|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prepovedana hrana
24.10.2005 11:50:33   
PUPA2
Čao!

Mene pa zelo zanima kaj je tisto, kar pa nosečnice sploh ne smejo jesti meduser posted image ? Bom zelo vesela, če mi pomagate saj sem nova in še zelena  user posted image .

Hvala že v naprej.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prepovedana hrana
24.10.2005 11:53:19   
total
Jaz sem med nosečnostjo skoraj vse normalno jedla,že itak prej sem imela rada sadje in zalenjavo,tako da je bilo to na mojem jedilniku,edino nisem jedla gobe,čeprav jih obožujem,pa seveda suho mesnatih izdelov sem se izogibala,tako da jej kar ti paše,pa veliko tekočine,pa srečno nosečnostuser posted image .

(odgovor članu PUPA2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prepovedana hrana
24.10.2005 12:09:35   
NINA977



čim manj tune, morskega lista morskega psa, zaradi vsebnosti živega srebra. baje.user posted image



(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prepovedana hrana
24.10.2005 12:17:29   
Anonimen
js sem jedla vse tut pršut. edino kar nisem so stvari ki jih že tko al tko ne maram. morski sadeži naprimer, biftek in plesnivi siri. domačih majonez in surovih jajc, pa kakih sumljivih domačih salam. kar kupiš v trgovini more pa itak bit neoporečno tut suhe salame in pršut!

(odgovor članu PUPA2)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prepovedana hrana
24.10.2005 12:18:27   
Lunca1
suhmesnati izdelki, če še nisi prebolela toksoplazme; pa vse dobro operi, npr. solato iz istega razloga kot prej

(odgovor članu NINA977)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prepovedana hrana
24.10.2005 12:19:26   
Klarissa
alo,
glede tune je meni novo.
vem pa, da ne smem: paštet, domačega mesa, domače mleko, drobovine, školjk, gob, pršuta.
na dan le eno skodelico kave ali zelenega čaja.
dajte punce dodat, če sem kaj pozabila.
LP

(odgovor članu NINA977)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prepovedana hrana
24.10.2005 12:22:23   
spacey
Baje da tudi gob se ne sme...

_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu Klarissa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prepovedana hrana
24.10.2005 12:23:56   
Anonimen
zakva tko komplicirate?

(odgovor članu spacey)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prepovedana hrana
25.10.2005 15:46:59   
lenika
Jaz še nisem prebolela toksoplazmoze, pa sem zadnjič v službi jedla eno suho salamo iz trgovine. A je lahko kaj narobe?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prepovedana hrana
27.10.2005 13:13:35   
sarazan
Jaz moje prehrane nisem popolnoma nič spremenila. Poskrbim, da je zelenjava in sadje dobro oprano (zaradi toksoplazmoze), ne jem v menzah, ker hrano pogrevajo (odlično za bakterije), vedno preverim datum veljavnosti izdelka, salame ali druge suhomesnate izdelke pa kupujem izključno vakumsko pakirane (ne od kmetov).
To vse sem počela tudi prej.

Glede rib (tuna, morski list, pes...) pa vam povem, da je pretiravanje, če mislite, da ste kaj naredile, ker tega ne jeste več. Živo srebro in ostale težke kovine ste dobile v telo že prej, ko ste to jedle, in lahko to vpliva na otroka, če sploh kaj vpliva v takih nizkih koncentracijah.

Gobe niso prepovedane, če so užitne in v zmernih količinah!!!

Preveč komplicirate s hrano. Raje se vprašajte, koliko škodljivih snovi vdihnete na bencinski črpalki, v zakajeni kavarni, v prometnem križišču, ko čakate na semaforju, in še in še.
Tem stvarem se je lažje izogniti, kot pa komplicirati pri hrani.

Moje mnenje,... pa upam, da nisem kakšno užalila. To ni bil moj namen.

_____________________________

Princeska Sara se je rodila 29.1.2006.
Princeska Maša se je rodila 13.7.2010.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prepovedana hrana
27.10.2005 15:24:13   
renan
Jem skoraj vse, tudi suhe salame ali pašteto, če mi zapaše, vendar sem jaz tokso že prebolela. Gobe sem tudi jedla, a ne prav veliko, ker jih nisem veliko nabrala.user posted image
Izogibam se plesnivim in sirom iz nepasteriziranega mleka. Skrbim, da kupim vedno sveža jajca. Če so predolgo v hladilniku, jih raje vržem kot tvegam salmonelo. Izogibam se tudi tiramisuju v slaščičarnah (surova jajca), čeprav se mi lušta. Sladoledu se pa poleti nisem mogla upreti.Tuna je  baje v redu, če je ne ješ več kot enkrat na teden. Hrane naj nosečnice ne bi pogrevale, včasih prekršim tudi to, a samo doma, ko vem, kdaj sem  skuhala, kje sem hranila in kaj je notri. Ob vsem tem pazim, da vse dobro operem, in če mi kaj čudno diši, vržem, ne glede na rok trajanja.
Čim manj kompliciranja, ker tisto kar se ti zalušta, ponavadi telo tudi potrebuje.
In srečno user posted image !

p.s. Pa saj domača pečenka je najboljša.. user posted image

< Sporočilo je popravil renan -- 27.10.2005 15:29:09 >

(odgovor članu PUPA2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prepovedana hrana
27.10.2005 15:31:27   
Marogica
Preberite še enkrat, kar je sarazan napisala. To je tudi moje mnenje.
Naj omenim, da sem jedla tudi tatarski biftek-je rekel G, da lahko. Preberite si kaj o tem Pušenjak piše, če meni ne verjamete.
Pa še enkrat: ne komplicirajte, raje uživajte

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu sarazan)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prepovedana hrana
27.10.2005 15:45:27   
klavdijam
Polnoma se strinjam z Marogico. Ne otežujte si življenja s tako nepomembnimi stvarmi.
Sem v drugo nosečka, nisem prebolela toksoplazme, a pri hrani raje pazim zaradi "prevelikih" količin in na to, da je raznolika, uravnotežena ter z veliko enot zelenjave in sadja.
Menim, da ne bomo zbolele, če se ti zalušta košček suhe salame v sendviču ali kakšen kostanj ali tuna :).

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prepovedana hrana
28.10.2005 7:35:19   
puncica
Sem misla da sem samo jaz tako čudna, da ne kompliciram pri hrani, pa vidim, da nas je več takih. Men se tud zdi brez veze še s hrano obremenjevat, že itak imamo tolk skrbi če bo z otrokom ok, pa izcedki, pa sto stvari, da bi se pa še s hrano obremenjevala... user posted image

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu klavdijam)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?