|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prikolica za kolo
18.8.2005 23:02:08   
ana1
Zanima me ali ima kdo izkušnje s prikolico za kolo v kateri sta lahko dva otroka. Ta prikolica se pripne zadaj za kolo odraslega. Zunaj to kar uporabljajo, pri nas pa sem zasledila le eno ali dve.

Hvala

lp, :rozica::rozica::rozica:

< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 28.6.2010 12:44:41 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   PRIKOLICA ZA KOLO
18.8.2005 23:07:16   
KIRA
pri nas do pred kratkim niti niso ble dovoljene. izkušnje pa mene tud zanimajo, bi jo tud jaz mela.
ena je v šparu za 30 jurjev, sam mi je en tle na RR reku, da ni baš ne vem kaj... zdaj pa cvikam pred nakupom.
LP

(odgovor članu ana1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   PRIKOLICA ZA KOLO
18.8.2005 23:34:03   
Gina
Meni so tudi ful kulske za videt, moj že sanja nekaj o njej. Zdajle ga ne morem it vprašat, ampak se mi zdi, da je pravil, da je razlika če se prikolica nagiba kot se kolo ali se ne. No, da je v tem razlika med njimi in da je fajn, če se nagiba. Ga bom vprašala, pa če ne bo katera druga že kaj razložila, bom jutri napisala.

(odgovor članu ana1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   PRIKOLICA ZA KOLO
19.8.2005 9:14:11   
Annny
Te prikolice so v resnici zelo nevarne- v svetu so zahtevale kar nekaj otroških žrtev. Ne, hvala.

(odgovor članu ana1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   PRIKOLICA ZA KOLO
19.8.2005 9:24:55   
viv_
Jaz sem jo videla pri Schmidu - sam meni to zgleda tako "scary" :(

(odgovor članu ana1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   PRIKOLICA ZA KOLO
19.8.2005 10:37:05   
Seven*
Anny. Te prikolice so bolj varne kot otroski sedez na kolesu. Dokazano. Nesrece so pa v obeh primerih, to je pa itak logicno. Tukaj vsaj stars ne pade na otroka in ga se s svojo tezko pomecka. Pa otrok je delno zasciten znotraj kovinskega ogrodja, kar pri sedezu za kolo ni. Zadeva je tudi bolj VIDNA, ker ima zastavico.

(odgovor članu ana1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   PRIKOLICA ZA KOLO
19.8.2005 10:52:56   
Seven*
Child bike trailers

Trailers are more stable and affect the handling of the bike much less that bike seats.. Trailers with chain stay (rear triangle) hitches affect bike handling less than trailers with seat post hitches. Trailers also have the advantage of being able to carry larger children (1-4 years) and multiple children. (several trailers are rated to 45 kgs. or 100 lbs.) Kids can be set-in the trailer with toys, books, drink, food and other amusements. The fact that the child is surrounded by so much entertainment and can nap in comfort in their royal coach, they accommodates longer tours. Trailers can provide more weather protection -- rain and sun . Sitting low, with a low center of gravity, falls are rare and short. The typical brightly colored fabric used on trailers is very visible to motorists. The down side is that the child sit low and has a restricted view. And, trailer have a larger foot-print, which may be a problem on narrow roads and in congested urban areas -- instead of sharing a lane, you are more likely to have to take-up a lane for safety. But, rather than inciting harassment, trailers more often seem to generate friendly curiosity. The best trailers have the added safety features of a five-point harness and roll-bar. Face forward designs allow easier communication between the cyclist and the child, than rear facing designs. The child is also easier to monitored with the use of a handlebar bar-end mounted rear view mirror.

(odgovor članu ana1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   PRIKOLICA ZA KOLO
19.8.2005 14:11:13   
anitaz
tudi jaz je ne bi nikoli kupila,ker mislim da je preveč nevarna..

