|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Preživnina?Koliko pripada?
9.3.2012 19:19:51   
malecka24
LP punce in mamice

Imam en problem glede preživnine.Bivsi partner mi placuje 70eur mesecno prezivnine in sem ze dolgo razmisljala glede na to da je hcerka ze 2.razred in da so obcutni vecji stroski,na povecanje prezivnine.Ampak sedaj je bivsi partner izgubil sluzbo in je na zavodu in mene zanima ali lahko se vedno dam pritozbo za vecjo prezivnino,kljub temu da nima nikakrsnih prihodkov ali karkoli?!
Naj opomnim da imava s sedanjim partnerjem oba sluzbo in seveda se eno hcerkico,ampak v koliko sem informirana se gledajo samo stroski otroka(od mene in bivsega) in nic drugega.Prosim vas za pomoc ker me resnicno zanima ali se mi splača sploh ga tozit za vecjo prezivnino:(

Hvala vsem za odgovor
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Preživnina?Koliko pripada?
9.3.2012 19:37:37   
črticaa
ti imaš pa svetovno nizko,....
vsi ki jih jaz poznam imajo 100 ali več


če mene vprašaš imaš vso pravico vložiti zahtevek za povečanje preživninve, ampak vse bo potekalo bolj gladko če se boš lahko z bivšim kaj dogovorila pred prihodom na sodišče.
sama presodi koliko ti pomeni 30 eurov več na mesec, ker če se bosta tožila, so tu še stroški sojenja in te še nikoli niso bili nizki. pa še vprašanje če ti uspe če je res trenutno brezposelen,..vrjetno odvisno od sodnika/sodnice

vso srečo pri odločanju

(odgovor članu malecka24)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Preživnina?Koliko pripada?
9.3.2012 20:38:33   
2sneg13

IZVIRNO SPOROČILO: malecka24

LP punce in mamice

Imam en problem glede preživnine.Bivsi partner mi placuje 70eur mesecno prezivnine in sem ze dolgo razmisljala glede na to da je hcerka ze 2.razred in da so obcutni vecji stroski,na povecanje prezivnine.Ampak sedaj je bivsi partner izgubil sluzbo in je na zavodu in mene zanima ali lahko se vedno dam pritozbo za vecjo prezivnino,kljub temu da nima nikakrsnih prihodkov ali karkoli?!
Naj opomnim da imava s sedanjim partnerjem oba sluzbo in seveda se eno hcerkico,ampak v koliko sem informirana se gledajo samo stroski otroka(od mene in bivsega) in nic drugega.Prosim vas za pomoc ker me resnicno zanima ali se mi splača sploh ga tozit za vecjo prezivnino:(

Hvala vsem za odgovor


Lahko daš, vendar kot te berem ti ni vseeno zanj zdaj,ko je na zavodu. Raje počakaj vsaj do takrat,ko spet dobi zaposlitev. Ker nadomestila so mizerna na zavodu.user posted image

(odgovor članu malecka24)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Preživnina?Koliko pripada?
10.3.2012 12:54:52   
november2010
Moj bivši tudi nima nekih velikih prihodkov (vsaj prikazanih ni, mislim, da ima minimalno plačo)... pa mi plačuje 180eur. Ko se spomni... :S

_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Preživnina?Koliko pripada?
10.3.2012 13:10:33   
2sneg13
ja sam je zanimivo, zaslužiš recimo okroglih 1000€, ko si pa na zavodu pa ne dobiš več kot 560€, pa še to se zmanjšuje na vsake 3 mesece. Postavit se je treba tudi na drugo stran, oče je na zavodu, ima svojo familijo...do zdaj vsaj redno plačuje 80€. Seveda je pa to zelo majhen znesek, se strinjam. user posted image

(odgovor članu november2010)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Preživnina?Koliko pripada?
10.3.2012 23:19:26   
malecka24
Hvala vam za vase odgovore:)

Naj povem da bivsi nima svoje druzine,je se vedno samski in ima svojo hiso,ampak je sele morda cca 1 leto v njej,menda.pred tem je zivel pri starsih.Glede na otrokove potrebe ki jih ima dnevno in sola,je 80eur res malo,nisem pa jst kriva ker nima sluzbe in ne bom socustvovala z njim.
Je njen oce in naj tudi on kaj poskrbi za to.se dolgo sem bila potrpezljiva glede tega,sla sva narazen ko je imela 1l 6m,sedaj pa bo hci stara 8 let.
Ne me obsojati ker ni eden od tistih ocetov ki bi bil z njo vsak dan.

