|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Razveza
30.1.2008 15:09:12   
anabanana
Ali kdo ve, koliko časa traja od vložitve papirjev za razvezo do dejanske obravnave oz. poziva na obravnavo? Dobiš vabilo po pošti? Ali je možno preveriti, če je določena oseba vložila vlogo tako kot je bilo dogovorjeno (mož in žena sta se dogovorila, da bo ona dala vlogo na sodišče on pa zdaj ne ve ali je to res strorila)

Gre za sporazumno ločitev če to kaj pomaga.

Najlepša hvala za odgovore.

_____________________________

krepat ma ne molat
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Razveza
30.1.2008 15:10:55   
Tiamo
Moja kolegica je bila v Lj. razvezana v enem mesecu od vloge razveze. Seveda se lahko pokliče na sodišče in vpraša, če je podana vloga za razvezo...

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Razveza
30.1.2008 15:18:02   
lory05
Glede na to, da si iz Kopra, ti lahko jaz povem.
Od oddane vloge na sodišču je minilo dva tedna, ko sva dobila vabilo na csd (ker imava mladoletnega otroka), ki bo cca dober mesec po oddaji vloge. Nato pa bo cca v 30 dneh obravnava na sodišču za razvezo. Če ni mladoletnih otrok, se izogneš csd, torej se čas s tem skrajša.

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Razveza
30.1.2008 15:24:28   
anabanana
O punce hvala za tako hitre odgovore, čeprav me bo zdaj zdaj kap zadela user posted image user posted image user posted image  tista 'danerečemkaj' je rekla (bivša od mojega), da so bili papirji vloženi že konec novembra/začetek decebra, prišlo pa ni še nič!!!! Sigurno spet kaj zaj....... mater dobim morilske nagone!!!!

Razveza pa poteka v Radovljici in ne v Kopru lory, ampak vseeno hvala, mislim, da so tej časovni roki tam tam.

Otrok nista imela...niti se ne bodo delile nobene nepremičnine ...

Odgovorov po telefonu žal ne dajejo, smo probali, ima da jutri moj potuje v Radovljico se pozanimat milom ili silom user posted image user posted image user posted image

_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu lory05)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Razveza
30.1.2008 15:36:44   
anabanana
Aaaah sem morala it eno pokadit....

Ima še kdo kašno idejo kako bi izvedeli ali je bila vloga vložena brez da osebno hodimo tam ... malo problem zaradi službe

_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Razveza
30.1.2008 16:39:57   
tina a
Žal ne. Podatkov ne dajejo po telefonu. S seboj bo potreboval osebni dokument. Oglasit pa se mora na pristojnem sodišču in ne CSDju. Ker ločitev se vlaga na sodišču ... torej za Radovljico vrjetno v Kranju.

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Razveza
30.1.2008 17:14:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: anabanana

O punce hvala za tako hitre odgovore, čeprav me bo zdaj zdaj kap zadela user posted image user posted image user posted image  tista 'danerečemkaj' je rekla (bivša od mojega), da so bili papirji vloženi že konec novembra/začetek decebra, prišlo pa ni še nič!!!! Sigurno spet kaj zaj....... mater dobim morilske nagone!!!!

Razveza pa poteka v Radovljici in ne v Kopru lory, ampak vseeno hvala, mislim, da so tej časovni roki tam tam.

Otrok nista imela...niti se ne bodo delile nobene nepremičnine ...

