|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Razočarana nad partnerjem
19.7.2012 13:37:20   
mancka
Sem tik pred porodom drugega user posted image , starejša hči bo stara 5 let. Moj trenutni problem predstavlja vedno bolj len partner. Sama sem človek, ki mu ni problem narediti karkoli, še zdaj, ko bom že kmalu rodila delam vse enako kot prej, le težje. Partner se požvižga na vse, sploh me ignorira, tisto kaj je njegova naloga mu očitno pri 33ih še vedno ni jasno. Travo sem do 7.meseca kosila sama, avto sem danes npr. prala sama, naredila sem otroško posteljico (ko sem prosila njega je že prvi vijak naredil okrogel, da sva ga komaj dobila ven), previjalno mizico, zrihtala vsa otroška oblačila, v glavnem vse za prihajajočega user posted image . Od njega pa kar nič. Sploh ne vidi, da je kaj za naredit. Iz 8 urnega čepenja za računalnikom v službi, je to njegova prva stvar spet, ko pride domov, odgovarjanje neznancem na raznih forumih, njim pomaga z nasveti itd.-jaz jim pravim virtualni prijatelji. Če rečem, da je kaj za naredit me ponavadi niti ne sliši v tem virtualnem svetu. Ko vsem odgovori gre ali na kolo, na košarko ali je zmenjen s kakim prijateljem na pijači. In tako sem zadnje čase s starejšo hčerko ob popoldnevih nenehno sama. Zjutraj jo tudi jaz vozim v vrtec, popoldan hodim po njo. Zraven tega je še tamala v takšnem čudnem obdobju, da je trmasta ko user posted image , nič mi noče pomagati-tudi ona ne, če je treba kaj pospravit se raje dere pol ure, kot, da bi pospravla v dveh minutah. Zvečer sem ponavadi sama in zaradi user posted image in vedno večjega trebuha res teško skrbim še za tamalo . Na srečo sem jo naučila, da se zdaj umije že sama, saj jaz se še sklonit ne morem več.
Res ne vem ali so krivi hormoni ali sama pretiravam, ampak nedelo mojega partnerja ne moti samo mene. Tast to komaj gleda, saj živimo v isti hiši. Ko je doma kaj za narediti se on lepo umakne, ravno takrat ima nekaj, tako sem v 7.mesecu nosečnosti jaz polagala ploščice v banduri..tega še svet po moje ni videl. Za vse stvari se tast obrača name, sem vmesni člen, še za olje v avtu mene spominja naj rečem partnerju in temu začaranemu krogu ni konca in ne kraja.
Zato vas sprašujem - tudi za kakšno knjigo o partnerskih odnosih, da si malo preberem oz. bom jo dala partnerju, kakšna je vloga partnerja v eni zvezi, v družini? Jaz sem čisto razočarana, včeraj sem mu že rekla, da se počutim kot samohranilka, ker itak vse delam sama. Edina njegova vloga je služba in on resnično misli, da je to vse. Včeraj sem spet zaspala v user posted image , še hčerka me je spraševala kaj mi jeuser posted image .
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Razočarana nad partnerjem
19.7.2012 13:50:29   
astrid1
Jaz bi mu že zdavnaj pisker razbila.
Dokler boš vse delala sama, njega lepo prosila in ga čakala, ne bo nič boljše. Pošteno zaropotaj in ga postavi pred dejstvo. Tudi lastni oče bi ga moral prijeti zaradi tega, ne pa da vse prenaša nate.

Zakaj sploh pereš avto, če si 7 mesecev noseča in zmatrana kot pes? A moraš tako trpeti? Zakaj polagaš ploščice? Jaz jih na tvojem mestu ne bi. Naj se dedci sami zmenijo. Prav tako je s pohištvom. Najlažje je nekaj že kar na začetku pokvariti, pa ima izgovor za umik, a ne.

Mislim, da vama knjiga ne bo pomagala. Ti boš spet preveč pridna, njemu pa se bo fučkalo.

Glavo mu utrgaj, pa bo! Nehaj igrat pridno ženskico in se postavi zase! Tako bo, kot si boš sama naredila.