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Preživnina?Koliko pripada?
10.4.2012 7:35:02   
Kerensa*
Samo kot informacija, zakaj vsemu navkljub vloži zahtevek za zvišanje preživnine.

Mojemu g. Bivšemu, ki je bil, ko sva se razšla, samski, brez nove družine, brez kakršnegakoli nepremičnega ali premičnega premoženja, brez prihrankov in brez dohodkov (niti DSP ni prejemal), je sodišče ob predložitvi mojega stroškovnika za otroka že leta 2005 naložilo 125€ preživnine mesečno. Z razlago, da je odrasel in zdrav in da če lahko preživi sebe, bo poskrbel tudi za otroka.

Danes ima novo družino, še vedno nobenega premoženja ali dohodkov (samo DSP), pa še v zaporu je bil vmes, ampak je še vedno odrasel in zdrav in mesečno plačuje 190€. Poskus znižanja preživnine (z njegove strani) zaradi novega otroka ni uspel. Besede sodnice:"Zakaj pa ste se odločil za še enega otroka, če pa pravite, da še prvega niste sposoben preživljati tako, kakor je treba?"

(odgovor članu malecka24)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Preživnina?Koliko pripada?
18.4.2012 0:49:44   
ninas9
no, da še jaz iz #druge" strani povem svoje mnenje.
defenitivno je preživnina premala in sodišče jo, po mojem mnjenju bo zagotovo zvišalo, saj gledajo, kot je ena omenila "da je oče zdrav, mlad in sposoben najti neko delo" meni je bilo  ful čudno, ko je odvetnik rekel, da tistim brezposelnim z nižjo izobrazbo (poklicna srednja,do tehniška) določijo večjo preživnino, kot visoko izobraženim brezposelnim, ker kao tisti z nižjo izobrazbo lažje najdejo delo in še kak "fuš"..no tak je nam takrat rekel odvetnik.
kakor koli..moj tudi ima sina iz prejšnje zveze in plačuje preživnino (ki je več kot dvakrat višja od tvoje). in  midva imava hčer. no, ta izjava sodnice,napisana v prejšnjem postu, zakaj ima še enega otroka..me je kar dvignila s stola.pri nas, ko se je določala preživnina je bil to zeello dolg postopek, najprej na csd potem na sodišču,vse skupaj je trajalo dve leti, če ne več..ker se bivši od mojega nekako ni mudilo, saj ji je itak vseskozi deval denar za sina, plus jima plačeval vse stroške za stanovanje (se pravi vse položnice od vode do rs..)ker je ona rekla da bo itak -ko se enkrat premoženje razdeli oz.on njo izplača bodo padla vsa plačila in morebitne izvršbe na njega, in kaj mu je preostalo??no kakor koli trajalo je ffuulll dolgo in vmes sem jaz zanosila,in smo na sodišču, ker preživnina še ni bila določena pač  znižali tisti predlagan znesek, glede na okoliščine in je ona itak znorela (no saj itak sta od začetka govorila vsak svoje zneske) in rekla podobno kot v prejšnjem postu sodnica..kaj pa delaš otroke če ne moreš skrbet za njih,**** je prvi in prvi otrok mora imeti vse, drugi pa če kaj ostane od prvega.
do takrat sem bila mirna,takrat pa me je dvignila..no, samo njo je sodnik zaradi tega (in tona s katerim je to povedala) poslal iz dvorane..kakor koli..
takrat se je v meni obrnilo--halo, take logike pa res ne razumem? še sreča očitno, da smo imeli razsodnega sodnika-vsaka mu čast!-in je sledil našemu predlogu oz. za par sto takratnih sit dvignil naš predlog..(kaj če bi imeli zgoraj omenjeno sodnico--bi me kar na prisilni splav poslali?)
ona pa tulila, da če ne bo dobila 500e(frajerka, takrat smo še imeli tolarje ona pa že v evrih operirala) /mesec pa ne rabi nič..sodnik ji je rekel, da je preživnina pravica otroka in da naj malo razmišlja kaj govori..naj poudarim, da ji je mož na začetku ponujal več kot je na koncu bilo določeno (ker sem vmes zanosila smo svoj predlog znižali, sodnik je skoraj v celoti sledil in je bilo kakih kaj vem deset tisoč sit manj kot ji je na začetku ponujal,
-- to je bila kazen za požrešnost)
kakor koli, jaz verjamem, če dva nista za skupaj, kljub otroku, da gresta dalje vsak svojo pot in da breme starševstva prevzemeta OBA, ne gre pričakovati oz ni fer, da bi samo oče kril stroške otroka, še manj da bi vse padlo na mater.enako nepošteno pa se mi zdi razmišljanje da drugi otrok nič ne rabi oz.je manj vreden, nenazadnje ne prvi, ne drugi otrok si nista sama izbrala očeta!!!!
pa še to--moj je res zlati do obeh svojih otrok, in če v tistem najhujšem obdobju in še kasneje ne bi bil taki do njunega sina kot je bil, ne bi nikoli imela z njim otrok, saj nikoli ne moreš vedet kdaj se obrne
ojoj sem dolga..itak pa so vsi primeri drugačni:))
upam , da ti uspe zvišat oz. kar verjamem da ti bo

