|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Regres in rubež
4.6.2007 22:41:51   
Anonimen
1.) Zaposlena v d.o.o.-ju, za polovični delovni čas, od 01.03.-31.07.2007, za minimalno plačo (netto je to cca. 200 €) - pripada regres ali ne? Če ja - koliko, če ne - zakaj?

2.) K delodajalcu pride obvestilo o rubežu dela osebnega dohodka. Glede na zgoraj omenjeno zaposlitev - po mojih podatkih ni česa rubiti, kajne? Delodajalec samo napiše obvestilo o tem, pa je?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Regres in rubež
5.6.2007 7:03:44   
*Uršula*
mislim da regres pripada samo tistim ki so zaposleni vsaj pol leta ali več. nisem pa 100%.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Regres in rubež
5.6.2007 7:07:59   
Anonimen
Pripada sorazmerni del regresa.

(odgovor članu *Uršula*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Regres in rubež
5.6.2007 7:19:05   
Erdbeere
Regres ti pripada, če ti pripada dopust...oz. sorazmerni del dopusta na podlagi tega pa dobiš tudi sorazmerni del regresa

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Regres in rubež
5.6.2007 8:05:10   
BLAŽIKA
Regres ti pripada, če ti pripada dopust...oz. sorazmerni del dopusta na podlagi tega pa dobiš tudi sorazmerni del regresa


Ja tako. O rubežu pa nevem točno ampak mislim, da ti pod minimalec ne smejo iti.user posted image

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Regres in rubež
5.6.2007 13:12:26   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

1.) Zaposlena v d.o.o.-ju, za polovični delovni čas, od 01.03.-31.07.2007, za minimalno plačo (netto je to cca. 200 €) - pripada regres ali ne? Če ja - koliko, če ne - zakaj?



Ne.. regres ti priada za delovni čas 6ih mesecev.. če prideš v službo pred selitvijo regresov ti pripada sorazmerni delež regresa od časa zaposlitve..

polovični delovni čas in določen čas zaposlitve ne spada pod pravico regresa.. lahko ti ga pa dajo, če so radodarni user posted image  jim zakon ne preprečuje nakazila.


2.) K delodajalcu pride obvestilo o rubežu dela osebnega dohodka. Glede na zgoraj omenjeno zaposlitev - po mojih podatkih ni česa rubiti, kajne? Delodajalec samo napiše obvestilo o tem, pa je?


če tržna inšpekcija ugotovi kršitev delovnega razmerja torej nakazila osebnega dohodka, se delodajalca iztirja za dolgovani znesek. Problem je da do tega pride izjemno redko, saj noben zaposlen ne prijavlja svojega delodajalca.

Če pride do tega, potem sodišče izda izvršbo o prisilni poravnavi med strankama. Torej vse pripadajoče terjatve (manjkajoči regresi, plače, delovni nalogi...). To ne pride v obliki rubeža ampak v obliki zaprtja tekočega računa (blokacije) dokler sodišče ne izplača tožeči stranki. Seveda se da pred tem predlog delodajalcu o miroljubni poravnavi med strankami.

Če zadeva na tem, da delodajalec ne more poplačati svojim upnikom, potem se da s strani upnikov predlog za stečaj.. to je pa druga zgodba..

rubež je pa samo skrajna oblika, ki se v praksi ne izvaja.. stečaj je mnogo pred rubežem, vendar so tukaj izjeme.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Regres in rubež
5.6.2007 13:17:33   
Anonimen
Oprostite... se popravljam... zaposlena od 01.03. do 31.08.2007... torej mi sorazmeren delež regresa pripada? Polovični minimalni regres, ker sem pač zaposlena za polovični delovni čas in za 6 mesecev? Če delodajalec uradno prikaže svojo nelikvidnost, to na izplačilo ne vpliva, kajne? Jaz ta denar moram dobiti, pa pika? Do 01.11.2007, ko ne bom več zaposlena - ali prej?

Za rubež osebnega dohodka je bilo pa mišljeno mojega, ne delodajalčevega. Meni nima delodajalec česa trgati - pač zaradi zakona o minimalnem dohodku, potrebnem za preživetje, kajne? Edino, kar je možno, je torej možna blokada mojega TRR s strani DURS-a ali sodišča, kar pa takoa ali tako že imam.

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Regres in rubež
5.6.2007 13:33:39   
Taula
Do 01.11.2007,


Če je nelikviden ima čas do 1.11., ni mu treba po zakonu prej dati.

< Sporočilo je popravil Taula -- 5.6.2007 13:34:02 >


_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Regres in rubež
5.6.2007 13:35:13   
Anonimen
Ne glede na to, da takrt ne bom več zaposlena? user posted image

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Regres in rubež
5.6.2007 13:36:45   
Taula
Ne glede na to, da takrt ne bom več zaposlena?


Naša računovodkinja pravi, da ima to pravico..ker je to poanta če je firma nelikvidna.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Regres in rubež
5.6.2007 13:37:43   
Anonimen
No, sej u bistvu me ne zanima "logika" zakona... zanima me samo zakon in moje finance. user posted image user posted image user posted image

Huh, kolk bo spet treskal u naši firmi... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Regres in rubež
5.6.2007 13:40:38   
Taula
Huh, kolk bo spet treskal u naši firmi...


