|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Razvajenost, rak sodobne družbe
19.1.2006 8:39:47   
tipka
Otroci imajo več ali manj le pravice, njihove obveznosti in odgovornosti smo zmanjšali na minimum. Če otrok nič ne rabi, se čuti manjvrednega. Vrednota današnje mladine je osebni uspeh in denar. So pridni, pametni, problem je, ker se nimajo s kom pogovarjati, deliti svojih misli, veselja ob šolskih uspeh, osamljeni so.

To je nekaj povzetkov iz včerajšnjega omizja.

Gost je bil gospod, ki je napisal knjigo Razvajenost, rak sodobne družbe. Razložil je naslov knjige. Rak je tih, neboleč, živi z nami, dolgo je prisoten, preden ga opazimo. Isto velja za razvajenost. Starši svojega otroka ujčkajo, mu dovolijo vse, mu kupijo vse, otrok nima mej, obveznosti in odgovornosti. Otrok je zadovoljen, ker mu je prihranjeno marsikaj in dela le tisto, pri čemer se počuti dobro, starši se počutijo dobre starše, ker nudijo svojemu otroku lepo, nestresno mladost. Vsi živijo zadovoljno, dokler rak v obliki nepripravljenosti otroka za življenje ne zahteva svojega davka.

Permisivna vzgoja je v glavah ljudi končno povozila avtoritativno. Kako je pri vas?user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Razvajenost, rak sodobne družbe
19.1.2006 8:53:19   
Magi*
pri vseh stvareh je odgovor v zmernosti. in pa seveda doslednosti.

nisem pristaš avtoritatvine vzgoje, pa tudi ne permisivne v tej obliki, kot si jo radi premnogi predstavljajo. sem za spodbujanje otrokove kreativnosti, svobodne volje, vendar tudi spoštovanja, delavnosti, poštenosti...pač vrednot, ki so meni pomembne.

moje mnenje je, da je razvajenost predvsem posledica premalo ukvarjanja z otroki in še tisto "ukvarjanje" je zreducirano na "zadovoljevanje njihovih potreb, ki to pravzaprav niso". če bo meni uspelo tako, kot je mojim staršem, bom prav zadovoljna.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu tipka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Razvajenost, rak sodobne družbe
19.1.2006 8:58:49   
Seven*
Ravno tale knjiga me trenutno caka na posti, ker sem jo narocila preko interneta. Tale clovek ima vsekakor prav. Ni vedno vredu, da otroku ugodimo. Meni osebno se zdi zelo pomembno da otroka spostujemo in poslusamo njegove zelje, vendar to se ne pomeni, da je nasa naloga, da uresnicimo vse kar si on zeli. S tem mu delamo le skodo. Na tak nacin otrok ne bo spoznal, da obstajajo tudi meje nasih zelja, ne bo znal hrepeneti po necem kar nima in koneckoncev ne bo razumel, da je treba vcasih tudi ubogati. Ubogati moramo namrec tudi kasneje, ko smo ze odrasli, saj obstajajo doloceni zakoni, ki nas v svojem delovanju omejujejo. Je pa tezko, priznam.. Sploh, ce imas taksnega otroka, ki veliko zahteva.. Se preden se zaves lahko pogrnes.. Zato sem trenutno v proucevanju raznorazne literature, strah me je namrec, da bi zgresila bistvo vzgoje.. Poti nazaj namrec ni.

(odgovor članu tipka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
19.1.2006 9:11:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tipka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Razvajenost, rak sodobne družbe
19.1.2006 9:11:15   
iana
Čeprav imam svoja otroka neskončno rada, ravajenosti ne dopuščam.

Zaenkrat nam gre sicer precej dobro, vendar se trudim, da jim privzgojim veselje do majhnih stvari, po možnosti nematerialnih.
Disciplina in primerno vedenje ( ne pričakujem čudežev ) sta samoumevni.
Otrokom poskušam pokazati, da je delo sestavni del življenja. Da si srečnejši, če se navadiš skromnost in da si "posebne" stvari privoščiš le kdaj pa kdaj. Da se moraš postaviti zase ne glede na to, koliko stanejo obleke in igrače ki jih imaš.

