|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prva služba in želja po otroku
16.11.2008 12:07:15   
zamija
Pozdravljeni!

Se opravičujem, ker želim biti anonimna (nov nick). Tako se počutim bolj varno v taki zadevi.

Torej: Pred dobrima dvema letoma sva se s partnerjem odločila za otroka. Jaz sem še študirala (še vedno), on je redno zaposlen in dokaj dobro zasluži, poleg tega jaz prejemam družinsko pokojnino in delam preko ŠS. Takrat sva se odločila, da imava dovolj prihodkov, preskrbljeno stanovanje in bova imela prvega otroka še v času mojega študija. Ampak se ni tako izšlo. Najprej 2x SS, potem sploh nisem več uspela ugledati dveh črtic.

In zdaj je prišel zame čas dileme. Kmalu bom namreč dopolnila 26 let, to pomeni, da ostanem brez pokojnine, zdravstveno zavarovanje bo treba si plačevati, če želim naprej delati preko ŠS, pa mi država pobira ogromno davka. Tudi status imam letos zadnje leto (do konca septembra).

V podjetju kjer delam preko ŠS že nekaj let so me pripravljeni redno zaposliti kadar hočem. Zaposlitev bi bila za nedoločen čas, plača kar dobra (malo nad povprečjem). Vse lepo in prav, ampak moja dilema je sedaj v tem, da me čakajo preiskave za neplodnost. V službi nihče ne ve, da se trudiva dobiti otroka. Meni je pa zoprno se redno zaposliti in že takoj prvi mesec biti na bolniški zaradi preiskav.

Torej kaj storiti? Nekako sem si zamislila, da bi se zaposlila z novim letom. Mislite, da bi morala počakati nekaj časa z delom na user posted image ali se vam to ne zdi potrebno? Želja po otroku je res močna in čeprav sem še mlada, mi je škoda "izgubljati čas" glede na moje težave.

Pa ni mi čisto jasno, zakaj nekateri omenjajo čas 2 leti, da si nekje zaposlen preden greš na porodniško. Ima to kakšen pravni pomen? user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prva služba in želja po otroku
16.11.2008 12:12:02   
MTFP
Jaz bi tu na tvojem mestu gledala predvsem nase, in se zaposlila.... bolje to, kot pa da najprej zanosiš in potem po možnosti ostaneš brez službe. Če boš takoj obila pogodbo za nedoločen čas pa sploh.

Konec koncev jim je pa pri tvojih letih lahko samoumevno, da boš šla slej ko prej na kako porodniško.

Službo pa dandanes niti ni tako lahko dobiti...


(odgovor članu zamija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prva služba in želja po otroku
16.11.2008 12:41:29   
zinkazi
Saj ti ob pripravljenosti, da te zaposlijo za nedoločen čas, niso postavljali pogojev. Vsakemu delodajalcu pa je jasno, da bo mlada ženska imela otroke, kar je povezano z vsem mogočim, Torej sprejmi zaposlitev in prični s preiskavami. Srečno!!!!

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prva služba in želja po otroku
16.11.2008 12:42:59   
Anonimen
Pa ni mi čisto jasno, zakaj nekateri omenjajo čas 2 leti, da si nekje zaposlen preden greš na porodniško. Ima to kakšen pravni pomen?


Ne.
Eno leto je fajn dobivati placo, zaradi porodniske. Ti se kar zaposli.

(odgovor članu zamija)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
16.11.2008 12:49:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prva služba in želja po otroku
16.11.2008 14:28:42   
K_a_t_i
Glede na to, da delaš v istem podjetju že nekaj let, predvidevam, da te delodajalec že tako tretira kot redno zaposleno (samo pač manj prispevkov je bil dolžan plačevati zate). Pomojem mu je vseeno, ali greš na porodniško sedaj, ali pa čez 2 leti user posted image . Očitno te ceni. Srečno!

