|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Priprava na krst
10.3.2008 10:04:29   
ROmama
Prejšnji teden sva izvedela, da morava pred krstom najinega otročka iti na prirpave za krst. Star je tri mesece in se samo doji, največkrat na 2 uri ali še manj. Priprava traja 3 ure plus pol ure do tja, tako da malega nikakor ne moreva dati v varstvo. Problem je tudi v tem, da ne zna piti po flaški. Nama so sicer rekli, da ga lahko vzameva sabo, vendar si ne predstavljam, da bo 3 ure poslušal in gledal, ali pa spal tam. Na predavanjih pride lahko tudi do 50 parov. Da ne govorim o tem zaprtem prostoru. Sem kar malo slabe volje.user posted image  No itak če bo jokal, ne bom mogla poslušat predavanja, pa še druge bo motilo. Bomo videli kako bo. AJa potem ti pa še rečejo, da mora biti tudi boter na predavanjih, milim haaalooo. Boter bo moj brat, ki je od bližnjih edini poročen,  živi 110 km stran od mene, ima tri otroke, od tega je najmlajši dvomesečnik od rosjtva v bolnišnici in je mamica vsak dan pri njemu, pa še popoldne ima službo ta teden. HB je naš župnik rekel, da mu ni treba priti.


Kako je pa pri vas s temi pripravami? Tudi komplicirajo? Jaz mislim, da so lahko veseli, da želimo otroke vzgajati po krščanski veri al nee.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Priprava na krst
10.3.2008 10:06:08   
Anonimen
Mi nismo imeli nobenih priprav, župnik nama je dal knjižico o krstu, da sva si jo doma prebrala in to je bilo vse.

(odgovor članu ROmama)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Priprava na krst
10.3.2008 10:15:08   
lex
midva sva bila vsakokrat sama pri župniku, moj brat ki je bil boter še k spovedi ni rabil it. Tam smo se dogovorili o vseh podatkih, ki jih pač potrebuje, pa kdaj je krst, pa svetnika smo določili (glede na to, da Aline ni med svetniki). Aja pa malo naju je hecal, da bi se poročila, ker pač še nisva. Po moje bo zdaj pri 3 še bolj navijal za to. Pa mojeemu je povedal, da se da krstit tud potem ko je že odrasel, ker on nima nobenega zakramenta. Ok trajalo je še kar časa, ampak ko je bila ura za jest sva se vstala in šla. Mamo pa cerkev čisto blizu tako, da ni blo panike.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Priprava na krst
10.3.2008 10:43:38   
urskas
S sabo ga vzemita.
Ko smo bili mi, je tudi nek par s seboj imel detece, ki je precej jokalo...

Naše priprave so trajale cca. eno uro. tako da mi ni jasno kaj boste vi počeli 3.user posted image

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Priprava na krst
10.3.2008 10:55:19   
anita4
Pri nam nismo imeli nobenih težav, pa tud nisva poročena, pa še botrca je bila mladoletan ...stara komaj 16 let.Še knjižice nam ni dal , temveč poslal preko e-maila.
Če bi mi pa delal težave da morem iti na predavanja alipa da botrca ne more biti mladoletna in ne poročena , bi pa šla k drugem župniku.Tako sem tud našemu ž. povedala in ni bilo problemov, mislim pa da naj bo srečen da smo se odločili da smo ga v njegovi cerkvi krstili.
lp
Anita
P.S.
aja 1 teden pred nami so tudi imeli krst pri istemu ž. pa so morali iti vsi  na priprave oz. predavanje, vključno z botrom.


_____________________________

Und alles nur weil ich dich liebe...und ich nicht weiss wie ich dir sagen soll,
komm ich zeig dir wie gross meine liebe ist
und bringe mich fuer dich um.

(odgovor članu ROmama)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Priprava na krst
10.3.2008 11:16:43   
2.2.
pri nas je tudi priprava trajala dobro uro.
če se ne moreš dogovorit pa prestavi krst za kakšen mesec ko več ne bo jedel na 3h ali manj?

(odgovor članu anita4)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Priprava na krst
10.3.2008 11:22:07   
ROmama
Na priprave greva v Celje. Krsta pa nebi prestavljala. Šla bova, če bo pa jokal, bom šla pa ven. HAA mogoče pa bomo prej končali, če bo mali tečko. M i bodo rugi še hvaležniiii. Mlo heca, pa brez zamere.

