|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prezivnina - krediti
9.11.2008 20:11:38   
Medeja75
Drage punce!

Lepo prosim za pomoc. Z bivsim se "bodeva" za prezivnino za najino 7 tednov staro hcerkico. Njegov predlog je bil, da mi da 150 € na mesec pri njegovi placi, ki je cca 2000 € oz. nekaj cez. Nima nic drugih otrok, ima pa stanovanjski kredit v visini cca. 900 €, ker odplacuje bivso zeno. Naredila sem priblizne predvidene stroske in 150 € se mi zdi res malo smesno. Se posebej, ko bo sla ta mala v vrtec, pa potem sola...
Zdaj pa moje vprasanje. On pravi, da ima pac problem zaradi tega kredita. Mene pa zanima, ali sodisce ta kredit uposteva in bo s tem prezivnina res manjsa. To se mi res ne zdi fer. Jaz imam tudi kar nekaj kreditov, pa se mi zdi, da je to moj problem in zaradi tega stroskov otroka ne morem prevaliti na nekoga tretjega. Potem si moski teoreticno lahko nabere toliko kreditov, da mu skoraj nic ni treba placati. Sam se pa potem vozi z jahto naokoli.
No, pa se eno vprasanje, ce morda katera ve. Ali se lahko znesek prezivnine doloci recimo samo za eno leto in se potem spet gledajo stroski in se spet gre na sodisce?? To je tudi moj predlagal, pa jaz ne vem, ce je to sploh mozno.
Res hvala za pomoc!

Medeja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prezivnina - krediti
9.11.2008 21:03:59   
tinatona
Hej!

Ne sodišče kreditov ne upošteva. Vsaj pri meni se ni. Ker če bi se, potem jaz ne bi mogla dobit niti 20€ preživnine, ker je moj bivši tok zakreditiran (more dolgove, ki si jih je nabral z gemblanjem odplačat). Tako da naj te to ne skrbi.

In ne, preživnina se ne določa samo za eno leto. Čez eno ali dve leti boš dobila kvečjemu poračun oz. obračun od CSD.

LP

(odgovor članu Medeja75)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prezivnina - krediti
9.11.2008 21:09:10   
lion
Na sodišču bosta prikazala tako tvoj kot njegov kredit. Preživnine boš dobila toliko kolikor se bosta sporazumno dogovorila oz. v drugem primeru bo določilo sodišče (glede na njedov dohodek in eventuelno odhodek-če je uraden). Se pa ti gotovo preživnina zviša ko gre mala v vrtec, šolo...samo stroške moraš prikazati.

lp

(odgovor članu Medeja75)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prezivnina - krediti
9.11.2008 21:13:01   
lion
tinatona s teboj se ne strinjam. sodišče upošteva kredite. Vem iz lastnih izkušenj. Gemblanje je neki druzga kot stanovanjski kredituser posted image

(odgovor članu lion)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prezivnina - krediti
9.11.2008 21:37:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lion

tinatona s teboj se ne strinjam. sodišče upošteva kredite. Vem iz lastnih izkušenj. Gemblanje je neki druzga kot stanovanjski kredituser posted image


NE UPOŠTEVA SE!!! Preverjeno od kolegice, ne dolgo nazaj.user posted image

(odgovor članu lion)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prezivnina - krediti
9.11.2008 21:54:00   
tinatona
No pri nama se niso upoštevali. je hotel bivši preživnino znižat zaradi njegovih kreditov, pa mu je sodnica rekla da njih naši krediti ne zanimajo. Da je zdrav in da naj si najde še eno službo, če ima preveč kredita.

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prezivnina - krediti
9.11.2008 22:14:55   
Medeja75
Ta gospod, s katerim se jaz prerekam pravi, da v zakonu pise, da prispeva po svojih zmoznostih. In on si to razlaga tako, da se krediti upostevajo. Po vasih odgovorih sodec, sodisce vcasih to uposteva, vcasih pa ne. To je dejstvo, ki me spravlja v stisko, saj ne vem, kako se bo sodisce v LJ obnasalo. Ce vam ni odvec... Ali morda katera ve za kaksno brezplacno pravno pomoc, kjer bi mi to za ziher povedali??

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prezivnina - krediti
9.11.2008 22:22:32   
Anonimen
Ma ne sekiraj se. Na tako plačo dobiš 400€ preživnine. Ti samo izračun prinesi na sodišče, pa bo gospod kar utihnil.

