|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Razočarana nad CSD
24.12.2009 15:09:09   
mamica2009
Danes dobim odločbo iz CSD za otroški dodatek. V njej je napisano, da so mi dodelili preveč OD in da bom mogla vrniti vse za nazaj, kar sem preveč dobivala.
Krivda ni moja ampak njihova, in ugotovijo to šele po pol leta. Znesek ni tako mali.
Papirje sem vse predložila, kar je bilo potrebno.Zakaj so mi glih mogli pokvariti praznike? Vrniti jim moram 260 eur, in upam da mi to ne potegnejo naenkrat dol.
Je mogoče imela kera podoben primer. V ponedeljek grem itak vprašat kako in kaj.Jezna sem pa ko ris.
Ko človek najbolj potrebuje denar, te še te po ne moji krivdi grejo "oskubejo".user posted image

_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Razočarana nad CSD
24.12.2009 15:15:14   
ledenaa
delno je tvoja in delno njihova,saj moraš ti tudi preveriti!
lahko se zmeniš na obroke

(odgovor članu mamica2009)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Razočarana nad CSD
24.12.2009 16:44:32   
mamica2009

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

delno je tvoja in delno njihova,saj moraš ti tudi preveriti!
lahko se zmeniš na obroke



Ziher ni moja napaka, ker sem vprašala če je to vse, je rekla da ja, pa še enkrat mi je plačo preverila iz listka od dohodnine, in regres, oz. je sama vse notri vpisala, pri izračunu pa je pozabila upoštevati plačo.Sem zdaj glejala po čem se razlikuje od prejšnje odločbe.

_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Razočarana nad CSD
24.12.2009 17:26:16   
melanija
Tudi meni se je to zgodilo, itak ti sami tržejo postopoma, vsaj meni so. Tako da sem 3 mes dobilavla manj otroške.

Je pa smotano to ja, jaz sem bila tudi jezna, in tudi ni bila moja napaka, ampak njihova.

(odgovor članu mamica2009)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Razočarana nad CSD
24.12.2009 17:42:11   
ledenaa
Ti moraš tudi sama vsako stvar preverit!!
Saj ni težko

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Razočarana nad CSD
24.12.2009 19:58:38   
mamica2009

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Ti moraš tudi sama vsako stvar preverit!!
Saj ni težko


kaj pa jaz vem keri dohodki se upoštevajo, če je plača za 2008, denarna socialna pomoč bog ve iz karega leta(2008 je nisem dobivala),preživnina za malidve je dobro, za malega pa so mi preživnino upoštevali že za v naprej za leto 2009. Tak da nimam pojma keri dohodki se upoštevajo.

_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Razočarana nad CSD
24.12.2009 23:25:46   
maja&m
A imaš možnost pritožbe? Potem se pritoži na njeno malomarnost. Zakaj bi morala pa ti njeno šlamparijo plačevat?user posted image  Kar naj odgovarja za svoje napake, saj moramo mi tudi!!!

(odgovor članu mamica2009)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Razočarana nad CSD
25.12.2009 8:53:08   
mamica2009

IZVIRNO SPOROČILO: maja&m

A imaš možnost pritožbe? Potem se pritoži na njeno malomarnost. Zakaj bi morala pa ti njeno šlamparijo plačevat?user posted image  Kar naj odgovarja za svoje napake, saj moramo mi tudi!!!

Ja mam možnost pritožbe in se bom tudi pritožila, saj je res, zakaj bi zdaj jaz to mogla vrnit,če pa je ona šlampasta bila. zakaj pa so tam v službi, da delajo svoje delo tako kot treba, ne pa "zboj jega".

_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg

(odgovor članu maja&m)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Razočarana nad CSD
25.12.2009 10:52:39   
ledenaa
pritožiš se lahko ,vrnit boš  pa itak mogla

(odgovor članu mamica2009)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Razočarana nad CSD
26.12.2009 0:17:15   
nananaja
kaj pa jaz vem keri dohodki se upoštevajo, če je plača za 2008, denarna socialna pomoč bog ve iz karega leta(2008 je nisem dobivala),preživnina za malidve je dobro, za malega pa so mi preživnino upoštevali že za v naprej za leto 2009. Tak da nimam pojma keri dohodki se upoštevajo.

