|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sadje
6.12.2010 14:05:47   
divans1
Zanima me, kdaj ste svojim dojenčkom začele pripravljati sadne kašice, ki so vsebovale več koščkov? Kdaj ste jim ponudile samo sadje malo za glodati, recimo banano? Še posebej zdej v tem času, ko ni glih neke izbire sadja?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sadje
6.12.2010 14:09:40   
benika
Sori divans, ampak user posted image

A si ti res tako nesposobna al se samo budalo delaš?

Pa daj mu za jest kar misliš da je prav. Banano bo pa žulil tako pozimi kot poleti, ni nobene razlike.


< Sporočilo je popravil benika -- 6.12.2010 14:17:17 >

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sadje
6.12.2010 14:09:56   
Katy78
Lahko mu že probaš dati, ampak ga imej na očeh. user posted image Eni hitro sprejmejo, drugi pa malo kasneje. Moj npr. sadja dolgo ni hotel prijeti v roko in glodat, kruh pa je žvečil že zelo kmalu.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sadje
6.12.2010 14:10:09   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Zanima me, kdaj ste svojim dojenčkom začele pripravljati sadne kašice, ki so vsebovale več koščkov? Kdaj ste jim ponudile samo sadje malo za glodati, recimo banano? Še posebej zdej v tem času, ko ni glih neke izbire sadja?


kako to misliš "več koščkov"?

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sadje
6.12.2010 14:51:07   
divans1
Mislila sem, kdaj so začeli jesti koščke v hrani oz. kašici? Pa kdaj recimo, so vaši user posted image začeli dobivati še dop in pop malico? Moj ma zaenkrat še za obe malici zizo.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sadje
6.12.2010 14:56:08   
Katy78
Joj divans, jaz sem tukaj na RR po moje že ene 5x napisala, kdaj sem začala uvajat GH in kako so si potem obroki sledili. Ta 6-ič se mi pa ne da. user posted image

Poleg tega pa se ravnaj po željah otroku, daj zaupaj svojemu občutku in boš vedela, kdaj moraš zizo zamenjat za kaj bolj konkretnega.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sadje
6.12.2010 15:47:21   
mini86
Sori divans, ampak user posted image

A si ti res tako nesposobna al se samo budalo delaš?


user posted image





_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sadje
6.12.2010 16:01:35   
nadka30
divans v vsaki mali veči trgovini ali pa kiosku imajo tele revije glede uvajanja hrane
- otroška kuharica
- paparica
-družinska kuharica notri je cel kup receptov potem kdaj kaj uvajat, te ki sem naštela so vse od revije mama, lahko si jih tudi domov naročiš, pejt na stran od mame in boš vse najdlauser posted image user posted image user posted image user posted image ali pa si kupi revijo mama in boš nekje na koncu najda katere revije vse imajo glede uvajanja hraneuser posted image user posted image user posted image user posted image

pa srečno

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sadje
6.12.2010 23:13:08   
izgubljena_ovcka
Razumem to, da je forum namenjen temu, da če človek nečesa ne ve, da pač vpraša.

AMPAK, kaj naredit če človek več kot očitno NIČESAR ne ve?

Mislim, da je o hrani toliko napisanega, da bi ti dejansko vzelo manj časa, če poguglaš (oprosti, če uporabiš iskalnik) kaj na to temo, kot pa pisanje novih tem, za vsako že stokrat prežvečeno vprašanje.

Enkrat sem že napisala pa bom še zdaj... You're not the sharpest knife in the drawer... user posted image

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sadje
7.12.2010 11:02:22   
biga
Moja punčka bo čez 2 dni 9 mesecev, pa ji še nisem dala za glodat sadja ali kruha, ker še nima zobk.PA že itak se skoraj davi, če hrana ni čisto pretlačena. Tako da ji tudi sadje še pasiram ali čisto pretlačim, da ni koščkov notri. Bo že, ko bo pripravljena, ravnaj po občutku.

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sadje
7.12.2010 13:18:09   
zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: biga

Moja punčka bo čez 2 dni 9 mesecev, pa ji še nisem dala za glodat sadja ali kruha, ker še nima zobk.P


Moj prvi je dobil prvi zob pri 13 mesecih in pol, pa to ni bila nobena ovira, da ne bi začel grizljat oz. glodat kakšen kos kruha (navadno skorjo), saj imajo zelo močne dlesni, s katerimi marsikaj odgriznejo in zmeljejo. Zato se na to ni treba ravno ozirati. Sicer pa je vsaj pri našem v začetku delovalo to, da je bilo vse enake konsistence (npr. vse spasirano ali pa sami koščki) - mešanje v stilu juha z kakšnimi koščki ni prišlo v poštev, saj se je vedno davil, ko je naletel na kakšen košček (ki ga sicer v tekočem ni pričakoval).