Odgovorov po telefonu žal ne dajejo, smo probali, ima da jutri moj potuje v Radovljico se pozanimat milom ili silom user posted image user posted image user posted image


ančkabanančka; kje si pa ti radovljičana staknila user posted image

Dej povej, mogoče pa žensko poznam

(odgovor članu anabanana)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Razveza
30.1.2008 17:19:51   
Anonimen
Ima še kdo kašno idejo kako bi izvedeli ali je bila vloga vložena brez da osebno hodimo tam ... malo problem zaradi službe



Ko te partner toži za razvezo v parih dneh dobiš vabilo ali karkoli pač že je, da daj odgovor na tožbo. Pol pač moraš v določenem roku podat odgovor na tožbo in to je to. Pol sodišče razpiše obravnavo. Če imaš mediacijo - kar ni nujno, če zanjo ne zaprosiš -  ti pošljejo obrazec za mediacijo, zahtevek da se strinjaš z njo, pol čez neki časa dobiš narok za mediacijo in datum le te. Ko se zmeniš je obrravnava na sodišču.

Skratka (brez mediacije):
vložena tožba - obvestilo o tožbi in prošnja za odgovor nanjo - odgovor na tožbo - narok na sodišču - sodišče.

(odgovor članu anabanana)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Razveza
30.1.2008 18:06:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Ima še kdo kašno idejo kako bi izvedeli ali je bila vloga vložena brez da osebno hodimo tam ... malo problem zaradi službe



Ko te partner toži za razvezo v parih dneh dobiš vabilo ali karkoli pač že je, da daj odgovor na tožbo. Pol pač moraš v določenem roku podat odgovor na tožbo in to je to. Pol sodišče razpiše obravnavo. Če imaš mediacijo - kar ni nujno, če zanjo ne zaprosiš -  ti pošljejo obrazec za mediacijo, zahtevek da se strinjaš z njo, pol čez neki časa dobiš narok za mediacijo in datum le te. Ko se zmeniš je obrravnava na sodišču.

Skratka (brez mediacije):
vložena tožba - obvestilo o tožbi in prošnja za odgovor nanjo - odgovor na tožbo - narok na sodišču - sodišče.


ne, če gre za sporazumno razvezo, se na sodišče vloži predlog za sporazumno razvezo po nevemkaterem členu ZDR-ja. Tožbo se pa vloži, kadar ne gre za sporazumno razvezo. user posted image

Možni sta 2 varianti: 1. ali da predlog ni bil vložen, ali 2. da ima sodišče sodne zaostanke in zadeva še ni prišla na vrsto ali pa mogoče 3. predlog je bil vložen na nepristojno sodišče (pristojno je okrožno sodišče glede na stalno prebivališče predlagatelja), v tem primeru nepristojno s. pristojnemu sodišču odstopi zadevo, zaradi česar se lahko zavleče vsaj 1 mesec.
Če ima tvoj neločeni partner tudi otroke, bosta on in njegova žena skleniti sporazum o delitvi premoženja in sporazum o preživljanju otrok, ki ga skleneta pred notarjem. V kolikor skupno premoženje imata in v kolikor imata tudi otrok/a/e in da še nista bila pri notarju glede tega sporazuma, si lahko prepričana, da predloga za ločitev še ni vložila.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Razveza
30.1.2008 18:09:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: anabanana


Otrok nista imela...niti se ne bodo delile nobene nepremičnine ...




aha, sem šele zdaj vidla...torej varianta 1,2,ali 3user posted image

(odgovor članu anabanana)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Razveza
30.1.2008 19:38:33   
tina a
Ko sem se ločevala jaz (Ljubljana) je od vloge (november) pa do obravnave in ločitve preteklo kar nekaj Save (marec). Torej skoraj pol leta. Obrazložitev: obravnava na CSDju je bila decembra, potem so sledili prazniki. Ko sem šla konec januarja na sodišče so mi razložili, da ima sodnik 3 mesece časa da razpiše narok. In tak bi bilo. Pa sem dala vlogo za prednostno obravnavo in sem dobila potem vabilo za mesec marec.

Tako da - naj se pozanima. Lahko, da zadeva ni bila vložena ali pa dejansko ni bila vložena na pristojni organ. Lahko pa da ni bila plačana taksa ... in to zadeve tudi podaljša. Ker ti najprej pošljejo poziv, da plačaš in ko plačaš, spet preteče nekaj časa, da sodni mlini zavrtijo kolesje.