Kot si ostra, si boš pa že izborila regres.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Regres in rubež
5.6.2007 13:43:32   
Anonimen
Ma nimam se ga kej izborit, če mi pa tut brez borbe pripada. user posted image user posted image user posted image

Bl je umetnost pr nas, kako direktorju dopovedat, da mi mora malco in prevoz plačat... resno... hudič mi jo sam na plačilni listi prkaže, u realnosti jžpa tega keša ne vidm... dobim 200 € nakazila, "uradno" še 100 € za malco in prevoz, kar je skupaj 300 € nakazila... po delovnih urah (plačana 3,2 € na uro) pa zaslužm okol 650 €... in razliko dobim u kešu na roke... in that's it... TUKI mu morm zje*at znanje... user posted image

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Regres in rubež
5.6.2007 13:54:15   
Taula
A ni sedaj postal očka?user posted image  Sedaj bo imel bolj mehko srce...user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Regres in rubež
5.6.2007 13:55:10   
Anonimen
Je biu že prej fotr. user posted image

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Regres in rubež
5.6.2007 14:23:03   
BLAŽIKA
Ja kerensa poznam tak način plače, tebi prikaže-realno ga ne dobiš keša mislim, on pa še ima lepo olajšavo od tebeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Pa ni tu nič za rešit veš vsaj jaz nisem mogla , v tožbo in kreg z delodajalcem pa ni fajn it, ker si potem samo ti na slabšem.Vem pa da se težko zadržiš, da mu nebi kaj rekla user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Regres in rubež
5.6.2007 14:24:31   
Anonimen
U, jst se nč na zdržujem. Direkt u ksiht sm mu (in to ZLO naglas) povedala, kva si mislm o tem in sm mu tut povedala, da ne bo lepo, če mi nau dau za karto za bus in za futr... zdej pa čakam, kva bo ta mesec... al bo keš al se bomo pa spet drl... tokrat še mal bl naglas. user posted image

(odgovor članu BLAŽIKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Regres in rubež
5.6.2007 14:46:03   
Taula
Hm..dobra si, da te ne zamenja.user posted image



_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Regres in rubež
5.6.2007 14:49:16   
Anonimen
Me nima s kom zamenjat, k noben noče delat pod takimi pogoji. Jst sm edina budala. Si pa ne more prvoščt bit brez delavke. user posted image user posted image user posted image

Ampak tolk velika pa spet ne, kolkr je očitno mislu. Najprej je hotu, da si sama prispevke plačujem, pol je pa še idejo dubu, da bi mu jst bianko odpoved podpisala. user posted image user posted image user posted image

A rabš šiht, mogoče? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Regres in rubež
5.6.2007 14:53:33   
Taula
A rabš šiht, mogoče?


Ga bom rabila čez 1,5 meseca ja.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Regres in rubež
5.6.2007 14:56:50   
Anonimen
Ja ampak ne mojga... vrjem. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Regres in rubež
5.6.2007 14:59:38   
Taula
Ja ampak ne mojga... vrjem.


Sej ti ga nočem prevzeti. Ne se bati.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Regres in rubež
5.6.2007 15:01:22   
Anonimen
Ah, ne to... jst ti sama šenkam moj šiht, če ga hočš... sm ti sam hotla rečt, da močno dvomm, da bi hotla delat pr nas... glede na use, kar se odgaja... čepraou že 2 mesca iščemo kkšno, k bi bla tolk trapasta kt jst... in pršla delat. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Regres in rubež
5.6.2007 15:17:03   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Oprostite... se popravljam... zaposlena od 01.03. do 31.08.2007... torej mi sorazmeren delež regresa pripada? Polovični minimalni regres, ker sem pač zaposlena za polovični delovni čas in za 6 mesecev? Če delodajalec uradno prikaže svojo nelikvidnost, to na izplačilo ne vpliva, kajne? Jaz ta denar moram dobiti, pa pika? Do 01.11.2007, ko ne bom več zaposlena - ali prej?



ne.. ne pripada.. polovični delovni čas ne spada pod kategorijo regresov v 6 mesečnem roku zaposlitve..

če delodajalec prikaže svojo nelikvidnost potem je opravičen izplačila delavcem.. vendar se mora ta regres upoštevati med likvidnostjo za nazaj.


Za rubež osebnega dohodka je bilo pa mišljeno mojega, ne delodajalčevega. Meni nima delodajalec česa trgati - pač zaradi zakona o minimalnem dohodku, potrebnem za preživetje, kajne? Edino, kar je možno, je torej možna blokada mojega TRR s strani DURS-a ali sodišča, kar pa takoa ali tako že imam.


to se ne tiče tvojega delodajalca in plače pri njemu.. če se rubež izvaja na tebi.. potem je to tvoj problem in ne delodajalčev. On deluje v skladu s svojimi zakoni.. in če ti je dolžan plačo.. ga lahko tožiš.. sam rubež pa to ne dotika.. torej rubežnika ne bo zanimal dolg delodajalca do tebe.. žal.. ampak samo, kar je na tvojem naslovu.. torej tam kjer si prijavljena.. četudi predmeti na tej lokaciji niso tvoji..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Regres in rubež
5.6.2007 15:19:04   
Anonimen
Nisi me zastopu, Zahič... od sodišča je moj šefe dubu papir, da more nardit upravno izplačnilno prepoved na mojo plačo... pač rubež mojega osebnega dohodka... če bi bla jst normalno zaposlena, pol je OK... pol bi mi pač šef sam minimalca nakazu, ostalo pa naprej na prehodni TRR od sodišča... tko pa mi nima kej uzet, kolk sm jst informirana... in zdej sam iščem potrditev, a prou vem al ne.

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?