|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prehrana mamice med dojenjem
17.9.2008 17:41:17   
gomin
Pozdravljene,user posted image

imam pet dni starega sinka in se polno dojiva pa bi vprašala za nasvet, če mi lahko katera kako pomaga. Skrbi me namreč prehrana v času dojenja. Vem, da niso mleko in mlečni izdelki priporočljivi. Ali je še kakšna hrana posebaj ko se je moreš v času dojenja odpovedati? Kakšno sadnje in zelenjavo lahko poješ?
user posted image Prosim za nasvet ...

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prehrana mamice med dojenjem
17.9.2008 18:54:32   
lady1
Jaz ne jem mesa zato popijem liter mleka na dan in tudi veliko sira (menda če v družini ni alergij ni panike) ne smeme pa jesti svežega sadja in zelenjave, ker ga po tem zvija. Mislim pa, da moraš kr malo probat kaj lahko ješ.

(odgovor članu gomin)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prehrana mamice med dojenjem
17.9.2008 19:17:54   
nia5
Jaz nisem jedla mleka in mlečnih izdelkov, fižola, zelja, grozdja in breskev, jagod in arašidov še zdaj ne jem, potem sem počasi začela poskušat vse od naštetega in ji ni škodilo tako da sem začela vse jest. Na začetku sem imela ful lahko prehrano, potem pa ko sem vidla da ji nič ne škodi pa sem začela jesti vse. Probaj in boš vidla.

(odgovor članu lady1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prehrana mamice med dojenjem
17.9.2008 20:51:06   
anckabancka
Moj user posted image je star 14 dni pa jem zelo veliko stvari. Izogibam se le fižolu, zelju, svinjini (no ja, 1/2 klobase sem pojedla par dni nazaj user posted image ), golažu, pa z mlekom ne pretiravam.

Patronažna mi je rekla, da naj se izogibam tudi čokoladi ampak pri meni to ne gre. Je kar vsak dan na jedilniku, v manjših količinah.

Drugače pa jem vse, stvari ki so malo delikatne pa v zmernih količinah. Naprimer pojem samo pol jabolka ali nekaj jagod grozdja...


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prehrana mamice med dojenjem
17.9.2008 21:57:41   
Majuska
Mlečni izdelki prepovedani? Hm, meni so že v porodnišnici non-stop ponujali mleko, skutke in sirčke ... Tako da jih prakticiram tudi doma. Prepovedano naj bi bilo sveže sadje, zelenjavo pa jem v enem dnevu samo eno vrsto, da vidim od česa bi lahko malčka matralo. Zaenkrat se je slabo izkazal paradižnik, pa por. Stročnic ne jem, menda naj tudi ne bi sadnih sokov pile, pa gaziranih pijač. Svinjino pa itak jem 1x na leto.

Malce dolgočasen jedilnik imam, stalno si kuham jabolčni kompot (plus suhe slive notri), pojem veliko pire krompirja ter ovsenih kosmičev, pijem pa čaj za doječe mamice od Ašiča. Nekako kar znese.


_____________________________

Aleksander "the great" is here :)
08.08.2008


(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prehrana mamice med dojenjem
17.9.2008 22:03:04   
lelaval
Jaz sem jedla vse, kar mi je pasalo - tudi zelje, fižol, neolupljen paradižnik. Res pa, da mleka ne pijem preveč rada (niti v kavi), pa sem le tega opustila, prav tako vse mlečne izdelke - ker je najstarejša imela alergijo na KM.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu gomin)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prehrana mamice med dojenjem
17.9.2008 22:05:25   
Doll
Priporočljivo je jesti VSE

(odgovor članu gomin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prehrana mamice med dojenjem
17.9.2008 22:09:25   
Anonimen
Mleko in mlečni izdelki ne bi bili priporočljivi samo, če bi bil user posted image  alergičen na mleko.
Jaz sem jedla vse, omejila sem samo fižol, kavo ipd.

(odgovor članu gomin)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prehrana mamice med dojenjem
18.9.2008 0:06:05   
Pandica
gomin,

mislim, da boš ti sčasoma sama ugotovila kaj paše tvoji user posted image in kaj ne...samo malo časa še rabita, da se navadita en na drugega.

