|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rodovniški ali "čistokrvni brez rodovnik...
8.8.2008 22:03:31   
Anonimen
Za vse, PREDEN postavljate na forumu vprasanje, kje bi kupili cistokrvenga pasemskega psa brez rodovnika, preberite tole:

http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265

< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 8.8.2008 22:35:50 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Rodovniški ali "čistokrvni brez rodo...
8.8.2008 22:38:55   
Lunc_a
Hmm rodovnik me ne gane.
Še nikoli nisem nobenega srečala,da bi bilo z psom kaj narobe,pa čeprav je bil brez rodovnika;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Rodovniški ali "čistokrvni brez rodo...
8.8.2008 23:47:33   
Anonimen
Jaz sem jih pa ze veliko srecala takih. Tudi bolanih z rodovnikom, seveda, ampak veliko vec nerodovniskih. Med drugim je tudi moja taka in je bila dobra sola ta nakup.

In ce te rodovnik ne gane, potem pomagaj revezem v pasjih zavetiscih, ne pa podpirat nerodovniske vzreje.

(odgovor članu Lunc_a)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Rodovniški ali "čistokrvni brez rodo...
8.8.2008 23:50:03   
Lunc_a
Ah,ne bomo speti o rodovnikihuser posted image
pač ne kupujem psa z rodovnikom in nikoli ne bom

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
8.8.2008 23:52:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Rodovniški ali "čistokrvni brez rodo...
9.8.2008 9:09:07   
Anonimen
Če bi si želela psa določene pasme, bi si seveda omislila pravega predstavnika te pasme, torej rodovniškega.
Šteparjev in folka ki razplojuje pse nenadzorovano zato da zasluži pač ne bom podpirala.

Sam men je v bistvu vseeno kakšen pes je. Vizualno. Pomembno mi je sam da ima rad otroke in muce. Če bom kdaj imela pogoje za psa, sem skoraj ziher da bo zavetiščar.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Rodovniški ali "čistokrvni brez rodo...
9.8.2008 9:25:50   
natasaom
mi imamo pa enga mejhnega čmrlja-jorkija k zdele cvil...brez rodovnika je pa luštn za ****..jest tud ne bi kupila rodovniškega psa,ker mi tist papir nč ne pomen

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Rodovniški ali "čistokrvni brez rodo...
9.8.2008 10:54:21   
Dejča
No,

ti bom še jaz povedala svojo izkušnjo, Ribica. Imeli smo tako rodovniške kot nerodovniške pse. In nerodovniški so bili precej boljšega zdravja kot rodovniški. Pri rodovniških smo imeli stalno neke probleme s kolki, pa še druge bolezni. V glavnem - mislim, da so koneckoncev rodovniški psi tako kot vse plemiške rodbine, ki se ženijo med sabo - izrojeni in stalno se pojavljajo neke bolezni. Vem, da ne pri vseh, vendar mi smo imeli take izkušnje in še kar nekaj jih poznam, pri katerih je bilo podobno.

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Rodovniški ali "čistokrvni brez rodo...
9.8.2008 13:04:38   
Felicita
To se delno strinjam s tabo, je pa odvisno za katere pasme gre, ker nekatere so znane po tem, da imajo ogromno težav - nemški ovčarji so popolnoma izrojeni, bokserji imajo težave, dalmatinci, buldogi, mopsi, najhuje pa je menda z bernskimi planšarji (povprečna življ. doba rodovniškega bernca v sloveniji je 4 leta, 95% jih umre od podedovanega limfnega raka); medtem ko nekatere redkejše pasme še popolnoma zdrave in brez težav (npr cotončki so že taki).

