|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prijava samostojnega gospodinjstva
9.2.2009 17:19:21   
Lenck
Pozdravljeni,

zanima me, kje se prijavi lastno gospodinjstvo, na primer ob preselitvi v izpraznjeno stanovanje. Na občini, upravni enoti, kje drugje? Ali kdo pozna postopke v zvezi s tem in kaj potrebujem za prijavo lastnega gospodinjstva?

Najlepša hvala.

< Sporočilo je popravil Lenck -- 9.2.2009 17:20:13 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prijava samostojnega gospodinjstva
9.2.2009 18:02:39   
Anonimen
Ja na občino moraš it pa prijavit vsaj tako sva midva.

(odgovor članu Lenck)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prijava samostojnega gospodinjstva
9.2.2009 20:54:20   
tweed
Lepo se sprehodi na upravno enoto, tam kjer so ti novo osebno izdali, pa ti bodo vse razložili...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prijava samostojnega gospodinjstva
9.2.2009 21:45:41   
AnciM
Na upravni enoti. Ko sem se poročila in spreminjala stalni naslov, je tista tam kar rekla, da sedaj si pa zasluživa še svoje gospodinjstvo. Tako sem postala glavna v našem gospodinjstvu, pod tastovo streho. user posted image  

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prijava samostojnega gospodinjstva
10.2.2009 9:00:31   
Lenck
V bistvu jaz niti naslova ne bi menjala. Imamo dvostanovanjsko hišo, v enem stanovanju smo živeli s starši, v drugem moji stari starši. Ker so ti sedaj umrli oz. je v domu starejših, sem se v izpraznjeno enoto preselila jaz, in ker sem dejansko ločeno gospodinjstvo, bi to tudi rada prijavila. Brez spremembe naslova. Ali so postopki enaki? Potrebujem morda soglasje lastnikov hiše (staršev)?

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prijava samostojnega gospodinjstva
10.2.2009 12:38:03   
Rožica*
Gres na upravno enoto in podpišeš eno izjavo, da živiš v lastnem gospodinjstvu. To je to!
Meni ni bilo treba kaj drugega.
Naslov mi je tudi ostal enak, ker živim še vedno v isti hiši, le v svojem gospodinjstvu.

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prijava samostojnega gospodinjstva
11.2.2009 15:53:52   
AnciM
Ali so postopki enaki? Potrebujem morda soglasje lastnikov hiše (staršev)?


Postopki so enaki in ne potrebuješ nobenega soglasja


(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prijava samostojnega gospodinjstva
16.2.2009 15:33:07   
Lenck
No, kot so že nekateri napisali, če bo še koga zanimalo (danes sem to opravila):

Samo na upravni enoti ali krajevnem uradu (jaz sem kar na slednjem) podpišeš izjavo, kjer te takoj izbrišejo iz prejšnjega gospodinjstva in ti "dodelijo" novega. Pri tem samo označiš, kako bivaš (nisem prepričana o vseh možnostih, jaz sem recimo označila "bivam v ločeni stanovanjski enoti na istem naslovu", možnost pa je še v isti enoti in še tretja, ki sem jo pozabila) in že lahko dobiš tudi potrdilo o gospodinjstvu in članih.

Če pa se želi v to gospodinjstvo prijaviti še kdo drug (recimo fant), potrebuješ soglasje lastnika stanovanje/hiše.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prijava samostojnega gospodinjstva
16.2.2009 16:27:32   
AnciM
Če pa se želi v to gospodinjstvo prijaviti še kdo drug (recimo fant), potrebuješ soglasje lastnika stanovanje/hiše.


Seveda, ker bi spreminjal naslov. Ne moreš se nekam prijaviti brez soglasja lastnika. In ne moreš biti v skupnem gospodinjstvu z drugačnim naslovom.

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prijava samostojnega gospodinjstva
19.2.2009 15:59:00   
lev76
IZVIRNO SPOROČILO: Lenck

No, kot so že nekateri napisali, če bo še koga zanimalo (danes sem to opravila):

Samo na upravni enoti ali krajevnem uradu (jaz sem kar na slednjem) podpišeš izjavo, kjer te takoj izbrišejo iz prejšnjega gospodinjstva in ti "dodelijo" novega. Pri tem samo označiš, kako bivaš (nisem prepričana o vseh možnostih, jaz sem recimo označila "bivam v ločeni stanovanjski enoti na istem naslovu", možnost pa je še v isti enoti in še tretja, ki sem jo pozabila) in že lahko dobiš tudi potrdilo o gospodinjstvu in članih.

Če pa se želi v to gospodinjstvo prijaviti še kdo drug (recimo fant), potrebuješ soglasje lastnika stanovanje/hiše.


