|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Različne želje glede poroke
6.10.2008 10:27:31   
_mili86_
S partnerskupaj že 4 leta in ko se pogovarjava, kako bi zgledala naša poroka, me vedno mine do vsega. Problem so različne želje obeh. Sama sem bolj mirna in bi si želela mirno poroko v družinskem krogu, on pa ker je bolj veseljak in so taki tudi njegovi sorodniki, ki si želel veliko, glasno poroko. Čeprav npr. nasldnji dan, ne bi imeli se s čim preživljat,bi bilo glavno da bi se na poroki pilo, plesalo, pelo. Meni pa ni do tega. Zdej glede kompromisa pa ne vem, glede na to da sva vsak na eni skrajnosti. Zato si mislim da se sploh raje ne bi poročila. Ne vem... po drugi strani pa, če se glede tega ne bova mogla zmenit, kako se bova potem šele glede otrok... kaj pravite? za kakšne poroke ste? kakšno si želite? kaj mislite, da je pomembno, kakšna je poroka? user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Različne želje glede poroke
6.10.2008 10:28:56   
Anonimen
Jaz sem za čimmanj pompa.user posted image user posted image

(odgovor članu _mili86_)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Različne želje glede poroke
6.10.2008 10:50:55   
Anonimen
Najina prijatelja imata podoben problem ... ona bi s čim manj pompa, najrajš samo s pričami, on bi pa vaško veselico pa harmoniko, pa vse tete v 25. tem kolenu ... no pa sta zaenkrat na tem, da se ne bosta poročila, ker noben noče popustit ... živita pa skupaj.
Jaz bi se najraje poročila na kakem eksotičnem otoku v družbi najožje familije in najbližjih prijateljev ... in moj dragi bi bil tudi za to, sam ker finančno to ni izvedljivo (too much money), user posted image se pa noče poročit brez prisotnosti staršev in najboljših prijateljev, bova najbrš enkrat v naslednjih treh do štirih letih naredila nekaj bližje domu, na obred povabila vse, ki bi se jih spodobilo, na večerjo oz. zabavo pa le tiste, ki so nama res blizu (ožja familija in najboljši prijatelji). Glede harmonike, šrange in podobnih bedarij, sem pa že povedala vsem, da zamerim do konca vsakemu, ki to privleče na mojo poroko! Sem pasja, ne? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Različne želje glede poroke
6.10.2008 11:04:00   
_mili86_
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Najina prijatelja imata podoben problem ... ona bi s čim manj pompa, najrajš samo s pričami, on bi pa vaško veselico pa harmoniko, pa vse tete v 25. tem kolenu ... no pa sta zaenkrat na tem, da se ne bosta poročila, ker noben noče popustit ... živita pa skupaj.
Jaz bi se najraje poročila na kakem eksotičnem otoku v družbi najožje familije in najbližjih prijateljev ... in moj dragi bi bil tudi za to, sam ker finančno to ni izvedljivo (too much money), user posted image se pa noče poročit brez prisotnosti staršev in najboljših prijateljev, bova najbrš enkrat v naslednjih treh do štirih letih naredila nekaj bližje domu, na obred povabila vse, ki bi se jih spodobilo, na večerjo oz. zabavo pa le tiste, ki so nama res blizu (ožja familija in najboljši prijatelji). Glede harmonike, šrange in podobnih bedarij, sem pa že povedala vsem, da zamerim do konca vsakemu, ki to privleče na mojo poroko! Sem pasja, ne? user posted image



