|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prosim za nasvete
1.6.2005 9:56:04   
Anonimen
Saj vem, da se je o tem že na veliko pisalo, a jaz nujno potrebujem odgovore sedaj, ker bom danes začela s prvo gosto hrano. :bravo::bravo:Torej:

- kašico od Hippa, jabolko imam zunaj, torej na sobni temperaturi; ali jim ve daste tako kar za jest ali pogrevate?

- kupila sem Hippovo bio-mlečno kašico Sadje, ki se pripravlja z vodo; zanima me, kdaj mu to dam, ali to naredim skupaj za kosilo, sedaj ko uvajam namesto one kašice v kozarčku? Ali je to za zvečer? Sem brala, da vas veliko da neke mlečne kašice v flaško za večerjo. Ali je to sedaj, ko šele uvajam, ali je to kasneje? Pojma nimam. Kaj jim ve dajete zvečer, kakšne mlečne mešanice?

- ali tudi ve kupujete kašice, ki se mešajo z vodo ali z mlekom? Saj je vseeno, ne? Meni se zdi boljše z vodo, ker za adaptirano mleko tako ali tako zapravimo celo premoženje, pa je boljše kar z vodo narediti, ali ne?

- danes bom pričela z jabolkom, kar mu bom dajala 4 dni po 2 žlički med mlečnim obrokom; kaj potem, ali lahko potem 4 dni dajem to mlečno kašico Sadje ali naj prešaltam na kaj drugega?

Ja, saj vem, ful zmedena vprašanja, a taka sem trenutno tudi jaz.:zmeden2::zmeden2:

Prosila bi za hitre odgovore, da se lahko pripravim na naš prvi poskus. Komaj čakam!!!!! Držite pesti, da bo mu všeč.:miska:

Hvala že vnaprej.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   Prosim za nasvete
1.6.2005 10:21:12   
Annny
Ojla,

- svetovala bi ti, da ne daješ kupljenih kašic, temveč jabolko skuhaš in zmiksaš sama, lahko dodaš pikico sladkorja za boljši okus. Drugače se ti bo otrok navadil na kupljeno hrano- kar ni preveč zdravo, pa tudi poceni ne.
Za uvajanje je bolje, da pripraviš domačo hrano- jaz sem 'delala neke poskuse' s Frutkom, pa je bila tamalčica potem skoraj en teden zaprta- pri doma pripravljenem jabolku nikoli.
Če pa že daš kupljeno kašico, jo ogrej na sobno temperaturo oz. pogrej v lončku tople vode in vmes mešaj, da bo enakomerno topla.

- mlečne kašice dajem zvečer za večerjo, ponavadi jih zgostim z riževo kašico Alnatura. Dajem jo po žlički.
To Hippovo mlečno kašico (in tudi vse ostale ml. kaš. te znamke) TI ODSVETUJEM, ker imajo zanič okus- meni so ogabne pa tudi naša Naja jih ne mara.
Jaz kupim najraje ALETE mlečne kašice, pa tudi MILUPINE so fajn....verjemi, sem preizkusila vse, kar je sploh možnega.
Velikokrat med mlečno kašico zmešam malo zmiksanega sadja.

- Jaz kupujem kašice, ki se mešajo z vodo- brezveze komplicirat, kajne.

Lp:rozica:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Prosim za nasvete
1.6.2005 10:23:54   
ZARA
Dan!
Glede teh kašic nimam pojma,ker jih Zara ni marala...dala sem ji jo samo ene 2x in ja, mal sem jo pogrela...
Te kašice (frutolino,rižolino,kaksolino...) sem mešala vedno z adaptiranim mlekom,ker se premalo redi...
Glede Jabolka...ti mu kar ene par dni dajaj eno stvar,da se mal na okus navadi...
No tko sem jst delala...
Držim pesti da mu bo všeč!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Prosim za nasvete
1.6.2005 11:40:28   
Anonimen
Tako, pa je za nami. Zelo mu je bilo zanimivo in je kar stegoval rokice za več. Potem pa dajal rokice v usta in mazal vse po obrazu, .... Prav smešno je bilo. No, pojedel je verjetno ene 3 žličke. Komaj čakam na jutri.

Kaj pa zdaj? Če mu sedaj dajem 4 dni jabolko od Hippa, a je to kaj drugače kot doma narejena? Moram potem dati še doma narejeno, da vidim reakcijo, ali lahko kar naredim jabolko s korenčkom?