V kakšnem primeru pa potrebuješ potrdilo o gospodinjstvu in članih?
Me resno zanima,ker v vsem času in urejanju česarkoli še nisem zasledila da bi kdo kaj takega hotel od mene.
Prosim če mi nekdo pojasni.

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prijava samostojnega gospodinjstva
19.2.2009 16:04:41   
Anchikaa
Očitno je od UE do UE drugače.
Ko sva mi2 prijavila gospodinjstvo zase,sva morala samo napisat,kdo vse se šteje v to gospodinjstvo.Torej sva napisala sebe in otroka.

Če pa se ti ali tvoj prijavlja stalno/začasno na naslov,pa moreš imeti soglasje lastnikov.

(odgovor članu lev76)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prijava samostojnega gospodinjstva
19.2.2009 16:06:44   
Anchikaa
IZVIRNO SPOROČILO: lev76

IZVIRNO SPOROČILO: Lenck

No, kot so že nekateri napisali, če bo še koga zanimalo (danes sem to opravila):

Samo na upravni enoti ali krajevnem uradu (jaz sem kar na slednjem) podpišeš izjavo, kjer te takoj izbrišejo iz prejšnjega gospodinjstva in ti "dodelijo" novega. Pri tem samo označiš, kako bivaš (nisem prepričana o vseh možnostih, jaz sem recimo označila "bivam v ločeni stanovanjski enoti na istem naslovu", možnost pa je še v isti enoti in še tretja, ki sem jo pozabila) in že lahko dobiš tudi potrdilo o gospodinjstvu in članih.

Če pa se želi v to gospodinjstvo prijaviti še kdo drug (recimo fant), potrebuješ soglasje lastnika stanovanje/hiše.


V kakšnem primeru pa potrebuješ potrdilo o gospodinjstvu in članih?
Me resno zanima,ker v vsem času in urejanju česarkoli še nisem zasledila da bi kdo kaj takega hotel od mene.
Prosim če mi nekdo pojasni.


To potrebuješ,če recimo iz mojga primera ti povem, zaprosiš za socialno pomoč.In oni potrebujejo podatke da vejo čigavi dohodki se potem štejejo.Po domače oz. moj primer.
Zahtevajo pa posebej ne, verjetno pa veš da imajo oni vpogled v to.


< Sporočilo je popravil Anchikaa -- 19.2.2009 16:07:04 >

(odgovor članu lev76)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prijava samostojnega gospodinjstva
19.2.2009 19:12:20   
Lenck
IZVIRNO SPOROČILO: lev76

IZVIRNO SPOROČILO: Lenck

No, kot so že nekateri napisali, če bo še koga zanimalo (danes sem to opravila):

Samo na upravni enoti ali krajevnem uradu (jaz sem kar na slednjem) podpišeš izjavo, kjer te takoj izbrišejo iz prejšnjega gospodinjstva in ti "dodelijo" novega. Pri tem samo označiš, kako bivaš (nisem prepričana o vseh možnostih, jaz sem recimo označila "bivam v ločeni stanovanjski enoti na istem naslovu", možnost pa je še v isti enoti in še tretja, ki sem jo pozabila) in že lahko dobiš tudi potrdilo o gospodinjstvu in članih.

Če pa se želi v to gospodinjstvo prijaviti še kdo drug (recimo fant), potrebuješ soglasje lastnika stanovanje/hiše.


V kakšnem primeru pa potrebuješ potrdilo o gospodinjstvu in članih?
Me resno zanima,ker v vsem času in urejanju česarkoli še nisem zasledila da bi kdo kaj takega hotel od mene.
Prosim če mi nekdo pojasni.

To zahtevajo pri različnih socialnih/denarnih pomočeh, štipendijah, osnovnem zdravstvenem zavarovanju, če ga imaš kot nezaposlena oseba urejenega preko občine, in podobnih zadevah - se pravi povsod tam, kjer je pomemben dohodek oziroma obstaja kak cenzus glede dohodka na družinskega člana. V teh primerih se štejejo dohodki vseh iz gospodinjsta. Prav tako je recimo to, s kom si v gospodinjstvu, pomembno pri napovedi za odmero dohodnine, kjer se upoštevajo vzdrževani družinski člani... pa verjetno še kje, pa se sedaj ne spomnim.
Res je, da imajo te službe vpoglede v evidence, pa vendar ponekod še zahtevajo potrdilo. Kar sicer zveni nesmiselno in potrata časa in papirja, a tako žal je.

(odgovor članu lev76)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prijava samostojnega gospodinjstva
23.2.2009 11:48:09   
lev76
Hvala.