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Priprava na krst
10.3.2008 11:48:10   
mojamura




jaz mam 2 otroka krščena, pa nismo nikoli imeli priprave na krst

spet je od župnika do župnika drugače....mislim kar nekaj




_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu ROmama)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Priprava na krst
10.3.2008 12:30:56   
srki
Pri vas imate pa zahtevno. Mi smo se slišali po telefonu glede določitve datuma in ure in to je bilo to.

Če pa nimaš varstva, pa nimaš drugega izhoda, kot da ga sabo vzameš in daš v voziček, ko bo lačen ga pa pač podojiš, samo ne pred župnikomuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Priprava na krst
10.3.2008 12:38:47   
lelčy

Mi nismo imeli nobenih priprav, župnik nama je dal knjižico o krstu, da sva si jo doma prebrala in to je bilo vse.


pri nam je bilo tudi tako

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Priprava na krst
10.3.2008 13:34:31   
Nika v službi
Pri nas traja priprava cca. 1 uro, zaželeno je, da so prisotni tudi botri, ni pa pogoj.
Pri nas smo bili vsi 4 (midva z možem + oba botra), moj bratranec in žena, ki sta bila botra, sta se tudi pripeljala cca. 100 km (imata prav tako 3 otroke), v tem ne vidim velikega problema, saj je to dogodek, ki ga pač planiraš precej vnaprej in načeloma tudi izbiraš botra oz. botre, ki "ustrezajo" po vseh merilih.

Vsekakor se mi zdi razumljivo, da v dani situaciji bo tudi vaš župnik razumel, da boter ne more biti prisoten.

(odgovor članu lelčy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Priprava na krst
10.3.2008 13:49:14   
NATAŠI
Mi nismo imeli nobenih posebnih priprav... na petek pred krstom smo se dobili kao na pripravah ... bili smo mi in še en par.. .mal nam je povedal o nalogah, potem je pobral vse podatke, povedal kdaj goduje otrok. vse to je imel čez župnik ki ga je krstil... in to je trajalo dobro urco.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Priprava na krst
10.3.2008 13:50:17   
NATAŠI
aja še to... mi smo imeli tudi oba botra zraven na pripravah ni pa bilo obvezno

(odgovor članu NATAŠI)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Priprava na krst
11.3.2008 8:26:16   
lana38
anita4, kako ne more biti boterca ne poročena. Naša botrca je samska in stara že 45 let, si pač še ni našla življenskega sopotnika. Mislim, da to ne bo ovira.user posted image
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu NATAŠI)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Priprava na krst
11.3.2008 8:35:14   
NATAŠI
če je boter/botrca še samski ni problem, če pa ima že otroka in živijo skupaj nezakonsko potem je pa problem

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Priprava na krst
11.3.2008 9:06:58   
Tanyka
IZVIRNO SPOROČILO: ninny

Mi nismo imeli nobenih priprav, župnik nama je dal knjižico o krstu, da sva si jo doma prebrala in to je bilo vse.


Pri nas istouser posted image

_____________________________

Vse mame so bogate, če imajo rade svoje otroke.
Nobena ni revna, ne grda, ne stara.
Ljubezen je njihova največja radost.
(Maurice Macterlinck)

Moja ljubezen vaju bo spremljala vedno, danes in večno!!






(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Priprava na krst
11.3.2008 9:20:55   
honey
Pri nas so priprave za krst trajale 1 uro oz. tisto predavanje o vzgoji v krščanski veri ipd. Kr neki, brez veze. Drugače pa sva midva želela, da bi bila botra moja mami, vendar ni mogla biti, ker ni cerkveno poročena. Drugače pa je bilo zaželjeno, da so botri tudi zraven, ja. Čeprav pri nas je tako, da so krsti 1x mesečno in takrat, ko je bil krščen naš, je bilo 5 otrok pri krstu (naš, 2 moževi nečakinji in še 2 druga). Mislim, da se še ni zgodilo, da bi bilo več kot 7 otrok na enem krstu. Če pa se bojiš, da bo preveč ljudi naenkrat na pripravah, pa prosi župnika, če lahko samo enkrat prideta na kratek pogovor. Ker 3 ure tam sedet - ne, hvala, jaz sigurno ne bi. Po moje niti šla ne bi. Ali bi se pa kje drugje zmenila za krst.