Se pa z njimi veliko ukvarjam, se trudim da kam gremo, kaj novega vidimo, spoznamo zanimive ljudi in si vzamemo čas za crkljanje.
Moji otroci so center mojega sveta, želim jim najboljše in razvajenost po moje ni najboljša.


_____________________________

Ne sam jamrat, naredi kaj!

(odgovor članu tipka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Razvajenost, rak sodobne družbe
19.1.2006 9:11:20   
tipka
Morali bi biti dosledni, ja. Rekli so, da ni hujšega, če otroka mešamo s permisijo in avtoritativnostjo hkrati, ker potem ga čisto izgubimo.

Jaz mislim, da smo starši ob vseh nasvetih, kako moramo 1000% poskrbeti za svojega otroka, pozabili na svojo vlogo. Postali smo zaščitniki in ne vzgojitelji. Začne se pa z brez joka v spanec, nošenjem, in prekomernim ukvarjanjem. Še vse, kar se je poskušalo v naši družbi zaščititi, se je degeneriralo.user posted image

Govora je bilo o treh smrtnih žrtvah v Lipi in da je napačno mišljenje, da če nisi za popolno svobodo, si pa za policijsko uro. Zmernost, ja, se še kako strinjam.user posted image

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Razvajenost, rak sodobne družbe
19.1.2006 9:31:09   
Anonimen
Ja, se srinjam s Seven. Jaz imam tudi enega hudega bojevnika doma, veliko stvari o vzgoji vem, ampak predem se dvakrat okoli obrnem, me že prešine, mater, spet me je.
A se da kakšen link za naročilo oz. informacije o tej knjigi dobiti?

(odgovor članu tipka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Razvajenost, rak sodobne družbe
19.1.2006 10:03:27   
Seven*
Evo vam mamice... :) Upam, da je knjiga dobra..

Nasla sem jo na strani Mohorjeve druzbe

http://www.mohorjeva.org/knjiga.php?id=388b

Ja, vzgoja je zelo kompleksna zadeva. Ni nam lahko.. user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Razvajenost, rak sodobne družbe
19.1.2006 10:05:01   
Magi*
ja, iana, to se tudi meni zdi zelo pomembno, da jih naučimo uživati v majhnih stvareh. mi je prav všeč, da je enkrat nekaj konstruktivnega prišlo ven iz tovrstvne debate. bravo punce!

Splišni: moja smrkljica je tudi takšna, da pošteno preskuša naše meje že zdaj. kaj šele bo? nič hudega, je pač malo bolj zahtevna. prijateljica ima punčko enake starosti kot je moja Zarja. najini pogledi na vzgojo so zelo podobni. njena punčka je proti moji razbojnici prava mila deklica. za enkrat je rezultat (torej obnašanje) podoben, s to razliko. da moram jaz toliko več energije vložit;)

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu iana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Razvajenost, rak sodobne družbe
19.1.2006 10:07:03   
Anonimen
Pa ima ta Bogdan Žorž kaj otrok? Samo vprašam.

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Razvajenost, rak sodobne družbe
19.1.2006 10:07:09   
Magi*
Seven, tole knjigo poznam. je dobra, pa sem jo podarila prijateljici ob rojstvu otroka. so me vsi tako čudno gledali, češ, saj tega pa res ne rabiš do "nevemkateregaleta".

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Razvajenost, rak sodobne družbe
19.1.2006 10:07:44   
Anonimen
Ahaaa, Bogdan Žorž? Ja, njega pa vse mamice, ki so bile na kakšnem njegovem predavanju, obožujejo. Jih poznam kar nekaj.
Hvala, sem že naročila.

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Razvajenost, rak sodobne družbe
19.1.2006 10:16:25   
Magi*
Al bina, ne bi vedela. vem, da je poročen, za otroke ne vem. meni je pri njem všeč to, da njegove metode temeljijo na zdravi "kmečki" pameti. ni skrajnež, to mi je izredno všeč. ne išče preprostih rešitev, ne daje receptov za instant vzgojo... povdarja, da morajo starši v prvi vrsti zaupati vase in ne slepo slediti knjigam in nasvetom iz "znanstvene" literature.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Razvajenost, rak sodobne družbe
19.1.2006 10:23:27   
viv_
Ne vem, ali sem jaz tako na "izi", ali je tamala na "izi", ampak brez kakršnihkoli hudih naporov se mi zdi, da nam dobro uspeva! Trkam na les - da ne bom enkrat fasala za nazaj vsega v trojni dozi!

