|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prošnja za polovični delovni čas
5.12.2006 11:48:14   
sarči
Lep pozdrav vsem skupajuser posted image

Prosim če mi lahko katera koli pomaga in mi pove kako naj bi približno izgledala taka prošnja???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prošnja za polovični delovni čas
5.12.2006 11:53:40   
kofetek2010
za user posted image  ti vse povem...


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sarči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prošnja za polovični delovni čas
5.12.2006 12:00:50   
kofetek2010
Vloga
za uveljavitev pravice do dela s krajšim delovnim časom
zaradi starševstva
 
Spodaj podpisana delavka ___________, stanujoča ______________, _________, EMŠO: _________________, zaposlena pri delodajalcu ___________ d.o.o., __________ cesta __, ________, za nedoločen čas, na delovnem mestu _________, s polnim delovnim časom, ki znaša 40 ur na teden, podajam na podlagi določbe 48. člena Zakona o starševskem varstvu in družinskih prejemkih (ZSDP) (Uradni list RS, št. 97/2001 in spremembe), vlogo za uveljavitev pravice do dela s krajšim delovnim časom zaradi starševstva. To pravico uveljavljam v zvezi z otrokom, rojenim _____, katerega ime in priimek je: __________________________.
Skladno z določbami ZSDP želim uveljavljati pravico do krajšega delovnega časa - po določbi 1. odstavka 48. člena ZSDP, po kateri ima pravico delati krajši delovni čas eden od staršev, ki neguje in varuje otroka, in sicer do otrokovega tretjega leta starosti.
Glede na zakonsko podlago iz ZSDP bi pravico do krajšega delovnega časa zaradi starševstva uveljavljala od dne _______ do dne __________. V tem obdobju bi želela delo opravljati po 20 ur tedensko oziroma 4 ure na dan. V kolikor bi bilo mogoče, bi delo, zaradi boljše uskladitve službenih in starševskih obveznosti, najraje opravljala od ____ do _________ure.
Po koriščenju pravice do dela s krajšim delovnim časom zaradi starševstva, bom delala polni delovni čas kot do sedaj. 
Skladno z ZSDP Vas prosim, da na podlagi te vloge izdelate za obdobje krajšega delovnega časa novo pogodbo o zaposlitvi, iz katere mora biti obvezno razvidno obdobje, v katerem bom delala krajši delovni čas od polnega, število ur dela na teden in število ur dela na dan. Pogodbo moram nato skupaj z vlogo S-3/1 - Vloga za uveljavitev pravice do plačila prispevkov za socialno varnost zaradi dela s krajšim delovnim časom zaradi starševstva, ki jo bom priskrbela sama, posredovati Centru za socialno delo.
Seznanjena sem tudi z določbo 4. odstavka 48. člena ZSDP, v kateri je določeno, da delodajalec delavcu zagotavlja pravico do plače po dejanski delovni obveznosti, Republika Slovenija pa mu zagotavlja do polne delovne obveznosti plačilo prispevkov za socialno varnost od sorazmernega dela minimalne plače. Republika Slovenija plačuje prispevke zavarovanca in delodajalca za obvezno pokojninsko in invalidsko zavarovanje, zavarovanje za primer brezposelnosti, za starševsko varstvo, za zdravstveno zavarovanje pa prispevke za primer bolezni in poškodbe izven dela, za pravice do zdravstvenih storitev, povračila potnih stroškov, pogrebnino in posmrtnino. Republika Slovenija plačuje prispevke po stopnjah, določenih z zakonom, ki določa stopnje prispevkov za socialno varnost.
 
 

(odgovor članu sarči)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prošnja za polovični delovni čas
5.12.2006 12:11:15   
abi
Kaj pa po poteku pogodbe o krajšem del. času?
Se avtomatsko obnovi stara pogodba,  npr za nedeločen čas, ali te lahko delodajalec postavi tudi na cesto ?
 

