|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pritrjevanje lupinice v avto
5.2.2007 7:44:27   
draja
Pozdravljeni!

Mene pa zanima ali imate oz. ste imeli vsi podstavke za pritrjevanje lupinice v avto ali ste oz. jo pripenjate kar s pasom?
Midva sva namreč kupila Maxi Cosi Cabrio Fix pa zdaj ne veva ali je potrebno dokupiti še podstavek Easyfix ali ne? Ali je varno tudi brez tega nastavka? Ta nastavek stane skoraj ravno toliko kot lupinica.

Imava pa samo Cliota, ki nima možnosti Isofix.

Najlepša hvala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pritrjevanje lupinice v avto
5.2.2007 7:45:26   
CUKRČEK
Z varnostnim pasom se čisto Ok pritrdi, takod a nimaš kaj skrbetuser posted image

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu draja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pritrjevanje lupinice v avto
5.2.2007 9:27:43   
lilka
Dobro da si to vprašalauser posted image , midva mava tudi Cliota pa tudi kupujeva Maxi Cosi Cabrio Fix, ker nama paše na voziček Quinnny.
No me veseli, da ni treba še kaj zraven kupovat.....

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pritrjevanje lupinice v avto
5.2.2007 13:46:29   
fusia
Lahko se pritrdi tudi samo s pasom. Sicer pa če avto nima isofix sistema ti podstavek nič ne pomaga.user posted image

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pritrjevanje lupinice v avto
7.2.2007 17:13:55   
freya
Dobro, če avto nima isofix sistema, je jasno.

Kaj pa, ko ga ima? Koliko easyfix skrajša čas nastavitve lupinice, koliko je lažje samo pritrjevanje na sedež? Uporabnost? Zanimajo me praktične izkušnje.


(odgovor članu fusia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pritrjevanje lupinice v avto
7.2.2007 17:30:39   
sazi
Zagotovo gre hitreje z easyfixom, ampak sama za pritrditev nisem potrebovala niti 10 sekund, pa še v kar precej avtomobilih smo uporabljali lupinico (ati, mami, babi, teta) in nam en sam podstavek ne bi kaj prida pomagal. Lupinica je super, podstavka pa res nisem pogrešala.

(odgovor članu freya)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pritrjevanje lupinice v avto
9.2.2007 11:58:13   
lea23
midva sva nabavila maxi cosi lupinico, učeraj sem jo probala pripet na sprednji sedež mojega citroena c1 in se pripne super, pa tudi stabilna se mi zdi dovolj. v fantovi wv bori pa nevem mogoče imam občutek malo manjše stabilnosti zato ker je tudi sprednji sedež večji, pri meni pa manjši in bolj "recimo športen" da se lupinica lepo posede user posted image
aja pa še nekaj. ker bom morala izključit airbag, a to moram it na servis? al mogoče lahko sama kako izključim?

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pritrjevanje lupinice v avto
9.2.2007 14:25:20   
Nyah*
Za lupinico nismo potrebovali nobenih podstavkov, pa se res je, ce jo uporabljas v vec avtomobilih, nimas od enega podstavka NIC.

Pri novejsih avtomobilih moras na servis, drugace se da airbag izkljuciti tudi tako. Probaj.

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pritrjevanje lupinice v avto
9.2.2007 20:52:11   
biba77
Lea, odvisno od avtomobila.

Nasa Xsara ima tako, da z kljucem od avta sam "odklenes" airbag. No, mi smo ga zdaj se nazaj "zaklenili", ker se bauc vozi za mojim sedezem.user posted image Nismo rabili na servis.


_____________________________

Kjer so bibe, bauci in miške doma...

http://biba77.moj-album.com/


(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pritrjevanje lupinice v avto
9.2.2007 21:05:07   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: lea23

mojega citroena c1

pa še nekaj. ker bom morala izključit airbag, a to moram it na servis? al mogoče lahko sama kako izključim?



na C3 sem jo lahko sama izklopila - poglej na sovoznikovi strani na konec armaturke - ob strani - kamor pridejo vrata zaprta, tam je bila na mojem nalepka in ključavnica za izklop airbaga, daš ključ od avta notr in obrneš user posted image

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pritrjevanje lupinice v avto
10.2.2007 15:29:00   
A-N-J-A
Draja obstaja tud Easy base model,ki se pripne s pasom,pol pa sam lupinco not vržeš,kot v Easyfix.Pa tud cenej je.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pritrjevanje lupinice v avto
11.2.2007 19:52:32   
draja
Super, punce hvala za odgovore. Bom pa res razmislila o tej Easy base varianti. Še enkrat hvala vsem.

(odgovor članu A-N-J-A)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pritrjevanje lupinice v avto
12.2.2007 20:48:23   
tonja
Mene pa samo zanima, če se vse lupinice enako pripnejo - od Maksi Cosi ali pa od Hauck-a. Ali so kakšne razlike, prednosti?