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sadje
7.12.2010 15:51:22   
deveta
divans: jaz sem ji dala v roke korenček že kmalu po 4 mesecu. Takrat ko je začela prijemat stvari. Jabolko pa šele zdaj okoli 6 meseca. Korenček je itak trd in se ga ne da kar tako "odgriznit" če ni zob v ustihuser posted image . Pa zmeraj ji dam dovolj velik kos, da ga lepo drži in ga ne more pogoltnit. Tudi svež list od blitve sem ji že dala v rokeuser posted image . Sprva itak ni vedela. kaj naj počne s temi rečmi, pol je pa ugotovila, da imao okus in jih je rada cuzala. Sem jo pa vedno imela pri tem pod nadzorom, (kar je sigurno je sigurno). Ponavadi ji te stvari ponudim, ko kaj po kuhinji delam: pomivm ali pospravljam posodo, pripravljam stvari za kosilo. Ona pa je medtem v svojem gugalniku na kuhinjskem pultu. Zdaj ji občasno dam tudi kak piškot, pa ni navdušena, korenček je še vedno najboljšiuser posted image .

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sadje
7.12.2010 17:21:40   
divans1
Jst sm mu tud že probala dat recimo košček banane ali pa jabolko, pa vedno kr odgrizne velik kos in pol ven vrže, vrjetn še ne zna po malem grizljat, pa se mu zato več ne upam dat, raje mu koščke dam v usta, tisto pa ne vrže ven.

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Sadje
8.12.2010 14:54:09   
smokyhawk
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Jst sm mu tud že probala dat recimo košček banane ali pa jabolko, pa vedno kr odgrizne velik kos in pol ven vrže, vrjetn še ne zna po malem grizljat, pa se mu zato več ne upam dat, raje mu koščke dam v usta, tisto pa ne vrže ven.


no,in če vidiš da je vse v redu delaj tako tudi naprej....js nevem zaka sprašuješ druge ljudi,kaj moraš res vse delat tako kot ostali???a si niti malo ne zaupaš????vzemi kakšno knjigo,pogooglaj tako kot so ti predhodnice že povedale in prosim: UPORABLJAJ KONDOME ALI KONTR.ZAŠČITO ker se mi res ne da še enkrat poslušat ene in iste stvari, ki jih boš ziher še enkrat spraševala......obnašaš se kot ena nezrela najstnica, ki potrebuje pomoč še pri brisanju riti....oprosti,ampak kar je tooooo much je to much!!!!!!!!

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Sadje
8.12.2010 22:32:26   
deveta
Pa zakaj berete in odgovarjate na Divans-ina vprašanja, če vam je tako odveč. Mogoče pa v svoji okolici nima prijateljic mamic in forum uporablja kot čvek ob kavici. Pa mislim, da se vsaka mama rada o svojih otrocih pogovarja z drugimi mamicami in si z njimi izmenjuje izkušnje. Pa ne mi rečt, da niste svojih prijateljic nikoli kaj takega na klepetu vprašale. Pa ne zato, ker si ne bi zaupale, ampak tako iz firbca ali za primerjavo karakterjev svojih otrok.
Meni je prav malo mar, če so nekatere izključno dojile svoje otroke do 6 meseca. Jaz sem ji že pri 4 mesecih ponudila po kakšno žličko česa drugega, pa kljub temu se s svojimi prijateljicami pogovarjam o tej temi. Vsaka je delala po svoje, povemo pa si vsaka svojo izkušnjo, kako bo katera naprej ukrepala pa je njena stvar. Pogovarjamo se tudi kaj imajo naši otroci najraje in se ob tem smejemo, si izmenjujemo "recepte". Če pa ne bi imela nobene bližnje prijatelice mamice, pa bi mogoče tudi mene zanimalo kako je z drugimi. Pa še enkrat poudarjam, da ne zato, ker si ne bi zaupala, ampak zgolj zaradi firbca in za potešitev svojih materinskih potreb o pogovoru o svojem otroku.user posted image user posted image

(odgovor članu smokyhawk)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Sadje
8.12.2010 23:14:19   
divans1
Deveta, hvala ti! user posted image

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Sadje
8.12.2010 23:20:40   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: smokyhawk

IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Jst sm mu tud že probala dat recimo košček banane ali pa jabolko, pa vedno kr odgrizne velik kos in pol ven vrže, vrjetn še ne zna po malem grizljat, pa se mu zato več ne upam dat, raje mu koščke dam v usta, tisto pa ne vrže ven.


no,in če vidiš da je vse v redu delaj tako tudi naprej....js nevem zaka sprašuješ druge ljudi,kaj moraš res vse delat tako kot ostali???a si niti malo ne zaupaš????vzemi kakšno knjigo,pogooglaj tako kot so ti predhodnice že povedale in prosim: UPORABLJAJ KONDOME ALI KONTR.ZAŠČITO ker se mi res ne da še enkrat poslušat ene in iste stvari, ki jih boš ziher še enkrat spraševala......obnašaš se kot ena nezrela najstnica, ki potrebuje pomoč še pri brisanju riti....oprosti,ampak kar je tooooo much je to much!!!!!!!!