Joj, jaz bom naredila cel doktorat iz tega.:zmeden2:

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   Prosim za nasvete
1.6.2005 11:55:26   
babylove
Moj je začel papat pred dobrim tednom. Dobila sem navodila, naj začnem z zeleno zelenjavo (razen špinače) in ko bo vse jedel, dodam sadje in ostalo zelenjavo. Dajem mu kupljene kašice in lepo je, že cel lonček zmaže (in vse okoli popacka).

Nič ne kompliciraj pri uvajanju, drži se samo osnovnih pravil (brez glutena in vsako živilo posebej, da se vidijo reakcije). Jaz mu dajem 2-3 dni enako (ćeprav je menda treba malo dalje), potem pa zamenjam. Saj ni nobena umetnost, ni treba doktorske teze postavljat ;).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Prosim za nasvete
1.6.2005 12:47:36   
ursk@
S kupljenimi kašicami ni prav nič narobe, ker imajo proizvajalci precej stroga navodila od koga lahko kupujejo surovine. Pri kupljeni zelenjavi in sadju pa nikoli ne veš kaj kupiš in koliko krat je bilo šricano in podobno. Jaz kombiniram oboje in moji sončici veselo zmažeta vse kar dobita. Stare pa smo ravno danes 6 mesecev.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Prosim za nasvete
1.6.2005 15:40:26   
taca
Tud jaz se strinjam z ursk@. Mislim, da s kupljenimi kašicami ni nič narobe. Boljše je kašica, kot pa tisto sadje iz hladilnic, ki se tam valja že celo zimo.
Tud jaz kombiniram eno in drugo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Prosim za nasvete
1.6.2005 22:52:53   
bucka1

Tudi jaz kombiniram hrano. Meni je pediater celo svetoval, da naj raje kupujem Hippove kašice, kot pa svežo zelenjavo in sadje, ker so te stvari bolj tvegane za naše malčke.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Prosim za nasvete
1.6.2005 23:04:19   
**Petra**
Jaz dajem Pii Hippovo mlečno kašico (priprava z vodo) zvečer po žlički. Predno smo šle na žličko, pa sem ji dajala rižolinota kar v mleko (adaptirano), da je mal mleko zgostilo.

Dopoldne oz. najkasneje opoldne pa ji pripravim sadno kašo kar doma (na začetku sem kupovala hippove kaše). Zelenjave pa ji še zaenkrat nisem dala, ji pa bom v kratkem.

Veliko sreče pri hranjenju...


LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Prosim za nasvete
1.6.2005 23:04:21   
**Petra**
Jaz dajem Pii Hippovo mlečno kašico (priprava z vodo) zvečer po žlički. Predno smo šle na žličko, pa sem ji dajala rižolinota kar v mleko (adaptirano), da je mal mleko zgostilo.

Dopoldne oz. najkasneje opoldne pa ji pripravim sadno kašo kar doma (na začetku sem kupovala hippove kaše). Zelenjave pa ji še zaenkrat nisem dala, ji pa bom v kratkem.

Veliko sreče pri hranjenju...


LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Prosim za nasvete
1.6.2005 23:05:06   
**Petra**
:)- Ups, pomotoma sem dala dvakrat... :ups::ups::ups:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Prosim za nasvete
1.6.2005 23:58:54   
Anonimen
**Petra**, koliko pa je Pia stara?? Ali lahko tudi jaz dam že zvečer rižolino v mleko brez posebnega uvajanja? Ali pa mlečno sadno kašo od hippa, ki se sicer pripravlja z vodo ali je to bolje za opoldan?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   Prosim za nasvete
2.6.2005 10:10:59   
leah
Moja je stara 5 mesecev in sem se odločila,da z uvajanjem sadja počakam do 6 meeca kljb temu,da sem ji že nekaj poskušala dat.Ji pa dajem vsak dan Alete riževo kašico.
Predlagam ti,da ji daješ večkrat na dan po malem,po nekaj dneh pa ji lahko daš cel obrok že za večerjo ali zajtrk.

Priporočam ti,da kupiš Alete ali katero drugo kašico,ki že vsebuje prilaojeno mleko,in dodaš potem samo še tolo vodo.Pri rižolinu pa moreš še mleko delat.razen,čpe si ga ne črpaš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Prosim za nasvete
2.6.2005 14:45:37   
babylove
Naš je za zajtrk mleko, za kosilo zelenjavni lonček, za malico mleko in za večerjo mleko, zgoščeno s kašo (žitni kosmiči različnih okusov).

