|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Priporočam za branje
27.10.2007 8:48:51   
Anonimen
naslednji roman.
Avtor:KIM EDWARDS
Naslov-HČI TIŠINE--Figlia del silenzio(tu se malo zatakne,ker jo berem v italijanščini in nisem sigurna,če je tudi v slovenščini isti naslov)
Na kratko okvirno o vsebini,ker bi bila prehuda prevajat,no prevč za prevajat.
Roman govori o paru,ki pričakuje svojega prvega otroka.V noči,ko divja snežni vihar in ni možnost odhoda v porodnišnico,mož pomaga ženi pri porodu(zdravnik ortoped)pokliče še medicinsko sestro.Tako se rodita dvojčka,najprej sin popolnoma zdrav,druga pa hči,ki pa nosi v sebi in na sebi znake Dawnov sindrom.Mož se odloči,da se je treba deklice znebit,ker je žena omamljena in ne ve nič,drugi dan pove,da je deklica umrla.Medtem pa je medicinski sestri sodelavki naročil naj otroka odda v sirotišnico.Vendar ta ženska nima srca,da bi deklico zapustila v grozljivi ustanovi,temveč jo vzame,pobegne v drugo mesto in jo kljub velikanskim težavam vzagaja naprej.
Oče deklice se žre leta zaradi dejanja,ki ga je storil,mamaica pa neskončno žaluje za izgubljenim detetom,sin,rojen zdrav pa raste v hiši žalosti...
Če želite izvedeti celo zgodbo,le pojdite po knjigo in si jo preberite,ne bo vam žal.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Priporočam za branje
27.10.2007 17:08:46   
riders
Mislim, da še ni prevedena v slovenščino. Še link do nje http://www.memorykeepersdaughter.com/.

Bogve kakšen bo naslov v slovenščini, Hči tišine glede na angleško verzijo po moje ne bo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Priporočam za branje
27.10.2007 19:17:47   
Anonimen
Škoda,da so naši tako počasni.Če pa kaj kmalu pride,pa le posezite po njej.

(odgovor članu riders)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Priporočam za branje
27.10.2007 19:21:24   
Udb
waw, to bi pa jaz tut prebrala - ampak v naši knjižnici je nimajo (angleške variante). Si bom pa skušala zapomnit naslov - ko pride.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Priporočam za branje
31.10.2007 11:46:07   
Anonimen
Evo,sem jo prebrala do konca.Izredno lepa življenska zgodba,tako pristna.

Ne pozabite,vsake toliko se pozanimat,kdaj bo prevedena v slovenščino.
Se pa sprašujem zakaj še ni,kaj naši čakajo,če pa je celo v Srbiji in Črni gori,pa,da ne rečem skorj vsej Evropi.

(odgovor članu Udb)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Priporočam za branje
5.11.2007 16:03:38   
Anonimen
Tolk luštov si mi nardila s to knjigo,da sem si rekla,da če nardim današnji izpit,da jo izposodim,in preberem.Izpit sem nardila,grem v knjižnjico,in nimajo knjige-ne v slovenščini,ne v angleščini.Sm mislila,da sem se zmotila pri priimku,sm šla v knjižnjici še enkrat na RR,pa je res ni.Sem pol tud vidla,da še ni prevedena v slovenščino.Jaz bi jo pa tako rada prebrala.Morda kdaj,ko se naučim italjansko...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Priporočam za branje
5.11.2007 22:00:19   
Anonimen
Mislim,da so posneli celo film že po tej zgodbi.Neki čekiram spletne strani.user posted image

Zdaj iščem to knjigo v angleščini-morda jo najdem kje,za kupiti...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Priporočam za branje
6.11.2007 9:42:36   
Anonimen
Jaz sem v koprski knjižnici vprašala,zakaj je samo v italijanščini,zakaj še ni v slovenščini,pa mi niso znali nič povedat.Se sprašujem,če je sploh na tržišču v original jeziku,no v angleščini.Mi smo malo za luno zgleda,glede zalaganja trga
z literaturo.Dobimo jo,ko jo že pol sveta prebere.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?