|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Riževa žitna kašica
23.7.2010 18:08:35   
Anonimen

Lep pozdrav!
Mene pa zanima,če kaj uporabljate te riževe žitne kašice od milupa brez glutena.
Predvsem me zanima mešanje med obrokom v stekleničko..kako so vaši otroci prenesli prvo dodajanje ..lp..
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Riževa žitna kašica
23.7.2010 21:26:25   
Najaa
Ne, v stekleničko nisem nikoli dajala hrane oz. teh kašic. Kot samostojno jed pa.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Riževa žitna kašica
24.7.2010 13:17:17   
AnciM
Pri obeh dodajam oz. sem dodajala od 3 meseca naprej v večerno flaško. Pri prvem sicer rižolino, pri drugem imam pa tudi to od milupe. Noben ni imel ne vem kake reakcije. Malo bolj sta se zmatrala pri vlečenje, ker je bolj gosto, to je pa tudi vse.

Riž otroci ponavadi zelo dobro prenašajo, saj je zelo lahko prebavljiv in zelo nealergen

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Riževa žitna kašica
24.7.2010 20:59:47   
Anonimen
Zdravo!
Hvala za odgovore...Samo nekaj me še zanima.Če ji jaz naredim v stekleničko naprimer 150 ne pa 200ml,ko piše ,pa dam 3 žličke tega riža ,bi bilo kaj narobe ali ne...lp...

(odgovor članu AnciM)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Riževa žitna kašica
24.7.2010 21:35:22   
vija vaja
Mislim ne morme vrjetuser posted image  Ja rit mu bo predrl, če boš sam 150 nardilauser posted image  OMG

Sam da ti povem, da če je prvič, pa če je star 4-5 mesecev niti 50 ne bo pojedu!

Pa ne  komlicirat, nared po občutku!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Riževa žitna kašica
24.7.2010 22:22:53   
Anonimen
 Ne mislim komplicerat,ni rečeno če tvoj otrok ni pojedel  več kot 50 ml,da moja tudi ne bo ,lahko bo še več...otroci so si različni ...lp..

(odgovor članu vija vaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Riževa žitna kašica
24.7.2010 22:31:01   
dacy
levinjica jaz mojmu zmesam 140ml vode, 4in 2/3 merice AM, in s to isto merico od AM, mu dam 1in pol te rizeve kasice ... vcasih tud dve merici in je cist prav gosto da se ne matra prevec ko je po flaski... je pa bolj nasiten in vvecinoma sploh ne poje vsega ... dajam pa mu pri vsakem obroku rizevo kasico zraven ker mi je drugace na uro in pol lacen ... tako pa je sit za 3-4 ure user posted image

_____________________________

Moj soncek Aleksei je prisel na svet kot moje darilo za materinski dan 25.3.2010 ob 3:47 , tezek 2635, in velik 47cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Riževa žitna kašica
24.7.2010 22:45:06   
Anonimen
 A  ti si že začela z tem kašicami...a vedno mu daješ v stekleničko...lp.. Pa hvala za nasvet...

(odgovor članu dacy)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Riževa žitna kašica
25.7.2010 14:16:22   
dacy
Midva ze priblizno dva tedna dodajava rizevo kasico od Milupo, pa vsak obrok mu dodam malo ... pac glih tolko da mu malenkost zgostim mleko da se bolj nasiti user posted image

_____________________________

Moj soncek Aleksei je prisel na svet kot moje darilo za materinski dan 25.3.2010 ob 3:47 , tezek 2635, in velik 47cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Riževa žitna kašica
26.7.2010 17:44:49   
didi5

Ja ahoj.

Levinjica, dcy: sem glih prejle zastavla vpršanje glede GH pri aprilčikih :)

Ja naša je stara 3 mesece in 9 dni. Torej še zelo mičkena. In meni je danes pojedla 20ml prav te milupine žitne kašice. Dala sem ji pa tako zgodaj predvsem za to, ker namesto da bi povečevala mlečni obrok mi je vedno manj :( Smo spali že celo noč 1 teden (jedli od 150-180ml na obrok 4-5 krat) zdaj pa kooomaj 120ml (to je že sreča) prav tako 5 krat. Sem ji pa to riževo kašico dajala (sicer 1 merico na 150ml) že pred kakim mesecem ker mi je vmes zelo polivala. Pa ni bilo nobene slabe reakcije :)


_____________________________

Ustvarjamo našo malo družinico


(odgovor članu dacy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Riževa žitna kašica
31.7.2010 16:07:03   
Anonimen
Didi5 ti ji skozi daješ v stekleničko.Po žlički ste že probali kaj te kašice..lp..