(odgovor članu draja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pritrjevanje lupinice v avto
12.2.2007 21:05:59   
Nisaa
MI mamo pa tako srečo da se lupinca ne da normalno zapeti (maxi cosi) oz. mamo prekratke pasove v avtu in lahko zapnem samo  spredaj čez pri malčkovih nogah zadaj okrog lupince pa pas ne gre.A ima še kdo od vas prekratke pasove v avtu???Ne gre ne spredej in ne zadej na sedežih ,no sej dolg je nebomo več rabili samo  bo pa potem že drugi sonček in bo spet v akciji .Imamo pa Volvo V70

_____________________________

Papa Nina
27.8.2006 je na svet pokukal najin Maj
11.7.2007 pa je prišel čudežni herojček Gaj

(odgovor članu tonja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pritrjevanje lupinice v avto
12.2.2007 21:23:21   
Marogica
Nisaa, tukaj sem našla nekaj o prekratkih pasovih

http://www.ringaraja.net/forum/searchpro.asp?phrase=prekratki+pas&author=&forumid=ALL&topicreply=both&message=body&timeframe=%3E&timefilter=0&top=300&criteria=AND&sortMethod=r&submitbutton=Potrdi

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Nisaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
13.2.2007 20:27:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nisaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pritrjevanje lupinice v avto
24.2.2007 22:08:52   
Kaštrun
Pa še eno vprašanje...

Daš lupinico v avto. Ni važno, ali na sprednji ali pa na zadnji sedež.
Če jo daš spredaj, otroka daš tako da gleda proti tebi (s hrbtom naprej). Kaj pa zadaj? Isto?

_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pritrjevanje lupinice v avto
24.2.2007 22:11:50   
Naja31
Ja, v lupinici otrok vedno sedi tako, da gleda nasprotno od smeri vožnje. Pa če sedi spredaj ali zadaj.

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pritrjevanje lupinice v avto
25.2.2007 9:00:12   
tinaaja
NinaF - kam das lupinico je odvisno tudi od airbagov. Midva ga spredaj ne moreva dat, ker se ne da izklopit airbaga.
Pa se to - Isofix - navodila na spletu, v kater avto se lahko montira Easyfix/easybase so drugacna kot v navodilih, ki jih dobis zraven. Sem skoraj posizila, ko sem na netu geldala in je bilo napisano, da v moj avto ne gre, pa je slo in v pisnih navodilih je tudi napisano da je OK user posted image
Je pa Easyfix nama super, not in ven gre v sekundi in je stabilna zadeva.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pritrjevanje lupinice v avto
25.2.2007 19:14:45   
Brbs
Po mojem je konkretna razlika v varnosti, če imaš nastavek isofix ali pa pripenjaš s pasom. Midva sva ga kupila in za hec probala tudi s pasom, pa je z nastavkom veliko bolj stabilno (potrebno si je predstavljat, kaj dela z avtom, če doživiš nesrečo). Da ne govorim o hitrosti fiksiranja lupinice na isofix - samo en klik in je to to. Poleg tega lahko kasneje ta nastavek uporabiš tudi za sedež za starejšega otroka.
Je pa res, da je drag kot pes.

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pritrjevanje lupinice v avto
4.3.2007 10:03:13   
Sisy
čau punce,

Jaz imam pa 2 vprašanji kar na konkretnem primeru:

Ali je možno vse lupinice od Maxi Cosija pritrdit z Easy fix sistemom (to je podstavek če sem prav razumela ) kajne? Midva sva izbrala konkretno tole lupinico in ker imava avto s 3 vrati bi dokupila še podstavek zaradi lažjega zapenjanja:

user posted image

Torej ali obstaja sistem priterjevanja na podstavek pri tej lupinici?


In moje drugo vprašanje....Ali je ta sistem možen pri temu Puntotu:

user posted image


< Sporočilo je popravil Sisy -- 4.3.2007 10:04:10 >


_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pritrjevanje lupinice v avto
4.3.2007 10:34:07   
masna
Še eno vprašanje v zvezi z nastavkom... Ko sme gledala po spletnih trgovinah večino lupinic ne prodajajo z nastavkom (razen peg perego in chicco). Ali lahko lupinico katerekoli znamke pritrdiš na nastavek, ali mora biti kompatibilen torej od iste znamke?

Npr. če kupim lupino maxi cosi jo lahko dam na peg perego nastavek?

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pritrjevanje lupinice v avto
4.3.2007 10:37:59   
bilbo
podstavek se lahko pritrdi z na isofix v avtu ali z pasom - 3. točkovnim, tako da tvoj avto ni problem

http://www.1stopbabyshop.co.uk/p364453/Maxi-Cosi-Easy-Fix-Isofix-Base.html

Tako da ni problema. Sama imam Peg Perego SIP z podstavkom, pa je super, saj se lupinica pritrdi v 2 sekundah.

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pritrjevanje lupinice v avto
4.3.2007 12:05:29   
Sisy
pa katera v za katere avtomobile pride Isofix v poštev?

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu bilbo)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pritrjevanje lupinice v avto
4.3.2007 19:57:22   
bilbo
na sedežih v avtu  je vedno oznaka, če je isofix vgrajen, drugače se doplač kot dodatna oprema, imajo pa skoraj vsi avtomobili to opcijo.

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?