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prva služba in želja po otroku
16.11.2008 18:21:21   
Anonimen
Se strinjam s predhodnico. Očitno si pridna in sposobna, če bi te rad obdržal. Jaz bi se takoj zaposlila, potem ko bi potrebovala bolniško, bi pa pač povedala, da imaš ginekološke probleme. In to je to.

Moraš vedet, da lahko traja še eno ali dve leti, preden boš user posted image .

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prva služba in želja po otroku
16.11.2008 18:23:16   
Arwenko
Nič se ne sikiraj okrog tega časa. Res je fajn, da si 1 leto zaposlena zaradi porodniške, to pa je tudi vse. Sicer pa nikoli ne veš kdaj bo uspelo, zato je nesmiselno čakat zaradi takšne stvari kot je služba. Kariero pa itak lahko začneš delat pol, po porodniški, vsaj jaz imam tak namen, takrat resno štartat v kariero, in to je to. Uživaj.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prva služba in želja po otroku
16.11.2008 18:29:59   
Anonimen
Mislite, da bi morala počakati nekaj časa z delom na ali se vam to ne zdi potrebno?


Mogoce pa celo malo pocakaj, recimo nekje do pozno pomladnih dopustov, konec maja, zacetek junija (sicer ne vem, kako ti postopki potekajo in kako se lahko prilagajas).

Ker ce se zdaj zaposlis, gres takoj v postopke in na bolnisko, ne vem, kako se bos pocutila...ce te skrbi, kaj bodo rekli v sluzbi in kako gledali na bolnisko, raje malo pocakaj (pa teh mesecev se mi spet ne zdi cela vecnost in predolgo), da ne bos nekako nervozna in v skrbeh, kaj in kako, ker to ni dobro za sam postopek, po moje. Ekola, tako bi sama naredila, v logisticnem smislu.

(odgovor članu zamija)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prva služba in želja po otroku
16.11.2008 23:06:58   
piščanc
glede na to, da si pri tem podjetju že kar nekaj časa, se kar zaposli redno ko bo čas in začni delati na otročku. je pa res fino, da prejemaš redno plačo 12 mesecev - saj od teh 12 je vštetih že 9 mesecev nosečnosti. bolniške pa lahko izkoristiš tudi sedaj ko si še študentka.

ne sekiraj se, to je pač življenje. pa da bi čimprej zagledala svojo pikico :)


_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prva služba in želja po otroku
17.11.2008 9:10:07   
Anonimen
Bila eno leto nazaj na istem. Se zaposlila.

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prva služba in želja po otroku
15.12.2008 17:20:55   
zamija
Upam, da boste odgovorile naprej na moji stari temi.
Torej... zdaj se mi je zgodil čudež.
Ravno danes smo dokončno dorekli vse glede plače in delovnega časa, samo še pogodbo je treba sestavit in podpisat, redna zaposlitev bi morala veljati z novim letom.

In kaj se je zgodilo? Ravno danes sem ugledala user posted image user posted image

Kaj pa zdaj? Najbrž moram povedati ane? Mislim, ali je dovoljeno zamolčati nosečnost?
Zoprno mi je, ker glede na to, da imam za sabo 2 SS nimam želje ravno okrog razlagat situacije, samo najbrž bom prisiljena v to... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prva služba in želja po otroku
15.12.2008 20:49:23   
pokica_
user posted image čestitke za dvojno srečo!!!

jaz bi počakala vsaj do podpisa pogodbe, pol v sredini proti koncu jan. bi pa povedala, da sem user posted image . Kaj pa ene, ko do 3. mes sploh ne vejo da souser posted image .
Kar mirno....user posted image počakaj še malček.



_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu zamija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prva služba in želja po otroku
15.12.2008 21:34:33   
Taula
Čestitam.

