|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Razbijanje srca, slabost....
17.12.2009 9:01:23   
Bambincy
Občasno se mi pojavlja (cca. 3x mesečno) hitro bitje srca. Do zdaj se mi je to vedno pojavilo zvečer pred spanjem, tako da nisem mogla zaspat kar nekaj časa. Danes pa se mi je vse skupaj pojavilo zjutraj.
Ponavadi zraven občutim bolečine v hrbtu kjer so lopatice, mi je vroče nato me zebe, mrzle roke, mrzle noge. Občasno ob tem občutim tudi bolečine pod pazduho in v rokah.
Danes občutim zraven tudi slabost, bolečine v trebuhu, nemoč, bolijo me mišice, neješčnost..
Kaj bi lahko bilo? Kako si lahko pomagam? Bi lahko vse skupaj pripisala stresu?
( sem človek, ki ga hitro spravijo stvari iz tira, sem v fazi selitve (se pripravljam k temu...) )
Čisto sem prestrašena od tega in se mi zdi, da mi tako ne more biti niti boljše.
2x na dan pijem čaj za pomiritev vendar zadnje čase opažam kot da mi je po tem čaju slabo. Je to možno?
Jemljem prehranske dodatke: multivitaminske tablete zjutraj, popoldan pa omega 3 in koencim q10(100mg). 2x na dan spijem vitamin c v prahu cca. skupaj 1000 mg. Bi bilo lahko kaj od tega krivo?
Jemljem tudi kontracepcijske tablete (že 7 let) vendar do sedaj nisem imela težav s tem.
Krvnega tlaka si sedaj nisem kontrolirala, vendar sem imela vdno normalnega ozr. prej nižjega kot višjega.
Prosim z kakšen pomirjujoč nasvet, kaj se dogaja z mano....HVALA!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Razbijanje srca, slabost....
17.12.2009 9:07:50   
kayica24
Vsekakor mislim, da je kriv stres...
Ljudje velikokrat ne verjamejo, dokler ne doživijo...Tega, kaj vse lahko stres povzroči...

Ni pa odveč, da greš k dr., da ti pregledajo kri, če bi bila kaka slabokrvnost, ali ščitniški hormoni..
Imaš pa znake stresa, tesnobnosti, morda celo depresije....

Slabost, bolečine v hrbtu, prsih, glavoboli, vrtoglavice, potenje, mrazenje, izguba apetita, težave s spanjem, bolečine POVSOD po telesu...

To, da te je strah, kaj se s tabo dogaja, pa stvar samo potencira in vodi v anksioznost...

Jaz bi se na tvojem mestu malce umirila, šla na sprehod po snegu, se veliko smejala,....

Evo, to je bila moja "pomoč"....

_____________________________

23.2. nama je polepšala življenje lepotička Marinela...

(odgovor članu Bambincy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Razbijanje srca, slabost....
17.12.2009 9:13:06   
uwaga
Bambincy žal konkretnega odgovora nimam.
Moji hčerki je srček močno razbijal zvečer, ko se ji je povečala ščitnica ( je imela premalo ščitničnega hormona). Je pa res, da je ni bolel hrbet niti ni bilo kakšne pretirane utrujenosti.
Jaz sem bila na UZ srca pred dobrim mesecem, mi je zdravnica rekla, da mi srce precej hitro bije, da pa je to pogost pojav pri slabokrvnih. Včasih se po doljšem času srce nekoliko poveča. Jaz sem slabokrvna od malega, pa je moje srce o.k, nič povečano.
Bi ti pa absolutno priporočala obisk pri zdravniku.
Upam, da čim prej rešiš težave.

(odgovor članu Bambincy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Razbijanje srca, slabost....
17.12.2009 9:13:12   
Bambincy
Zadnji teden hodim pridno ven vsak večer. Od takrat naprej se mi to ponoči ni več dogajalo. Pojavilo pa se je danes zjutraj. In še kar traja.

(odgovor članu kayica24)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Razbijanje srca, slabost....
17.12.2009 9:48:12   
mika
Men se to dogaja ob velikem stresu oz. ko ta mine. Zato se je tebi dogajalo zvečer in sedaj zjutraj.