(odgovor članu ana1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   PRIKOLICA ZA KOLO
19.8.2005 17:42:52   
Annny
Kaj ti pomaga kovinsko ogrodje, če se kak voznik zaleti od zadaj. To je kot kakšna nevarna konzerva- škljoc in ni ne prikolice ne otroka.

(odgovor članu ana1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   PRIKOLICA ZA KOLO
19.8.2005 19:29:17   
Gina
Ja, samo zaleti se ravno tako lahko v kolo. Vožnje s kolesom je izjemno nevarna, tam kjer ni kolesarskih prog mislim. Vsaj mene je vedno strah, ko gremo kam, če so to običajne ceste, ker ljudje vozijo večinoma, kot da so sami na cesti.:((:((

(odgovor članu ana1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   PRIKOLICA ZA KOLO
22.8.2005 6:58:58   
Bostjan-1
Jaz vozim dvoseda CTS Cabriolet že tretje leto, sedaj 3,5 letno hči in 5 mesečnega sina - sicer ga vozim že od drugega meseca dalje. Izkušnje zaenkrat zelo pozitivne, pa vozimo predvsem po glavnih cestah (Tržič-Ljubelj, Koper-Portorož, Bled-Bohinj, Celovec-Beljak,...). Definitivno so te prikolice bolj varne od sedežev, če avto prileti v prikolico, bo tudi v kolo, mar ne?! Predvsem je nevarno kolesarjenje! Je pa potrebno paziti pri nakupu. To, kar prodajajo v Sparu, je nekaj na hitro skupaj zmetano in sploh brez primernih testov. Seveda pa cena s kakovostjo precej poskoči. Čeprav so dovoljene šele z novim ZVCP, mi policija nikoli ni delal težav. So me pa ustavili iz ljubega firbca :)
O prikolicah sem napisal en sestavek na http://www.ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?pogled=2&id=12205&msg=87590&idk=100 . Kogar zanima kaj več, me lahko za info, ogled ali celo preizkus kontaktira na bohami@mail.com, pa si izmenjamo tel. Sem iz okolice Litije.

LP, Boštjan

(odgovor članu ana1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   PRIKOLICA ZA KOLO
24.8.2005 12:36:54   
KIRA
tolko samo še dodam za info za vse ostale (jaz sem se že informirala in imam ponujeno tud že dobro ceno na E-bayu):
mal pejte pogledat teste prikolic na Stiftung Warentest, ali pa recimo nemški ADAC.... !!

http://www.adac.de/

http://www.stiftung-warentest.de/online/

LP

(odgovor članu ana1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: PRIKOLICA ZA KOLO
7.3.2010 18:18:59   
Anonimen
sicer je tale tema že stara, a sem ravno gledala prikolice za kolo... ker starejši še ni dovolj motiviran za daljša kolesarska potepanja na svojem kolesu, 2 otroka na 1 kolesu pa se mi zdita preveč,...

KAJ MENITE SEDAJ O TEJ PRIKOLICI ZA KOLO? bi bila primerna rešitev za dva mulčka_ teža 16 in 10 kg?
hvala za odgovore.

(odgovor članu KIRA)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: PRIKOLICA ZA KOLO
7.3.2010 19:05:12   
tinaaja
Odlicna! Problem so lahko edino klanci, al z malo kondicije se tudi to da. user posted image  Ravnina pa je bp. Nasi dve sta  glih v tem rangu nekje, pa racunaj, da ne bova samo kolesarila, ampak tudi tekla s to prikolico - se jo pac poriva pred sabo.

< Sporočilo je popravil tinaaja -- 7.3.2010 19:07:44 >


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: PRIKOLICA ZA KOLO
7.3.2010 19:11:41   
tinaaja
Aja, seveda se da dobiti prikolice, ki zelo varirajo v tezi, dodatkih, amortizerjih, velikosti koles... In tudi od tega odvisna "lahkotnost ali tezavnost" voznje..