Nisi dolžna povedati, to je tvoja odločitev.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prva služba in želja po otroku
15.12.2008 21:43:19   
noe
Jaz sem tudi lani menjala službo in nato takoj zanosila.Bilo mi je malce neprijetno povedati, ker je bilo res takoj po tistem ko sem začela delati.
Danes pa imam hvala bogu redno službo in malo pupo. In ko jih gledam z bratecom, kako se imata rada sem najsrečnejša.
Povej jim , ko boš pripravljena.
Čestitam za user posted image  in službo.user posted image

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prva služba in želja po otroku
15.12.2008 21:47:28   
mama_milchy
čestitke ob dvojni sreči user posted image user posted image user posted image  v službi pa poveš, ko podpišeš pogodbo oziroma počakaš tam do konc januarja; sej jim ni treba takoj vedet, nekater še same na začetku ne vejo, da so noseče.

čestitke user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prva služba in želja po otroku
13.1.2009 19:23:57   
zamija
Hmmm, zdaj imam pa nov problem. Imenuje se poskusna doba user posted image
Pogodbo sem dobila, lepo za nedoločen čas in vse, ampak je pa napisana na njej poskusna doba 3 mesece... 

Seveda sem takoj povprašala o tem, pa je rekla direktorica, da je to zgolj formalnost, naj se ne oziram na njo, saj moje delo že dobro poznajo.

Ampak ravno zaradi tega mi bodo po treh mesecih najbrž lahko prekinili pogodbo s kakim kvazi izgovorom o neizpolnjevanju pričakovanj user posted image Če bodo hoteli seveda. Kako se bodo pa odločili, pa pojma nimam. Vse je možno, sploh ker so vsi skupaj malo zaskrbljeni zaradi recesije...
Tri mesece pa ne morem skrivati user posted image , saj se mi bo takrat najbrž že pošteno videlo. user posted image

Kakšna ideja? Se sploh lahko s čim izognem, da mi ne bi po treh mesecih prekinili pogodbe, če jim bo to želja?

(odgovor članu mama_milchy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prva služba in želja po otroku
19.1.2009 11:12:41   
mamicaTaja
IZVIRNO SPOROČILO: zamija

Hmmm, zdaj imam pa nov problem. Imenuje se poskusna doba user posted image
Pogodbo sem dobila, lepo za nedoločen čas in vse, ampak je pa napisana na njej poskusna doba 3 mesece... 

Seveda sem takoj povprašala o tem, pa je rekla direktorica, da je to zgolj formalnost, naj se ne oziram na njo, saj moje delo že dobro poznajo.

Ampak ravno zaradi tega mi bodo po treh mesecih najbrž lahko prekinili pogodbo s kakim kvazi izgovorom o neizpolnjevanju pričakovanj user posted image Če bodo hoteli seveda. Kako se bodo pa odločili, pa pojma nimam. Vse je možno, sploh ker so vsi skupaj malo zaskrbljeni zaradi recesije...
Tri mesece pa ne morem skrivati user posted image , saj se mi bo takrat najbrž že pošteno videlo. user posted image

Kakšna ideja? Se sploh lahko s čim izognem, da mi ne bi po treh mesecih prekinili pogodbe, če jim bo to želja?



Koliko pa si noseča? Poskusi nekako prikriti nosečnost (user posted image ), da mine poskusna doba, potem pa jim povej. Mislim, da nikjer ni zapisano v kolikem času moraš delodajalcu povedati za nosečnost. Zapisano je le, da jih moraš obvsetitit o nastopu porodniške vsaj 1 mesec prej. Mislim pa tudi, da je v zakonu zapisano, da delodajalec ne sme odpustiti nosečnice, če je zaposlena za nedoločen čas.
Jst sem podoben primer... preko ŠS sm delala v podjetju 4 leta, nato so me zaposlili aprila za določen čas (1 leto), oktobra pa sm izvedela, da sm noseča. Bili so toliko fer, da so podaljšali pogodbo do nastopa porodniške, ker drugače ne bi prejemala porodniške. Tako da bodo verjetno tudi pri tebi toliko fer, če se že toliko časa poznate, da ti v najslabšem primeru podaljšajo vsaj do začetka porodniške in boš potem morala iskati novo službo...tako kot jaz...pa še recesija je...user posted image Upam, da sm ti kaj pomagala.... Želim ti lepo user posted image !