(odgovor članu mancka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Razočarana nad partnerjem
19.7.2012 13:53:31   
LittleSun
Moram ti povedati, da me je kar pretreslo. Jaz sem sicer zagovornica dejstva, da nosečnost ni bolezen in da lahko normalno delaš vse, dokler se počutiš zmožna, ampak polaganje ploščic in pranje avtomobila, pri visoki nosečnosti in še en otrok zraven, to je pa nedopustno. Vsaj iz mojega vidika.

Vsaj midva imava zelo razdeljeno delo. Saj se kak dan zgodi, da se komu kaj ne ljubi, pa drugi naredi, ampak drugače pa je delo razdeljeno. Če en skuha, drugi pospravi ali vsaj pomaga (primeruser posted image ).
Zelo dobra knjiga je ta: LJUBEZEN IN ZAKON, RAJ ALI PEKEL - Marijan Košiček

Mislim, da je njemu postalo samoumevno, da je doma vse postorjeno in uživa v tem udobju, konec koncev, kdo pa nebi. Iz tvojega posta sem dobila občutek, da velikokrat zadržiš zase in narediš kar je potrebno. Povej mu, da ne zmoreš, da potrebuješ pomoč, da sta dva in da sta oba potrebna, da bo družina normalno funkcionirala. Ko bo prišel še user posted image ga boš še bolj potrebovala. En dolg pogovor o tem se mi zdi zelo primeren.

Upam, da vama bo pogovor pomagal in da bo prinesel rezulate.

(odgovor članu mancka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Razočarana nad partnerjem
19.7.2012 14:28:23   
astrid1
Ali pa če postaneš njegova virtualna prijateljica in ga seznaniš s problemom.
Nato pa mu daš prebrati lasten odgovor in mu potem utrgaš glavo.

(odgovor članu mancka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Razočarana nad partnerjem
19.7.2012 14:47:31   
alda
Mislim , da si ga preprosto navadila, da vse narediš kar treba in njemu je to čist kul!
Komu nebi,ko pa ima postlano od spredi in od zadi.
poskusi zamenjat taktiko pa naj ostane kdaj brez večerje, oprane majce,...kar koli kar se mu zdi ,da mu "pripada,
pa bo mogoče le spregledal, da pa res ne zmoreš več!
Ampak ne odlašaj predolgo, ker kmalu bo dojenček še tu in potem pa res dvomim, da boš v takem tempu vse zmogla sama!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Razočarana nad partnerjem
19.7.2012 15:05:08   
pridna_janja
LJUBEZEN IN ZAKON, RAJ ALI PEKEL - Marijan Košiček je dobra knjiga in tudi stara knjiga jaz sem prebrala prvi in drugi del.Ti raje počivaj pa naj on posesa avto če ga ne bo pa poklici kakega soseda :) hitro bo začel oprat user posted image malo se hecam ampak podpirat njegovo lenobo ni dobro
IZVIRNO SPOROČILO: mancka