Tudi tvoj odgovor je na nivoju najstnice! In če te tako iz tira vržejo njena vprašanja, zakaj, za božjo voljo jih sploh bereš?

(odgovor članu smokyhawk)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Sadje
8.12.2010 23:23:33   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: deveta

Pa zakaj berete in odgovarjate na Divans-ina vprašanja, če vam je tako odveč. Mogoče pa v svoji okolici nima prijateljic mamic in forum uporablja kot čvek ob kavici. Pa mislim, da se vsaka mama rada o svojih otrocih pogovarja z drugimi mamicami in si z njimi izmenjuje izkušnje. Pa ne mi rečt, da niste svojih prijateljic nikoli kaj takega na klepetu vprašale. Pa ne zato, ker si ne bi zaupale, ampak tako iz firbca ali za primerjavo karakterjev svojih otrok.
Meni je prav malo mar, če so nekatere izključno dojile svoje otroke do 6 meseca. Jaz sem ji že pri 4 mesecih ponudila po kakšno žličko česa drugega, pa kljub temu se s svojimi prijateljicami pogovarjam o tej temi. Vsaka je delala po svoje, povemo pa si vsaka svojo izkušnjo, kako bo katera naprej ukrepala pa je njena stvar. Pogovarjamo se tudi kaj imajo naši otroci najraje in se ob tem smejemo, si izmenjujemo "recepte". Če pa ne bi imela nobene bližnje prijatelice mamice, pa bi mogoče tudi mene zanimalo kako je z drugimi. Pa še enkrat poudarjam, da ne zato, ker si ne bi zaupala, ampak zgolj zaradi firbca in za potešitev svojih materinskih potreb o pogovoru o svojem otroku.user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image Deveta,tole pa podpišem!
Čeprav me od divans vprašanja ponavadi nasmejijo,si ne morem kaj,da ne bi pomislila šest let nazaj,ko sem se mučila z dojenjem svojega prvorojenca,koliko skrbi bi mi bilo prihranjenih,če bi imela internet in forum...
Vsak vpraša kar ga zanima,če se ti zdi vprašanje neumno,ga preskočiš-problem rešen,ponižujočih komentarjev pa si ne zasluži še ne vem kako,v naših očeh neumestno vprašanje.

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Sadje
9.12.2010 10:29:13   
j.b.
IZVIRNO SPOROČILO: sami0804

IZVIRNO SPOROČILO: deveta

Pa zakaj berete in odgovarjate na Divans-ina vprašanja, če vam je tako odveč. Mogoče pa v svoji okolici nima prijateljic mamic in forum uporablja kot čvek ob kavici. Pa mislim, da se vsaka mama rada o svojih otrocih pogovarja z drugimi mamicami in si z njimi izmenjuje izkušnje. Pa ne mi rečt, da niste svojih prijateljic nikoli kaj takega na klepetu vprašale. Pa ne zato, ker si ne bi zaupale, ampak tako iz firbca ali za primerjavo karakterjev svojih otrok.
Meni je prav malo mar, če so nekatere izključno dojile svoje otroke do 6 meseca. Jaz sem ji že pri 4 mesecih ponudila po kakšno žličko česa drugega, pa kljub temu se s svojimi prijateljicami pogovarjam o tej temi. Vsaka je delala po svoje, povemo pa si vsaka svojo izkušnjo, kako bo katera naprej ukrepala pa je njena stvar. Pogovarjamo se tudi kaj imajo naši otroci najraje in se ob tem smejemo, si izmenjujemo "recepte". Če pa ne bi imela nobene bližnje prijatelice mamice, pa bi mogoče tudi mene zanimalo kako je z drugimi. Pa še enkrat poudarjam, da ne zato, ker si ne bi zaupala, ampak zgolj zaradi firbca in za potešitev svojih materinskih potreb o pogovoru o svojem otroku.user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image Deveta,tole pa podpišem!
Čeprav me od divans vprašanja ponavadi nasmejijo,si ne morem kaj,da ne bi pomislila šest let nazaj,ko sem se mučila z dojenjem svojega prvorojenca,koliko skrbi bi mi bilo prihranjenih,če bi imela internet in forum...
Vsak vpraša kar ga zanima,če se ti zdi vprašanje neumno,ga preskočiš-problem rešen,ponižujočih komentarjev pa si ne zasluži še ne vem kako,v naših očeh neumestno vprašanje.



user posted image user posted image user posted image se strinjam z obemauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Sadje
9.12.2010 15:08:54   
mkbk

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Sori divans, ampak user posted image

A si ti res tako nesposobna al se samo budalo delaš?

