|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   SEZNAM - kaj potrebujem za dvojčka
14.4.2008 13:35:18   
ANIME
Pozdravljene!

Sem že prebrala seznam za novorojenčka, zanima pa me koliko in katere stvari se potrebuje za dvojčka:
- ali je res potrebno podvajati seznam, ali je dovolj 1,5x povečati
- ali kakšni stvari sploh ni potrebno podvajat
- katere stvari bi priporočili, ki mogoče pri enojških ne pridejo toliko v poštev.

Verjetno bi marsikateri dvojni nosečki olajšali, če bi že mamice dvojčkov napisale svoje izkušnje.

_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za dvojčka
14.4.2008 14:19:27   
sasi13
anime ti morm povedat da si full dobro temo odprla, ker to tudi mene zanima.

(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za dvojčka
14.4.2008 15:21:45   
kinm
IZVIRNO SPOROČILO: sasi13

anime ti morm povedat da si full dobro temo odprla, ker to tudi mene zanima.
  user posted image

Tudi mene to zanima, v materinski nam je sicer rekla kar lepo podvojeno,
kar se tiče seznama za oblečt, ampak vseeno?

(odgovor članu sasi13)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za dvojčka
14.4.2008 20:20:41   
Vesna_2
Ojla, sama sem mamica 6 mesečnih dvojčkov in vam povem cunj ni nikoli preveč. Sama sem imela sposojeno iz večih koncev vendar toliko spet nisem potrebovala. imam parček pa smo si vse stvari podvajali, brez veze. Saj nekaj več rabiš ampak 2x več pa ne.
Veliko sreče in zadovoljstva vam želim

(odgovor članu kinm)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za dvojčka
18.4.2008 11:21:42   
siskamiska
Cunj rabiš nekaj več, ne pa ravno dvojno. Meni je res prav prišlo več tetra plenic (50 kom), moraš vedeti da je tudi več za prat in temu primerno pereš pogostejše. Če imaš sušilca ni panike, ker je še isti dan suho. Plenic rabiš itak dvojno user posted image , kozmetike ne..... rajši ne kupujte preveč ker se da vse dokupit. Pa veliko dobiš za darila tako da se ne obremenjujte. Uživajte!!

(odgovor članu Vesna_2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za dvojčka
9.5.2008 9:10:12   
saša80
evo še ena mamico dvojčkov.. v  bistvu ne rabiš pretiravat..jaz imam 30 tetra plenic čist dovolj, je pa res da ne povijam široko in uporabljamo samo pampers  plenice,.
-povijalne plenice..imam 40 komadov ki sem jih dobila vendar sem jima dala povijalko samo 2 krat gor, tako da brezveze...
-kozmetika (isto kot za enega, razen pampers pleničk ki jih pač več porabiš, ker sta dva)
-body  fajn če jih imaš res več pa pomožnosti na dolge rokave, meni na kratke rokave sploh niso všeč se mi zdi da malega kr zebe, čeprav mu dam majčko čez...poleti je drugače....jaz mam zimska dvojčkauser posted image
-kar se pa tiče  posteljic, moja dva imata vsak svojo, ker imata angel car blazinco.. če tega novorojenčki nimajo se full dobro počutijo če so skupaj v posteljici..,
-aja  kar meni pride zelo prav in brez tega ne bi mogla, sta pa ležalnika z igralnim lokom, to je pa res nekaj zelo vredo.. pride prav ko sem sama doma..


drugače pa  potrebuješ vse isto kot za enega razen oblačilc in te opreme(posteljica, lupince, ležalniki., )

(odgovor članu siskamiska)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za dvojčka
30.6.2008 11:27:08   
ANIME
Ojla!

a mi lahko katera zaupa koliko posteljnine je potrebno kupit za dvojčka (vsak bo v svoji posteljici). Ker bova imela sušilca predvidevam, da je 6 kompletov dovolj (za vsakega tri).

Kakšno je vaše mnenje?