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Razveza
30.1.2008 19:45:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: caffee

IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Ima še kdo kašno idejo kako bi izvedeli ali je bila vloga vložena brez da osebno hodimo tam ... malo problem zaradi službe



Ko te partner toži za razvezo v parih dneh dobiš vabilo ali karkoli pač že je, da daj odgovor na tožbo. Pol pač moraš v določenem roku podat odgovor na tožbo in to je to. Pol sodišče razpiše obravnavo. Če imaš mediacijo - kar ni nujno, če zanjo ne zaprosiš -  ti pošljejo obrazec za mediacijo, zahtevek da se strinjaš z njo, pol čez neki časa dobiš narok za mediacijo in datum le te. Ko se zmeniš je obrravnava na sodišču.

Skratka (brez mediacije):
vložena tožba - obvestilo o tožbi in prošnja za odgovor nanjo - odgovor na tožbo - narok na sodišču - sodišče.


ne, če gre za sporazumno razvezo, se na sodišče vloži predlog za sporazumno razvezo po nevemkaterem členu ZDR-ja. Tožbo se pa vloži, kadar ne gre za sporazumno razvezo. user posted image

Možni sta 2 varianti: 1. ali da predlog ni bil vložen, ali 2. da ima sodišče sodne zaostanke in zadeva še ni prišla na vrsto ali pa mogoče 3. predlog je bil vložen na nepristojno sodišče (pristojno je okrožno sodišče glede na stalno prebivališče predlagatelja), v tem primeru nepristojno s. pristojnemu sodišču odstopi zadevo, zaradi česar se lahko zavleče vsaj 1 mesec.
Če ima tvoj neločeni partner tudi otroke, bosta on in njegova žena skleniti sporazum o delitvi premoženja in sporazum o preživljanju otrok, ki ga skleneta pred notarjem. V kolikor skupno premoženje imata in v kolikor imata tudi otrok/a/e in da še nista bila pri notarju glede tega sporazuma, si lahko prepričana, da predloga za ločitev še ni vložila.




Aha... pr nama pa te opcije ni blo sam tožba...bom vedla za drugič.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Razveza
30.1.2008 19:52:57   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR


Aha... pr nama pa te opcije ni blo sam tožba...bom vedla za drugič.user posted image


Za drugič??? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Kaj pa un pregovor - osel gre sam enkrat na led?

Jaz se ne poročam več. Živim skupaj ampak vse to brez pompa ohceti. Ker moj dragi mi je lepo povedal, da ne potrebuje prstana, da bi me "privezal" nase.

Hvala muci!!!

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Razveza
30.1.2008 21:42:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tina a

IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR


Aha... pr nama pa te opcije ni blo sam tožba...bom vedla za drugič.user posted image


Za drugič??? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Kaj pa un pregovor - osel gre sam enkrat na led?

Jaz se ne poročam več. Živim skupaj ampak vse to brez pompa ohceti. Ker moj dragi mi je lepo povedal, da ne potrebuje prstana, da bi me "privezal" nase.

Hvala muci!!!



ah no.... mal šale na moj račun, čeprav to ni lih stvar iz katere bi se človek norca delal.

(odgovor članu tina a)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Razveza
31.1.2008 12:25:43   
anabanana
Najlepša hvala punce za te podrobne informacije. Jaz mislim, da vsekakor bi že moral dobiti poziv. Bo šel moj drugi teden v akcijo.

Sicer pa, glede na mentalne sposobnosti njegove bivše, se nebi čudila če je šla vložiti predlog za ločitev v bližnjo burekarnicouser posted image

Caffee ti pišem na zasebno.

_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Razveza
31.1.2008 16:55:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: anabanana



Caffee ti pišem na zasebno.