Sem tik pred porodom drugega user posted image , starejša hči bo stara 5 let. Moj trenutni problem predstavlja vedno bolj len partner. Sama sem človek, ki mu ni problem narediti karkoli, še zdaj, ko bom že kmalu rodila delam vse enako kot prej, le težje. Partner se požvižga na vse, sploh me ignorira, tisto kaj je njegova naloga mu očitno pri 33ih še vedno ni jasno. Travo sem do 7.meseca kosila sama, avto sem danes npr. prala sama, naredila sem otroško posteljico (ko sem prosila njega je že prvi vijak naredil okrogel, da sva ga komaj dobila ven), previjalno mizico, zrihtala vsa otroška oblačila, v glavnem vse za prihajajočega user posted image . Od njega pa kar nič. Sploh ne vidi, da je kaj za naredit. Iz 8 urnega čepenja za računalnikom v službi, je to njegova prva stvar spet, ko pride domov, odgovarjanje neznancem na raznih forumih, njim pomaga z nasveti itd.-jaz jim pravim virtualni prijatelji. Če rečem, da je kaj za naredit me ponavadi niti ne sliši v tem virtualnem svetu. Ko vsem odgovori gre ali na kolo, na košarko ali je zmenjen s kakim prijateljem na pijači. In tako sem zadnje čase s starejšo hčerko ob popoldnevih nenehno sama. Zjutraj jo tudi jaz vozim v vrtec, popoldan hodim po njo. Zraven tega je še tamala v takšnem čudnem obdobju, da je trmasta ko user posted image , nič mi noče pomagati-tudi ona ne, če je treba kaj pospravit se raje dere pol ure, kot, da bi pospravla v dveh minutah. Zvečer sem ponavadi sama in zaradi user posted image in vedno večjega trebuha res teško skrbim še za tamalo . Na srečo sem jo naučila, da se zdaj umije že sama, saj jaz se še sklonit ne morem več.
Res ne vem ali so krivi hormoni ali sama pretiravam, ampak nedelo mojega partnerja ne moti samo mene. Tast to komaj gleda, saj živimo v isti hiši. Ko je doma kaj za narediti se on lepo umakne, ravno takrat ima nekaj, tako sem v 7.mesecu nosečnosti jaz polagala ploščice v banduri..tega še svet po moje ni videl. Za vse stvari se tast obrača name, sem vmesni člen, še za olje v avtu mene spominja naj rečem partnerju in temu začaranemu krogu ni konca in ne kraja.
Zato vas sprašujem - tudi za kakšno knjigo o partnerskih odnosih, da si malo preberem oz. bom jo dala partnerju, kakšna je vloga partnerja v eni zvezi, v družini? Jaz sem čisto razočarana, včeraj sem mu že rekla, da se počutim kot samohranilka, ker itak vse delam sama. Edina njegova vloga je služba in on resnično misli, da je to vse. Včeraj sem spet zaspala v user posted image , še hčerka me je spraševala kaj mi jeuser posted image .

LJUBEZEN IN ZAKON, RAJ ALI PEKEL - Marijan Košiček
user posted image user posted image

_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu mancka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Razočarana nad partnerjem
19.7.2012 15:10:40   
manna
In kdaj natančneje sta se vidva nehala pogovarjati??
Si mu sploh kaj omenila da je kaj narobe z vašim skupnim življenjem?

(odgovor članu pridna_janja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Razočarana nad partnerjem
19.7.2012 15:26:30   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: astrid1
mu potem utrgaš glavo.


ok, a lahko mal oladimo z kanibalnimi primeri? sem ravno gledala s tamalo "Alien insect: Praying mantis" in so bejbe kr krvoločne v tem smislu. . raje ji daj kak konkreten in konstruktiven nasvet, ne pa "trganje glave". user posted image

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Razočarana nad partnerjem
19.7.2012 16:06:56   
Nenya
Malo bom groba - očitno so pri tebi vsi: partner, nato njegov oče in še kdo pridejo pred tabo in otrokom, ki ga nosiš. Če že zaradi sebe ne, bi morala to preseči zdaj, ko nisi 'sama'. Iz pisanja veje tvoj občutek dolžnosti - nekdo mora to in to narediti- veš kaj, ni res. stvari se naredijo tudi brez tebe, ampak če nekdo ve, da je vedno za njim nekdo, ki bo dodatno poprijel in vlekel ko on spusti potem kmalu sploh ne bo več držal.
Od nekoga, ki je bil gost oddelka E in bil nato EINT z nedonošenko, ti lahko brez slabe vesti rečem - zdaj je čas za biti sebična, rečeš: ne morem in konec. Pač stvari ne bodo narejene, bodo narejene na pol, ni važno.
Misli tudi na prvega otroka, če se karkoli zakomplicira (pa ne daj bože), boš toliko dlje časa od doma in takrat bo moral nekdo riniti 'voz' naprej.
Je vredno? Samo zato, da se ne zameriš tastu, pa da prišparaš moža? Zakaj že? Imata morda onadva ogromen trebuh? Koktajl hormonov? Otekle noge, lažne popadke ...? je bilo tisto polaganje ploščic res nujno, pa pranje avta itd?

Izprezi, zaradi sebe in otročka - morda se hiša ne bo svetila in bo tast tečen ampak na drugi strani je bitje, ki ni nič krivo za to kje se njegova mami nahaja trenutno.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Razočarana nad partnerjem
19.7.2012 16:20:09   
astrid1
ok, a lahko mal oladimo z kanibalnimi primeri? sem ravno gledala s tamalo "Alien insect: Praying mantis" in so bejbe kr krvoločne v tem smislu. . raje ji daj kak konkreten in konstruktiven nasvet, ne pa "trganje glave". user posted image


Zakaj jemlješ dobesedno?

