnevni časopis Finance in zlahka lahko ugotoviš, da je treba slediti novim svetovnim trendom, ki prihajajo k nam, predvsem se jih pa ni treba bati (in se jih ne smemo). Pozabiti moramo na staro miselnost in pomisliti moramo na nove možnosti, ki so nam dane. Le tako bomo lahko razvili ne samo sebe, pač pa tudi okolico okrog nas.

Če sem koga prizadela, se opravičujem, vendar mi ni žal, da sem napisala, to kar mislim, in to, kar verjamem, da je prav.

Za dodatna vprašanja sem pa, jasno, še vedno na razpolago.





Se mi je zdelo...Preberi: http://www.a-tvp.si/warnings.asp?mode=1

lp alf

(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pozna kdo kakšno dobro varčevanje?
27.1.2006 20:31:43   
Allfonzi
IZVIRNO SPOROČILO: mehurčica

Una, super si to napisala.user posted image


Le čemu pa ti ploskaš, Mehurčica...Pri komu pa ti delaš?
Maš kako zanimivo naložbo, z kakim zanimivim ETF skladom, ki ima zanimiv Banchmark...ali kak Hedge sklad?

lp alf

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pozna kdo kakšno dobro varčevanje?
27.1.2006 20:37:27   
Primoza
E&S


Tokrat pa res razumen komentar tisti paribas skladi niso neka zlata jama, potem te pa še posrednik "nategne". Dajte začetniku svetovati kako malo bolj konzervativno naložbo.

http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=142719 


(odgovor članu Allfonzi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pozna kdo kakšno dobro varčevanje?
27.1.2006 20:53:30   
mehurčica
IZVIRNO SPOROČILO: Allfonzi 
Le čemu pa ti ploskaš, Mehurčica...Pri komu pa ti delaš?
Maš kako zanimivo naložbo, z kakim zanimivim ETF skladom, ki ima zanimiv Banchmark...ali kak Hedge sklad?

lp alf


V bistvu sem se z Uno strinjala z drugo polovico napisanega. In ni mi jasno, zakaj ti grem prav jaz toliko v nos? Vedno nekaj pikaš in drezaš. Dajva se enkrat dobit nekje na čaju/kavi, pa boš spoznal, da nisem tako grozna oseba.

Drugače pa: ne, s takšnimi naložbami se v naši agenciji ne ukvarjamo, za ETF prvič slišim, hedge sklade pa samo toliko, da vem, da si jih lahko privoščijo tisti, ki že imajo dosti viška denarja in se lahko igrajo z njim.

Lep pozdrav in mirne živčke-ti so zelo pomembni za naše zdravje in dušo.user posted image

(odgovor članu Allfonzi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pozna kdo kakšno dobro varčevanje?
27.1.2006 21:49:20   
Allfonzi
Mehurčica, nimam nič proti tebi, in ne cikam in ne drezam; posredujem dejstva, in dejstvo je boleče; in res...kot govori čalanek, ti posredujejo 'argumente'....za dobrim konjem se kadi....pa take fore...
če delaš v skladu z zakonom in ne farbaš ljudi, te podpiram; za čajček ni problema al pa kavico.

Primoza...tokrat sva enakega mnenja. Ljudi je treba obvarovat; če je to kaj zaleglo, tolk bolje...

lp alf

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pozna kdo kakšno dobro varčevanje?
27.1.2006 22:28:47   
mehurčica
No, končno sva na isti točki. Mogoče si me kdaj kaj narobe razumel. Niti slučajno se ne bi podala v kak biznis, kjer bi bilo karkoli nezakonito ali bi se delalo karkoli slabega za ljudi.



(odgovor članu Allfonzi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pozna kdo kakšno dobro varčevanje?
27.1.2006 22:39:51   
Una
http://www.a-tvp.si/content.asp?id=330

Alfonzi, pojdi čisto na prvo mesto in upam, da boš dojel. Zakaj je E&S na prvem mestu? (Na retorično vprašanje ne bom odgovarjala.)

http://www.a-tvp.si/warnings.asp?mode=1 Kje je žig in podpis odgovorne osebe???

Glede na članek v Financah, ki je izšel, lahko na kratko povem le to, da se ne more gledat donosnost v skladih pred letom 2003, ker je bila svetovna recesija (naj me kdo popravi, če nimam prav). Da pa denar nekomu zaupaš, naj ti ga da na račun, je pa stvar vsakega posameznika in ni obveza, da daješ denar nekomu (ki ga morda sploh ne poznaš).

Alfiju sem že napisala, bom pa še tukaj: Če je nekdo trdno prepričan v nekaj, potem ga živ bog ne more prepričati v nekaj drugega. In tudi jaz nimam tega namena.