čakam user posted image

(odgovor članu anabanana)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Razveza
15.2.2008 11:25:57   
anabanana
EJ PA TO NE MOREŠ VERJET - ŠE VEDNO NIČ!!! tukaj nekdo nekoga zaj..... user posted image user posted image user posted image  Moj jo je klical že pred 2 tedni in je zagarantirala, da je vložila in zraven popizdla, da kaj si on misli, da je njej slučajno do tega da ostaneta poročena. Krava.

Zdaj ga bom pa prisilila, da gre osebno na pristojno sodišče in se o tem pozanima!! Malo je problem, ker dela cele dneve sam vsseno!

Kakšna ideja?

_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Razveza
15.2.2008 12:26:17   
Anonimen
1. prepričaj se kje ima ženska prijavljeno stalno prebivališče
2. zdaj če je to na območju Radovljica,Bled,Bohinj, Jesenice,... je stvarno in krajevno pristojno za vložitev predloga za ločitev Okrožno sodišče v Kranju
3. Žensko prosita, da naj vama kot dokaz predloži fotokopijo nečesa kar bo dokazovalo, da je predlog vložila (ali povratnico če je pošiljala po pošti, ali fotokopijo izvoda predloga, ali fotokopijo prve strani predloga, kamor sodišče oddisne prejemno štampiljko...kakršnokoli fotokopijo)
4. Tvoj naj pokliče na Okrožno sodišče Kranj v času uradnih ur, na neprevdni oddelek, naj pove situacijo: da z ženo nima kontakta in da ga zanima ali je vložila ločitveni predlog v nasprotnem primeru naj ga vloži sam.
5. Ni mi najbolj jasno zakaj se greste toliko o tem ali je vložila ali ne - enostavno naj predlog za ločitev vloži sam (na stvarno in krajevno pristojno okrožno sodišče, glede na sedež njegovega stalnega prebivališča!)
6. Če se prav spomnim pa mora biti predlog podpisan z obeh strani - torej obeh zakoncev, in tukaj bi pravzaprav lahko bil dokaz, da:
-predlog ni bil vložen ali
-je bil pomankljiv ( v tem primeru sodišče poziva in če v roku ni bilo dopolnjeno, vlogo zavrže)

Da se izogneta vsem križem in težavam je najbolje, da predlog za ločitev vloži sam - vzame naj si en dan in naj se zmeni z ženo, s katero bosta predlog obadva podpisala in nato naj ga vloži na sodišče.
-če se bo žena kakorkoli izmikala, zavlačevala, ...naj gre kar lepo do odvetnika (lahko tudi zaprosi za brezplačno pravno pomoč na sodišču - vlogi mora predložiti še zadnje 3 plačilne liste) in naj vloži tožbo na razvezo zakonske zveze.

A vidva bi se potem po ločitvi takoj poročila?


(odgovor članu anabanana)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Razveza
15.2.2008 12:41:15   
Pikec
Tožbe za ločitev ni treba podpisovati v duetu, ampak jo podpiše samo tisti, ki toži. Itak je vseeno kdo toži za razvezo, ker tako ali tako pri nas se ne pozna krivdnih razlogov. Kdo toži je pomembno edino zaradi zasedenosti sodišč, ker je pač pristojno sodišče tisto kjer ima tožnik stalno bivališče torej. Torej če je tam gužva je pač bl enostavno da toži tisti, kjer gužve ni.

Ker mata kolobocije že ulala časa, naj jo tvoj toži. Naj spiše tožbo in jo nese na ''vložišče'' ona bo itak dobila izvod tožbe in poziv za odgovor na tožbo...

Če gre za sporazumno ločitev prek notarja pa ne vem. Ker za razvezo so meni rekli, da je treba tožit za premoženje se pa lahk zneiš brez sodišče. Prej so pa punce gor razlagale drugače.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Razveza
15.2.2008 13:05:53   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: anabanana

EJ PA TO NE MOREŠ VERJET - ŠE VEDNO NIČ!!! tukaj nekdo nekoga zaj..... user posted image user posted image user posted image  Moj jo je klical že pred 2 tedni in je zagarantirala, da je vložila in zraven popizdla, da kaj si on misli, da je njej slučajno do tega da ostaneta poročena. Krava.

