|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prehrana po porodu
12.8.2005 14:26:46   
teta beta
Razmišljam, da bi si naredila kakšno zalogo hrane za prve dni, ko bomo z :duda: doma in sploh ne vem, kaj naj :zmeden:. Doma zamrznjene hrane ravno ne prakticiramo in zato tudi ne vem, kaj je za to primerno. Na misel mi pade samo kakšen golaž, segedinar, repa ali kaj podobnega, za kar pa niti ni sezona niti ne vem, če lahko jem.

Vem pravzaprav samo to, da v začetku ne smeš jest govedine in predvsem svinjine ter svežega sadja in zelenjave. Kdaj lahko začnem jesti te stvari? Bolj ko razmišljam, manj imam idej, kaj naj sploh jem? Pa za zajtrk in večerjo? Kruh, margarina, maslo, med, marmelada, salama, jogurti, jajčke...? Oziroma bolje da vprašam - česa NE SMEM? Kaj pa sveže iztsnjeni sadni sokovi in kupljeni sadni sokovi?

Po svoje sem mnenja "čim manj komplicirat", a po drugi strani ne bi rada, da bi ubogega :duda: šraufalo in bi trpel po nepotrebnem. Hvala za nasvete.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Prehrana po porodu
12.8.2005 14:47:55   
Natasa-6
Mi smo že v bolnici dobili sveže sadje in solate, pa svinjsko meso in govedino. Pravijo, da mora mama vse jesti, da se otrok čimprej navadi na nove okuse, razen če se pojavi alergija.
No, jaz sem se vseeno izogibala raznim oreškom, jagodam, paradižniku in 1.mesec tudi vsej hrani, ki napenja.

Za zamrznit so primerni tudi razni zavitki (jabolčni, skutin), burek, zelenjavne juhce, ričet, lazanje, cmoki,...

(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Prehrana po porodu
12.8.2005 14:58:30   
Anonimen
Jaz sem vegetarijanka in sem že v bolnišnici dobivala vsak dan sveže sadje in zelenjavo. Tudi zdaj doma jem čisto vse, kar mi paše, edino fižola ne, ker fižol pa res vsakega napenja. Mali zaradi moje prehrane nima nobenih težav, hvalabogu. Jaz bi tudi rekla, čim manj komplicirat. Če pa boš videla, da otročka napenja, če kaj zaužiješ, pač tistega potem več ne ješ, dokler dojiš.

(odgovor članu teta beta)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   Prehrana po porodu
12.8.2005 21:29:53   
SISI25
Jaz sem jedla skoraj vse, razen fižola, zelja, začinjenih jedi... in podobno.

(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Prehrana po porodu
12.8.2005 22:02:53   
Marogica
Sprosti se in razmišljaj o bolj pomembnih stvareh. Nobena še ni umrla od lakote.
Jaz sem jedla vse, razen stvari, ki napenjajo, so pekoče, pa nobenih agrumov (limone, pomaranče, mandarine).
Vaćno je,da bo pila dosti tekočine, da boš imela mleko.

(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Prehrana po porodu
14.8.2005 21:34:08   
bskrle
Hrana mora biti krepka in nasitna, dosti teločine(juhe, kompoti, čaji), sicer ponavadi lahko vprašaš patronažno, ponavadi dajo kak seznam v materinski šoli.
Otroku črevo še zori, zato se nekaterih stvari pač izogibaš.
Sicer pa en mesec hitro mine.
V porodnišnicah hrana ni prilagojena porodnicam, v Kr je malce kot v Lj. ZAto to ni izgovor, da lahko ješ vse po vrsti.
Dobro se spomnim mamice, ki je cel dan jedla sadje, njen otroček je dosti več prejokal kot ostali.

(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Prehrana po porodu
16.8.2005 21:11:27   
Seven*
Jaz pravim. Predvsem dojeca mama mora biti mocna in zdrava.. Kako naj bo, ce je samo polento in zdrizasto zelenjavo? Jej vse razen stvari ki tebe napenjajo!!

(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Prehrana po porodu
17.8.2005 10:36:48   
Pajaca
Ma ješ kar ješ normalno pa je vse ok. Ok fižola res boljš da ne, da ne bo krčev.

Moje nedeljsko kosilo (pršla domov v soboto popoldan) je bilo takole: konjski zrezki (baje najboljše meso za nosečnice in po porodu), zmešan jajček (ki ga nardiš v šugcu od meska), ful solate in čokoladna torta.

Pol sem kmal začela svinjino jest, ker jo obožujem in bilo je ok..... po piščancu jo je pa zvijal (ja ja ga ne maram, pa so silil, kako je fajn pa dobro). Juh ne maram, je tud pogledala nisem.

Aja pol po kakšnem dobrem mesecu sem pa zvedela da kao ne bi smela jest zelene solate, pa čokolade pa kaj vem česa vse še.... hmmmmm zakaj že, aja baje otroke zvija.... ok dobr da nisem vedla, je ni nič zvijal.

(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Prehrana po porodu
5.9.2005 8:20:40   
Anonimen
ma js sem jedla vse..fržola itak ne maram pa začinjene hrane tut ne. tise ni nikoli zvijal in ni imela krčev. dojila sem jo pa 5 mescov.

js sem prepričanja da morš jest vse, če pa vidš alergijo pri otroku al pa napenjanje pa pač pol tist ukineš, ne pa da nč ne ješ..kr neki

lara

(odgovor članu teta beta)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   Prehrana po porodu
5.9.2005 11:37:27   
kati1
pravijo, da moraš nadaljevati s prehrano, ki si jo imela med nosečnostjo, ker mali zazna okus, ki ga je vajen ... pa me zanima od kod vse te prepovedi za prehranjevanje - če se bo tako nadaljevalo - bodo nosečnice in doječe matere jedle le še zrak .... malo zdrave pameti ne škodi

(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?