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prošnja za polovični delovni čas
5.12.2006 12:13:15   
sarči
Jana73 ti si zakon!!!!

HALA;HVALA;HVALAuser posted image

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prošnja za polovični delovni čas
5.12.2006 12:13:52   
sarči
Aja,pa user posted image sm ti dolžna!!!user posted image

(odgovor članu sarči)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prošnja za polovični delovni čas
5.12.2006 12:14:57   
sarči
Abi,po poteku te pogodbe delaš normalno lepo naprej.

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prošnja za polovični delovni čas
5.12.2006 12:24:45   
lutka
Samo aneks k obstoječi pogodbi ti naj napišejo. Tako sem se jaz zmenila in začnem en dan pred njunim 3. rojstnim dnevom delat s polno paro user posted image user posted image

lp

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu sarči)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prošnja za polovični delovni čas
5.12.2006 12:43:14   
abi
Samo aneks k obstoječi pogodbi ti naj napišejo. Tako sem se jaz zmenila in začnem en dan pred njunim 3. rojstnim dnevom delat s polno paro
IZVIRNO SPOROČILO: lutka

Samo aneks k obstoječi pogodbi ti naj napišejo. Tako sem se jaz zmenila in začnem en dan pred njunim 3. rojstnim dnevom delat s polno paro user posted image user posted image

lp


če pa ne dodajo aneksa si pa potemtakem lahko oplel (če te ne rabijo seveda) .

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prošnja za polovični delovni čas
5.12.2006 12:50:53   
lutka
ne, to ne, meni je to svetovala kadrovnica pri nas. Fora je baje v tem, da če ti napšejo novo pogodbo, potem se to tretira na takšen način , da si za redno zaposlena za 4 ure (primer).

V aneksu pa vse lepo piše od kdaj do kdaj boš delala skrajšan delovni čas po tem datumu pa stopi v veljavo zopet prejšnja pogodba o delu.


Upam, da sem razumljivo napisala. user posted image

lp

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prošnja za polovični delovni čas
5.12.2006 13:11:01   
abi
o.k., hvala user posted image

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prošnja za polovični delovni čas
11.12.2006 14:16:24   
Tasika
Menda po novem aneks ni dovolj. Vzrok je ta, da je delovni čas bistvena sestavina pogodbe o zaposlitvi, ki pa je ni moč spreminjati z aneksom. Torej podpišeš novo pogodbo o zaposlitvi za 4 ure, ki je pogodba za določen čas, v njej pa določiš da po poteku te pogodbe ponovno stopi v veljavo prejšnja pogodba za 8 ur.


_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prošnja za polovični delovni čas
11.12.2006 22:34:06   
Anonimen
A mi lepo prosim lahko katera bolj na laični način razloži kako je potem s plačo? Kdo potem plača prispevke - CSD ali kdo?....In kako te potem plačuje delodajalec?....
Zdaj npr. če imaš plačo v pogodbi, za 40 urni delavnik, določeno npr. za 150.000 sit neto, a to potem pomeni, da ti jo zmanjšajo za polovico - se pravi na 75.000 sit neto?....Ma, meni ni nč jasno...Prosim, a bi lahko bila katera tako prijazna in mi razložila, mogoče tudi s kakim primerom.. Lepo prosim!user posted image


(odgovor članu Tasika)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prošnja za polovični delovni čas
12.12.2006 14:58:27   
Tasika
V pogodbi bi morala imeti določen bruto za 40 ur na teden. Če delaš polovičnega, pomeni pol tega bruta za 20 ur na teden. Je pa to zaradi dohodnine in olajšav malo več kot pol neta, če mi na zs pošlješ bruto (ali pa neto) ti javim kakšno bi bilo izplačilo za polovični delovni čas.

S prispevki za preostalih 20 ur delodajalec nima nič, ti jih plačuje država. Plačujejo pa prispevke od minimalne plače, kar se pozna pri pokojnini in morebitni naslednji porodniški. Bolniško dobiš samo od plače, in za 4 ure.

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?