Sledim pa določenemu vzorcu od dneva 1, samo prilagajam ga njenim zmogljivostim in nivoju njenega razumevanja.

Od dneva 1 naprej se zaspi in spi v svoji postelji.
Od kar hodi pospravlja svoje igrače (vsaj približno, kolikor pač lahko) in nese svojo plenico v smeti.
...
- Zdaj smo v fazi, ko od nje pričakujem, da med obrokom sedi za mizo dokler se je. Brez prisile, razložila sem ji, da je lepo, če se za mizo sedi med kosilom in ni težav.
- Gremo se dosledno uporabo besede prosim in hvala - je ugotovila sama, da je učinek če reče prosim dudo ali pa če samo cvili duuuuuuuuuuuudooooooooo drugačen
- pa da uboga, da se me na cesti drži za roko, da se po trgovini ne leta,... da se pač določenih stvari ne počne. Ravno včeraj smo bili pri Pečjaku, pa sta z eno laufali iz igralnice v trgovino. Tamali sem rekla, da se to ne sme. V tistem trenutku se je ustavila in je še ta drugi punčki rekla, da ne tja, da mami ne pusti...

Pa se mi ne zdi neka huda avtoritativna vzgoja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Razvajenost, rak sodobne družbe
19.1.2006 10:28:06   
Magi*
viv, po moje je tvoja punčka res mirna. nomen est omen (ali neki tazgauser posted image ). bodi vesela, da je tako in veselo tako naprej. eni moramo pa hude boje biti, da je tako. saj na koncu tudi jaz zahtevam enake stvari, samo je treba prepričevati, dopovedovati, pokazati neštetokrat... rezultati pa so.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Razvajenost, rak sodobne družbe
19.1.2006 10:39:29   
katarina j.
Jaz se zelo strinjam s tem stavkom: razvajenost, rak sodobne družbe. Sem delala v šoli in mislim, da kdorkoli je v vrtcu ali šoli in ima pogled na večjo populacijo otrok se bo s tem strinjal. Kaj je pa za naredit? Joj, zelo težko- vam povem, da je ta naša potrošniška družba naravnana tako, da staršem otežuje vzgojo. Da o sistemu v naših šolah sploh ne govorimouser posted image PERMISIJA do kraja! Tudi jaz se zdaj kot starš trudim z vzgojo in vidim da ni lahko. To je: full time job! Ampak imam pred sabo vrednote, ki jih otrok mora osvojiti in vzorce, da vem kakšen nočem da bi postal, in k temu cilju težim.

(odgovor članu tipka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Razvajenost, rak sodobne družbe
19.1.2006 10:40:50   
roza1
Pozdravljene mamice!

Kje so pa očetje? Ali vam dovolijo oziroma se strinjajo z vzgojo? Jaz nimam problemov s fantom. Imam pa z babico in ostalimi člani družine (po fantovi strani). Kar gradim tedne in tedne in grem potem za teden dni k babici, je vsega konec in se slabši. Anja je živ obup še cel teden. Ne dovolijo mi vzgajati svojega otroka kot jaz želim. In to mi delajo za hrbtom. Ko grem na faks.

Fant me podpira, vendar pravi da včasih pretiravam. "Dveletnega otroka pa že ne moraš še čist v vseh stvareh vzgajat!" Tako se še vedno borimo celo uro ali dve, da gre tamala sama v posteljico in zaspi. Če sem sama doma, mi to uspe v pol ure.
Igrače pa že pospravlja za sabo in tudi je pri mizi lepo in me uboga in pomaga, če ji rečem. Včasih še preveč, ker želi pomagati čisto v vsaki stvari. Tudi npr. pri šivanju in čistenju WCja.

Komaj čakam dan, ko bomo šli na svoje živet, ker če živiš pri drugih (pri mojih starših), ne moraš vzagajat otrok tako kot si želiš, ker moraš upoštevat tudi druge. Čeprav me vedno upoštevajo, če kaj prepovem ipd.