pa še moja izkušnja - mi smo hoteli imet zlatko/ta. rodovniški so bili od 600€+, glede na to, da pa psa nimamo za razstave in se z vzrejo nikomur ne da ukvarjat, smo se odločil za nerodovniško 'pasmo'. Tako smo dal takrat 10.000 sit za pregledano in cepljeno mladičko eni mal starejši gospe v neki belokranjski vasi. pokazala je mamo (rodovniška zlatka, ki jo je dobila na kmetijo ko njeni otroci niso več hotel skrbet zanjo) in ata (pomoje mešance med zlatkotom in howavartom (zdej ko vem kaj to je user posted image ) s konca ulice. Kuža je z nami 4 leta, zdrava, brez težav, sicer ni čist zlatka (je podobna malo howavartu), ampak je nebi zamenjali z nobenga drugega psa.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Rodovniški ali "čistokrvni brez rodo...
12.8.2008 15:17:35   
Anonimen
Seveda so pasme izrojene, ce pa niso paritve ta prave! Saj niso psi samo v Sloveniji - je tudi tujina, ne? Tudi pri beaglih je groza zadnje case - preveliki, predebeli, spicasti gobci, krivo zobovje itd. Zato pa ljudje, ki se s tem ukvarjajo, toliko bolj poudarjajo, da kupujte rodovniske pse, ce zelite PASMO in ne podpirat takih, ki jim "dol visi za tisti papir". Saj, cloveka se da marsikako "nategnit" - tako kot preprodajalci prodajajo pasji potni list (ki ga dobi pac vsaka zival, se mesano mesan mesancek) kot certifikat, ki je vec vreden kot rodovnik itd.

Saj meni je vseeno, kaj vi kupujete in kaj ne. Jaz samo vem, da pasemskega psa vec ne kupim brez rodovnika.

In rodovnik ni le papir za na razstave - mene noben vzreditelj ne preprica v razstave, ker mi je to mucenje psa, pac. Nekateri uzivajo, vecina pa ne. In psi, ki niso za razstavljanje, so malenkost cenejsi - nek pet quality rodovnik ali nekaj takega.


< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 12.8.2008 15:18:25 >

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Rodovniški ali "čistokrvni brez rodo...
25.8.2008 14:18:24   
Katey
Meni gredo ob vseh teh postih kar kocine pokonci, ko ste ene tako goreče zagovornice tega da je pes (npr. mama nemška ovčarka z rodovnikom in oče nemški ovčar z rodovnikom) mešanecuser posted image user posted image user posted image , dejstvo je da ni rodovnik, da ni prav da se to sploh dela, pari psa brez papirja in prodaja, ja z vsem tem se strinjam, da je res boljše it v zavetišče in tam rešiti eno pasje življenje. Mešanci se ve da so psi mešanih pasem (= mešanec), za psa brez papirja, kateri potomec je staršev čiste krvi in imata oba rodovnik ne more biti mešanec.

Tudi sami imamo doma (pri mami in očetu) vzrejo psov pasme Beauceron, kjer vsekakor gledamo da je vse speljano po pravilih, psa smo uvozili in je bil kupljen pri preverjenih vzrediteljih v Franciji, z obema psico in psom smo opravili vse možne preglede, jih peljali na razstave in vzrejni pregled, tako da naši mladiči so rodovniški s papirjem. Ker je pasma dokaj redka in neizrojena so psi zdravi in brez problemov.

Sama imam drugo pasmo, ker živim v bloku in je  žal tak pes kot je Beauceron prevelik za moje stanovanje, moj pes ima rodovnik in hkrati en kup problemov s kolki in očmi, ki se lahko deduje izpred pet generacij nazaj, pa je bil kupljen pri vrhunskem vzreditelju pri nas, oče je bil uvožen iz tujine in sploh naj bi bila linija čista.
Z vzrediteljico smo še vedno v stikih in je super ženska in ji je žal da je do tega prišlo, vendar se zoper naravo in njene zakonitosti ne da.

Torej malo manj vroče krvi, ker rešili tega problema ne bomo na tak način in prav je da si vsak ibere psa, takega kot mu paše in še enkrat poudarjem, da ne podpiram parjenja psov iste pasme brez rodovnika oz. brez papirjev in potrebnih pregledov. Vendar papirji niso pogoj za zdravega psa.
Pa še to, sam sem bila na parih razstavah z našimi psi in govoriti o tem, da vsi psi tam trpijo in se mučijo je malo pretirano.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Rodovniški ali "čistokrvni brez rodo...
1.2.2009 2:44:24   
kajalin*
Pustite teorije o pasmah psov!Imam starega bokserja 9 let pa mu ništa ne fali!!Aja piše da redko kateri doživi 12 let!Vsak pes je lahko zdrav če ni kaj posebnega,samo rad ga moraš imeti in lepo skrbeti zanj!!!!!