(odgovor članu Tanyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Priprava na krst
11.3.2008 10:07:36   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: honey
Pri nas so priprave za krst trajale 1 uro oz. tisto predavanje o vzgoji v krščanski veri ipd. Kr neki, brez veze..

Brez zveze? Niti najmanj mi ni jasno, zakaj potem otroka sploh krstit, če je ''brez zveze'' user posted image


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Priprava na krst
11.3.2008 11:42:54   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ROmama
Jaz mislim, da so lahko veseli, da želimo otroke vzgajati po krščanski veri al nee.

Kdo, bi moral bit srečen?

Če nisi srečna z vzgajanjem otrok v krščanski veri jih ne vzgajaj. No, seveda prej moraš poznati versko vzgojo. Krstiti otroka ni še nobeno vzgajanje. Je obljuba, da ga boš tako vzgajala. Zakaj obljubljaš, kar ne boš naredila?

(odgovor članu ROmama)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Priprava na krst
11.3.2008 11:47:34   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ROmama
Kako je pa pri vas s temi pripravami?

S pripravami je predvsem tako. Obvezne so za tiste, ki se jih nikoli ne vidi razen za krst in poroko. Za tiste za katere se ne ve ali sploh vedo, kaj verska vzgoja je. V glavnem za "vernike", ki se sami za vernike imajo.

(odgovor članu ROmama)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Priprava na krst
11.3.2008 12:15:01   
inja2
pri nas so priprave trajale slabo uro...

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Priprava na krst
11.3.2008 12:42:42   
ROmama
O kaki sreči govoriš tehnofil. Glej, malo sem pojamrala in vprašala kako je pri vas. Sama sem botra dvema otrokoma, tako da vem kake so obljube in naloge staršev in naloge botrov.

Prav zanimivo je, da se na vseh temah najde nekdo kot si ti, ki kar nekaj pametujejo, pa sploh  ne poznajo odzadja.


(odgovor članu inja2)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Priprava na krst
11.3.2008 12:55:03   
Colt
Se strinjam s tehnofilom. Romama, vprašal te je, kdo po tvoje bi moral biti vesel? (ok, on je napisal ''srečen) Ne vem, oZadje (in ne odzadje) kot si ga opisala men osebno da slutiti da nekako neseš otroka k krstu za veselje fajmoštra in ne za svoje veselje. Ali pa si se samo nerodno izrazila?

Če ti ni do tega, ga pač ne nesi. Krst ni neka prisila okolice, temveč korak staršev oz posredovanje svojih prepričanj, čutenj in vere na potomca. Torej kdo bi potem moral biti vesel?


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu ROmama)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Priprava na krst
11.3.2008 15:59:14   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ROmama
Jaz mislim, da so lahko veseli, da želimo otroke vzgajati po krščanski veri al nee.

IZVIRNO SPOROČILO: ROmama
Sama sem botra dvema otrokoma, tako da vem kake so obljube in naloge staršev in naloge botrov.

Dobro. Kdo naj bi bil vesel?

Tvoji dve izjavi enostavno ne gresta skupaj. Res je, malo si pojamrala, bolj iz skrbi za dojenčka kot zaradi "preganjanja". To razumem. Ampak tvoja prva izjava  ... user posted image


(odgovor članu ROmama)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Priprava na krst
11.3.2008 20:57:08   
ROmama
Če z možem nebi želela krstiti otroka, ga pač nebi. Sva preseljena v čisto novo župnijo, tako da nas v cerkvi nihče nebi pogrešal.

V glavnem z možem sva šla na priprave z otročkom. Bilo je cca 30 parov, od tega nas je pet imelo s seboj dojenčke. In vsi so bili bolj ali manj pridni. Med pavzami smo jih diskretno podojile. user posted image

Mi je bilo pa še nakaj zanimivo, med vsemi pari smo bili samo 4 poročeni, ostali koruzniki. To je pa že druga tema....

Lepo se imejte




(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?