sva istega mnenja glede harmonike user posted image ,  tudi jst nočem teh ''zadevščin'' na moji poroki. če tega ne bo, se bo njegovim itak zdelo da sm čudna, ampak kar oni mislijo me ne zanima, ker nisva v dobrih odnosih z njimi. zato me njihovo menje in komentarji ne briga, samo je problem ker je harmonika in pogodbne zadeve všeč tudi mojemu...zato je problem.
dragi mi je reku da sej ko bo cajt se bova že zmenla, samo ne vem če se bova. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Različne želje glede poroke
6.10.2008 11:48:31   
tanci6
Tudi midva sva imela različne želje, on je bil za veliko poroko, jaz za poroko v ožjem družinskem krogu. Vsak je malo popustil. Želela sem, da poroka ne bo v poznih večernih urah, tako da sva začela z obredom že ob 14 h (kljub temu se je zavleklo do jutra). Ker nisem človek, ki se rad izpostavlja, sem mislila, da bom s težavo opravila zadeve, kot so slikanje, pa skupen ples ipd. Kljub vsemu je bolj obveljala njegova, tako da sva povabila celotno sorodstvo in prijatelje. Povem ti lahko le, da sem mu na koncu rekla "hvala", ker sem poroko resnično lahko doživela, začutila in da vsega tega ne bi doživela na poroki "po moje". Če bi se še enkrat poročila, bi se tako "na veliko". Je pa res, da sva se dogovarjala in da sva si vse zrihtala sama (hrana, bend, čas obredov, nočitev...) Vse tako, kot sva si želela sama, brez pomoči prič, prijateljev, staršev.

(odgovor članu _mili86_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Različne želje glede poroke
6.10.2008 11:57:33   
smigli
Osebno sploh ne vidim problema v drugačnih željah, ampak v obojestranski trmi. Mislim da je to kar velik problem, namreč da že zdaj trmarita in si ne prideta nasproti, je zame velik problem.  Morda je to svarilo, da se malo zamislita nad vajino zvezo.
Predlagam, da naredita nek program poteka poroke, kje, kdaj, gostje, jedilnik, večerja, magistrat, cerkev, vsebina obreda, dekoracija, prevzem neveste na domu in običaji. Nato ga vsak za sebe izpolneta in ga nato predebatirata. Tako se lahko zmenita kaj komu več pomeni in kje naj eden ali drugi popusti.
V primeru, da vama uspe to speljati, brez očitkov in hude krvi, go on, drugače pa premislita ali sta si namenjena.

lp

< Sporočilo je popravil smigli -- 6.10.2008 11:59:53 >

(odgovor članu _mili86_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Različne želje glede poroke
6.10.2008 11:58:44   
Anonimen
Moja poroka bo intimna, mirna, romantična, brez hrupne glasbe(ne harmonike!), z povabljenimi posebnimi ljudmi v najinih življenjih. Želim si predvsem sproščenost, nepozabno lep dan. Bistvo poroke je, da midva stopima na neko novo, višjo raven veze. Zame ni pomembna zabava. Okj, ja- poročni valček obvezno. Ne pa nekih hrupnih sviračev, ki mi bodo 3x v večeru zaigrali svoj cel repertuar. In ne ljudi, ki bodo prišli na poroko samo zato, ker se bo dobro pilo in jedlo, pa naju sploh ne bodo dobro poznali. Ne! Glede cene nism skopa. Želim posebno poroko.
Na srečo se moj dragi strinja z mojimi zamislimi, pa čeprav je to še zelooo zelooo daleč.

Glede tvojega problema pa tko- mislim, da se morata eden drugemu prilagajat. zdaj vsak vlečeta za svoj konec vrvi- se zavedaš, da lahko ta vrv poči? Ni samo na tebi, da prilagodiš- tud on je v vezi, tako kot ti. Lahko se pa zmenita tak(poznam že tak primer)- da je poročni obred intima, za vajine najbližje, potem pa priredita veliko žurko še za prijatelje oziroma druge, povabljene. Pa bosta zadostila obema.

(odgovor članu _mili86_)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Različne želje glede poroke
6.10.2008 14:11:15   
sazi
Midva sva si oba želela majhne poroko in tako tudi imela. Sreda popoldne, Ljubljanski grad, 20 družinskih članov in kosilo, 10 dni kasneje pa piknik s prijatelji. Nama je bilo super. Denarja ni šlo veliko ne v eneo, ne v drugo smer, saj sva se poročila zaradi naju in ne zaradi žlahte, prijetljev in daril.

Želim, da najdeta skupni jezik.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Različne želje glede poroke
6.10.2008 14:15:00   
NATAŠI
Midva sva se poročila na tradicionalno.. .civilna, cerkvena ... in potem fešta s cca 90 svati ..  Drugače je pa tako da nekako morata priti skupaj z željami..

