|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prva nosečnost pri 41 letih
5.9.2006 14:03:20   
AKL
Živjo,
sploh ne vem kje naj začnem, zgleda, da sem tud jaz noseča, saj sem opravila dva testa in na obeh user posted image , prav tako pa sem že prej začela sumiti, da se z mano dogaja nekaj čudnega, ob vračanju z dopusta so mi močno zatekle noge, par dni za tem, grozna jutranja slabost, drhtenje,napetost v prsih, špikanje, pa spodaj se mi zdi, kot da me vsake toliko časa stiska neka vez. No namesto, da bi se veselila sem v skrbeh user posted image , kajti noseča sem prvič in to pri 41 letih. Prej sem si otroka grozno želela, zdaj pa so s tem nastale neštete skrbi. Nasl. teden imam prvi pregled pri G, pa me zanima....glede na moja leta kaj vse moram vprašat, kašne preglede moram opravit. Skrbi me še moja anemija in slaba sedimentacija (vzroka nismo našli) saj sem morala eno več kot pol leta jamati Hematopan, potem sem ga zaradi močnih bolečin prenehala in sem začela jemati nar.doplonilo Algea 3 X na dan po 3. S hrano si ne morem nič pomagat.
Imam pa še eno nevšečnost, majhna žleza pod pazduho, ki se prej ni večala, G pa me je opozoril, da se to z nosečnostjo lahko zelo poveča. Zdaj čutim, da se tudi tu nekaj dogaja. Skratka polna sem vprašanj. Sicer pa se občasno počutim zelo v redu, kot, da ne bi bilo nič, tudi večjih slabosti ni, ker jih nekako uspem pomirjat z pravilno prehrano.
Kako pa sledijo pregledi pri G. torej zdaj bo prvi, pa naslednji kako naročajo?
lp, in hvala za odgovore
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prva nosečnost pri 41 letih
5.9.2006 14:14:10   
Jančika_
Najprej ti čestitamuser posted image .

Od začetka so pregledi nekje na 4-6 tednov, kasneje bolj pogosto. Pri tvoji starosti ti pripada presejalni test za Downov sindrom (pregled nuhalne svetline; pobrskaj malo z iskalnikom) ALI amniocenteza, ki je skoraj 100% zanesljiva. Zdaj se je pa moje dete zbudilo in ti ne morem napisati kaj več.

(odgovor članu AKL)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prva nosečnost pri 41 letih
5.9.2006 14:34:45   
darjatimci
Čestitke za nosečnost.user posted image
Pri ginekologu pa kar vse lepo povej,kakšne težave si imela.Sicer je res odvisno od G.,ampak glede na tvojo starost in prvo nosečnost te bodo sigurno vzeli bolj pod drobnogled.Če imaš srečo in naletiš še na kakšno super sestro,ti pa že ona pove veliko koristnih informacij.Sicer pa kar pogumno in poročaj kako si kaj.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prva nosečnost pri 41 letih
5.9.2006 14:40:26   
blanči
ČESTITKE AKL!!!!!!user posted image user posted image user posted image
 
Super, nič se ne obremenjuj z leti. Poznam žensko staro 48 let, ki bo novembra rodila, pa ni panike. res jo obravnavajo kot rizično nosečnost in je večidel nosečnosti doma.
Ginekologa vprašaj vse kar ti pade napamet, naredi vse preiskave kar je mogoče.
Jaz pravim nikoli ni prepozno.
Želim ti uspešno, zdravo in veselo nosečnost in poročaj kako poteka vse skupaj. Držimo s tabo, kar pogumno.
 
LP Blanči

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
5.9.2006 15:36:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu blanči)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prva nosečnost pri 41 letih
5.9.2006 15:53:34   
AKL
Joj, kako ste zlati, hvala vsem za tako veliko vzpodbude in smernice.
Sem takoj boljše voljeuser posted image
Andreja

(odgovor članu AKL)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prva nosečnost pri 41 letih
5.9.2006 16:30:20   
abi
Čestitke[sm=rozica.gif" border=0>

ne skrbi, strah bo kmalu zamenjalo veselje pričakovanja [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif].
srečno !