(odgovor članu Katey)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Rodovniški ali "čistokrvni brez rodo...
1.2.2009 7:58:15   
Pikapolonica_
Kajalin, kako zdaj, a je star 9let? Ja, potem še ni 12. In potem ne moreš zagotovo trditi, da jih bo doživel toliko. Sicer pa poznam par boksarjev, rodovniških, ki so šli čez mavrico, ko so bili stari 14 ali 15let.

Pa saj meni je vseeno, kako poimenujete vašega hišnega ljubljenčka, zaradi mene lahko yorkiju pravite tudi rotvajler, ampak nihče me ne bo prepričal, da so 'čistokrvni brez rodovnika' pasemski psi, ker niso in so mešanci. To ne pomeni, da niso ljubki, da niso lepi, da niso ljubljeni, da niso zlati. Seveda so. Ampak ne jih tretirat kot pasemskega psa, ker to niso.

In še enkrat poudarjam, da vsako načrtno križanje nepasemskih psov, se pravi teh zloglasnih 'čistokrvnih brez rodovnika' uničuje vso delo vsakega zavetišča, ker se točno ve, da bo vsaj nek delež teh potomcev na koncu pristalo tam. Dam samo primer Polone iz Horjula -> a ona je slučajno zadolžena, da za vami kastrira in sterilizira pse, najdenčke, ki se potikajo naokoli, jih po možnosti zbije avto, jih kdo pretepe ali zgolj zavrže, mogoče celo zaradi tega, ker ni dobil tistega kar je kupil (se pravi kvazi zlatega prinašalca, kvazi boksera itd). Ali resnično mislite, da ljudje po zavetiščih nimajo boljšega dela kot reševat uboge pasje duše, ker jih nihče ne želi. Pa mačje. Ampak samo to je posledica vseh načrtnih ali nenačrtnih NEPRIMERNIH paritev. Ti psi nimajo niti čipa, če pa ga že imajo, pa lastniki niso niti vpisani. Teh psov se ne da izslediti, od kot prihajajo, kdo je njihov lastnik, ogromnokrat se zgodi, da imajo ti psi po sebi tumorje velike kot pest, razjede, zlome, udarce, zagnojene rane. A to privoščite potomcem vaše nerodovniške psičke?

Načrtno parjenje rodovniških psov ima nek smisel. Vzrejni pregledi imajo nek smisel. Veterinarski pregledi tudi imajo svoj pomen. Tudi sterilizacija in kastracija imata namen. Dober namen. Tudi ljubezen vašega štirinožnega prijatelja ima svoj pomen.

Ampak prepričane je težko prepričati, kajne.

< Sporočilo je popravil Pikapolonica_ -- 1.2.2009 8:01:27 >


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Rodovniški ali "čistokrvni brez rodo...
5.2.2009 21:11:17   
inesc
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_

Načrtno parjenje rodovniških psov ima nek smisel. Vzrejni pregledi imajo nek smisel. Veterinarski pregledi tudi imajo svoj pomen. Tudi sterilizacija in kastracija imata namen. Dober namen. Tudi ljubezen vašega štirinožnega prijatelja ima svoj pomen.

Ampak prepričane je težko prepričati, kajne.


AMEN!!!

Sama sem imela nerodovniško zlato prinašalko in sem res imela srečo, da je bila zdrava. Sedaj imam pa rodovniško, ker sem se odločila za nakup "s papirji", saj so zlatkoti že tako degenerirani, da glava peče. Pa čeprav papir ne more biti zagotovilo, da bo pes zdrav, lahko vsaj malo pogledaš zgodovino psov, ki so jih parili in vsaj vidiš, da so imeli ok kolke, pa komolce, pa oči,... Pa si malo bolj potolažen. Sem pa psico kupila od ljudi, ki se z vzrejo ne ukvarjajo načrtno. In to bi naredila vsakič, ker ne podpiram masovnih paritev.