Očitno je tale tip en "bip", kateremu ni mar počutje lastne noseče žene in še nerojenega otroka. Takim jaz trgam glave in razbijam piskre.

Sicer pa sem ji dala nasvet. Naj preneha garati in igrati žrtev, Da mora pošteno zaropotati in ga postaviti pred dejstvo, ne pa ga prositi in jamrati. Drugače bo vse po starem, ker je njemu strašno luštno. Pa da naj njegov lastni foter sam z njim opravi, ne pa da vse na njo prelaga.

Kaj bi še rada? Ona lahko bere, pa da njemu brat. A se mu bo ljubilo sploh knjigo odpreti?
Ni druge, kot da totalno znori, ker je ne sliši, ne vidi, ne čuti!!!!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Razočarana nad partnerjem
19.7.2012 16:32:14   
astrid1
Zdaj je skrajni čas, da zaropota, ker bo kmalu imela enega otroka na prsih, drugi se je bo držal za krilo, sama pa bo morala skrbeti še za vse ostalo.

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Razočarana nad partnerjem
19.7.2012 17:25:25   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: astrid1
ok, a lahko mal oladimo z kanibalnimi primeri? sem ravno gledala s tamalo "Alien insect: Praying mantis" in so bejbe kr krvoločne v tem smislu. . raje ji daj kak konkreten in konstruktiven nasvet, ne pa "trganje glave". user posted image


Zakaj jemlješ dobesedno?


ne jemljem dobesedno, jemljem kot neprimerno. je le oče njenih otrok, veš. in vedno bo. hočem ti namignit, da lahko isto povemo, brez da smo zraven vulgarni.


< Sporočilo je popravil mateyka -- 19.7.2012 17:29:14 >

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Razočarana nad partnerjem
19.7.2012 17:28:40   
bskrle
Ojoj, tole bo pa težka šola za oba.
Preprosto bo moral začel delati, vse po spisku in ne le v službi.
Ti boš pa morala biti manj natančna in potrpežljiva.


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Razočarana nad partnerjem
19.7.2012 17:30:45   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: manna
In kdaj natančneje sta se vidva nehala pogovarjati??
Si mu sploh kaj omenila da je kaj narobe z vašim skupnim življenjem?


ja, sej, zame je absolutno premalo napisala kaj je že dosedaj naredila da se situacija popravi. težko je tako na pamet rečt kaj bi bilo najbolje..


(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Razočarana nad partnerjem
19.7.2012 18:13:51   
astrid1
Draga moja, včasih kdo rabi tudi malo bolj konkretno brco v ta zadnjo. Če je tebi to vulgarno, da nekomu v prenesenm pomenu glavo utrgaš, potem pa res živiš v nekem mehurčku.
Saj nisem napisala da bi mu j... vse po spisku. To bi bilo pa res vulgarno.

OK, naj se še lepo kulturno z njim pregovarja in prosi, bo pa res prišla daleč. Točno tja, kjer je danes, samo da bo težje z dojenčkom.

.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Razočarana nad partnerjem
19.7.2012 18:40:57   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: astrid1
Draga moja, včasih kdo rabi tudi malo bolj konkretno brco v ta zadnjo. Če je tebi to vulgarno, da nekomu v prenesenm pomenu glavo utrgaš, potem pa res živiš v nekem mehurčku.


nisem tvoja draga in če ne sežeš dalj kot da imaš zmožnost omejenih metafor, verjamem da si predstavljaš, da je treba v tazadnjo brcat in glavo utrgat tudi ko to ne bi bilo potrebno tako napisat (se da drugače ISTO povedat). vedi pa, da je to zato, ker ti retorika ni ravno "jača strana" - to je pa tvoj mehurček.