(odgovor članu zamija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prva služba in želja po otroku
19.1.2009 11:59:04   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: zamija

Pozdravljeni!

Se opravičujem, ker želim biti anonimna (nov nick). Tako se počutim bolj varno v taki zadevi.

Torej: Pred dobrima dvema letoma sva se s partnerjem odločila za otroka. Jaz sem še študirala (še vedno), on je redno zaposlen in dokaj dobro zasluži, poleg tega jaz prejemam družinsko pokojnino in delam preko ŠS. Takrat sva se odločila, da imava dovolj prihodkov, preskrbljeno stanovanje in bova imela prvega otroka še v času mojega študija. Ampak se ni tako izšlo. Najprej 2x SS, potem sploh nisem več uspela ugledati dveh črtic.

In zdaj je prišel zame čas dileme. Kmalu bom namreč dopolnila 26 let, to pomeni, da ostanem brez pokojnine, zdravstveno zavarovanje bo treba si plačevati, če želim naprej delati preko ŠS, pa mi država pobira ogromno davka. Tudi status imam letos zadnje leto (do konca septembra).

V podjetju kjer delam preko ŠS že nekaj let so me pripravljeni redno zaposliti kadar hočem. Zaposlitev bi bila za nedoločen čas, plača kar dobra (malo nad povprečjem). Vse lepo in prav, ampak moja dilema je sedaj v tem, da me čakajo preiskave za neplodnost. V službi nihče ne ve, da se trudiva dobiti otroka. Meni je pa zoprno se redno zaposliti in že takoj prvi mesec biti na bolniški zaradi preiskav.

Torej kaj storiti? Nekako sem si zamislila, da bi se zaposlila z novim letom. Mislite, da bi morala počakati nekaj časa z delom na user posted image ali se vam to ne zdi potrebno? Želja po otroku je res močna in čeprav sem še mlada, mi je škoda "izgubljati čas" glede na moje težave.

Pa ni mi čisto jasno, zakaj nekateri omenjajo čas 2 leti, da si nekje zaposlen preden greš na porodniško. Ima to kakšen pravni pomen? user posted image



Zaposli se, brez oklevanja, ker v današnjih časih službe za nedoločen čas ne ležijo na cesti, na user posted image  pa nikar ne nehajta delat. Glede na tvojo starost vsak pameten delodajalec na nosečnost računa. Kljub vsesplošnem prepričanju se še najdejo delodajalci, ki jim nosečnost in porodniška nista problem.

(odgovor članu zamija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prva služba in želja po otroku
19.1.2009 12:29:16   
ThinkPink
Čestitke!!!!user posted image

V službi pa nič povedati dokler dokončno ne podpišeš pogodbe. Za ziher. Saj nisi dolžna povedati.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Prva služba in želja po otroku
19.1.2009 23:16:27   
zamija
Joj saj pravim, da bo šlo težko prikriti tole še toliko časa. Praktično nemogoče.
Pogodbo imam podpisano za nedoločen čas, samo poskusno dobo imam pa do 30. marca. In takrat bom že 20T noseča. Pa se mi že zdaj trebuh nekam v višave napihuje pa sem komaj v 10T user posted image

Ni pa drugače to kakšno "socialno podjetje", prej obratno. Do sedaj se je samo 1x zgodilo, da je ena zanosila ampak ravno ko se ji je iztekla pogodba za določen čas. In so ji rekli samo Adijo. Pa so bili drugače zadovoljni z njo.

Saj jaz sem drugače varna, samo ta poskusna doba je zdaj problematična. Ne vem kako res bo... Sem se že sama pri sebi odločila, da je pač otrok na prvem mestu, ostalo se bo pa že uredilo user posted image Če bodo prijazni pač bodo, če ne pa ne. Bom pa rekla, da nisem vedela, ko sem podpisala pogodbo. Ker drugače me bodo res grdo gledali user posted image

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?