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Preživnina?Koliko pripada?
18.4.2012 7:07:54   
Kerensa*
Nikakor ni bilo mišljeno tako, da je drugi otrok manjvreden ali ničvreden ali da ne potrebuje ničesar - sploh ne. Za primer, da boš razumela, kako je bilo mišljeno, ti lahko dam par z enim otrokom. Par, ki ima dovolj samo za to, da preživi sebe in otroka. Tak par, če je realen, se ne odloči za še enega otroka, če ve, da lahko preživlja samo enega, kajne? In po moji logiki velja enako tudi za par, ki se razide. Ostane ti dolžnost preživljanja in skrbi za prvega otroka. Najprej urediš to oz. poskrbiš za to, šele potem se odločaš za drugega. Zanašanje na socialne transferje in/ali preživnine, pa čeprav ti oboje po zakonu pripada, ni ravno pameten razlog za odločitev za še enega otroka, v stilu "ah, saj bomo že - če je za tri, bo pa še za četrtega". In govorim iz izkušenj, kajti jaz in g. Mož sva se za potomca no.2 odločila, ker sva ga želela, s finančnega vidika pa sva razmišljala tako nekako. Za otroka nama definitivno ni žal, ampak finančno je bila pa v začetku velika kriza. Pa bi vsaj jaz, ki sem imela enega otroka že od prej, morala vedeti, kako se tem stvarem streže - a očitno nisem. In sva šele potem, ko sva potomca no.2 že imela, začela urejati svoje finance - in takrat sem spremenila svoje mišljenje. Danes finance za dva otroka so, za tretjega (po najinih kriterijih) pa niti pod razno ne. In zato se mi danes ne zdi več pametno delati še enega otroka, če še za prvega komaj poskrbiš. Pa sploh ni pomembno, ali je par skupaj ali ne - ve se, čigav je otrok in čigava je finančna obveznost za to.

