|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prvo sv. obhajilo - darilo?
17.5.2011 17:21:12   
loremi
Pozdravljene,

prvič sem povabljena na prvo sv.obhajilo. Starši tega otroka pravijo, da naj ničesar ne kupujem, ker naj se nebi kupovalo za ta zakrament, ampak jaz pa nisem povsem prepričana v to, navsezadnje pa nebi rada prišla tja brez česarkoli, medtem ko bi prvoobhajanca drugi obdarovali.

Ta otrok (fant) ima vse, kar rabi, igrač še preveč, jaz pa sem kot vedno za vse dni, ko se kogarkoli obdaruje, brez idej.

Torej ... upam, da ima katera kakršen koli nasvet, kaj fantu kupit.
Hvala že vnaprej!

_____________________________

Po dolgih letih truda ... dvakrat noseča, dvakrat z dvojčki in dvakrat ostala brez njih. :*(

Mogoče mora pa ena izmed velikih želja ostali le želja :(.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prvo sv. obhajilo - darilo?
17.5.2011 17:43:39   
ajataja
Pri nas je navada ,da se pač da kaka malenkost če si povabljen .Naša je dobila sicer od dedija in babice kolo,ker ga je pač potrebovala in sta rekla da ji ga bosta ona dva kupila za obhajilo,ostali so pa dali kar denar pa kako malenkost zraven ,ene dve majčki pa kikelco pa neke drobnarije,denarja je pa dobila od 20 pa do 50e različno,vse skupi je nabrala kar lep kupček evrčkovuser posted image

(odgovor članu loremi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prvo sv. obhajilo - darilo?
17.5.2011 21:07:10   
pefika90
Če želiš malenkost, ker praviš da ima vsega, pol lahko podariš kak album za fotografije, ki bodo nastale tisti dan.
al pa kašn okvir za fotografijo...

lp

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prvo sv. obhajilo - darilo?
17.5.2011 21:53:05   
pelin
Jaz ponavadi kadar kupujem darilo za kakšen cerkveni dogodek, skušam dobit kaj povezanega s cerkvijo...prejšnji mesec ko je imela nečakinja krst, sem staknila v naši prodajalni v farožu srčkanega frotirastega angelčka ,ter eno čudovito kartonko z različnimi zavihki za odpiranje o Božičnem večeru...Potem pa pristavim še kaj praktičnega, kot je kakšen bon za Baby center ali H&M...Konec maja pa ima prvo obhajilo  nečak, pa imam eno malo darilo že zbrano...tudi zanj sem  v isti trgovinci snela precej zajetno knjigo s  svetopisemskimi zgodbami v obliki puzzlov s čudovitimi ilustracijami, nameravamo pa še dodati družinsko celodnevno karto za kopanje  Čatežkih...Je pa res, da je dobro obdarovanca poznati in mu kupiti nekaj, kar veš, da bi mu bilo v veselje...To slednje darilo za prvo obhajilo je našemu fantu pisano na kožo in že naprej vem, da ga bo vesel...

(odgovor članu pefika90)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prvo sv. obhajilo - darilo?
18.5.2011 11:38:40   
MAŠKA
Jaz sem svojemu nečaku kupila otroško uro in je bil ful vesel.

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prvo sv. obhajilo - darilo?
18.5.2011 12:59:48   
lenčy
js bom dala denar, ker mulc ni z ničemer zadovoljen, kar mu prinesem, pa naj si sam kupi...

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prvo sv. obhajilo - darilo?
18.5.2011 13:56:16   
nananaja
Če že starši pravijo, da darila ne kupuj, mu res ne kupi veliko, mogoče kako knjigico z svetopisemskimi zgodbami, primerno za to starost.

IZVIRNO SPOROČILO: lenčy

js bom dala denar, ker mulc ni z ničemer zadovoljen, kar mu prinesem, pa naj si sam kupi...

Jaz pa takemu mulcu zagotovo ne bi dala denarja, sploh ne vem, če bi od mene kaj dobil, pa če bi me tudi gledali postrani.



(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prvo sv. obhajilo - darilo?
18.5.2011 21:14:30   
loremi
Hvala vsem za nasvete!

Bom res verjetno šla v akcijo za kakšno knjižico na temo svetega pisma, ura je tudi dober predlog, mogoče se odločim za ta nakup zdaj ali pa ko dopolni 10 let, mes sodelavkami, ko smo se pogovarjale, pa je bil najglasnejši predlog album in mal denarja zraven.