_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu saša80)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za dvojčka
30.6.2008 12:26:56   
ANIME
Evo našla sem še en seznam, če bo kateri prišel prav:


En HITER SEZNAM ZA TWINSE (survival kit)

Za lažje preživetje, saj je pri dvojčkih zelo zelo pomembna dobra organizacija

OSNOVNA OBLAČILA (kupiš kjerkoli)
12 majčk (zavezovanje zadaj : 3x spodnje + 3x zgornje)
6 žabice = hlačke z nogicami
6 povijalnih pleničk (malih)
4 "pajacki"
2 pliš komplet (žabice, jopica)
2 bolj debela kombinezončka za čez, za ven (vatirana, podložena, bundici ali poleti - jopica)
4 kapice
4 copati = štumfi
2 odejici mehki


ZA ZRAVEN: (recimo) V IND. PRODAJALNI TOSAMA:
30 tetra plenic
6 krpic za umivanje (male zarobljene pleničke)
1x50 kosov zloženec sterilni 5x5cm
6x cik cak jasmin vata
30x vlaknaste krpice za umivanje (3 paketi po deset)
2x blazinice za dojenje
Vložki Vir 80, veliki mehki, bombažni, (za na šive boljši od Always plastike)


KOZMETIKA/LEKARNA:
otroško milo (Bubchen)
mandljevo olje (ali Bubchen olje)
hladilno mazilo (krema Bubchen za ritko ali v lekarni hladilno mazilo)
alkohol 70%
fiziološka raztopina za umivanje popka
bepanthene krema
- kapljice proti trebušnim krčem - lekarna Maribor ali pa Sabsimplex
Dezinfekcijski robcki Incides (ni nujno, lahko uporabljaš tudi alcohol ali Spitaderm)
Otroške škarjice (meni osebno bolj ustreza grickalica, ampak imam eno rezervirano le za njiju..)
Glavnik in mehka krtačka za lase
Aspirator za nos

TRGOVINA:
Papirne brisačke, robčki za nego ritke (ne rabiš takoj)
Pleničke Pampers NEWBORN ali Huggies ZELENE!

Novička za tiste, ki povijate v naravne materiale:
ZA STARŠE DVOJČKOV NUDI ŠTORKLJA (

www.storklja.si) popust pri nakupu bombažnih plenic. Potrebuješ jih cca. 25, popust pa je 10%.

HRANA - za vsak slučaj, sicer dojen otrok ne potrebuje niti dodatne vode niti čaja, prav ničesar - DOJITI PA SE DVOJČKE DA kolikor dolgo hočeš:
Milupa Comformil 1 ali Aptamil - KOLINSKA (tel.: 47 21 659 * imajo popust za dvojčke)
Čaj za novorojenčke za vsak slučaj (BEBE čaj v filter vrečki in ne HIPP instant, ker ima dodan sladkor v obliki fruktoze - za zobe ni OK, če se od malega navadi nanj, pa ga bo hotel tudi ko bo dobil zobke. Še najbolje je samo prekuhana voda!)


ZA HRANJENJE: (flaške znamke AVENT - najugodneje v trgovini Ariel BTC, Hala D ker so direktni uvozniki)
2 x dudica za novorojenčke
2 male flaške Avent s cucljem stevilka 1
2 srednje flaške Avent s cucljem številka 2
Črpalka AVENT


Za večji luksuz, če ne dojiš: Mikrovalovna ali grelec za stekleničke ali sterilizator (pripoočam kar sterilizator za v mikrovalovko)?


Knjige:
DOJENČEK kaj pričakujemo prvo leto VALE NOVAK
in morda prebereš tudi Dojenje in materinstvo iz srca Ksenje Šoster Olmer
in na La Leche League imajo zloženko Dojenje Dvojčkov ter Dojenje nedonošenčka (lahko pa prebereš članka Karmen Mlinar na forumo Dojenje)

Zelo pomaga:
* Blazina za dojenje (Pohištvo Razgoršek, 5.000 SIT, v Slovenijaavtu, oglej si tudi na www.rika123.com)
* TUMMY TUB ali banjica (s previjalno mizo za na kad?)

Morda tudi
* Košek za smeti, posodica za vodo za umivanje
* Koš za umazano perilo
* Palček zavijalček (res ni nujen)
* Posteljica (2X), čeprav od začetka ni treba dveh postelj
* PREVIJALNA MIZA velika, s predali...
* VOZIČEK po možnosti s prenosnimi avtosedeži (že imaš voziček, če ne, imam enega malo rabljenega, ki je lahko ali globok/športen voziček ali pa na podvozje natakneš samo sedežka. Zelo praktično) Pri vozičkih pazi, da premeriš širino vrat v vašem stanovanju (dvigalo, vhod ..) saj marsikateri presega standardno odprtino za vrata, ki je pri nas 80 cm, v Nemčiji pa 86 cm in ima veliko vozičkov 82 cm in z njimi ne moreš nikamor.




_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?