to, da bo norela, sploh ni nujno da je edina in niti da bo učinkovita rešitev. premalo vemo kaj se dogaja. niti ne vemo ali se je že probala pogovorit (niti kako in kolikokrat), ne vemo ali je bil skoz tak in je ona to prej sprejela, zdaj jo pa moti, niti ne vemo a je mogoče že "glavo trgala" pa ni delovalo. bore malo vemo.
meni se zdi da je tast podobne sorte kot sin in težko je dva taka hendlat in "postavit na pravo mesto", sploh ko si pred porodom. samo to je tako na pamet - lahko da se motim.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 19.7.2012 18:42:07 >

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Razočarana nad partnerjem
19.7.2012 19:16:20   
astrid1
Nikoli nisem trdila, da sem nek retorik, mi je pa prispevek avtorice pošteno dvignil pritisk. Vsakemu normalnemu človeku bi zdelo, da je tukaj res nekaj narobe. Pač se izražam vulgarno in sem omejena. Vem pa, da je je zelo grdo, da nosečnica gara, njen ljubi pa zapravlja čas pred računalnikom.

Ti se kar izražaj prečiščeno, meni to danes ne paše. Dokler me zaradi vulganosti administator ne briše, bom s trganjem glave in razbijanjem piskrov razvijala svojo "jačo stran".
Ti pa kar cvetliči, kolikor ti srce da.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Razočarana nad partnerjem
19.7.2012 19:20:30   
TomTaylor
Ha! A pa misliš da ga kaj gane, če ti ploščice polagaš in pereš avto s tem trebuhom? In pol njemu tarnaš, da si utrujena....Kot prvo - nobena stvar ni tako nujna, še najmanj pa polaganje ploščic in pranje avtomobilov v visoki nosečnosti. In tipu kot je tvoj, daješ jasen znak, da pač zmoreš delat vse. Kljub nosečnosti. In ne mu potem jamrat, da si utrujena, ker on si verjetno misli: "kaj pa pereš avto, saj ti ga ni treba! ali "saj ti ni treba polagat ploščic..." in si bo mirno odprl pivo in prižgal tv (ali comp).

Zelo me spominjaš name, tvoj tip pa na mojega "tipa", s to razliko, da moj tip misli, da vse kar naredi on sam je superiorno, kar naredimo pa ostali, je pa vse šlamparija in površnost. Jz to jemljem kot vodo na svoj mlin - če nekaj noče (oz. se mu ne ljubi tisti hip, ko se jz zamislim) se lotim dela jaz. In ker se boji, da bom kaj zafušala, raje vstane in gre on naredit. Seveda njegovo delo še vedno ni opravljeno kot delo profesionalca in ima vedno pripravljen izgovor, da če bi se tega lotil na lastno pobudo, bi bil bolj natančen. Tako pa sem za njegovo nenatančnost kriva jaz, ker ga prisilim k delu. To, kar se tiče "hišniških" del.

V gospodinjstvu sva pa sicer oba taka, da imava oba rada red in čistočo, samo s to razliko, da jaz red vzdržujem vsak dan, on pa ga začne vzpostavljati, ko je že vse na glavo, zapacano, zasvinjano,....(sem opazovala ko sem bila bolna in se nisem bila sposobna pritaknit ničesar celih 14 dni). Tukaj sem ugotovila in sklenila, da se določenih stvari ne bom pritaknila pa če crknem zaradi tega. Ena od teh stvari je naprimer odnašanje smeti/papirja/bioloških odpadkov/stekla. Saj me je sram povedat, ampak včasih (zdaj poleti) nam stanovanje zaudarja, kadar zanemari to dolžnost, ampak NE! Se ne vdam. Ga sicer opomnim, da je treba odnest, ampak odnesla pa ne bom! To je njegovo delo!

Prišla je priložnost, da sem zbolela ravno v času, ko sem naprala za 5 strojev žehte, pa je bilo treba vse obesit. Pa pol posušeno zložiti po omarah, pa ločiti tisto kar je za peglanje,...pa obesiti novo in dati prat, kar je še ostalo...In to za celo familijo...Pazi, samo zaradi enega stroja perila - obesiti,posušiti,zložiti in pospraviti v omare - je bilo toliko godrnjanja, negodovanja, fantaziranj kako bi on izdelal kar eno napravo,.....Da ne govorim, da je imel dela s tem cel teden, ker se mu vmes med zlaganjem naenkrat ni več ljubilo in je napol dokončano pustil za naslednji dan...Hja, ker meni se 5 strojev perila v zgolj samo vikendu samo opere, zloži, zlika in pospravi v omare ane? Še bolj verjetno je, da to dela en čudežni škrat...No, pa sem raje to spet obrnila sebi v prid - srajce za službo mu bom že oprala in posušila, a speglat si jih bo moral kar sam.....