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja
js bom dala denar, ker mulc ni z ničemer zadovoljen, kar mu prinesem, pa naj si sam kupi...

Jaz pa takemu mulcu zagotovo ne bi dala denarja, sploh ne vem, če bi od mene kaj dobil, pa če bi me tudi gledali postrani.
Ja no tole je res problem, jaz niti nebi mogla, da bi me gledali postrani, kaj šele rekla ... saj z ničemer ni zadovoljen, ampak je pa res, da niti ni naučen, da moramo biti zadovoljni z vsem, kar dobimo, nima vzgojene te vrline in tudi preveč ima vsega v življenju.
Tudi denar z namenom, da si sam kaj kupi, ne bo dosti zalegel, ampak vseeno na koncu najboljša izbira.

_____________________________

Po dolgih letih truda ... dvakrat noseča, dvakrat z dvojčki in dvakrat ostala brez njih. :*(

Mogoče mora pa ena izmed velikih želja ostali le želja :(.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prvo sv. obhajilo - darilo?
18.5.2011 22:33:40   
donna22
Jaz sem lani šla na obhajilo, sicer k punčki, pa sva ji nesla uhane in album za slike Moje prvo obhajilo; da se naročit na spletni strani od Ognjišča: http://knjigarna.ognjisce.si/obhajilni_paketi.html ; pa tudi kaj drugega še imajo za naročit. Tudi album in denar je v redu ideja.

(odgovor članu loremi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prvo sv. obhajilo - darilo?
19.5.2011 12:09:53   
lenčy
IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Če že starši pravijo, da darila ne kupuj, mu res ne kupi veliko, mogoče kako knjigico z svetopisemskimi zgodbami, primerno za to starost.

IZVIRNO SPOROČILO: lenčy

js bom dala denar, ker mulc ni z ničemer zadovoljen, kar mu prinesem, pa naj si sam kupi...

Jaz pa takemu mulcu zagotovo ne bi dala denarja, sploh ne vem, če bi od mene kaj dobil, pa če bi me tudi gledali postrani.




po moje ravno to najbolj pričakujeuser posted image  ja kaj pa naj bi drugega, če res ne zna nič cenit. sicer pa dobra ideja, prvoobhajilski album in 10€ zraven (samo 10!)

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prvo sv. obhajilo - darilo?
19.5.2011 15:57:29   
malania
Morda okvir za sliko (imajo tudi take kjer gor lepo piše ali je nekako v stilu krsta, obhajila...).

_____________________________

Ni grdih žensk, so samo lene.
H. Rubinstein

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prvo sv. obhajilo - darilo?
19.6.2011 0:11:40   
Roberta69
Prvorojencu je botra kupila zlato verižico in križek ter krstno svečo (čeprav smo skoraj da ne na kolenih prosili, da naj nič ne kupuje, ampak to je kupila bolj tako simbolno, za spomin, ker je tako pač v navadi in ker je tako iz srca želela). Najbolj smo bili veseli pesmice, ki jo je spesnila sama - krasno pesmico, ki se rima in govori o našem sončku. Sicer je pa tudi botra en tak velik sonček user posted image .

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prvo sv. obhajilo - darilo?
12.1.2015 0:28:28   
Ana1979
Zelo izvirno darilo ob svetem krstu je lahko album s fotografijami iz tega dogodka. Verjetno je to edina stvar, katera bo otroku ostala za zmeraj. Vprašajte se, koliko vas ima takšen svoj album doma. Jaz bi ga sigurno hotela imeti, ampak moji starši (in verjetno 95% drugih staršev) pred 35 leti niso niti razmišljali o čem takem...
Poglejte si ta članek s fotografijafijami Fotografiranje svetega krsta
Po resnici povedano, si verjetno sami ne moramo narediti takšnih fotografij user posted image zato je dobro poiskati koga ki to dela in ima smisel za to.
Mislim da je to lahko najbolj izvirno darilo za celo življenje

(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prvo sv. obhajilo - darilo?
15.2.2015 21:35:04   
marinaaa
Glede na to, da gre za prvo sveto obhajilo s kakšnim križcem, rožnim vencem, molitvenikom tudi ni za zgrešiti. Odvisno seveda potem tudi od tega, ki darilo daje in od tega, ki ga prejema. Albumi za fotografije se mi tudi zdijo dobri predlogi. Fotografije so res nekaj kar ti ostane za spomin.

(odgovor članu Ana1979)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?