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Različne želje glede poroke
6.10.2008 17:20:17   
Anonimen
kot prvo veliki pomp stane...in midva se res ne misliva zakreditirat za nevem 5 let zato da se bo en dan jedlo in pilo...za ta denar raje opremiva stanovanje,kupiva avto...od vsakega posameznika je odvisno...midva se ženiva čez 14 dni pa bo nekaj čez 30 ljudi samo pa brez ansambla in fotografa,pa pride draaaagooo..user posted image

(odgovor članu _mili86_)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Različne želje glede poroke
23.10.2008 9:52:57   
ronja
Midva se glede vseh teh stvari strinjava, tak da ti težko kaj pametnega svetujem. Če pa sprašuješ, kako bi bilo, če bi se že morala poročit, bi bila samo civilna poroka in potem piknik z najboljšimi prijateji, starši in brati, je že teh čisto dovoljuser posted image .  Noben od naju si ne želi velikega pompa, tudi se nama zdi škoda denarja za to, ker nama to nč ne pomeni, druge stvari pa precej, nisva preveč navezana na kopico bratrancev in sestričen, ki jih imava, tudi tet si noben ne želi met zraven, harmonike pa itak ne marava slišatuser posted image . V bistvu ne vem, če bi se v čemerkoli ne strinjala, če bi že poroko organizirala - strinjava se pa tudi v tem, da je čisto nič ne rabivauser posted image .

Ne vem, kaj bi naredila, če bi to njemu ogromno pomenilo... ker so stvari povezane - težko ti pomeni poroka ogromno, pa imaš sicer tako razmišljanje kot ga imava, ker enostavno ne gre skup. In meni je on všeč s takim razmišljanjem, kot ga ima... Če bi ga zdaj to pičilo - ne vem, vsekakor bi hotela, da počakava, ker se noseča ne milsim poročat (to sem mu že enkrat povedala, ko sem bila prvič noseča in je mel neke idejeuser posted image , da bi se pa vseeno kar poročila), pa če bi si potem še vedno želel, ok, bi se poročila. Če bi si želel pa še ne vem kak pomp zraven pa ne vem... Bi se pa morala oba prilagodit...
Če bi že od začetka vedela, da je tak in da mu to veliko pomeni, pa bi mu mogoče ugodila v tem, če bi imela seveda finance temu primerne...

Če sta si v ostalih zadevah bolj podobna in je poroka pač izjema, potem ni nujno to neka huda stvar, navsezadnje se vama ni treba poročit... Če pa imata v veliko stvareh različna razmišljanja in ne znata najt kompromisov, je pa to problem, ker se bo ponavljalo...

(odgovor članu _mili86_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Različne želje glede poroke
23.10.2008 11:45:52   
annya
Uh ja, vem kako je to....mi2 sva se že kregala glede tega...na koncu sem rekla, da naj pozabi vse skupaj, da se ne želim več poročit!On bi namreč povabil ljudi, ki jih jaz NE MOREM (da ne bi bil slučajno kdo užaljen)in nočem da mi neki kreteni uničijo enega izmed najlepših dni v življenju!!!! Sem mu rekla, da sem mislila da bi se rad poročil z mano ker me ljubi, ne pa zaradi drugih!!!!No zdaj sva se odločila, da bova šla na matični urad sama, starši pa nama bodo za priče, nato pa na kosilo!!!Nočema nobenih ceremonij, ampak preprosto nekaj samo za naju, potem pa naj naju vlečejo okoli, ker nisva nobenega povabila na poroko!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Različne želje glede poroke
23.10.2008 12:28:28   
Skratek46
Uf midva se nisva kregala-moja zamisel o poroki v parku, ki bi malo spominjala na ameriške filme se mu je zdela super in pol sm sam vlačila domov kataloge za torte, konfetke... in sva skupi zbirala. Za dosti stvari me je še pohvalil, da sem super nardila dekoracije pa podobno. Če bi pa imela različen pogled na zadevo, bi pa jst težko odstopila od svojega, ker je to vseeno zelo pomemben dan, ki ti MORA ostat v lepem spominu zavedno...
Ne vem kaj bi ti rekla-vem samo da ljudi, ki mi gredo na jetra nisem vabila in so bli pol razkurjeni, ampak me ni ganilo ker se itak nismo videvali in mi je blo ravno od tu do Pakistana...hahahaha.
Tako da nič se sekirat in ne vabi ljudi ki ti pač ne ležijo, ker te bo že sam pogled na njih nerviral.
Srečno!