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Rodovniški ali "čistokrvni brez rodo...
5.2.2009 23:33:15   
Ribica **
Katey, sem sele zdaj videla - ne, seveda ni razstavljanje za vse pse mucenje zivali, ampak jaz sem na eni in edini razstavi imela moznost videt samo to, kako po 4 doge lezijo ena na drugi v enem boksu, kako pudle fenajo in parfumirajo in ne vem kaj se vse, in kako so se beagli tresli v ringu. Eni psi menda uzivajo, meni pa to pac ni vsec. Tako kot nekomu ni vsec agility, nekomu pa je, nekdo ga pa rajsi trenira za zabavo in s psom ne tekmuje, ker take tekmovalnosti ne gleda ravno najbolj pozitivno ob stalnem poudarjanju, kako je to samo zabava. user posted image  

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Rodovniški ali "čistokrvni brez rodo...
7.2.2009 14:36:27   
Anonimen
Sem že menda enkrat pisala-imam nerodovniškega sibirskega huskyja in mu čisto nič ne manjka. Star je 9 let in pol in je še vedno kot mladiček (po zdravju in po obnašanjuuser posted image ). Ima tudi čip in jaz sem vpisana njegova lastnica, tako da me lahko vedno najdejo po čipu če se bi kaj zgodilo.
Glede tega da v resnici ni čistokrvni... ne vem, ne bom se delala pametne, ampak ta gospod ima tam same sibirske huskyje, prav tako ima moj Nik vse značilnosti teh psov (karakterne-npr. trma in po videzu-2 različni barvi oči itd...)
Lahko me popljuvate kolikor želite, ampak jaz sem zelo srečna da imam mojega Nikija in niti malo mi ni žal da sem ga kupila tam kot sem ga.

(odgovor članu Ribica **)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Rodovniški ali "čistokrvni brez rodo...
29.12.2011 21:58:30   
kimica86
Ma spet o teh klinčevih rodovnikih!!! Če bi hotela navadnega mešančka, bi šla v zavetišče in ga vzela!!! Jaz pa tega npr. ne želim.. Od vedno sem si želela imeti psa, kateri je bil mladič dveh istih pasem- zdaj ga imam (dobermana), moji starši imajo zlato prinašalko in oba sta BREZ PAPIRJEV!!!! In zame ne bosta NIKOLI mešančka.. Zame so mešančki, npr. mati kraški ovčar, oče labradorec!! Moj doberman je mladič dveh dobermanov in prav tako tudi zlata prinašalka dveh prinašalcev.. Psa nimam za razstave in mi papirji ne rabijo..

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Rodovniški ali "čistokrvni brez rodo...
30.12.2011 6:34:06   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

Ma spet o teh klinčevih rodovnikih!!! Če bi hotela navadnega mešančka, bi šla v zavetišče in ga vzela!!! Jaz pa tega npr. ne želim.. Od vedno sem si želela imeti psa, kateri je bil mladič dveh istih pasem- zdaj ga imam (dobermana), moji starši imajo zlato prinašalko in oba sta BREZ PAPIRJEV!!!! In zame ne bosta NIKOLI mešančka.. Zame so mešančki, npr. mati kraški ovčar, oče labradorec!! Moj doberman je mladič dveh dobermanov in prav tako tudi zlata prinašalka dveh prinašalcev.. Psa nimam za razstave in mi papirji ne rabijo..


Se podpišem.

naš tudi nima papirjev, no ima potni list, je bil čipiran, veterinarsko pregledan,..

mati psa ni imela vseh dokumentov, čeprav sem jo vidla in je to to kar smo iskali, oče pa je imel rodovnik,..in zato pol naš pes nima rodovnika.

Mi je pa šlo skoraj na bruhanje, ko sem brala raznorazne forume, kjer so se dajale psarne med sabo, kje vzet psa in kje ne. Logično cene so visoke in pol se dajejo med sabo, da bi pač zaslužli. Na tak način jaz nisem želela psa, pa čeprav bi imel rodovnik. Hvala lepa.

Sem pa tudi že imela psa iz zavetišča. Bil je res zlat, čeprav ni bil za v stanovanje, ker je spučal kepe in kepe dlak. Odvisno, če te to ne moti,..