Da umiriš srce, zakašljaj ali pa naredi počepe. takrat se pospeši krvni obtok in kri pod istim tempom in enakomerno pride v srce. Ko pa ti začne naenkrat nabijat, pomeni da je prišla večja količina krvi do srca, kot ponavadi, zato pride do aritmije(razbijanja), da lahko kri 'prepumpa'.

Tako je meni razložil kardiolog.

Se pravi zakašljaj in 'poslušaj' kako se srce umirja. Če boš zapaničarila, boš dobila občutek, da izgubljaš zavest. Enakomerno počasi dihaj in se bo srce umirilo.

Kot je kayica napisala, gre za tesnobo in lahko vodi v anksioznost. Jaz sem bila na tem pred pol leta. Poleg srca sem imela občutek, da se mi je zožalo grlo, kot da bi me kdo dušil, nastali so mi mravljinci v ustnicah po celi glavi in sem mislila, da bom enostavno padla v nezavest. Nisem mogla ne pit ne jest. Lahko sem šele, ko sem spila pomirjevalo .
Ampak kaj....od tega lahko postaneš odvisen in sem spila tbl. samo, če me je zagrabilo v službi.  Doma sem pa ob napadu tesnobe, mirno dihala in počakala, da mine. Delala sem tudi meditacijske vaje za sproščanje. Enostavno sem se odločila, da to moram premagat sama. Tako kot sem si z živciranjem povzročila, tako moram s sproščanjem odpravit. In mi je uspelo.

Tebi je sedaj grozno, ko ti 'le ' srce nabija. Pol si pa poskusi predstavljat, koktejl srca in tega kar sem ti opisala. Ne moreš si mislit, kako te psiha lahko fizično prizadene.

Za začetek  vzami mogoče kak Presen, da se pomiriš...od tega ne moreš bit odvisen

Bi pa bilo fajn, da greš k zdravniku, kot so ti napisale pregled ščitnice in kardiolog, da te pregledajo in izločijo kakšne motnje.

Kar ti pa res polagam na srce, pa  poskusi obvladat stres. Loti se sprostitvenih vaj ali športa, ne si dovolit, da te stres čisto prevzame.

Jaz si tega ne dovolim več.


(odgovor članu Bambincy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Razbijanje srca, slabost....
17.12.2009 9:55:11   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Bambincy

Zadnji teden hodim pridno ven vsak večer. Od takrat naprej se mi to ponoči ni več dogajalo. Pojavilo pa se je danes zjutraj. In še kar traja.


Takrat si srcu z gibanjem omogočila enakomerno prekrvavitev. Ko se ti pa zjutraj zgodi, je pa zato, ker si ponoči mirovala. Ampak to je zaradi stresa. Aritmija se pojavi  takrat, ko je že za tabo stresna situacija , ko si pomirjena.
Mene je razbijanje srca zbudilo tudi ponoči, ker sem takrat mirovala.

Vse se da obvladat, samo odločit se moraš sama pri sebi. začutit mir in ne dovolit, da te okolica preveč gane.

(odgovor članu Bambincy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Razbijanje srca, slabost....
17.12.2009 10:14:15   
Bambincy
Tudi jaz občutek neko tesnobo v grlu ja..pa težje diham. Srček se še kar ne umiri. Zdaj traja že tri ure...sem v službi tako da se bom težko čisto umirila. Srce pa razbija tam okrog 90 na minuto morda malo manj.

Zdaj sem si skuhaja čaj za pomirjanje ter vzela en aspirin.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Razbijanje srca, slabost....
17.12.2009 10:35:35   
kayica24
Bambincy, bolj te berem, bolj vidim da gre za tesnobouser posted image

Jaz ti govorim iz lastnih izkušenj in ti lahko povem samo to, da je bilo pri meni doooosti huje...Tako da, punca...Umiri se...
Bolj razmišljašm o tem, slabše bo...Verjemi...
Bolj boš poslušala srce, slabše bo...
kolikokrat mi je srce razbijalo, kolikokrat mi je "preskakovalo"....user posted image Ampak sedaj vem od česa...
Najboljša vaja je to, da ko te bo panika idi telefonirat komu, idi do sodelavke se kaj pogovarjat, karkoli, samo da se zamotiš...