(odgovor članu Medeja75)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prezivnina - krediti
9.11.2008 22:36:31   
Medeja75
Iskreno povedano... Zelo se sekiram. Ker vem, da bom na tak nacin, ki ga pelje on, banktrotirala v pol leta. Ker imam tudi jaz se en kup dolgov, katere odplacujem. Pa to nikogar ne briga.
Zelo se mi zdi zalostno to, da on zivi hudicevo lepo zivljenje, ko pa sem mu jaz predlozila stroske, me je peglal se za to, zakaj otrok rabi toliko slinckov. Ni mi jasno, kako ima clovek lahko svojega otroka tooooliko rad, denarja zanj pa najraje ne bi dal. Pa ne recem, ce bi bil res v zosu. Ker pa vem, da mu gre dobro, mi gre pa na bruhanje vse skupaj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prezivnina - krediti
9.11.2008 23:42:15   
enkratna
On-line brezplačna pravniška pomoč:
http://www.pravniki.info/viewforum.php?f=15&sid=12d0a6d4d5202748273c32a10a829833
http://www.pravninasveti.si/modules.php?name=PravniNasveti&op=arhiv&kategorija=1

Sicer pa menda moraš zaprositi za brezplačno pravniško pomoč (če bi šla s tem primerom na sodišče), glej 10. člen:
http://www.slonep.net/subareas.html?lev1=5&lev2=51&lev3=2274

Našla sem npr. eno odvetnico, ki ima "koncesijo za opravljanje brezplačne pravne pomoči" (ampak je v Ljubljani):
http://www.odvetnik-strobelj.si/

Upam, da bo vsaj malo v pomoč.



(odgovor članu Medeja75)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prezivnina - krediti
10.11.2008 4:58:16   
Kerensa*
Mimogrede... 150€ je povprečna preživnina... jaz za 11-letnika dobivam 137€ (po treh poračunih, osnova je bila pa 125€)... preživnina 400€ za enega otroka (na mesec) pa je prej utopija kakor realnost... že res, da bi jo bil oče pri plači 2.000€ zmožen plačevati (kredit gor ali dol - sodišče nima zakonske obveze, da ga upošteva), ampak pogoj za sodno določitev preživnine sta oba dohodka obeh staršev... sodišče ima lestvico (stroškovnik), kaj 7 tednov star otrok (oz. otrok do enega leta) potrebuje in kolikšni so zneski za to... kar je več kakor 300€ na mesec, je za otroka do enega leta preveč oz. je več kakor osnova... zato višje preživnine redkokdaj odobrijo... otroku se standard po razvezi staršev ne sme poslabšati... če je bila prej očetova plača 2.000€ in tvoja tudi, potem izpade, kakor da je imel otrok dva starša in 4.000€ na voljo... sedaj ima samo enega starša in samo 2.000€ (mamin del)... ampak oče od svojih 2.000€ ni dal 400€ za otroka... 900€ je imel kredita, 200€ tekočih stanovanjskih stroškov, 200€ obrok za leasing, 200€ obrok registracije in kaska, ostalo mu je torej 500€, ki jih je prispeval v gospodinjstvo za 3 ljudi (zase, za partnerko in za otroka)... kar je dobrih 150€ na osebo... vse govorim seveda na približno in za statistično zelo verjeten primer, ampak to pomeni preživnine cca. 175€ za otroka (ob netto plači 2.000€ in ostanku 1.100€ po kreditu)... poleg tega pa imaš najbrž plačo tudi ti, torej moraš tudi in predvsem ti, kot mati in skrbnica, prispevati za otroka... če bi on dal 400€, pa še ti svojih realnih 175€, potem bi to pomenilo, da ima 7 tednov star otrok brez potrebe mesečni dohodek 575€/ mesec... povejte to eni tekstilni delavki, stari 56 let, ki se zadnje tri mesece trese od strahu, ali bo dobila svojo zajamčeno plačo ali bo šla firma v franže, ona pa 2 leti pred penzijo na cesto... na-a, sodišča varujejo otrokove pravice in zagotavljajo najmanj minimalen standard, luksuza in podjebavanj pa ne podpirajo... če boš dobila več kakor 200€/mesec, bo to čudež.

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prezivnina - krediti
10.11.2008 8:05:23   
Anonimen
In kaj ma tekstilna delavka z njenim otrokomuser posted image

In ne sodišča niso zato da določajo minimalen standard otrokom, ampak standard isti kot pred ločitvijo.