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: PRIKOLICA ZA KOLO
7.3.2010 19:38:15   
Anonimen
u, hvala. kolesarili bi tako ali tako več ali manj po ravnini.
mi zaupaš model, ki ga imaš? ker jih je kar nekaj.

sem pa videla, da imajo nekatere še ročaj, da snameš s kolesa in uporabiš kot voziček, kar se mi zdi tudi priročna zadeva.

(odgovor članu tinaaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: PRIKOLICA ZA KOLO
7.3.2010 19:44:13   
tinaaja
Chariot cougar - prodaja se posebej prikolica, set za kolesarjenje in kolo za jogging ali kolesi za stroller varianto. http://www.chariot.de/en/chariot/ 
Te so ornk dodelane in cena primerna.
Croozer prikolice so cenovno dostopnejse.  http://www.croozer.eu/
Nama ni zal, da sva investirala v chariot, ceprav je cena x2.

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: PRIKOLICA ZA KOLO
7.3.2010 19:51:55   
Anonimen
hvala, tinaaja, bom pregledala.

(odgovor članu tinaaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: PRIKOLICA ZA KOLO
21.6.2010 20:36:00   
2kratata
dan,mi bi pa rabljeno kupil pa vidim da je tema že stara pa mogoče ja kdo ne potrebuje več!!hvalauser posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: PRIKOLICA ZA KOLO
25.6.2010 10:10:22   
salcka
tudi mi smo v nakupu nove prikolice.
baje so cougar najboljše. tudi po vseh testih.
croozer bi naj imel neke "sumljive" materiale.
je pa res, da je cena za cougarja x2. se pa splača.
tak da mi bomo ziher šli v nakup te.
rabljene se niti ne splača kupit. so sedaj novi modeli. rabljeni se prodajajo stari. pa še cene ne zgubljajo.

(odgovor članu 2kratata)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: PRIKOLICA ZA KOLO
25.6.2010 10:25:44   
sami0804
Mi smo pa lani,ko sta bila naša dva mulčka stara 4,5 in 1,5 kupili kar SCHWINN-ovo prikolico,pa smo kar zadovoljni z njo.Res je ,če bi še enkrat kupovala,bi na kakšno stvar polagala več pozornosti,ker slabosti se pokažejo potem,ko je v uporabi,na oko so več ali manj vse všečne,ampak naše potrebe kar dobro zadovoljuje.

Ravno danes,po kosilu se spet odpravljamo na 60km turo,pa tamaladva noro uživata v njej.

(odgovor članu salcka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: PRIKOLICA ZA KOLO
25.6.2010 18:39:42   
salcka
sami 0804, na kaj bi bila pozorna, če bi jo še enkrat kupovala?

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: PRIKOLICA ZA KOLO
25.6.2010 19:46:49   
sami0804
Saj vem,da se bo trapasto slišalo,ampak mene pri naši prikolici najbolj motijo sedeži.Ne vem,če bom zdaj znala razložit:niso fiksni ampak so nekak bolj v stilu nekakšne viseče mreže al kako naj povem.Za enega otroka sicer ni tako moteče,ampak za moja dva,ki sta tri leta in 20 kil razlike je pa bolj problem,ker se tavečji razkomoti in potem je  tamala cela neka utesnjena poleg,posledično ji postane neudobno.Zato imamo mi še vedno otroški sedež za kolo zraven in problem je rešen,ko ga bo pa prerasla,bo pa že itak taveliki vozil svoje kolouser posted image .
Pa tretje kolo se pri naši prikolici privije kar na tisto štango in je videz vozička hudo nesimetričen,kak je pa s stabilnostjo pa ne vem,ker se naša tako nista hotela vozit okrog.
V glavnem,odkar imamo prikolico,bolj z rezervo dam tamalo v sedež,mi je vse nekako previsko,ker  prikolica je le na tleh in tudi,če kolo pade,ostane prikolica na kolesih(preverjenouser posted image )


_____________________________

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

(odgovor članu salcka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?