No naš nima rodovnika, ima pa vse karakteristike, ki smo si jih želeli. Glede zdravja psa,.. itak nikoli ne veš, maš lahko psa z rodovnikom, pa ti bo zbolel,..potemtakem, bi bli vsi psi mešančki bolani, pa včasih doživijo lepo starost,..user posted image



_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Rodovniški ali "čistokrvni brez rodo...
30.12.2011 12:34:05   
kimica86
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Se podpišem.

naš tudi nima papirjev, no ima potni list, je bil čipiran, veterinarsko pregledan,..

mati psa ni imela vseh dokumentov, čeprav sem jo vidla in je to to kar smo iskali, oče pa je imel rodovnik,..in zato pol naš pes nima rodovnika.

Mi je pa šlo skoraj na bruhanje, ko sem brala raznorazne forume, kjer so se dajale psarne med sabo, kje vzet psa in kje ne. Logično cene so visoke in pol se dajejo med sabo, da bi pač zaslužli. Na tak način jaz nisem želela psa, pa čeprav bi imel rodovnik. Hvala lepa.

Sem pa tudi že imela psa iz zavetišča. Bil je res zlat, čeprav ni bil za v stanovanje, ker je spučal kepe in kepe dlak. Odvisno, če te to ne moti,..

No naš nima rodovnika, ima pa vse karakteristike, ki smo si jih želeli. Glede zdravja psa,.. itak nikoli ne veš, maš lahko psa z rodovnikom, pa ti bo zbolel,..potemtakem, bi bli vsi psi mešančki bolani, pa včasih doživijo lepo starost,..user posted image


Ja no, sej tudi naš ima potni list, je čipiran in redno veterinarsko pregledan user posted image
Moram pa priznat, da smo psa kupili na vasi in mi ni bilo všeč okolje kjer živi in hrana s katero so ga prehranjevali, zato je pa 2 cela dneva sral gliste, ko smo ga dali razglistit.. Sem pa videla njegovo mamo in je bila dobermanka, oče je pa imel papirje- smo videli črno na belem..
Na forumih se da marsikaj prebrat, ja in to je najbolj žalostno user posted image
Mi smo tudi imeli že 2 mešančka, ne iz zavetišča, ampak, ker se je psica gonila (labradorka) in jo je naskočil kraški ovčar.. Nismo bili pazljivi in se je zgodilo user posted image Je pa bila dobra šola in zdaj vemo kako ukrepat, ko se psica goni user posted image
Zboli lahko prav tako rodovniški pes.. En papir mi še vedno ni zagotovilo, da bo s psom vse v redu- nikakor.. Poznam veliko primerov iz mojega kraja, kjer imajo rodovniške pse in imajo boleče kolke ali probleme s kožo ali levkemijo ali probleme z vidom.. In to nekateri že do 3 leta starosti user posted image Naša zlata prinašalka je maja meseca napolnila 8 let in (da potrkam na les) je do sedaj vse super.. No, ja.. 1x ji je šla tista travca v uho in je bilo treba naredit manjšo operacijo- ma to ni bolezen!!
Moj dragi in njegova družina so imeli že 2 dobermanki z rodovnikom in nobena ni doživela več kot 6 let.. Ena je poginila v 4 letu, druga je imela skoraj 6 let- ena je imela raka kože, druga levkemijo pa so imele rodovnik, da padeš na rit dol..
Tako, da jaz sem prav tako zadovoljna z našimi psi, ki so brez rodovnika!!

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Rodovniški ali "čistokrvni brez rodo...
30.12.2011 18:23:35   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

Ja no, sej tudi naš ima potni list, je čipiran in redno veterinarsko pregledan user posted image


Prav je tako, to mora imet vsak pes, ne glede na to kakšnega porekla je, znanega, neznanega, rodovniškega, nerodvniškega.

IZVIRNO SPOROČILO: kimica86
Moram pa priznat, da smo psa kupili na vasi in mi ni bilo všeč okolje kjer živi in hrana s katero so ga prehranjevali, zato je pa 2 cela dneva sral gliste, ko smo ga dali razglistit.. Sem pa videla njegovo mamo in je bila dobermanka, oče je pa imel papirje- smo videli črno na belem..