Sej izpadem kot en zmaj, ki mu je težko opravljat gospodinjska ali druga opravila, ampak ob dveh otrocih, ob vsej družinski administraciji, ob vrtnarjenju, beljenju,....ja, pišuka, da je pa to še najmanj, kar ima za narest za skupno dobro no! Pa če ne pomagajo ne pogovori, ne prepiri, ne pregovarjanja in ne ničesar od strokovnih pristopov...ja pol se gremo pa takole no.

Sicer pa tut midve, draga avtorica, nisva toliko perfektne in superiorne in včasih si pač morava dopovedati, da v tistem hipu, ko si zamisliva da bo neka stvar narejena, pač ne bo. In pika. In se lahko na popek mečeva pa ne bo nič bolje. Le dve ali več oseb bo slabe volje. Verjemi mi, da ga spremenila nikdar ne boš, lahko ga kvečjemu "okoli prinašaš" tako kot to delam jaz, seveda je pa pri tem treba, tako kot pri malem otroku, pazit na pohvale in vzpodbude.

Pa še en dober nasvet moje babice: obrni ga tako, da misli, da se je sam spomnil in lotil dela ter mu pri tem daj občutek, da ima vse pod kontrolo. user posted image

Pa začni čimprej delati na tem, saj ko pride drugi otrok, se boš utapljala v delu, ki si ga sama nalagaš.

In naslednjič, ko te prime jeza zaradi lenobe, si prižgi cigareto/odpri pivo/vrzi noge v luft...(beri: karkoli te spravi v tisti feeling "boli me đoka") in minilo bo.

< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 19.7.2012 19:23:51 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Razočarana nad partnerjem
19.7.2012 19:30:04   
mancka
Da še malo napišem kako in kaj, za boljše razumevanje. Ja, priznam, da sem dosti kriva sama. To pa zato, ker ne morem čakati par dni, en teden, mesec, da si bo nekdo zraven mene kaj spomnil, da mi pomaga. In na koncu vse naredim sama. Odraščala sem na kmetiji, kjer smo bili pač navajeni delati, zato mi tudi zdaj ni nič hudo narediti. Moj je pa živel v čisto drugem okolju. Bil je dosti mlajši brat, katerega očitno tast ničesar ni naučil oz. ga sploh ni silil k nobenemu delu. Tako je živel 26 let. Do takrat mu je tudi vse urejala mama, njemu ni bilo treba delati nič. Zato me tolikokrat jezi, da se tast zraven mene pritožuje nad lastnim sinom, da ga JAZ nisem spremenila, da sem ga JAZ tako naučila user posted image . Ampak jaz v par letih ne morem tega spremenit. Od začetka kar sva pri tastu in tašči doma delam VELIKO napako. Pokazala sem vse kar znam, da znam opraviti vsa ženska in še skoraj večino t.i. moških del. In tako, da bi po eni strani tudi prišparali, sem začela vse delati sama. Ko mi je moj ne ravno vesel partner kaj pomagal se je izkazalo žal, da o tisti stvari nima pojma, sploh pa ne niti malo veselja. Sam mi je jasno povedal, da on NE BO fizično nič delal. Eden izmed razlogov zakaj je tako je pa tudi to, da živiva v hiši njegovih staršev, vlagava noter v stanovanje, s tem je mišljeno tudi odrekanje. Hkrati pa ni nič najino. Včasih, ko sva živela čist zase, v bloku, je bil tudi najin odnos popolnoma drugačen, saj se nisva potrebovala prerekat zaradi njegovih staršev. In tako je prerekanje zdaj na dnevnem redu, saj se tast za vsako stvar obrača name in me obremenjuje z NJEGOVO hišo. Še mesec dni pred porodom mi je rekel, če bom jaz barvala eno ograjouser posted image , pa sem rekla, da če se mu zdi to pametno, da jaz zdaj vdihavam barvo in se sklanjam. Pol po premisleku se je le umiril, ko mu je drug stric, ki je očitno bolj pri pameti, povedal, da to ni zame več normalno delo, da moram počivati. No pa dovolj litanij. Čez malo več kot 14 dni imam že rok poroda. Zdaj moram do konca ostati čim bolj umirjena, s tem, da sem se tukaj gor malo olajšala je tudi bolje, pa tudi vaši nasveti so mi prišli prav.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Razočarana nad partnerjem
19.7.2012 19:33:31   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

