|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   S.P. - prispevki
24.6.2009 22:54:42   
ZmajTolovaj
Bom še tukaj vprašala ..

Eno vprašanje imam:
januar-julij izdajam račune kot samostojna podjetnica. Recimo da bom dobila 10.000 evrov bruto. Se pravi dohodek iz dejavnosti.
Avgust-december bom na porodniški, recimo bom dobila 5000 bruto. To je pa drug dohodek, pač ena druga šifra pri dohodnini.

Drugo leto se mi za dohodnino seveda upošteva celoletni dohodek 2009, se pravi 15.000 bruto. Kaj pa za plačevanje prispevkov?? Zdaj sem še v najnižjem razredu, plačujem 225 evrov. A se mi drugo leto upošteva samo dohodek iz dejavnosti? Se pravi tistih 10.000 bruto iz prve polovice leta??
Tako sem vsaj razumela zakon in pa davčno svetovalko, ampak zdaj dobivam ene druge informacije in bi si rada prišla na jasno.

HVALA ZA ODGOVORE!


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: S.P. - prispevki
24.6.2009 23:14:31   
CatJa
Osnovo izračunaš tako, da k poslovnemu izidu prišteješ obračunane prispevke - v primeru, da imaš dejavnost registrirano od 1.1. do 31.12. Sicer se ta osnova ustrezno preračuna na letno raven.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: S.P. - prispevki
28.6.2009 17:25:22   
ZmajTolovaj
Prispevki se prištejejo? Če sem imela recimo od dohodka 10.000 bruto dejansko ven neto 8125, se tem osmim jurjem prištejejo plačani prispevki?? Recimo 6x 225 eur?

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: S.P. - prispevki
28.6.2009 19:56:17   
CatJa
Ja. Kdo ti pa knjige vodi? Pokliči in vprašaj.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: S.P. - prispevki
28.6.2009 20:25:25   
ZmajTolovaj
OK, hvala!

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?