Hja, tukaj si samo postavi dve vprašanji. Prvič, kaj si z nakupom takšnega slabo prehranjenega sporočila tem rejcem? Najbrž to, da je vseeno kako hranijo mladiče, itak bodo novi lastniki poskrbeli za njih. Ampak slednje tako nima veze z rodovnikom. Za vsake mladiče bi bilo potrebno pošteno skrbet, ampak žal večino teh "vaških" legel, kot si ga ti imenovala ni takšnih. Tukaj lahko vsak od nas nekaj naredi, osvešča naprej, da se stvari premaknejo na bolje.

Glede videt mamo in papirje očeta ne. Dobro, mamo si videla in je bila vizualno gledano dobermanka. A je imela mama tudi ustrezne zdravstvene preglede (npr. kolke za veliko pasmo, srce in podobno)? Glede očeta pa tako. A ti res verjameš popolnemu tujcu, da je oče res tisti od katerega si ti videla papirje? Jaz nebi to tako na pamet verjela. Ker so do mene že prišle govorice, da naj bi bil moj samec oče nekega kvazi legla, pa nikoli ni paril nobene ne-rodovniške psice. Tako da tukaj moraš bit pa pazljiva, pa ne posploševat. Pri rodovniškem leglu imaš vsaj formalno zagotovilo kdo naj bi starši bili, čeprav tudi ta sistem je daleč od 100% zanesljivega, je pa vsaj nekaj ne.

IZVIRNO SPOROČILO: kimica86
Na forumih se da marsikaj prebrat, ja in to je najbolj žalostno user posted image
Mi smo tudi imeli že 2 mešančka, ne iz zavetišča, ampak, ker se je psica gonila (labradorka) in jo je naskočil kraški ovčar.. Nismo bili pazljivi in se je zgodilo user posted image Je pa bila dobra šola in zdaj vemo kako ukrepat, ko se psica goni user posted image
Zboli lahko prav tako rodovniški pes.. En papir mi še vedno ni zagotovilo, da bo s psom vse v redu- nikakor.. Poznam veliko primerov iz mojega kraja, kjer imajo rodovniške pse in imajo boleče kolke ali probleme s kožo ali levkemijo ali probleme z vidom.. In to nekateri že do 3 leta starosti user posted image Naša zlata prinašalka je maja meseca napolnila 8 let in (da potrkam na les) je do sedaj vse super.. No, ja.. 1x ji je šla tista travca v uho in je bilo treba naredit manjšo operacijo- ma to ni bolezen!!
Moj dragi in njegova družina so imeli že 2 dobermanki z rodovnikom in nobena ni doživela več kot 6 let.. Ena je poginila v 4 letu, druga je imela skoraj 6 let- ena je imela raka kože, druga levkemijo pa so imele rodovnik, da padeš na rit dol..
Tako, da jaz sem prav tako zadovoljna z našimi psi, ki so brez rodovnika!!


Po posamičnih primerih je vedno narobe sklepat, ne za mešanca, ne za pasemskega psa se tako ne počne. Če imaš ti zdravega mešanca, to ne pomeni, da so mešanci v splošnem bolj zdravi in če imaš ti bolanega rodovniškega, ne pomeni, da so rodnovniški zato bolani. Vsi so lahko oboje, poznam zelo bolane mešance in zelo zdrave rodovniške, raznoraznih pasem. Ta problematika je veliko bolj zapletena in zahteva večletno spremljanje posamezne pasme, da se problemi identificirajo in začnejo izločevati z zdravstvenimi pregledi.