Z E&S sem zadovoljna, celo več - navdušena, vsi ostali pa naj poskrbijo za svoj denar tako, kot jim najbolj paše. Če najde še kakšno tako dobro ali morda celo boljšo družbo, ki se ukvarja z omenjeno tematiko, potem mu želim vso srečo in veliko denarja. Če zaupajo banki (govorim o varčevanju na dolgi rok), naj ji pač zaupajo. Alfiju sem tudi že napisala, da je morda res, da se ne spoznam tako dobro na finance in ne-vem-še-kaj, ampak še vedno trdno stojim za vsem tistim, kar sem napisala.

Alfi, upam torej, da se bova slej ko prej dobila na kakšni kavi (ali pa pivu) in mi boš razložil vse tisto, kar še ne znam/vem. Na koncu koncev sem tak človek, da sem rada informirana o čim več stvareh (pa če so to gospodarstvo, finance, vrtnarjenje ali pa čisto navadni (po potrebi izmišljeni) trači.

Vse lepo pozdravljam! :)



_____________________________

LP, Una

(odgovor članu Allfonzi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pozna kdo kakšno dobro varčevanje?
28.1.2006 9:44:58   
Allfonzi
Živ...

Dovoljenje za opravljanje storitev posredovanja je eno, odobritev in dovoljenje za trženje sklada, omenjenega BNP Paribas, pa drugo. E&S bi lahko tržila recimo sklade KD Luksemburg, pa bi blo OK.

Zakaj ni žiga, ne vem; mi je pa jasno, da je to na strani ATVP;

Dost pira al pa kofeta bi mogla popit, kar pa sploh ni problem, da bo vse kristalno jasno; medtem se bo pojavilo sugurno kaj novega...

Do takrat pa...Pametno in varno

lp alf

(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pozna kdo kakšno dobro varčevanje?
28.1.2006 19:08:10   
Una
Se strinjam s tem o veliki količini piva, je pa zihr ena stvar, v kateri se oba strinjava (po moje): da ljudje (Slovenci) še vedno ne vejo, kam in kaj naredit z denarjem. Nekateri niti ne vejo, kaj so to skladi... 30% Slovencev naj sploh ne bi varčevalo, 10 % naj bi jih varčevalo kar doma (vir: Finance http://www.finance-on.net/show.php?id=143099) ...

Glede E&S-a sem se pa po tehtnem razmisleku odločila, da se ne bom več vpletala v ta pogovor, ker imam rada mirne živce. Samo še to dodam: če bi E&S resnično nezakonito delala kar koli, bi lahko ATVP ukrepala, saj vejo, kje ima družba prostore (10 minut stran od centra in od vseh državnih institucij, ministrstev...) Za vsem tem stoji nekdo, ki mu gre v nos družba E&S, ker mu jemlje posel.

Toliko od mene, zame je debata resnično zaključena...


_____________________________

LP, Una

(odgovor članu Allfonzi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pozna kdo kakšno dobro varčevanje?
28.1.2006 19:16:59   
Primoza
Če veš kako nerodno reagira ATVP (od Dadasa do raznih prevzemov mimo javne ponudbe) potem vam je lahko jasno, da je vsaka stvar ki se pojavi pri ATVP kot obvestilo vredna precej več kot le zamaha z roko.

Posebno se mi zdi bolje začeti s kakim bolj renomiranim skladom, recimo indeksnega tipa kot s kako bolj tvegano zadevo. Ker v nasprotnem primeru je bolje, če si sam sebi vzajemni sklad in trguješ z delnicami direktno kar ni več ne vem kakšen privilegije tistih z ogroomno sredstev. Problem je bolj analitične narave ampak če imaš v čudnem VS-ju potem je to identično. Pa še to, morda se je najbolje za začetnike pozanimati kar pri svojem bančnem okencu, ker zdaj praktično vse banke tržijo tudi VS-je še najbolj enostavna je ta varianta. Sicer je isti trenutek kupiš VS neprimerno bolj tvegana naložba od depozita amapk imaš malo možnosti da te oskubijo kakih čudni posredniki. Če se pa globalno sesuje borza bomo pa itak vsi "skakali skozi okna", tudi lastniki depozitov...

(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pozna kdo kakšno dobro varčevanje?
29.1.2006 12:41:00   
Annny
Draga Una,

Paribas First Selection krovni sklad je samo eden izmed mnogih v svetu...je na tisoče boljših in slabših možnosti...nič pretresljivega..
Za tvojega očija, ki se 'spozna' in je očitno E&S akviziter, pa članek Jureta Gostiše na to temo:

http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=142719

Priporočam v branje tudi vsem ostalim.
Lp

(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?