(odgovor članu didi5)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Riževa žitna kašica
31.7.2010 16:14:39   
didi5
IZVIRNO SPOROČILO: levinjica

Didi5 ti ji skozi daješ v stekleničko.Po žlički ste že probali kaj te kašice..lp..


Levinjica, sploh je ni dobila na flaško (razen tisto zgoščevanje, ampak to je bilo na 150ml 3 merice AM in ena merica riževe kašice - toliko da je bilo mičkeno bolj gosto) vse sem ji dajala na žličko. Amapk to zdaj ne pomeni cel obrok - itak daš samo na konico žličke. Sem ji pa jaz naredila bolj gosto (nekateri začnejo pač veliko bolj redko, da srka) in je 20ml hitro zginlo. Včeraj sem ji pa dala samo za pokušino spasirano špinačko in ji je bilo zeeeelooooo všeč. Nič pluvanja. Ampak sem ji dala enih 5 krat na koncu žličke, tak da ne vem če je za celo čajno žličko skupaj spravla. Samo za okus - ker pa vseeno ne mislim pretiravat pri tej starosti. Še bova počakali kakih 14 dni pol pa začnemo dajat kolikor bo pač želela.

Aja - dajala sem ji rižolino (ker ima nevtralen okus in je brez glutena ter najmanj alergen). Bom ji pa verjetno dala naslednji teden za probat jabolčno kašico gutte nacht od Hippa. Spet samo za pokušino.


_____________________________

Ustvarjamo našo malo družinico


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Riževa žitna kašica
31.7.2010 16:20:37   
Anonimen
Saj za to sem mislila ,za zgoščevanje ,ker jaz sem tudi tako probala ,pa ni hotela ..Je tako okusila ,da je nekaj druga...lp..

(odgovor članu didi5)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Riževa žitna kašica
31.7.2010 16:33:10   
didi5
IZVIRNO SPOROČILO: levinjica

Saj za to sem mislila ,za zgoščevanje ,ker jaz sem tudi tako probala ,pa ni hotela ..Je tako okusila ,da je nekaj druga...lp..


Prefiganke male a? Itak od začetka večina otrok ne je takoj, pa pluvajo in se kremžijo. Jaz sem se psihično na to pripravlala user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Ampak očitno je pa naša izjema, ki potrjuje pravilo. Pa vprašanje kako še bo - pri teh malih sončkih nikoli ne veš - lahko mi pa začen čez kak mesec vso hrano zavračat, vi boste pa lepo papali:)

A zgoščevala bi rada kot predpripravo na uvajanje GH ali zaradi polivanja. Ker za polivanje mi zdaj uporabljamo AM Aptamil proti polivanju (oziroma, mešam z Aptamil 1 in Aptamil AR v razmerju cca 60/40 ali 50/50).


_____________________________

Ustvarjamo našo malo družinico


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Riževa žitna kašica
31.7.2010 16:46:36   
lilip
IZVIRNO SPOROČILO: levinjica

Ne mislim komplicerat,ni rečeno če tvoj otrok ni pojedel  več kot 50 ml,da moja tudi ne bo ,lahko bo še več...otroci so si različni ...lp..


Mislim, da za prvič ni pametno, da nardiš tako veliko porcijo. Za začetek samo nekje 30 ml, potem pa postopno več. Saj se mora telo (prebavni trak) na gosto hrano počasi navadit.

Ni treba pri prvem okušanju goste hrane tekmovat, koliko bo kateri dojenček pojedel. To povem na splošno, da ne boš vzela kot kak napad:-)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Riževa žitna kašica
31.7.2010 16:47:16   
Anonimen
 Ja misla sem malo kot predprepravop na Gh pa itak mi ne uspe ,bom kar po žlički probala ,mislim ,da bom več uspela...Bom zdajle probala narediti to kašico pa bomo videli kakšen bo rezultat..lp...

(odgovor članu didi5)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Riževa žitna kašica
31.7.2010 17:08:04   
Anonimen
Jaz si to ne vzemem za nobeden napad ,vsaka svoje izkušnje pove.Ja sem mislila to bolj za predprepravo na GH.Res je ,da otrokov želodček je mali in se mora počasi navajati nahrano.
Ja sem ji napravil,pa niti hotla ni probati,se ji je kar zagadi.
Nisem takšne sorte ,da bi svojega otroka premirjala z drugim otrokom koliko poje.lp...