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Različne želje glede poroke
24.10.2008 13:53:27   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: _mili86_
Čeprav npr. nasldnji dan, ne bi imeli se s čim preživljat,bi bilo glavno da bi se na poroki pilo, plesalo, pelo.

Lubica draga. Ne samo poroka, celo življenje bo bolj na to vižo. Tako si si izbrala.

Dobro pa je vedeti, da lahko stalno polagaš na to več pozornosti.

(odgovor članu _mili86_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Različne želje glede poroke
24.10.2008 13:59:49   
poli*
verjetno se odločata za poroko  v letu 2009. Če se ne morta odločit, kako bi imela (jaz sem za neko srednjo pot) pa počakajta malo. ponavadi čas vse sam reši user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Različne želje glede poroke
28.10.2008 14:30:36   
m76
Na najini poroki je bilo samo 8 ljudi, na "ohceti " pa samo 6. In ti povem da mi je še danes žal, da nisem bila nevesta v belem, moj izbranec, kot princ iz pravljice, ter OHCET  ko se šika, z muziko in veliko običaji in hecnimi stvarmi.
Za šopek sem imela eno samo cvetlico, in to gerbero, oblečena sva bila v "ta k mašne cunje" in zvečer smo šli na večerjo, midva in najine priče s partnerjem.


šE DANES MI JE ŽAL, KER NISVA TAKRAT DOOOOOOBRO PREMISLILA IN NAREDILA DRUGAČE.    ŠE POROČNE FOTOGRAFIJE NIMAVA!!!!!!!    Živela sva skupaj 13 let , sedaj sva dve leti poročena, in marsikaj v najinem zakonu ne " štima" tako kot bi moralo. AMPAK POVEM VAM, NAJ NAREDI ŠE TAKO GROZNO STVAR, MI NI ŽAL, DA SEM SE ZA VSE ŽIVLJENJE ZAVEZALA ZA NJEGA.  TO JE BREZPOGOJNA LJUBEZEN!!!!!!
 
 
Saj pravim, edino mi je žal, da nisva imela  OHCETI TAKO KOT SE ŠIKA.

(odgovor članu _mili86_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Različne želje glede poroke
4.11.2008 12:06:07   
ronja
m76, jaz bi vama predlagala, da pošlihtata, kar ne štima, pa si potem za nagrado obljubita eno pravo ohcet za recimo 10. obletnico poroke - da se pač še 1x poročita, tako kot bi si želela. Pa tudi splanirat in našparat bosta imela čas v teh 8ih letih.

(odgovor članu m76)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Različne želje glede poroke
4.11.2008 12:15:10   
Anonimen
Imela sva mini porokouser posted image . Na srečo imava iste poglede na to.
Na obredu nas je bilo 10. Žur je bil pa ogromen-piknik za cca 120ljudi. In bilo je fenomenalno. In niti približno mi ni žal da se nismo ovešali z rožami, tančicami in podobnim. Bilo je tako kot nama je všeč. Sproščeno, na izi, po najino v glavnem. Če se pa nebi strinjala glede tega....ma kaj pa vem, pomoje bi popustila(no ja če po pravic povem bi pomoje on, ker sm kar močen karakteruser posted image ). Če bi se najina mnenja razlikovala samo v tem. Če se pa razlikujejo še glede vsega ostalega....družine, skupnega življenja, delanja z financami(če praviš da je raje lačen sam nek se vidi raskoš), vzgojo otrok....s takim človekom se pa nebi poročila.