Pa dosri sreče in ČIMMANJ STRESA, prazniki so tu, sneg lepo naletava, veseli december,...user posted image

Če te kaj zanima, sem tu...
Z veeeeliiikooo izkušnjami....Žal...

_____________________________

23.2. nama je polepšala življenje lepotička Marinela...

(odgovor članu Bambincy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Razbijanje srca, slabost....
17.12.2009 10:41:09   
mojcaziga
Jaz imam običajno izredn nizek pritisk pa tudi utripa nikoli več kot 60. Dve leti nazaj me je kar naenkrat zgrablo v postelji, hitro in udarjajoče bitje srca, da se mi je kar vrtelo in občutek slabosti. Imela sem občutek kot da me je v prsnici prijel boleč krč. Izmerila sem si pritisk, ki je bil malce višji kot ponavadi, utrip pa okoli 90 - zdelo se mi je pa da bije 200x.
Ker imam probleme s strdki sem takoj naslednji dan šla k svoji zdravnici, naredili so mi vse preiskave in okrivili stres. Dobila sem močna pomirjevala in to kar 2x dnevno. Čeprav piše, da ne povzročajo odvisnosti, sem jih 1 teden jemala polovičo 1x dnevno in je bilo rahlo boljše. Takoj ko sem jih prenehala jemati, so se napadi pojavili nazaj. do takrat so bili samo zvečer, potem pa tudi čez dan.
Zdaj napada nisem imela od aprila. Tabletke sem po prvih napadih vzela še 2x. Poskušam se čimveč sproščat, stvari ne predelujem zvečer v postelji. Večkra še dobim tak čuden občutek, ampak tako hudo kot takrat več ne.

lp

(odgovor članu Bambincy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Razbijanje srca, slabost....
17.12.2009 10:42:12   
vesna_14
To se je tudi meni dogajalo sicer si nisem nikoli pomerila koliko udarcev imam je pa razbijalo tako močno, da ga je slišal moj mož.Se mi je pa to ponavadi dogajalo tudi ponoči redki so bili primeri čez dan. Pomagala mi je sladkana voda na eks. Pa to je trajalo nekje 30 sek nič dlje , neke noči pa se zbudim in kar ni pomagalo nič sem zbudila mojga in mu rekla naj pkliče rešilce ker se mi srce kljub vsem stvarem, ki jih počlnem ponavadi ne umiri. No do takrat ko je prišel dežurni ob 3 ponoči sem si ga sama pomirila, da sem se šla tuširat z ledeno vodo in je bilo bolše, Tako , da ko mi je zmero pritisk sem ga imela 140/90 tu nekje. Ampak to je bilo že umirjeno, Ker ko začne tolči ga res slišim mi ziza kr utripauser posted image smešno mi je zdajle takrat pa sigurno ne.
Zdravniki pa so rekli stres!! Kardiolog vse bp uz tudi. Tako da zgleda je res to.

ŽUpam da ti bo čimprej boljše ker vem kako se počutiš

Probaj spit na hitro 2dcl vode ali se primi za nos in pihni da ti v ušesih pokne ali pa pritskaj kot da greš na blato tako je meni svetoval kardiolog

Lp Vesna


_____________________________

Dneve mi lepšajo moji trije mali sončki in možek....januarja 2010 pa dobomi še enega razgrajača...in tako nas bo veliko.

(odgovor članu Bambincy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Razbijanje srca, slabost....
17.12.2009 10:46:48   
Bambincy
kayica24 kakšne izkušnje imaš?

Zakaj se pojavi tesnoba? Je to zaradi obremenjevanja z vsem?

Res hvala ti, da si si vzela čas in mi kaj napisala. Žal nimam sodelavke delam sama in sem sama s seboj.