Pa dajte si nekaj povedat, čistokrven je samo tisti pes, kjer lahko čistokrvnost dokažeš, to pa zaenkrat samo z rodovnikom, v kratkem pa upamo, da se bo prešlo na DNA teste, kot to počnejo v Italiji. Nihče ne oporeka mešance, mešančki so super, samo ne odobra se termina "čistokrvni brez rodovnika", ker vsi čistokrvni imajo rodovnik, razen tistih ki so dobili vzrejno prepoved, ta pa se deli samo zaradi resnih problemov, to so zdravstvene težave, prevelika plašnost, prevelika agresivnost in podobno. Stojim pa jaz vsekakor za tem, da moraš imet vsakega psa rad, da je treba za vsakega psa enako skrbet in ga imet rad in ga sprejet takšnega kot je, z vsemi svojimi vrlinami in napakami in jasno je, da je zate tvoj pes vedno najlepši in najboljši. Zato tiste, ki imate mešančke, takšne ali drugačne in so ti mešančki pač zelo podobni ali enaki po izgledu z neko pasmo, zakaj se ne morete s tem sprijaznit in se vseeno obešate na njihovo "pasemskost"? Hkrati v istem stavku poudarjate kako so mešančki super, na svojem pa se obešate na nedokazljivo pasemskost? Jaz tega žal me razumem.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Rodovniški ali "čistokrvni brez rodo...
30.12.2011 20:29:31   
kimica86
Razumem kaj si želela povedati in nikakor ne odobravam teh šteparjev, ki jim gre res samo za zaslužek!! Res, da ne vem kaj bi si mislila o tem gospodu pri katerem smo našega vzeli, ampak po eni strani mi niti malo ni žal, da smo ga vzeli, ker smo ga morda rešili bede- nikoli si ne bi dovolila, da bi prišli tam in se obrnili in ga pustili tam na tej kmetiji!! In nikoli se ne bom sprijaznila s tem, da je moj pes mešanec, ker ni!!! Res, da ne morem bit 100% sigurna glede rodovnika njegovega očeta, ampak tudi pri vzrediteljih ni vedno vse bajno in oh in sploh..

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Rodovniški ali "čistokrvni brez rodo...
1.1.2012 19:28:17   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

Razumem kaj si želela povedati in nikakor ne odobravam teh šteparjev, ki jim gre res samo za zaslužek!! Res, da ne vem kaj bi si mislila o tem gospodu pri katerem smo našega vzeli, ampak po eni strani mi niti malo ni žal, da smo ga vzeli, ker smo ga morda rešili bede- nikoli si ne bi dovolila, da bi prišli tam in se obrnili in ga pustili tam na tej kmetiji!! In nikoli se ne bom sprijaznila s tem, da je moj pes mešanec, ker ni!!! Res, da ne morem bit 100% sigurna glede rodovnika njegovega očeta, ampak tudi pri vzrediteljih ni vedno vse bajno in oh in sploh..


Jaz se strinjam, da ni pri vseh vzrediteljih vse bajno in oh in sploh. Daleč od tega je. Zato pa je treba delat domačo nalogo. Žalostno se mi zdi, da se marsikateri Slovenec bolj potrudi pri nakupu avtomobila kot psa. Pri avtomobilu grejo preverit vse karakteristike avtomobila, naberejo tono prospektov, grejo naokoli po trgovcih, pa na probno vožnjo, pa preverijo kje bodo dobili največ za svoj denar. Psa pa gremo na bolho, prvi ki ima ugodno ceno, pa še isti dan po njega po možnosti. Marsikdo niti ne preveri kakšnega psa kupuje, kakšen ima karakter, kaj potrebuje, itn. Pri slednjem govorim iz izkušenj, ker pač imam pasmo, ki je "luštna", pa mala, pa bela, vse ostalo pa jih ne zanima. Ne leti prejšnje pisanje nate kimica86, ampak govorim kaj se dogaja pri nas, v velikem številu. Tukaj se je treba malo zamislit.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Rodovniški ali "čistokrvni brez rodo...
1.1.2012 21:29:12   
kimica86
Marsikdo se več potrudi pri nakupu avtomobila kot psa, se strinjam.. Sama ne spadam v tašno kategorijo, da danes pogledam na netu nekega psa in ga že isti dan grem kupit.. Midva z dragim sva se za dobermana odločila, ker je on že imel izkušnje s to pasmo (dve dobermanki) in sva en mesec razglabljala o tem kam bova šla po psa ipd.. Midva sva sicer oglas zasledila čisto po naključju v Salomonovem oglasniku, ker je moj iskal neke dele za avto pa sva še med živalice pokukala.. Sva poklicala in čez 3-4 dni šla pogledat to bitje in ga seveda tudi vzela.. In sedaj mi ni niti malo žal, ker je naš sonček user posted image
Vem, vem kaj se dogaja pri nas in to je žalostno, ampak žal vsakemu se ne da vse dopovedat..

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?