(odgovor članu AKL)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prva nosečnost pri 41 letih
5.9.2006 20:34:37   
Marogica
Čestitke tudi od mene. Po svoje je razumljivo, da si zaskrbljena, saj se bo tvoje življenje postavilo na glavo. No, saj se postavi vsaki ženski oz. paru. PRi tebi je dodatno seveda še to, da si najbrž mislila, da ne boš več imela otroka in si si temu primerno uredila tudi svoje življenje.

Kar se pregledov in vsega nadaljnega tiče, ti je JAnčika napisala, kako približno poteka spremljanje nosečnosti s strani zdravnikov in kakšne preiskave(brezplačne) te čakajo. Ti pa predlagam, da vse kar te muči, v zvezi s tvojim zdravstvenim stanjem, pa tudi ostalo, predebatiraš z ginekologom. On te bo lahko najbolj pomiril in ti razložil, kaj to zate v resnici pomeni.
Upam, da imaš ob sebi razumevajočega partnerja, ki ti stoji ob strani.

Želim ti lepo, breskrbno nosečnostuser posted image

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prva nosečnost pri 41 letih
5.9.2006 20:44:17   
Anonimen
Sem vesela zate. Čestitke od 40-letnice.user posted image

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prva nosečnost pri 41 letih
6.9.2006 7:22:06   
Monika79
AKL ker so ti že lepo napisale zgoraj punce, ti jaz samo zaželim čim lepšo nosečnost in uživaj v njej user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  
 
 
 
lp Moni user posted image

_____________________________

16.11.2006 sem postala MAMA mojemu zakladku Kaji.

Preden je bila spočeta - sva si jo želela,
še preden je bila rojena - sva jo ljubila,
in komaj se je rodila - bi zanjo umrla.
TO JE ČUDEŽ ŽIVLJENJA!

M.Hawkins

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prva nosečnost pri 41 letih
6.9.2006 7:36:50   
buča
user posted image user posted image user posted image user posted image čestitke!
Nč se bat,sedaj so nosečnice itak bolj starejšeuser posted image
Ravno med dopustom je rodila od moje prijateljice kolegica_fantka,pri 41 in je baje zelo zdrav in lep fantič,tudi porod je potekal kot pri 20 letnici!user posted image

(odgovor članu Monika79)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prva nosečnost pri 41 letih
6.9.2006 7:50:33   
ribicau
Ojla!

user posted image čestitke. To je super! Moje predhodnice so že vse napisale. Vprašaj G, pa ti bo vse povedal. Kakšno stvar pa potem, če ti ne bo jasna, lahko tudi tukaj vprašaš, pa ti bomo svetovale.

Srečno user posted image !


(odgovor članu buča)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prva nosečnost pri 41 letih
6.9.2006 7:51:43   
bucka01
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Čestitke tudi z moje strani.
No pa kot so punce napisale ti še jaz sporočam da brez skrbi bodi dobre volje in se ne obremenjuj z leti ker je tudi moja kolegica prejšni mesec pri 40 letih rodila zdravega korenjaka ne prvega ampak vse eno leta niso pomembna če se dobro počutiš.
Glede testa za downov sindrom( nuhalno svetlino) se pa pozanimaj ker mislim da greš lahko na napotnico nisem 100% ampak sem slišala da če presežeš eno starostno mejo da je potem brezplačno.
Pa le pogumnouser posted image

< Sporočilo je popravil bucka01 -- 6.9.2006 7:57:09 >

(odgovor članu buča)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prva nosečnost pri 41 letih
6.9.2006 7:52:30   
ribicau
...aja pa še to, na forumu "Čvekanje v pričakovanju" se lahko pridružiš aprilčicam, majčicam (odvisno kdaj naj bi se tvoj user posted image  rodil) in boš tudi tam kaj zvedela.