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prijava samostojnega gospodinjstva
23.2.2009 12:38:35   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Lenck
Prav tako je recimo to, s kom si v gospodinjstvu, pomembno pri napovedi za odmero dohodnine, kjer se upoštevajo vzdrževani družinski člani... pa verjetno še kje, pa se sedaj ne spomnim.


Ampak recimo pri dohodnini, pri vlogi za otroški dodatek, za vrtec itd. sploh ni pomembno skupno gospodinjstvo - midva z možem in hčerko živiva v skupnem gospodinjstvu z njegovimi starši, pa se to nikjer ne vpisuje, ker so pomembni samo "vzdrževani družinski člani", to pa nisva ne midva, ne njegovi starši. Na nobeni vlogi, ki sem jo kdajkoli kam oddajala, nisem vpisovala tašče in tasta, ker, čeprav živimo v skupnem gospodinjstvu, njuni dohodki nimajo veze z najinima - oni se sploh ne štejejo kot družinski člani - to sva samo midva in otroci.

Recimo na vlogi za otroški dodatek in za vrtec imaš rubrike, kjer vpisuješ svoj dohodek, dohodek partnerja, otroke in pa "vzdrževane družinske člane" - tiste, ki sta jih ti ali partner dolžna preživljati. Drugi družinski člani niso pomembno. Nikamor ne moreš pisati recimo dohodkov tašče in tasta oz. svojega očeta in matere, ker nista tvoja vzdrževana družinska člana, pa četudi živita v istem gospodinjstvu.

Tudi na vlogi za štipendijo, kjer je pomemben dohodek na družinskega člana, je točno navedeno, kdo se sploh lahko šteje kot družinski član - in to sta spet samo zakonca/partnerja in njuni otroci, ki sta jih še dolžna preživljati - nobeni stari starši štipendista itd. ne pridejo v poštev, tudi če živijo v istem gospodinjstvu.

Tako da osebno ne vidim razloga, zakaj bi človek sploh moral imeti ločeno gospodinjstvo, ker itak ni pomembno.

Edino za vlogo za socialno pomoč pa res ne vem - tam bi edino to morda lahko bilo pomembno, pa še to vprašanje.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 23.2.2009 12:45:28 >

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prijava samostojnega gospodinjstva
23.2.2009 14:45:26   
Lenck

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Lenck
Prav tako je recimo to, s kom si v gospodinjstvu, pomembno pri napovedi za odmero dohodnine, kjer se upoštevajo vzdrževani družinski člani... pa verjetno še kje, pa se sedaj ne spomnim.


Ampak recimo pri dohodnini, pri vlogi za otroški dodatek, za vrtec itd. sploh ni pomembno skupno gospodinjstvo - midva z možem in hčerko živiva v skupnem gospodinjstvu z njegovimi starši, pa se to nikjer ne vpisuje, ker so pomembni samo "vzdrževani družinski člani", to pa nisva ne midva, ne njegovi starši. Na nobeni vlogi, ki sem jo kdajkoli kam oddajala, nisem vpisovala tašče in tasta, ker, čeprav živimo v skupnem gospodinjstvu, njuni dohodki nimajo veze z najinima - oni se sploh ne štejejo kot družinski člani - to sva samo midva in otroci.

Recimo na vlogi za otroški dodatek in za vrtec imaš rubrike, kjer vpisuješ svoj dohodek, dohodek partnerja, otroke in pa "vzdrževane družinske člane" - tiste, ki sta jih ti ali partner dolžna preživljati. Drugi družinski člani niso pomembno. Nikamor ne moreš pisati recimo dohodkov tašče in tasta oz. svojega očeta in matere, ker nista tvoja vzdrževana družinska člana, pa četudi živita v istem gospodinjstvu.

Tudi na vlogi za štipendijo, kjer je pomemben dohodek na družinskega člana, je točno navedeno, kdo se sploh lahko šteje kot družinski član - in to sta spet samo zakonca/partnerja in njuni otroci, ki sta jih še dolžna preživljati - nobeni stari starši štipendista itd. ne pridejo v poštev, tudi če živijo v istem gospodinjstvu.

Tako da osebno ne vidim razloga, zakaj bi človek sploh moral imeti ločeno gospodinjstvo, ker itak ni pomembno.

Edino za vlogo za socialno pomoč pa res ne vem - tam bi edino to morda lahko bilo pomembno, pa še to vprašanje.