Tole pa meni ni prav nič jasno! Na straneh ministrstva za delo, družino in socialne zadeve piše tole:

Skupni dohodek družine je vsota vseh bruto dohodkov vseh družinskih članov za isto koledarsko leto. V skupni dohodek  družine se štejejo:
  1. vsi dohodki, ki so vir dohodnine (plače, pokojnine, avtorski honorarji, prejemki učencev in študentov za delo preko študentskega servisa...)
  2. transferni dohodki (denarne dajatve po zakonu o socialnem varstvu, plačani prispevki za rejnice, nadomestila za brezposelnost, denarna pomoč za brezposelnost, štipendije, starševski dodatek s prispevki, delno plačilo za izgubljeni dohodek s prispevki, plačani prispevki za samostojne ustvarjalce na področju kulture, plačani prispevki za vrhunske športnike in šahiste, nadomestila preživnin, denarne dajatve vojnim invalidom, veteranom in žrtvam vojnega nasilja in drugi transferni dohodki)
  3. drugi dohodki (nagrade vajencev, preživnine v višini pravnega izvršilnega naslova, dediščine in darila, dohodki od iger na srečo, rente od zavarovanj, odškodnine pri nezgodnem zavarovanju in drugi dohodki ali prejemki).
Smo ravno decembra oddajali novo vlogo, zato vem, dase seštevajo dohodki za isto koledarko leto. Pač če se je rodil letos, potem preživnin lani ni bilo, al ne. Pa daj ti doma preračunaj, kakšne dohodke si lani dobila, pa to preštudiraj po obrazcu in navodilih za izpolnjevanje. Vse to najdeš na netu. Potem pa s tem pojdi k delavki in se pogovori.

Tudi jaz ne razumem, kako ne izračunate v naprej, koliko dohodka imate in koliko OD morate dobiti, ter potem takoj preverite. Razumem, da je težje, če imaš več vrst dohodkov. Jaz sem lani imela dve vrsti nadomestil in plačo, pa še avtorsko pogodbo, pa sem nekaj narobej izpolnila, sem se zmenila, da mi ona popravi, ko pa bom dobila odločbo, bom takoj preverila, če je prav.

(odgovor članu mamica2009)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Razočarana nad CSD
28.12.2009 10:17:19   
mamica2009
Sedaj sem prišla iz CSD, in gospa na CSD mi je tako rekla.Ja priznam krivda je moja, a se vi nikdar ne zmotite?
Bilo je tako, jaz sem dala spremembo za OD ker sem dobila sina.Imam urejeno preživnino in sem zato predložila papirje, sprememba pa ni bila podana samo za preživnino, ampak tudi za dohodke iz leta 2008, ker na prejšnji odločbi od OD, tega ni bilo, ker mi je stara veljala do oktobra 2009.
Ona je upoštevala samo preživnino, moje plače pa ne.In zato je do tega prišlo.Sedaj v mesecu januarja pač ne dobim OD.In to se mi bo zelooo poznalo, saj je vse skup 262 EUR.
Na obroke pa se ne da naredit, ampak je treba poravnati vse naenkrat, če pa nebi mela toliko OD kot je nastalo dolga, pa pač več mesecev nebi dobivala OD,
najbolj pa še me jezi to, da presegam 0,54%, da bi bila v enem razredu višje, in seveda bi potem dobivala enako, kot sem imala na odločbi, kljub temu da ni bilo vpisane moje plače.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Razočarana nad CSD
30.12.2009 12:36:47   
Anais Nin
Ja meni se je to zgodilo, po lastni nevednosti.
Ker sploh nisem vedela za nek dobiček, ki ga je mož dobil med letom. CSD je med letom še enkrat preverjal na DURS in mi poslal novo odločbo. Za pol leta sem ostala brez otroških dodatkov.

(odgovor članu mamica2009)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
30.12.2009 16:25:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anais Nin)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Razočarana nad CSD
30.12.2009 21:16:06   
alpog
Najdi koga, ki se na zadeve spozna, da te ne bodo nategnili. pa naj ti nardi izračun. Moji znanki se je tudi nekaj podobnega zgodilo, pa smo potem pogruntali, da so ONI vzeli neko drugo osnovo pri reviziji.... Nekak se ne spomnim prav, samo mislim, da jih je dobro preverit, saj včasih še sami ne vedo, kaj se grejo. Aja, pa znanki potem ni blo treba nič vračat.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Razočarana nad CSD
5.1.2010 8:49:19   
mamica2009
Zadeva je naslednja.Jaz sem njim vse podatke dala na vlogi pravilne, napako je naredila socialna delavka, ki je pozabila vpisat v računalnik oz.pri vpisovanju podatkov moje dohodke.Njena napaka je bila, kar je tudi priznala.
Hvala bogu se je našla dobra duša in mi pritožbo napisala.Upam da nama uspe.