(odgovor članu ribicau)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prva nosečnost pri 41 letih
6.9.2006 8:31:56   
AKL
Jančika, HVALA za čestitke tako tebi kot vsem ostalim!

Še posebej hvala tudi za tvoje informacije. Sem pobrskala in našla veliko koristnih informacij. Upam, da bo moj G pravi, saj ko sem šla na posvet pred kakšnim dobrim letom (nato sem morala opraviti HSG), mi je odvrgel vse moje skrbi.
Tebi pa veliko lepih trenutkov ob tvojem detecu.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prva nosečnost pri 41 letih
6.9.2006 8:37:39   
AKL
Super, se pridružim, najverjetneje, po mojeuser posted image  majčicam.
Samo bolj ko berem bolj vidim kako čudno računajo G, no bom izvedela naslednji teden.

(odgovor članu ribicau)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prva nosečnost pri 41 letih
6.9.2006 8:47:48   
Tejcha
AKL, čestitke in pogumno! user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu AKL)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prva nosečnost pri 41 letih
6.9.2006 8:50:12   
Anonimen
Glede testa za downov sindrom( nuhalno svetlino) se pa pozanimaj ker mislim da greš lahko na napotnico nisem 100% ampak sem slišala da če presežeš eno starostno mejo da je potem brezplačno.
Pa le pogumno


Ja, starostna meja je 37 let, od takrat dalje stroške preiskave krije zavarovalnica. Pa ne za pregled nuhalne svetline, ampak amniocentezo, to je odvzem plodovnice.

< Sporočilo je popravil Splišni -- 6.9.2006 8:54:34 >

(odgovor članu bucka01)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prva nosečnost pri 41 letih
6.9.2006 8:56:53   
Tejcha
Splišni,

a si zihr, da za NS ne krije zavarovalnica? Js pa mislim, da.


_____________________________

...In res... Ni lepšega občutka, kot je nežen dotik otroške ročice ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prva nosečnost pri 41 letih
6.9.2006 8:59:10   
Anonimen
Za NS ne vem, vem za amnio, ker to je veliko bolj temeljita preiskava od NS. NS so meni naredili mimogrede na rednem ultrazvoku, pač G sam od sebe, brez da bi se kaj ekstra zmenila.

(odgovor članu Tejcha)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Prva nosečnost pri 41 letih
6.9.2006 9:10:59   
Marogica
Meni so naredili NS extra in nisem rabila ničesar plačati. Govorim za MB

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Prva nosečnost pri 41 letih
6.9.2006 9:15:00   
Udb
IZVIRNO SPOROČILO: Tejcha

Splišni,

a si zihr, da za NS ne krije zavarovalnica? Js pa mislim, da.

NS je po 35.letu ziher zastonj.

(odgovor članu Tejcha)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
6.9.2006 22:06:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Udb)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Prva nosečnost pri 41 letih
6.9.2006 22:15:43   
Marogica
Punce, leta malo mešate. Ne "pri 37-tih", temveč,  če je mama pri porodu stara 37 ali več. Torej naredijo NS in Amnio že prej(v starosti 36 let). Meni so naredili pri ta drugem oboje zastonj (ob porodu stara  38,5 let)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Prva nosečnost pri 41 letih
7.9.2006 7:44:54   
AKL
Živjo,
ja, tudi jaz sem prebrala nekaj takšnega. Mislim pa, da je precej odvisno od G. Bom videla kaj izvem danes teden.

Uh...še nekaj. Včeraj me je začelo kuhat, mal vročine 37, pa grlo mam čist vneto, poln nos...skratka prehlad, kaj al če bo slabše moram najverjetneje ostat doma in počivat (še dobro, da bo vikend vmes), saj itak nič ne smem drugega kot blagi čaj, med..., al bi morala potem do zdravnika?

Andreja

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?