Ko uvajaš, mu novo hrano dajaj dopoldan ali najkasneje za kosilo, tako da lahko čez dan opazuješ, kaj se s tvojim malčkom dogaja, kako prenaša novo živilo. če mu boš dala zvečer recimo nekaj, po čemer ga bo trebušček bolel, potem tudi ti celo noč ne boš spala ;).

S kosmiči zgoščeno mleko sem mu dala brez posebnega uvajanja; predvsem iz razloga, da je mleko bolj nasitno in se ne zbuja zaradi lakote.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Prosim za nasvete
2.6.2005 15:09:57   
Anonimen
Torej, grem po rižolino za večerjo. Predvidevam, da mlečna kašica z okusom sadja ni najbolj primerna za večerjo, kaj? Bom jo dajala malo po malo opoldan za kosilo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   Prosim za nasvete
2.6.2005 20:01:24   
frutka_
Kašice, ki se pripravljajo z vodo imajo adaptirano mleko že noter, v prahu. Npr. če kupiš Alete bananino kašico je adaptirano mleko že poleg tako da se v bistvu pripravi enako kot flaška.

Blacky adaptirano mleko ti pripada do 6.meseca na recept! Saj si iz MB?!

Glede uvajanja pa mu npr. lahko prekuhaš jabolko,fajn je kakšno sladko in ne kislo, ker mu sicer ne bo okusno. Po par dnevih ko boš videla da je vse ql pa lahko jabolku dodaš npr. malo prekuhan riž. Jaz sem hitro nato prešaltala na mango pa mu dodajala banane....kar pusti domišljiji prosto pot!
Fajn paše v jabolko tudi kakšna marelica ali rozine...

Dober tek!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Prosim za nasvete
2.6.2005 22:45:32   
Anonimen
Frutka, jaz spadam pod Miklavž na Dr. polju in nam hrana pripada do konca 4. meseca. Mariborčani pa je baje sploh nimajo na recept. Tako so mi rekli v porodnišnici in patronažna. No, izkoristili smo, kar nam je država bila pripravljena dati, zdaj pa je konec. Ja, bom kupila to od Alete riževo kašico in poskusila.

Sicer pa ne vem, kaj je to. Mali se mi že dve noči zbudi točno ob 22.30 in joka, jamra,... tolažim ga z dudo, čajčkom, včeraj sem mu potem ob 23.30 dala mleko, pa je spal potem celo noč brez težav. Je možno, da ga šraufa po jabolčni kašici, ki mu jo dajem točno 2 dni? Pa tako pozno, je pa jo okoli enih popoldne? Kaj bi naredila?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   Prosim za nasvete
2.6.2005 22:53:28   
frutka_
A tako, to se razlikuje po občinah?! Za MB je ziher 100% da do 6.meseca dobijo mamice hrano na recept. Katerokoli!

Morda ga res šraufa po kašici. Običajno se novi okusi, sploh prvi stiki s hrano, uvajajo v dopoldanskem času. Tako ga zašraufa čez dan če ga misli, pa reakcije na hrano se pokažejo tekom dneva.
Ampak glede na to, da si napisala da je po flaški zaspal mislim da je bil samo lačen. Morda mu povečaj večerni obrok.
Dobro in poceni adaptirano mleko imajo v Mullerju-njihova znamka Babydream.
Sicer pa so dobre tudi njihove "suhe" kašice, ki se pripravljajo z vodo. Meni sta najboljša gris in banana.
Alete pa ne vem, če ima riževo kašico, imajo bananino in druge okuse. Najcenejša Alete bananina kaša je v DM-u pa v Mullerju ( če jo dobiš, ker jim hitro zmanjka).


Papa:sloncek:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Prosim za nasvete
2.6.2005 22:58:47   
Anonimen
In tako bananino mu lahko potem dam v flaško za večerjo tudi? Verjetno po uvajanju, ko bo že navajen na nove okuse, ne?
Ja, hrano pa imamo sedaj Beba 1 hipoalergensko,ker je na nekaj alergičen in še ne vemo, na kaj, ker moramo k dermatologu. Tako da imamo kar drago hrano. Bom se za 2 meseca preselila v MB.:)-:)-:)-:)-:)-:)-

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?