_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg

(odgovor članu alpog)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Razočarana nad CSD
8.1.2010 8:55:46   
nananaja
In zakaj nisi na novo napisala celotne vloge, pa ne bi imela nobenega problema. ko sem jaz dobila drugo hčerko, je mož avtomatsko dal novo vlogo, kamor je vpisal oba otroka, pa ni bilo dileme!

Ali si dejansko samohranilka? Malo me je zmedlo to s preživninami takoj porojstvu za otroka, ki ni tvoj prvi.

(odgovor članu mamica2009)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Razočarana nad CSD
8.1.2010 9:24:16   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: Anais Nin

Ja meni se je to zgodilo, po lastni nevednosti.
Ker sploh nisem vedela za nek dobiček, ki ga je mož dobil med letom. CSD je med letom še enkrat preverjal na DURS in mi poslal novo odločbo. Za pol leta sem ostala brez otroških dodatkov.


No, mi pa smo pozabili vpisat obresti od bančnih vlog, ko so šli preverjat, so to ugotovili in konec prejšnjega leta sem dobila odločbo, da moram celoten OD vrniti, ker presegamo cenzus za pridobitev OD. Ko sem z vnosom novih podatkov še sama preverila, sem ugotovila, da njihov podatek drži. Prosila sem edinole za obročno vračilo oz. za kompenzacijo z OD, ki ga trenutno prejemamo. Prošnji so ugodili, tako da sem zdaj za eno leto brez OD. Tako pač je - kar ti ne pripada, moraš vrniti.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Anais Nin)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Razočarana nad CSD
8.1.2010 12:53:06   
mamica2009

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

In zakaj nisi na novo napisala celotne vloge, pa ne bi imela nobenega problema. ko sem jaz dobila drugo hčerko, je mož avtomatsko dal novo vlogo, kamor je vpisal oba otroka, pa ni bilo dileme!

Ali si dejansko samohranilka? Malo me je zmedlo to s preživninami takoj porojstvu za otroka, ki ni tvoj prvi.



Sem oddala novo vlogo z vsemi spremembami in to sem tudi soc.delavki rekla. Ja preživnina pa zato, ker zadnji otrokov oče ni oče prejšnjih dveh in žal tudi s tem nisem skupaj.

_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Razočarana nad CSD
8.1.2010 13:04:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa
pritožiš se lahko


verjetno tako.
drugače moraš vsako spremembo v roku 8 dni od nastanka sporočit,...

se mi zdi, da ne boš vračala, ampak ti oni začasno ne bodo nakazovali,...

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Razočarana nad CSD
8.1.2010 13:37:57   
mamica2009
Vse sem naredila in sporočila kot je trbea. Soc.delavka je naredila napako, kar je tudi priznala, vračala pa bom jaz. Ni moja napaka, ali ne razumete. In bilo še je več hujših napak v sklepu in odločbi. Pritožba je napisana, čakam odgovor.

_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Razočarana nad CSD
8.1.2010 13:40:48   
ledenaa
pa saj je vseeno čigava napaka je
dejstvo je da pač ti moraš tudi pri sebi  preverit
pritožiš se lahko ,vrnit denar pa v vsakem primeru :)

(odgovor članu mamica2009)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Razočarana nad CSD
8.1.2010 13:42:33   
mamica2009
Bomo videli, sploh nem več o tem tu gor komentirala, odgovor sporočim ko ga dobim

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Razočarana nad CSD
8.1.2010 13:43:13   
ledenaa
saj ne rabiš komentiratuser posted image

(odgovor članu mamica2009)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Razočarana nad CSD
8.1.2010 13:44:22   
mamica2009

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

saj ne rabiš komentiratuser posted image

user posted image

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Razočarana nad CSD
8.1.2010 13:47:35   
ledenaa
user posted image user posted image

pa sem teuser posted image

(odgovor članu mamica2009)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




dobri možje
Lelly28 RR

Kdo pri vas doma nosi darila v decembru?

miklavž (19%)

božiček (34%)

dedek mraz (0%)

vsi 3je (16%)

2 dobra moža (31%)


Število vseh glasov: 32

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!