(odgovor članu ninas9)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Preživnina?Koliko pripada?
28.4.2012 12:05:19   
malecka24
Vidim da sem zacela fajn debato:)
Glejte.Jaz nikakor ne izkoriscam bivsega al karkoli.Ce bi bila **** bi se ze zdavnaj lotila it na sodisce,ampak nisem tak clovek pa tudi ni se mi dalo z vsem tem ukvarjat.Ampak sedaj ko je hcerka v soli in ji nudiva s sedanjim partnerjem vse kar sva zmozna,so stroski tukaj resnicno veliki.Razen prezivnine on ne plačuje nic drugega meni.Imava s sedanjim partnerjem se eno hcerko in obema nudiva kolikor lahko in enakopravno.Teh njegovih 70 eur pokrije samo mesecno poloznico njene šole,kje so sele drugi stroski.Tko da nisem neki bav bav in zajebana bivsa ki bi mu morila zivljenje.Se vedno imam zelo dober odnos z njegovimi,sam z njim nisem vec v kontaktu.Brez njegove mame,dvomim da bi si nasel čas da bi jo videl.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Preživnina?Koliko pripada?
17.7.2012 14:22:51   
ninas9
ja, se načeloma strinjam.ampak to še ne pomeni da jaz nimam sploh pravice do otroka.
drugače pa se niti slučajno ne zanašam na razne soc.transferje, niti jih prejemam oz, razen mini otr.dodatek. gre se zato, da V NEKATERIH PRIMERIH poudarjam, niso vse krivi očetje, ampak ok očitno je takih primerov res dosti manj. jaz tudi obsojam vse očete, ki ne skrbijo za svoje otroke, in bi tudi svojega partnerja, če ne bi skrbel za svojo hči,ker itak sem npr. lahko jaz jutri bivšauser posted image  
če pa že uporabim primerjavo, ko ima isti par dva otroka, pač če ne zmore, imata pač oba malo manj..jaz tudi imam mlajšo sestro, pa če je kdaj zaškripalo finančno sva začutili obe, ne npr. samo ona.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Preživnina?Koliko pripada?
12.9.2012 12:12:44   
ALEX85
Povem še mojo zgodbo...

Ko sva se z bivšo razšla je revica jokala in jokala za preživnino in ker imam svojega otroka rad in hočem imeti z bivšo normalen odnos sem sodišču predlagal da sem pripravljen plačevati 350€ mesečno preživnine. To je prvo leto bilo tudi o.k. dokler ni vedno pogosteje prihajalo do situacij ko bi jaz malemu moral kupovati vsakodnevne stvari za katere dejansko plačujem preživnino. Po vrhu tega pa še neprestano malemu naklada daj atiju reči naj ti kupi to in ono. Sedaj pa še bi ženska rada imela višjo preživnino(500€)!!! Me prav zanima kako bo dopovedala sodišču da ima z otrokom 1000€ stroškov mesečno!!!

Zavedajte se tega , da preživnina ni za vas ampak za vašega otroka! in da vsak izmed staršev mora prispevati polovico.


(odgovor članu ninas9)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Preživnina?Koliko pripada?
5.5.2013 14:29:31   
drum
Pozdravljeni,

si bom sposodil tole temo, ker bi želel mnenje glede preživnine.
Stvar je taka-z bivšo sva šla sporazumn narazen in imava deljeno skrbništvo. Se pravi stroške preživnine si deliva. Na sodišču sva bila dogovorjena da ko ona plača položnice, obleko...za otrke mi sporoči in jaz nakažem polovico. Sodnici to ni bilo všeč zato je naložila da jaz plačujem npr 100 eur ona pa 50 ker pač plačuje kar pač mora torej ji dam 50.
Zaplete pa se ko je treba otroku kupiti recimo kakšeno dodatno stvar..in jo kupim jaz kljub temu da plačujem preživnino. Se pravi kupim in potem od tistega zneska odračunam polovico stran in ji za tisto polovico manj nakažem..vendar se pritožuje in nekaj grozi. Mislim da neupravičeno ker so otroci pol meseca pri meni, skrbim zanje jih vzgajam...od nje ne dobim nič denarja..
Seveda plačam marsikaj pa ji nič ne rečem okrog tega oz ni ne zahtevam.
Kaj menite o tem?