Aja.....da je pa majhna poroka pa pomanjkanje slik krivo problemom v zakonu, je pa men osebno za umret smešnouser posted image .....btw, midva tud nimava  poročne slikeuser posted image

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Različne želje glede poroke
5.11.2008 14:44:05   
urška84
Jaz bi ti svetovala, da naredita poroko v dveh dneh - en dan naj bo poročni, t.j. mirni poročni protokol (civilna, cerkvena, če jo bosta imela). Drug dan (ni nujno, da je dobesedno drug dan, lepo pa je, npr. če imaš prvi dan v soboto, je tu še nedelja prost dan) pa naredita zabavo za vse, v stilu piknika, povabila veliko ljudi, znancev, prijateljev. Priv dan bopotekal mirno, drug dan pa pomp.

Tako bo volk sit in koza cela. Roštilj je še vedno dosti cenejši od poročnega menija, piknic plac pa veliko ugodnejši od poldnevnega najema gostilne.

Midva sva sicer imela cerkveno, civilno innato zabavo v gostilni (brez šrange in podobnih zadev). Fantastično.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Različne želje glede poroke
17.11.2008 22:11:49   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: m76

in marsikaj v najinem zakonu ne " štima" tako kot bi moralo. TO JE BREZPOGOJNA LJUBEZEN!!!!!![/color][/color]



To bo to...

(odgovor članu m76)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Različne želje glede poroke
23.11.2008 2:03:29   
tweed
Hojla,

poroka je bila pri nama takšna, kot sva si jo želela in zamislila ter načrtovala... Izvedena je bila natanko tako, kot so vsi tudi pričakovali (z določenimi posebnostmi).
Civilna januarja s 7 povabljenimi, cerkvena in "pomp" pa 26. junija na najbolj sončen dan v letu (celo poletje, vsi vikendi so bili groza...) Povabljenih 60, prišlo 62 user posted image , in ti povem, da bi (in bova) še vse enkrat ponovila. Muzika (tudi harmonika, saj je prava poživitev za ljudi, ki radi veliko in divje plešejo) je bila idealna. Otvoritveni ples je bil Komar od Čukov in Pike Božič, polnočni ples na Come what may iz Moulin Rouge, pred tem pa sem nevesti zapel od B. Adamsa Everything I do, I do it for you...
Naslednje leto je 5. obletnica, pa bova ponovila...

Da, zelo pomembno je, kakšna je poroka...

< Sporočilo je popravil tweed -- 23.11.2008 2:04:01 >


_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu _mili86_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Različne želje glede poroke
23.11.2008 11:16:12   
Martinčka
midva se poročiva drugo leto, ter je bilo tudi malček problemčkov, ampak ne dosti.. jaz si recimo ne želim poroke v domačem kraju, on pa si ji jo je na začetku želel.. ampak ko sem mu vse razložila se je strinjal z menoj da greva ven iz mesta. je pa še vedno problem družina ki ji tudi ni da bi se kje dlje stran poročila, ampak to se naju ne tiče, ker se poročiva midva, ne oni.
sicer si oba želiva imeti vse najbližje in najboljše prijatelje ob sebi tako da poroka bo kar velika-150 oseb.
sva razmišljala da bi tudi tisti najbližje peljela nekm na toplo, ampak ker pride skor enk strošek če pelješ 25 ljudi nekam na toplo kot če imaš poroko za 150 oseb in imaš vse ob sebi, sva se odločila da bova imela poroko v sloveniji.


poroka je stvar obeh, čeprav mnogi trdijo, da bi se naj bolj upoštevalo želje neveste, ker je to njen veliki dan o katerem bi naj sanjala že od otroštva.. jaz menim da se morta oba uskladiti, ker sta tukaj čisto enakovredna in vsak malo popustiti.. naprimer ti si želiš najbližje in mirno poroko, on pa pravo ohcet z vsemi najdražjimi.. pripravita torej miren obred brez harmonike in šrang za 50 oseb ter si po večerji privoščite malo harmonike in zabave.  ne vem, nekje se bosta morala najti, ker čne bo v vsakem primeru nekdo razočaran, kar pa ni ravno lepo za začetek zakona.

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?