(odgovor članu vesna_14)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Razbijanje srca, slabost....
17.12.2009 10:49:35   
kayica24
No, bambincy, vidiš da v tem nisi sama...Veliko nas je bilo v takih stanjih-trenutkih, kot si ti..Eni so padli globje, drugi imaje možnost da se še "spravijo k sebi"..Zato bi na tvojem mestu resnično čimveč delala na sproščanju, na sprehodih po svežem zraku in nič mislit na to "kdaj se mi bo spet zgodilo"...Ko pa se ti bo, pa veš od česa....

_____________________________

23.2. nama je polepšala življenje lepotička Marinela...

(odgovor članu vesna_14)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Razbijanje srca, slabost....
17.12.2009 10:50:46   
kayica24
ti pošljem zs

_____________________________

23.2. nama je polepšala življenje lepotička Marinela...

(odgovor članu kayica24)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Razbijanje srca, slabost....
17.12.2009 10:51:06   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Bambincy

Tudi jaz občutek neko tesnobo v grlu ja..pa težje diham. Srček se še kar ne umiri. Zdaj traja že tri ure...sem v službi tako da se bom težko čisto umirila. Srce pa razbija tam okrog 90 na minuto morda malo manj.

Zdaj sem si skuhaja čaj za pomirjanje ter vzela en aspirin.


čaj za pomirjanje je bolj za začetek, ko si 'samo' napeta. Vsaj pri meni je tako.

Jaz sem imela pulsa med 95 in 105, tako da sem pristala na urgenci, ker se je moja dr. ustrašila, ampak je šlo za aritmijo zaradi stresa, tako da sem šla domov in potem h kardiologu, ki mi je razložil ta pojav, kot sem ti zgoraj opisala.

Pojdi danes po persen, ker se moraš umirit. Vem kako ti je hudo, ko se to s tabo dogaja, ne znaš si pa pomagat.

Kot je kayica napisala, zaposli se z nečim. Preusmeri pozornost.


(odgovor članu Bambincy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Razbijanje srca, slabost....
17.12.2009 10:53:48   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Bambincy



Je to zaradi obremenjevanja z vsem?



Samo zaradi tega je. Jaz nisem mogla verjet, da je možno, da psiha lahko tako vpliva na telo

(odgovor članu Bambincy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Razbijanje srca, slabost....
17.12.2009 12:04:33   
kayica24
Bambincy si dobila zs?

_____________________________

23.2. nama je polepšala življenje lepotička Marinela...

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Razbijanje srca, slabost....
19.12.2009 18:41:25   
Gina
Lahko je pa v resnici kaj manjšega narobe s srcem. Meni se je včasih sredi noči ali pa čez dan pojavljalo, da mi je srce začelo totalno razbijat. Utrip čez 160. Trajalo pa ni dolgo. Mogoče minutko, še manj. Se pa ustrašiš takrat. Pa se mi ni dogajalo dovolj pogosto, da bi me skrbelo. Potem pa to enkrat na enem pregledu zaradi pljučnice zdravnica sliši čist slučajno in reče, da to ni normalno, me pošlje h kardiologu in le ta na UZ ugotovi, da ni vse ok z zaklopko, da od tega to prihaja. Ni to neka strašanska reč, ni pa tudi ne normalno, se z leti slabša. Moram hodit na kontrole. IMa pa to isto stvar večji procent ljudi, kot jih to ve.
Aja, slabo mi rata takrat, ampak samo za par sekund. Pa kadar vstajam na hitro, se mi zvrti v glavi. Pa zelo pogosto, sploh zvečer, ko se umirim, srce dobesedno slišim, čeprav je pritisk čisto normalen in utrip v bistvu tudi ni tako visok - vsi ti simptomi spadajo zraven k moji diagnozi. Lahko bi jemala tablete, ne bi bilo teh simptomov, pa jih ne jem.
Po moje imamo to v družini, ker je moja mami imela enake simptome (pa moj dedek tudi), vendar nista bila nikdar diagnosticirana - so rekli, da je to od stresauser posted image user posted image . Potem je pa mami dobila infarkt tolk mlada, da je to bilo čisto prezgodaj za slučaj. Zelo lahko bi bilo od tega - stranski učinek nabiranja majhne količine krvi tam, kjer ne bi bilo treba.  

Pojdi se raje pregledat. Sploh če se ti to pogosto dogaja.

(odgovor članu kayica24)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?