In naslednjič, ko te prime jeza zaradi lenobe, si prižgi cigareto/odpri pivo/vrzi noge v luft...(beri: karkoli te spravi v tisti feeling "boli me đoka") in minilo bo.

Mislim, da je to dober recept. Žal, kakorkoli se grdo sliši... sama si si kriva. Moraš se malo bolj cenit in pri naporu resno jemati nosečnost.
On ni fer, to je jasno, ampak ti se pa tudi malo sprosti... ne bo konec sveta.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Razočarana nad partnerjem
19.7.2012 19:34:56   
astrid1
Eh, si pa res potegnila ta kratko. Ampak vseeno se poskušaj še bolj postaviti zase. Naj te ne izkoriščajo več na vseh koncih in krajih. Saj nisi prišla k njim za deklo...

Najbrž ni možnosti, da bi šla na svoje?

(odgovor članu mancka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Razočarana nad partnerjem
19.7.2012 20:10:17   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: astrid1
Najbrž ni možnosti, da bi šla na svoje?


jaz tudi mislim, da bi morala it nazaj v blok. tam so bili vsi zadovoljni in ni bilo prepirov kot sedaj.. aja, pa zmatrana ni bla tok - what is not to like? user posted image

p.s. astrid, pa ne bit zdej užaljena no. it`s all good user posted image





< Sporočilo je popravil mateyka -- 19.7.2012 20:13:03 >

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Razočarana nad partnerjem
19.7.2012 21:20:10   
*becky*
Bog pomagaj, mancka, ne rabiš knjige, pač pa metlo, da tvojemu sprašiš rit!!! user posted image

Tudi moj partner ni ravno biser, štekam da je po službi zmatran in da se rad malo usede, ampak mora pa vsaj malo sodelovati pri gospodinjskih opravilih. Sem mu jasno povedala, da bo familija zdržala samo, če bomo vsi trije sodelovali (dobro, otrok je še mali in se uči, ampak nadvse rad pomaga zložiti posodo iz stroja in pripraviti pribor na mizo) in kadar na to pozabi, se pač po potrebi tudi zderem in potem to zaleže za nekaj časa.

Moj ful dobro kuha, vendar se mu včasih ne da. OK ni problema, rada kuham, tako da mi to ni problem. Ampak ko vidim, da mu je težko kozarec odložit v pom. stroj ali odnesti smeti, takrat je čas za rompompom user posted image Na srečo mu je vsaj to jasno, da nekaterih stvari zaradi zdravstvenih razlogov ne morem opraviti in se vsaj takrat zgane.

Ja, same smo si krive za tako situacijo, res je. Ampak vsaj na slabo vest jim je treba potrkat, če ne pomaga, pa ukrepat. Pa čeprav to pomeni, da je treba it stran.

Skratka Mancka - ti rabiš nežnost in razumevanje, ne pa polaganje ploščic. Se razumemo?



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Razočarana nad partnerjem
20.7.2012 22:06:31   
majuška10
kot so že predhodnice povedale... predvsem sedaj misli nase, na otročička ki prihaja in hčerkico...
življenje s tastarimi se redko izkaže za idealno sploh pa če potem še tebe krivijo za lastne napake ki so jih pri sinu storili...že miljonkrat slišana zgodba...
kaj naj še rečem... postavi se zase,postavi mejo pri tastarih, predvsem pa tvojega odločno postavi pred dejstvo.... pa če le imata možnost pejta na svoje, boste se lepše imeli,sploh pa če vlagata v nekaj kar sploh ni vajino...
upam da boš zrihtala stvari pa srečno!