Zdaj ga bom pa prisilila, da gre osebno na pristojno sodišče in se o tem pozanima!! Malo je problem, ker dela cele dneve sam vsseno!

Kakšna ideja?


Anabanana ali gre za sporazum ali za tožbo??????

Itak pa to ni važno. On bo osebno moral na sodišče v vsakem primeru, če želi vedeti ali je ali ni. če pa želi od nje slišati ali je vložila ali ne ... pa naj ji reče da potrebuje opravilno številko. To je številka pod katero se vodi njujina zadeva.



_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Razveza
15.2.2008 13:07:10   
anabanana
Joj pupe ma ste pridne z temi odgovori! Ma vse razumem, ampak a kaj spremeni to, da on ni državljan RS in nima prijavljenega stalnega bivališča tukaj, ima samo začasno pri mojih v Luciji, prej je imel pa pri njej v Bohinju (ja, ona je iz Bohinja). Ona je državljanka in vse normalno, zato smo se pač zmenili naj ona vloži, da ne kompliciramo...

Pač je rekla ona, da bo za to poskrbela in ji je verjel, ker sta se kulturno menila ... zdaj pa ... bo treba iti v Kranj, ni druge, ker po telefonu so rekli, da tovrstnih informacij ne dajejo. Res ne razumem ženske zakaj to dela?!!user posted image user posted image user posted image

Jezna sem kot smrad!

Caffee, moj stalno omenja poroko, vendar sem mu rekla, da nočem govoriti o temu dokler ne reši (uradno) z bivšo!!!!

_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Razveza
15.2.2008 13:07:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec RR

Tožbe za ločitev ni treba podpisovati v duetu, ampak jo podpiše samo tisti, ki toži. I


Loči predlog za sporazumno razvezo zakon. zveze - podpišeta oba

Tožba in predlog sta različna pojma user posted image


(odgovor članu Pikec)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Razveza
15.2.2008 13:10:25   
Pikec
Sej jst sem govorila o tožbi... o predlogu mi ni noben pravu.user posted image

Da bom šla pa še ta zakon študirat, ajme... še svojih mam preveč, pa še te mi vsake dve leti sistemske preminjajo.

Upam, da se mi ne bo treba več nikol s tem ukvarjat.user posted image

Če sem zavajala se pa opravičujem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Razveza
15.2.2008 13:17:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: anabanana

Joj pupe ma ste pridne z temi odgovori! Ma vse razumem, ampak a kaj spremeni to, da on ni državljan RS in nima prijavljenega stalnega bivališča tukaj, ima samo začasno pri mojih v Luciji, prej je imel pa pri njej v Bohinju


sej nima veze kje je ima začasno prebivališče, če bo karkoli vlagal na sodnijo naj se ravna po pristojnosti glede na svoje prijavljeno stalno prebivališče (nič hudega, če dejansko tam ne živi)
Pa tudi nima veze al je bosanc, uzbekistanc, azarbejđan,...karkoli pač, ON JE POROČEN  in ima vso pravico podati predlog za ločitev oz. tožbo na razvezo!
....a pa je res poročen? user posted image

Sem se ta trenutek spomnila; ne vem pa kako je če se slovenski državljan poroči z nedržavljanom? A se lahko? In kakšen status glede državljanstva ima nedržavljan po poroki...user posted image ej...tega pa res ne vem...

ok...nima veze...(če) je poročen nima veze

(odgovor članu anabanana)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Razveza
15.2.2008 14:21:45   
tina a
Anabanana treba bo vzeti pot pod noge in it na sodišče.

Ne pomaga nič drugega.

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?