|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ribe
4.8.2005 8:43:34   
niki5
Katere ribe lahko dam svojemu 9 mesečniku? Je slabokrven tako bi želela take, ki vsebujejo več železa in so primerne za njegovo starost.

Kako se jih pripravi?
Verjetno jih je sedaj potrebno še kuhati.. Do katere starosti pa naj bi se to počelo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Ribe
4.8.2005 8:53:24   
jazz
Mene tudi to zanima zaradi istih razlogov. Samo moj je star 8 mesecev, a mu vseeno lahko dam že ribo? Hvala!

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Ribe
4.8.2005 8:58:29   
Natasa-6
Ribe odsvetujejo do 1. leta, nekateri celo do 2.leta.

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Ribe
4.8.2005 9:00:02   
niki5
jazz,
od 7 meseca naj bi se lahko dajala bela riba in postrv od 11 meseca pa plava riba.

Najbolj zdrava naj bi bila bela ribe, ker je manj mastna od plave ali sladkovodnih rib, z izjemo postrvi.

To je pa vse kar vem.. koliko pa ima katera železa pa ne vem :zmeden2:

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Ribe
4.8.2005 9:16:48   
Anonimen
Železa prav nič:govori se da so ribe za močne kosti.
po novi modi so alergeni,pa jih odsvetujejo do enega leta našemu revčku do treh.
Lahko poskusite,če se pojavijo težave pa opustite ribe iz jedilnika.
Generacije pred vašimi otroci so rasle z ribo od zgodnje otroške dobe.

(odgovor članu niki5)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   Ribe
4.8.2005 9:17:50   
Anonimen
Aja kuhano pečeno v alu foliji.

(odgovor članu niki5)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   Ribe
4.8.2005 9:18:06   
niki5
Te podatke sem dobila v reviji Mama, v posebni izdaji Paparica in tudi zdravnica in patronažna pravita, da naj bi otroku dajala ribo.

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Ribe
4.8.2005 9:20:58   
Anonimen
Saj pravim da so si pediatri različnih mnenj.
Daj na jedilnik ribo,boš že videla kako bo organizem reagiral.
Po moje ne more škodovat.

(odgovor članu niki5)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   Ribe
4.8.2005 9:22:04   
niki5
V navodilih za prehrano za slabokrvnega od zdravnice piše, da naj bi se ribe tudi dajale. Zato mi ni jasno ker kjer koli naletim nikjer niso odsvetovane :zmeden: Vem, da ima železa veliko tuna, samo mislim da trenutno še ni primrna, ker vsebuje še druge stvari ki niso dobre za dojenčka.

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Ribe
4.8.2005 9:23:33   
niki5
Sej ne vem več kaj naj naredim.. na koncu mi pa sploh jesti ne bo hotel :(

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Ribe
4.8.2005 9:58:20   
Anonimen
niki jaz tudi ne bi vedela,če bi obstajal RR,ko sem jaz imela majhne otroke.
Popolnoma zmedena bi bila,tolko prepovedi je v prehrani za otroke in nosečnice.
Na srečo tkrat tega ni bilo in smo nosečnice jedle kar nam je srce poželelo,pa se nič ni zgodilo plodu.
(kot naprimer strah jesti kostanje,da ne bi prišlo do splava??)
Otrokom pa smo dajale jesti po svoji vesti,pa ni bilo toliko alergij kot je v tem času.
Torej,delaj kar ti srce in glava velita.
Naša pediatrinja je hčeri rekla naj poskusi z rdečim masom,da pomaga pri slabokrvnosti.Pa sok rdeče pese.
Dovolj je že str,da lahko v zelenjavno mineštrico daš kuhat kos govedine.

(odgovor članu niki5)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   Ribe
4.8.2005 10:15:07   
Marogica
Naša oba sta zaćela jesti ribo od svojega 7 meseca. Jaz semo jo spekla, ne preveč in čisto malo solila. Zraven sem jima dala krompirjevo solato(brez čebule) in če sem imela tudi blitvo. Oba sta NORA na ribe. Moj 7,5 mesečnik poje polovico fileja, par kormpirčkov brez problema.
Kuhala jima ribe nisem nikoli. Sem pa jima dajala, ko je bilo že zapisano do enega leta samo belo ribo.

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Ribe
4.8.2005 21:03:30   
Seven*
Lahko das postrv. Alergene so predvsem morske ribe. Tuno odsvetujem, ker je za njo znacilno, da je polna tezkih kovin. Skratka, ni glih zdrava prevec. Menda tuna rada tud svinec kopici. :(( Pri postrvi pomojem ne mores falit. Samo pazi na kosti!!!

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Ribe
4.8.2005 21:07:39   
Anonimen
Seven zdej si mi razjasnila obzorje:zdej vem zakaj je moj mož težek kot svinc;)
mja tašča prodajala ribe moj tast bil ribič...vsak dan na jedilniku na kupe rib morskih sadežev no vse kar plava v morju in je užitno.Vsaj alergij ni fasal...svinc pa ja:zmeden2:

(odgovor članu niki5)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   Ribe
4.8.2005 21:09:05   
Seven*
:)-:)-:)-

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Ribe
4.8.2005 22:29:26   
HuAnita
Občasno dobi tuno, na morju je dobila celo 'domačo', ne iz konzerve, ribo - zobatca - je pa zbruhala... Očitno že sama ve, katera riba ji paše. Tuno sem ji prvič dala pri 9m, dobi pa jo cca 2x na mesec.

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Ribe
6.8.2005 22:27:10   
frutka_
Jaz sploh nisem vedela da rib naj ne bi jedli in sem mu dajala ribe preden je sploh poskusil drugo meso.

Za tuno sem jaz tudi brala da se v njej lahko kopičijo strupene snovi ter težke kovine ampak to velja predvsem za večjo količino.Po mojih dognanjih.
Tuna ima pomemebne omega 3nenasičene kisline, ki ugodno vplivajo na razvoj. Jaz malemu kupim tunin file in ga na hitro prepražim na olivnem olju, gor še prej naribam česen in to je to! Mljask! Tuna se mora hitro pipraviti!

Sicer pa je dobra riba, predvsem primerna za otroke, tudi polenovka ali pa navaden oslič.
Prav tako okusne so orade ampak meni najboljša ribica je ribon, ki ima belo in čvrsto meso. Škarpena tudi ni slaba, je po mojem okusu bolj sladka.

Poelg ti fajn paše k ribicam blitva in krompirček, ki sta tudi vir železa!
Iz polenovke prav tako lahko narediš pire in primešeš bučke.
Tuno iz konzerve pa lahko čisto preprosto pripraviš s testeninami in pelati ali kislo smetano in je tudi njami!


Dober tek!


(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?