V vseh teh primerih, ki jih navajaš, JE pomembno, ali si v skupnem gospodinjstvu, če, kot jaz, bivaš s svojimi starši ali ne. In za dohodnino JE pomembno, ali sem jaz kot nezaposlena oseba član družine in tako vzdrževani družinski član, ali pa imam svoje gospodinjstvo. Prav tako JE pomembno povsod, kjer sem jaz tista, ki dajem kake vloge in podobno, ker ni vseeno, ali se pod dohodke gospodinjstva štejejo dohodki mojega očeta, ki živi na istem stalnem naslovu, a v drugem stanovanju, ali ne. (Poleg tega pa za vzdrževanega družinskega člana, o čemer govoriš ti, ni pomembno le skupno gospodinjstvo, ampak da ta nima svojih dohodkov. V tem primeru so vzdrževani tudi drugi člani družine.)
Saj prej nikomur ni jasno, kaj je fora gospodinjstva, ko pa imaš enkrat katero d takih situacij, pa vidiš, da le ni vseeno, kje in kako si prijavljen. Preverjeno. Ni vprašanje, zagotovo je tako.

Kar pa se tiče štipendij, pa je malo drugače kot recimo pri dohodnini - ko je zaprosil moj brat, tam mene recimo niso šteli za družinskega člana, čeprav sem še živela v istem gospodinjstvu, ker sem bila polnoletna in ne-šolajoča se, čeprav brez zaposlitve, v drugem primeru, ko sem jaz zaprosila za socialno pomoč, pa ravno obratno - so šteli dohodke vseh, ki bivajo v tem gospodinjstvu. Ni logično, ampak tako je.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prijava samostojnega gospodinjstva
23.2.2009 20:21:29   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Lenck
V vseh teh primerih, ki jih navajaš, JE pomembno, ali si v skupnem gospodinjstvu, če, kot jaz, bivaš s svojimi starši ali ne. In za dohodnino JE pomembno, ali sem jaz kot nezaposlena oseba član družine in tako vzdrževani družinski član, ali pa imam svoje gospodinjstvo. Prav tako JE pomembno povsod, kjer sem jaz tista, ki dajem kake vloge in podobno, ker ni vseeno, ali se pod dohodke gospodinjstva štejejo dohodki mojega očeta, ki živi na istem stalnem naslovu, a v drugem stanovanju, ali ne. (Poleg tega pa za vzdrževanega družinskega člana, o čemer govoriš ti, ni pomembno le skupno gospodinjstvo, ampak da ta nima svojih dohodkov. V tem primeru so vzdrževani tudi drugi člani družine.)
Saj prej nikomur ni jasno, kaj je fora gospodinjstva, ko pa imaš enkrat katero d takih situacij, pa vidiš, da le ni vseeno, kje in kako si prijavljen. Preverjeno. Ni vprašanje, zagotovo je tako.

Kar pa se tiče štipendij, pa je malo drugače kot recimo pri dohodnini - ko je zaprosil moj brat, tam mene recimo niso šteli za družinskega člana, čeprav sem še živela v istem gospodinjstvu, ker sem bila polnoletna in ne-šolajoča se, čeprav brez zaposlitve, v drugem primeru, ko sem jaz zaprosila za socialno pomoč, pa ravno obratno - so šteli dohodke vseh, ki bivajo v tem gospodinjstvu. Ni logično, ampak tako je.


Ja - tu imaš definitvno prav - v takem primeru, kot je tvoj, ko si drugače vzdrževani družinski član, je pomembno, ali si v skupnem gospodinjstvu ali ne. V primeru, kot je najin, ko itak v nobenem primeru ni noben od nas vzdrževani družinski član, pa skupno gospodinjstvo ni pomembno.

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prijava samostojnega gospodinjstva
24.2.2009 22:09:27   
Rožica*
Lenck z nečim se ne strinjam..
Glede Denarne pomoči. Če ste bili prijavljeni na Zavodu za zaposlovanje, torej se niste več šolali, zaprosite Za denarno pomoč zase, ker starši niso dolžni krbet za vas in se kot taki pri dodelitvi višine ne upoštevajo dohodki staršev, se pa zniža osnova če živite v skupnem gospodinstvu s starši.
Pri štipendiji pa vas niso vas niso šteli, ker starši niso več dolžni skrbeti za vas, zato lahko zaprosite za DP, Lahko pa vas uveljavljajo kot olajšavo v DN, če živite v skupnem gosp....