(odgovor članu *becky*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Razočarana nad partnerjem
21.7.2012 10:51:28   
artista7
jaz bi podpisala pod tisto, kar je napisala Tom Taylor. Nimam sama otrok, sem pa dobila partnerja iz rok mame in predvsem očeta, ki je znal narediti vse, sina pa nič naučil (niti mu očitno ni bilo-mojemu-v interesu da bi se kaj naučil, ker mu ni bilo treba ali pa je oče za vse komentiral, da ni ok). Po bolezni in zdravljenju nisem smela opravljati veliko gospodinjskih reči, moja bolezen pa je bila v stanju nekoliko podobna temu, kar doživljaš sama sedaj zaradi nosečnosti: bolečine v križu, ne smeš dvigat preveč itd. Navadila sem se reči, za vse: nesi mi koš s cunjami, ne morem pobrat, poberi mi prosim, speci/skuhaj ker sem v službi ti pa doma. Ni mi problem reč, ono godrnjanje pa rada preslišim (je za oba tako bolje, ker tudi je vse narejeno).
Mislim, da je bistveno, da se prvo sama postaviš zase in rečeš, jaz imam tudi to in ono potrebo ali pa preprosto: ne (z)morem. To ne pomeni, da si lena, le da rabiš pomoč, naj te ne bo sram prositi zanjo, čeprav boš morala kdaj počakati.
Da ti povem - tudi moj partner se je iz nič naučil marsikaj, ker je dobil možnost, da sploh dela. Za vse sem ga izdatno pohvalila, tako da je videl, da je njegovo delo vredno. Recimo nimava vse lepo pobeljeno, nimava briljantno čisto pospravljeno - je pa toliko, da je narejeno, oz da se vsaj lotiva. So opravila, ki so njegova (smeti, ki jih ločujemo, kopalnica-banja), pa opravila ki si jih deliva: sušilca recimo obvlada, ker se je pač moral naučiti, če ne ve, bo pa vprašal. Določene stvari, glede stanovanja in avta pa narediva skupaj, ker moj ne zna, jaz povem/pokažem kako, pokaže ali pa pove nekdo drug oz se mu omogoči, da poizkusi. Ne mislit da je šlo brez "ropotanja", tudi to mora včasih biti.
Mislim vseeno, da je pri tebi situacija nekoliko težja, ker so tu še otroci, ampak se vseeno vse da.
Jaz iz tvojega pisanja vidim še eno težavo, ki se ji reče računalnik in virtualna odvisnost. Mislim, da boš morala zaropotati tudi zaradi tega, ker to dejansko je sodobna odvisnost. Apak še nekaj; dokler boš samo ti vedela, da je nekaj narobe, ti prebrala knjigo...on ne bo vedel. Treba ga je seznaniti s tem (da to je situacija, ki taka ne more ostati) zlepa ali zgrda, prositi za pomoč nekoga, ki je recimo njegov prijatelj, pa hkrati tudi tvoj, starši so po mojem mnenju nekoliko slabši naslov za take stvari, ampak morda bi se tudi tu dalo kaj storiti, če jih vključita.In pa poiskati strokovno pomoč, tudi to se da priti čez za kako simbolično ceno, internet ti ponuja mnogo možnosti kam, kako.
Prvo pa moraš ti poskrbeti zase, čez 14 dni imaš rok. Ne delati sama, pa če te še tako moti, da ni narejeno. Vztrajaj pri svojem in reci večkrat: ne morem/pomagaj mi/lahko narediva skupaj. Suženj v lastnem domu si toliko, kolikor pustiš. Morda bi bilo v prihodnje tudi dober premisleko tem, kako iti na svoje.
Srečno!

< Sporočilo je popravil artista7 -- 21.7.2012 11:04:29 >


_____________________________

"I never said to be like me, I say be like you and make a difference." (MM)

(odgovor članu majuška10)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




mu bo premrzlo?
tina202

Rok imam konec aprila in bi novorojenčka iz bolnice odnesla v : body z dolgimi rokavi, žabice, hlačke, majco z dolgimi rokavi, eno jopico ki je bolj tanka,štunfke, kapica in povrh dekica. Se vam zdi dovolj, ker eni vidim dajo še v tistega pajaca?

To je super (60%)

Še kaj dodaj (5%)

Še preveč bo (35%)


Število vseh glasov: 85

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!