Pa daj mu za jest kar misliš da je prav. Banano bo pa žulil tako pozimi kot poleti, ni nobene razlike.



Joj, kako me zmoti tak način na forumu. Mislim, ženskam se ne ljubi napisat 5x iste stvari, če nekdo vpraša, ampak za ozmerjat nekogamjo pa zmeraj čas in živce. Tipično za posamezne nekultivirane posameznike. Lej saj vprašanje ni bilo namenjeno točno tebi, lahko bi odgovorila katerakoli, ki bi se ji pač dalo in ima trenutno čas, ali pa znanje in še ni 100 x odgovarjala, ni nobene potrebe da se širi taka negativna energija naokoli. Saj vem, da je svoboden forum in lahko poveš svoje mnenje, če se ti zdi ženska butasta ko takele sprašuje kljub neštetim podobnim temam, samo nihče ni prosil za tak odgovor, nihče ga ni vesel, za take stvari so ponavadi moderatorji. Moje mnenje.

Drugače pa lep dan.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Sadje
9.12.2010 15:10:10   
mkbk
Vidim da nas je več istega mnenja... user posted image

(odgovor članu mkbk)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Sadje
9.12.2010 16:01:20   
divans1
Hvala vam punce.....user posted image

(odgovor članu mkbk)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Sadje
9.12.2010 20:11:54   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: mkbk


IZVIRNO SPOROČILO: benika

Sori divans, ampak user posted image

A si ti res tako nesposobna al se samo budalo delaš?

Pa daj mu za jest kar misliš da je prav. Banano bo pa žulil tako pozimi kot poleti, ni nobene razlike.



Joj, kako me zmoti tak način na forumu. Mislim, ženskam se ne ljubi napisat 5x iste stvari, če nekdo vpraša, ampak za ozmerjat nekogamjo pa zmeraj čas in živce. Tipično za posamezne nekultivirane posameznike. Lej saj vprašanje ni bilo namenjeno točno tebi, lahko bi odgovorila katerakoli, ki bi se ji pač dalo in ima trenutno čas, ali pa znanje in še ni 100 x odgovarjala, ni nobene potrebe da se širi taka negativna energija naokoli. Saj vem, da je svoboden forum in lahko poveš svoje mnenje, če se ti zdi ženska butasta ko takele sprašuje kljub neštetim podobnim temam, samo nihče ni prosil za tak odgovor, nihče ga ni vesel, za take stvari so ponavadi moderatorji. Moje mnenje.

Drugače pa lep dan.


a ti si ji pomagala s kakšnim nasvetom? Ali si samo pametovala?

(odgovor članu mkbk)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Sadje
9.12.2010 20:45:02   
mkbk
Volga, brala sem post, pa me je zmotil način nekaterih uporabnic tega foruma. Nisem niti dala nobenega nasveta, ker ji žal ne morem napisati nekaj novega kot tisto kar je že napisano in niti nič "pametovala", kot si se izrazila.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Sadje
10.12.2010 18:31:32   
Meemee

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Sori divans, ampak user posted image

A si ti res tako nesposobna al se samo budalo delaš?

Pa daj mu za jest kar misliš da je prav. Banano bo pa žulil tako pozimi kot poleti, ni nobene razlike.





IZVIRNO SPOROČILO: smokyhawk

no,in če vidiš da je vse v redu delaj tako tudi naprej....js nevem zaka sprašuješ druge ljudi,kaj moraš res vse delat tako kot ostali???a si niti malo ne zaupaš????vzemi kakšno knjigo,pogooglaj tako kot so ti predhodnice že povedale in prosim: UPORABLJAJ KONDOME ALI KONTR.ZAŠČITO ker se mi res ne da še enkrat poslušat ene in iste stvari, ki jih boš ziher še enkrat spraševala......obnašaš se kot ena nezrela najstnica, ki potrebuje pomoč še pri brisanju riti....oprosti,ampak kar je tooooo much je to much!!!!!!!!




A tale forum nima nobenega administratorja, ki bi osebam, ki dajejo take pripombe enostavno prepovedal sodelovanje user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu smokyhawk)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?