Če še prijemate DP, se čimprej pozanimajte, glede določitve osnove za dodelitev.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prijava samostojnega gospodinjstva
25.2.2009 9:04:11   
Lenck

IZVIRNO SPOROČILO: Rožica*

Lenck z nečim se ne strinjam..
Glede Denarne pomoči. Če ste bili prijavljeni na Zavodu za zaposlovanje, torej se niste več šolali, zaprosite Za denarno pomoč zase, ker starši niso dolžni krbet za vas in se kot taki pri dodelitvi višine ne upoštevajo dohodki staršev, se pa zniža osnova če živite v skupnem gospodinstvu s starši.
Pri štipendiji pa vas niso vas niso šteli, ker starši niso več dolžni skrbeti za vas, zato lahko zaprosite za DP, Lahko pa vas uveljavljajo kot olajšavo v DN, če živite v skupnem gosp....

Če še prijemate DP, se čimprej pozanimajte, glede določitve osnove za dodelitev.

V bistvu se strinjava - da vpliva na višino user posted image In to včasih tudi ni mačji kašelj, koliko konkretno je razlika, pa ne vem. Ampak saj niti ni pomembno.

(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prijava samostojnega gospodinjstva
3.3.2009 15:55:36   
Ylenia
zivjo!
ker sem videla da ste tako podkovane o vsej tej zakonodaji mi prosim razlozite tole:
s partnerjem ziviva skupaj v vecstanovanjski hisi, v kateri zivijo tudi drugi moji sorodniki. jaz imam status studentke, on je zaposlen. ko se je preselil k meni, sva na obcini tudi seveda vse uredila in zelela prijaviti skupno gospodinjstvo. potem me je pa zenska na obcini prepricala da je to brez veze. torej zdaj moja mami se vedno dobiva otroski dodatek zame, pa vpise me v davcno napoved in vse te stvari. on pa pac more placevat davke, ker me ne more uveljavit kot vzdrzevanega clana (ce se to da).
zanima me a se nama to sploh splaca? a bi midva kaj profitirala ce bi prijavila gospodinjstvo? imava namrec cisto loceno stanovanje in vse stroske.

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Prijava samostojnega gospodinjstva
3.3.2009 16:03:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ylenia

zivjo!
ker sem videla da ste tako podkovane o vsej tej zakonodaji mi prosim razlozite tole:
s partnerjem ziviva skupaj v vecstanovanjski hisi, v kateri zivijo tudi drugi moji sorodniki. jaz imam status studentke, on je zaposlen. ko se je preselil k meni, sva na obcini tudi seveda vse uredila in zelela prijaviti skupno gospodinjstvo. potem me je pa zenska na obcini prepricala da je to brez veze. torej zdaj moja mami se vedno dobiva otroski dodatek zame, pa vpise me v davcno napoved in vse te stvari. on pa pac more placevat davke, ker me ne more uveljavit kot vzdrzevanega clana (ce se to da).
zanima me a se nama to sploh splaca? a bi midva kaj profitirala ce bi prijavila gospodinjstvo? imava namrec cisto loceno stanovanje in vse stroske.



Potem bi se pri izračunu za dodatek upoštevala partnerjeva plača, ti bi pa dodatek dobivala na svoj račun. Pa on bi te lahko prijavil kot vzdrževanega člana. Tako da ja itak da se splača....

(odgovor članu Ylenia)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Prijava samostojnega gospodinjstva
3.3.2009 16:33:01   
Ylenia
ampak kaksen pa je potem ta otroski dodatek, kaksna je visina dodatka? ma ja glede dohodnine se mi zdi neumno da me on prezivlja, mami pa potem pobere vse koristi od mojga statusa.
za otroski dodatek so mi pa rekli da more mami podpisat da mi ga prepusca, ker je to njen denar in ne moj, tako da jaz to ne morem sama. pa se za drugega otroka bi manj dobila ona, ce bi mene crtala.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Prijava samostojnega gospodinjstva
3.3.2009 16:35:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ylenia

ampak kaksen pa je potem ta otroski dodatek, kaksna je visina dodatka? ma ja glede dohodnine se mi zdi neumno da me on prezivlja, mami pa potem pobere vse koristi od mojga statusa.
za otroski dodatek so mi pa rekli da more mami podpisat da mi ga prepusca, ker je to njen denar in ne moj, tako da jaz to ne morem sama. pa se za drugega otroka bi manj dobila ona, ce bi mene crtala.




Dodatek bi bil odvisen od višine dohodka tvojega partnerja. Izračunaš lahko na csd šiška.
Mami bi dobila manj verjetno za drugega ja. Če imaš svoje gospodinjstvo ne rabi mami nič podpisovat, ker moraš sama potem zaprosit za dodatek in prinest nove podatke(vajine dohodke).
In ja....meni se zdi tudi bebasto da mami dobiva dodatek in te uveljavlja če nima nobenega stroška s tabo. Mene ne uveljavljajo že od prvega letnika faksa....

(odgovor članu Ylenia)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?