In 150€ preživnine pri dveh jurjih plačeuser posted image  Pa ja de.
Otrok bo rasel, rabil skoz več...zato že sedaj vstrajaj na kulturni preživnini. Ker jo boš naknadno težko zviševala, pa še trajalo bo....
Tud če mu bodo kredit upoštevali je tle še vedno 1100€ dohodka. Torej ene 300€ je čist realno pričakovat preživnine. Za moje pojme.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prezivnina - krediti
10.11.2008 20:05:44   
Kerensa*
Ne jemlji stvari iz konteksta, Brisača.

Drugače pa - povprečna plača v Sloveniji je malo manj kot 900€, če se ne motim... in povprečna preživnina je cca. 150€... pričakovati kaj dosti več kot 200€ preživnine na 1.100€ plače je potem nerealno (s tožbo - sporazum je druga stvar).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prezivnina - krediti
10.11.2008 21:25:09   
Anonimen
150evrov je manj kot 10% njegove plače. Mislm.....sej ni njen problem če se je človk zapufal k norc.
Čist logično gledano....če bi bili skupaj bi 1100 recimo delili s tri a ne če so trije člani. Kolk pride? 150user posted image
Po tvoji logiki če bi imel jurja plače, pa 500 kredita, bi plačeval preživnine kolk? 60evrovuser posted image
No, jaz upam da gre sodiščem mal boljš matematika od rok.....

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prezivnina - krediti
10.11.2008 22:44:16   
Kerensa*
Nočem biti nesramna, ampak Brisača - vseeno svetujem, da to povej takrat (pa Bog ne daj, bi bi to kdaj bilo, v tvoje dobro), ko boš imela s tem lastne izkušnje... plača 1.000€ (očetova) ne pomeni 333,333€ preživnine... bistvo pri doloćitvi preživnine namreč ni samo dohodek obeh staršev, temveč tudi prej omenjeni stroškovnik... za vsako starost otroka je določen nek okviren znesek, ki se ga potroši za človeka vredno življenje... in vsak od staršev mora prispevati polovico tega zneska... ob dohodkih, ki od povprečja močno odstopajo, lahko potem seveda tudi preživnina močno odstopa (navzgor, jasno), ampak plača 1.100€ ni močno odstopanje (ob predpostavki, da upoštevajo kredit, čeprav jim ni nujno), torej tudi sodišče ne bo močno odstopalo od povprečja in stroškovnika... 7 tednov staremu otroku pa se bo težko poslabšal standard, ki naj bi ga imel pred razvezo staršev - saj ga ni imel, ker otroka takrat še ni bilo... standard se bo poslabšal (morda) kvečjemu materi, ki se je razšla s finančno dobro stoječim otrokovim očetom, ampak preživnina tako ali tako ni namenjena njej... torej?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prezivnina - krediti
10.11.2008 22:47:38   
Anonimen
On pravi, da ima pac problem zaradi tega kredita


On ga lahko ima, ampak je to izkljucno njegov problem.

(odgovor članu Medeja75)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prezivnina - krediti
10.11.2008 22:48:22   
Anonimen
Ali se lahko znesek prezivnine doloci recimo samo za eno leto in se potem spet gledajo stroski in se spet gre na sodisce?


Ne da bi vedela.
Obicajno se doloci in potem uskljajuje z rastjo cen.

(odgovor članu Medeja75)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prezivnina - krediti
10.11.2008 22:51:19   
Anonimen
Njegova plača je dva jurja ne jurja, kaj ti ni jasnouser posted image
Po tvoji logiki je pol kar kul, ker je pač otrok še majhen pa ne ve nič.....da živi v pomanjkanju, ker ma njegov fotr kredit za avto, za stanovanje, za comp, za plazmo...recimo, sam primer dam. Saj je itak majhen, kaj pa veuser posted image
Bivša hoče pa sam obogatet verjetno. Pomoje hoče zase pravičen znesek. Da bo obogatela.....
No saj se zna res kkšna taka budala k bi to rasodia tako v tej naši državici najdtuser posted image

Pa vzemimo primer da ima še mama dva jurja plače. Otrok gre v vrtec. Zračunaj kolk pride. Nekak naj bi blo tako da naj bi vsak pol dajala za otroka a ne. Tistih tristo bo pa glih za vrtec.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prezivnina - krediti
10.11.2008 22:57:45   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca
Po tvoji logiki je pol kar kul, ker je pač otrok še majhen pa ne ve nič.....da živi v pomanjkanju, ker ma njegov fotr kredit za avto, za stanovanje, za comp, za plazmo...recimo, sam primer dam. Saj je itak majhen, kaj pa veuser posted image