_____________________________

Ivana

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Razvajenost, rak sodobne družbe
19.1.2006 10:51:10   
mala maja
evo jaz sem bila prav na tem predavanju en teden nazaj


TIP JE ZAKON user posted image user posted image user posted image  nasmejal nas pa še tolk velik pametnega povedal. Punce če mate možnost pejte ga poslušat. Govoril je eno uro pa pol pa bi lahko še pet ur pa vam povem da bi ga vsi poslušal z odprtimi usti

Glede otrok pa mislim da ma 2 hčerki al pa sina in hčerko. Pa tud vnukinjo(no eno je omenil ne vem a jih ma več????)

Mi je pa žal da nisem mogla knjige naročit. Ko bo možno jo bom z veseljem, pa ne sam te baje so 3 njegove že izšle.Drugač pa odgovarja mladim v reviji Ognjišče.



< Sporočilo je popravil mala maja -- 19.1.2006 10:52:17 >

(odgovor članu roza1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Razvajenost, rak sodobne družbe
19.1.2006 10:57:36   
dory
Se podpisem kar pod post od splisni :)


In seven hvala za link...se dones si jo narocim :)

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Razvajenost, rak sodobne družbe
19.1.2006 11:00:43   
ZARA
Jst delam podobno kot viv, samo s to razliko, da ni vse tako na izi, kot pri Mirni. Ima dobre, slabe in obupne dneve (kar je razumljivo) ...Največ pa dosežem z lepo besedo in njej razumljivo obrazložitvijo, zakaj je to tako in se probam držat vseh ciljev, ki sem/sva si jih zadala. Včasih je to zelo težko. Recimo ati ne popušča. Oziroma zelo redkokdaj. Jst sem druga zgodba...in priznam, ko se mi ne da več - popustim. Je pa hudičevo trmasta. se mi zdi, da se zdaj ko gre proti 2 letu, vse samo stopnjuje...

Primer: Danes se je zarad tega, ker nista TAKOJ šla ven vrgla na ploščice v veži!!! user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu tipka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Razvajenost, rak sodobne družbe
19.1.2006 11:04:36   
dory
Primer: Danes se je zarad tega, ker nista TAKOJ šla ven vrgla na ploščice v veži!!!


Hehe zara...meni se je vceraj na sprehodu spomni da hoce TAKOJ gledat NODIJA...razlagala sem se v kitajscini, da morva najprej do doma...rezultat= vrgu se mi je na sneg in zraven tulil k zmaj...kaj sem hotla...odvlect sem ga mogla domovuser posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Razvajenost, rak sodobne družbe
19.1.2006 11:10:30   
CatJa
Mi smo jo dobili kot darilo ob rojstvu, pa moram rečt, da se je še nisem pošteno lotila. Kaj pa vem, zaenkrat se ravnam še po lastni presoji, upam, da me ne bo to teplo. Imamo pa tudi srečo, da je naš malček zelo nezahteven oz. me še ne izsiljuje, le tu in tam malce mulanja in jezice, pa hitro vidi, da mi ne pride do živega.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Razvajenost, rak sodobne družbe
19.1.2006 11:20:24   
kepa*
Ja, rezultati sodobne vzgoje se zelo lepo vidijo v šoli. Pravi kaos, starši pa ne morejo razumeti in verjeti, da so to lahko njihovi sončki. In seveda zahtevajo od učiteljev, da jim v celoti vzgajamo otroke.

_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
19.1.2006 11:22:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Razvajenost, rak sodobne družbe
19.1.2006 11:44:39   
tipka
Na omizju je bilo šest strokovnjakov s področja vzgoje. Mislim, da so omizja enako kot Tarča zamišljena kot pro et contra, a včeraj ni bilo nobenega nestrinjanja.

Ponovitev oddaje bo po televiziji, mislim, da je prav zdaj, če ne morete gledati, si oglejte oddajo preko računalnika na straneh RTV SLO, meni je bila kot razodetje, glejte, ne bo vam žal.




< Sporočilo je popravil tipka -- 19.1.2006 11:45:53 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?