Jaz sem recimo mojo user posted image   polno dojila do 6,5 mesecev in nisem smela jesti kislih kumaric, ker jo je po njih grozno zvijalo user posted image   Sem jih pol probala še 1x okrog njenega 4 meseca pa je bilo isto grozno. Tak, da...
Zdaj je mala stara 11 mesecev, se še vedno dojima user posted image   , jem pa itak, da vse  user posted image user posted image   še preveč user posted image


_____________________________

SREČA..... tako majhna, da jo lahko držiš v naročju, a hkrati tako velika, da napolni življenje z ljubeznijo! Ta sreča je moja deklica Zala

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prehrana mamice med dojenjem
18.9.2008 11:04:56   
gomin
Pozdravljene,
hvala vsem za nasvete. Upam, da našega Iztoka ne bo preveč zvijala
in da bova lahko res vse jedla.

Hvala.

(odgovor članu Pandica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prehrana mamice med dojenjem
18.9.2008 16:03:46   
Inigo
jst sm od začetka jedla prav vse.

s tem da se mmalo skoparila s kislimi stvarmi (kislo sadje, kis), mleko sem pila in jdela jogurte, vendar samo po eno enoto na dan (1 jogutr, 1 kozarec mleka), tut stročnice sem jedla, ampak ne samih (v juhi, fižol v solati, leča v omaki).

pa so krčki bli prisotni. sem mislila, da bo bolje, če bom pazila kaj jem. in sem totalno spremenila prehrano... krči so ostali.

tko, da jst mislim, da hrana mamice ni najbolj pogojena s tem. kaj pa vem... vsaj pri nas ni bilo razlike.

zdaj jem vse... krčki pa so sami izginili.

lepo napredujta in dojita se kar se da dolgo!

SREČNO!

(odgovor članu gomin)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prehrana mamice med dojenjem
19.9.2008 9:19:34   
gomin
Ja, jaz se zlo pazim kaj jem. Predvsem zato, ker so v družini prisotne alergije.
Upam, da bom s tem ko se pazim kaj preprečila ali pa vsaj umilila.

dojila pa se bova tao dolgo dokler bo hotel oziroma bom imela mleko ...

Hvala za nasvet user posted image

Lep pozdrav

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prehrana mamice med dojenjem
22.9.2008 20:37:27   
lidija***
Zdaj je mala stara 11 mesecev, se še vedno dojima , jem pa itak, da vse še preveč

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gomin)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prehrana mamice med dojenjem
15.11.2008 18:33:28   
cursa
nam so v porodnišnici dali navodila, da naj mamica pred vsakim obrokom popije kozarec mleka, oziroma kak liter na dan. in jaz zaenkrat to prakticiram.

(odgovor članu lidija***)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prehrana mamice med dojenjem
16.11.2008 10:33:51   
ajduska
Jaz sem jedla čisto vse, razen prvi teden, ko sem bila še vsa blesava od poroda in sem verjela patronažni, da user posted image napenja po vitaminu C in da absolutno ne smem svežega sadja in zelenjave, kar sem si RES želela jesti. Potem sem imela pa čisto vnete dlesni in ustne kote, pa sem ugotovila, da je to ena neumnost in da dojenček rabi zdravo mamo. In sem jedla tudi fižol, cvetačo ipd. Če ugotoviš, da res lahko točno povežeš določeno hrano s težavami, ki jih ima dojenček, potem se tistemu pač izogibaj, sicer pa tudi za doječo mamo veljajo načela zdrave prehrane.
Sebi lahko zaupaš veliko bolj kot pa raznim dobronamernim nasvetom! Pa čim več veselja v tem začetnem obdobju.

(odgovor članu gomin)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prehrana mamice med dojenjem
16.11.2008 10:35:22   
Anonimen
Pobrskaj nazaj po temah, je vsak mesec vsaj ena odprta.

Jaz priporocam vsega po malem, meni je to ustrezalo, nekaterim ne. Odvisno od tvojih navad, organizma in reakcij dojencka.

(odgovor članu gomin)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?