(odgovor članu lilip)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Riževa žitna kašica
31.7.2010 17:20:30   
lilip
Ne obupaj, počasa se daleč pride. Jaz sem začela pri 6 mesecih, pa tadrugi se je tudi pačil kot da se bi se davil. Pa je po tednu dni pred večernim dojenjem pojedel milupino riževo kašico s 100 ml mleka. Tarva bi pa po mojem že prvi dan pojedla toliko, če bi ji dala. Saj bo...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Riževa žitna kašica
1.8.2010 15:48:06   
didi5

Se strinjam, vsak otrok je drugačen in nima smisla primerjat :) Levinjica, pa probaj s čim drugim, s kako elenjavno kašico ki je bolj sladka (recimo korenček). Če pa ji ni ji pač ni, saj ne rabijo začet jest tako hitro. Če jim paše, hvala bogu če ne pa tudi ok - slej ko prej bodo jedli. Od mojega bratranca tamali (no zdaj je že ded - 10 let star) še zdaj je samo hrenovke in tiste kroglice (čokoladne al kake so) z mlekom. Ampak dečko je na polno zdrav, velik močen fant in že zdaj strasten fuzbaler s polno energije. Jaz sicer upam, da bo naša vse jedla in sem trdno prepričana da je večina odvisno od staršev - samo kot primer kako so si otroci različni:)


_____________________________

Ustvarjamo našo malo družinico


(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Riževa žitna kašica
2.8.2010 12:18:55   
naja78
ojla.da se umišeam.po flaši pomoje ni panike.kupi se od aventa cucelj,ki je prav za te zedeve(goste) in akcija.
po žlici je pa druga stvar.dokler ima otrok izpad jezička,to mine po 5 mesecu starosti,pr nekaterih še ne,je pa pripravljen na kosto hrano.če ne izglleda res kot packarija.in če imaš 2 mulca,niti nimaš cajta čakat da ti to 3 in pol mesečnik,pa tudi 4 počasi melje.
samo mnenje.

(odgovor članu didi5)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Riževa žitna kašica
2.8.2010 13:37:27   
didi5
IZVIRNO SPOROČILO: naja78

ojla.da se umišeam.po flaši pomoje ni panike.kupi se od aventa cucelj,ki je prav za te zedeve(goste) in akcija.
po žlici je pa druga stvar.dokler ima otrok izpad jezička,to mine po 5 mesecu starosti,pr nekaterih še ne,je pa pripravljen na kosto hrano.če ne izglleda res kot packarija.in če imaš 2 mulca,niti nimaš cajta čakat da ti to 3 in pol mesečnik,pa tudi 4 počasi melje.
samo mnenje.



Naja - tole pri petih mesecih je spet tako tako - odvisno od otroka. Naša je stara 3,5 meseca pa izpada več nima - potrjeno tudi pri P. Tile cuclji se pa dobijo praktično pri vseh vrstah flašk tufi TT in Nuk. Pri tt je označen kot X. Če se preveč muči pol itak premalo spije ja. Naša mlekeca na 2-jki pije že 2 meseca, pri 1 se je utrudila že do pol flaške.


_____________________________

Ustvarjamo našo malo družinico


(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Riževa žitna kašica
8.8.2010 20:01:18   
lenčy
IZVIRNO SPOROČILO: didi5


Ja ahoj.

Levinjica, dcy: sem glih prejle zastavla vpršanje glede GH pri aprilčikih :)

Ja naša je stara 3 mesece in 9 dni. Torej še zelo mičkena. In meni je danes pojedla 20ml prav te milupine žitne kašice. Dala sem ji pa tako zgodaj predvsem za to, ker namesto da bi povečevala mlečni obrok mi je vedno manj :( Smo spali že celo noč 1 teden (jedli od 150-180ml na obrok 4-5 krat) zdaj pa kooomaj 120ml (to je že sreča) prav tako 5 krat. Sem ji pa to riževo kašico dajala (sicer 1 merico na 150ml) že pred kakim mesecem ker mi je vmes zelo polivala. Pa ni bilo nobene slabe reakcije :)



naš pa je pri 4 mesecih (zdj je star 4,5) počel isto-iz 180 na 120mluser posted image . kaj naj začnem  z riževo kašico? ne vem katero naj zberem, ker bi rada zamešala s svojim mlekom in ne z vodo. sicer pa mislm začet čez dva tedna(ko bomo na morju) z GH.

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu didi5)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Riževa žitna kašica
8.8.2010 20:13:03   
AnciM
ker bi rada zamešala s svojim mlekom in ne z vodo.


Vse riževe kašice na tej temi se mešajo z mlekom. Od milupe in od linota. Je pa vseeno katero mleko mešaš. Lahko AM, lahko kravje ali pa materino. Jaz sem mojemu velikokrat mešala kašico z mojim mlekom.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?