(odgovor članu ALEX85)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Preživnina?Koliko pripada?
5.5.2013 16:21:59   
tjasaoasis
Sicer ne vem kako točno je urejen pravni sistem glede teh preživnin ampak meni se zdi nelogično, da se pri deljenem skrbništvu sploh razpravlja o kakšni preživnini. Če so otroci pol meseca pri tebi pol pa pri njej potem ta čas oba nosita enakovredne stroške glede njihove prehrane in higiene, hkrati pa tudi vsak zase plačujeta stroške za stanovanje. Tukaj bi za moje pojme lahko imela samo dogovor, da si delita položnice za vrtec/šolo in pa da se skupaj dogovorita glede kakšnega večjega nakupa za otroke (kakšna športna oprema, glasbilo ipd.). Oblačila pa pač po potrebi.

Mi je pa malo čudno, da sodstvo ne upošteva vajinega predloga, očitno jim je bolj v interesu, da se starši kar najbolj kregajo med sabo :( Jaz bi na se na tvojem mestu raje poskušala še enkrat dogovoriti z bivšo za nekaj podobnega kot sem že zgoraj napisala, ne glede na odločitve sodišča. Mogoče bosta pol oba bolj zadovoljna.

(odgovor članu drum)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Preživnina?Koliko pripada?
5.5.2013 16:55:40   
drum
hvala za odgovor..
tako nekako razmišljam tudi jaz...ne kompliciram, se mi zdi pa neumno da poleg tega kar me košta z bivanjem, higieno, prevozi na razne obšolske dejavnosti in še preživnine, terja za tisto kar sem založil in potem razdelil na oba. V tokratnem primeru sicer ni velika vsota, gre bolj za pravico. So bile pa že tudi malo večje vsote pa sem bil tiho in jih plačal pa še preživnino nakazal. Zaradi ljubega miru.
Po drugi strani pa..en otrok je v glasbeni šoli in bo enkrat potrebno kupit glasbilo- v takem primeru me spršuje če dam pol zraven. Seveda bom dal ampak potem naj to velja za vse stvari.
Z njo se je težko kaj dogovarjat, ko sem parkrat omenil da si večje ali pa izredne nakupe deliva pravi da mi je sodnica rekla da sem kao dolžan to storit..sem in z veseljem otroku ali otrokom kupim če le lahko.
Me je pa že marsikdo vprašal zakaj ji sploh (tudi lasten otrok) nakazujem preživnino ker tako ali tako krijeva vsak svoje stroške. Za položnice je sicer prav ker pač prihajao na stari naslov.. jih pač treba plačat. Ah same težave so s tem..

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Preživnina?Koliko pripada?
5.5.2013 17:08:39   
LuLu
Koliko je meni znano, se pri skupnem skrbništvu določi preživnina, ki pa se potem le polovično nakazuje enemu partnerju.
Vse ostalo je pa stvar dogovora med staršema. Jah, ne bi bili bivši, če bi se vse dalo tak lepo zmenit user posted image
Mislim, da lahko kadarkoli greš na CSD ali kakemu pravniku in se pozanimaš, kako s tem. Preživninski sklad je določil, da otrok minimalno potrebuje cca 80 eur na mesec. Ok, to je seveda premalo, ampak za primerjavo samo...
In tukaj imata iste pravice, iste dolžnosti... če se starša ne moreta zmenit, pa so tukaj ustrezne institucije, ki to uredijo. Ne nazadnje tudi na sodišču.
Upam pa, da otrok ne bo občutil to kreganje okoli denarja za njega. Bi bilo zelo grdo.

(odgovor članu drum)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Preživnina?Koliko pripada?
5.5.2013 17:56:07   
drum
No, menim, da nam lepo laufa življenje zdaj ko so šoki za nami..ostali smo povezani z otroki, pa jaz in bivša imava čas zase ko eden od naju nima otrok..jaz v tem vidim prednost.tako zame kot za njo..
Kar se pa pravnih nasvetov tiče-ti so zlatarji in zaračunajo vsako malenkost. Bom pa stopil na CSD in skušal zvedet kaj več.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?