Spet jemlješ stvari iz konteksta... jaz citiranega nisem nikjer napisala... napisala sem pač večinski sistem določanja višine preživnin... sistem, kakršnega poznam jaz iz osebnih izkušenj in sistem, kakršnega poznam iz izkušenj kar lepe četice ljudi z različnimi višinami dohodkov... poglej - če bo sodišče po nekem čudežu pač določilo preživnino 500€ - od kod ti ideja, da jaz tega otroku ne privoščim?... Brisača, resno - ne podtikaj mi besed, ki jih nisem nikjer napisala in ne piši mojega mnenja namesto mene... nobene potrebe ni, da se strinjava v čemerkoli, ampak ker je pač velika možnost, da mu bodo kredit (ker je stanovanjski - in to nenazadnje pomeni tudi, da obstaja velika verjetnost, da bo otrok dedič tega stanovanja) upoštevali, se potem kalkulacija dela od plače 1.100€ in ne od 2.000€... ampak nima se smisla pregovarjati - ne tebi, ne meni, ne komu drugemu... naša zakonodaja pač je, kakršna je... zanjo tako ali tako upam, da bo uspela za otroka dobiti, kar in kolikor mu pripada.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prezivnina - krediti
10.11.2008 22:59:14   
Anonimen
o nenazadnje pomeni tudi, da obstaja velika verjetnost, da bo otrok dedič tega stanovanja)


Stanovanje je od bivše žene.
Beri...beriuser posted image

oz. s tem kreditom je izplačal ženo...

Spet.....ne štekam kaj ma njegov otrok s tem


< Sporočilo je popravil brisačkarca -- 10.11.2008 23:01:35 >

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Prezivnina - krediti
10.11.2008 23:06:07   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca
Stanovanje je od bivše žene.
Beri...beriuser posted image
oz. s tem kreditom je izplačal ženo...

Če je/bo bivšo ženo izplačal, je/bo stanovanje njegovo... al' kako?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Prezivnina - krediti
10.11.2008 23:07:37   
Anonimen
se potem kalkulacija dela od plače 1.100€ in ne od 2.000€...


Japajade.
Pa tudi ce bi se delala od 1.100€ je 150€ mizerija.
In ce sem se prezakreditirala in nisem sposobna placevat stroskov, ki so vezani na otroka, pac prodam predmet financiranja in si poiscem primernejsega. Ce je zapufanost posledica gemblanja, to sodisce iz financnega aspekta kaj malo briga.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Prezivnina - krediti
10.11.2008 23:08:47   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ne jemlji stvari iz konteksta, Brisača.

Drugače pa - povprečna plača v Sloveniji je malo manj kot 900€, če se ne motim... in povprečna preživnina je cca. 150€... pričakovati kaj dosti več kot 200€ preživnine na 1.100€ plače je potem nerealno (s tožbo - sporazum je druga stvar).


In zakaj je le cca. 150 €? Zato ker so jo umetno ustvarile vse kvazi samohranilke. user posted image


Avtorici teme priporočam, da si v excelu naredi tabelo in si v eno kolono napiše vse skupne stroške, ki jih imata z otrokom, torej hrana, pijača, čistila, kozmetika, najemnina, elektrika, voda, ogrevanje, smeti, telefon, internet, bencin, zavarovanje za avto, obrok za leasing oz. amortizacija avta, strošek za počitnice,... in to kolono potem deliš z 2 in dobiš delež, ki pade na otroka. V drugo kolono pa vpiši vse stroške, ki jih imaš samo z otrokom, torej oblačila, obutev, plenice, kremice, robčki, vrtec, razna sportna oprema (rolerji, smuči, kolo, drsalke,...)... Nato seštej deljeni znesek iz prve kolone in ga prištej k znesku iz druge kolone in ju podeli z 2. Tako dobiš realno koliko pride 50% delež k preživljanju otroka.

< Sporočilo je popravil jana73 -- 10.11.2008 23:14:23 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Prezivnina - krediti
10.11.2008 23:08:50   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Pa tudi ce bi se delala od 1.100€ je 150€ mizerija.

150€ je mizerija od plače 2.000€, to drži... ni pa 150€ x 2 (še materina polovica) mizeren znesek za otroka za en mesec... 300€ je reala, brez luksuza.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Prezivnina - krediti
10.11.2008 23:10:33   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: jana73
In zakaj je le cca. 150 €? Zato ker so jo umetno ustvarile vse kvazi samohranilke. user posted image

Podpis... brez komentarja.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?