|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sama se tolce po glavi
6.1.2012 22:25:00   
DanijelaNeli
Cer

Naj vam opisem nas primer...mala missica ima 18 mesecev.
Ţo obdobje sem enkrat dala ze skozi...a ne s taksnim vedenjem.
Ńaj na kratko opisem to tezavno vedenje:razen tega,da smo bolni ze dva tedna,se je zacela tepst po glavi,ko ni po njeno,ali pa ji ni ugodeno takoj tisti trenutek,se da na vse stiri ter buta z glavo ob tla,..radiator,zid,miza,...skratka kar ji pride pod glavo!

Tudi v narocju se mi kar zvije v znak,da glih kar ne pade dol z narocja!

Zdaj eni pravijo naj jo pustim na tleh,spet drugi da jo morem prijet v roke in pomirit,,,,pol nekateri pametujejo,da je to dusevno psiholoska motnja??
Kaj mi ve svetujete..oziroma recete o vsem tem?

Probala sem veliko tega,o preusmerjanju pa do razvedrila,..

_____________________________

Moj smisel življenja...
Neli 16.02.2007-3.580g 52cm
Noemi 22.07.2010-3.000g 49cm
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sama se tolce po glavi
7.1.2012 1:00:38   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: DanijelaNeli
...,se je zacela tepst po glavi,ko ni po njeno,...

Naš se je tudi. Po moje je to eden od načinov kako svojo stisko izraziti na vzven ali pa kako z nečem drugim preglasiti bolečino. Lahko tolče z glavo tudi ne samo ko ni po njegovo ampak ko čuti nemir. Pač otrok išče izhod iz svoje "stiske" na vse mogoče načine.

Mi smo ga tudi preusmerjali in umirjali. Je pa to bilo samo nekaj poskusov, potem je kmalu prenehal. Mogoče se je pa tudi stiska (kaj vem katera) zmanjšala. Kaj pa vem.

(odgovor članu DanijelaNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sama se tolce po glavi
11.1.2012 7:47:04   
Leela
ja se strinjam s tehnofilom, sem ravno zadnjič brala da lahko tako otroci sproščajo napetost. Butanje z glavo, grizenje nohtov, tiki...

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sama se tolce po glavi
11.1.2012 16:07:20   
Ajra RR
DanijelaNeli, mogoče ti lahko pomaga kateri od Ringarajinih strokovnjakov. Napiši jim vprašanje, odgovorijo hitro.

TUkaj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki-seznam?fieldID=17



_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sama se tolce po glavi
14.1.2012 16:28:28   
marjetica8
Naš je tudi to delal. Smo ga vozili v RA zaradi hipotonije in sem tkrat prou vprašala pediatrinjo kaj nej nardim, pa je rekla da to delajo brihtni otroci, ker točno vejo da bo mamica prletela tja in ga objela, ko bo začel z glavo ob tla tolčt - da zelo hitro pokapirajo da to grdo zgleda in da mamo očitno bolj boli kot njegauser posted image  Mi smo ga kr pustil - ignorirali in je minilo. Zdej je star 2,5 let in se je faza ponovila. Sicer ne z butanjem ob tla/zid/karkoli, ampak se samo tepe po glavi. Upam da bo tudi ta faza minilo, kot je tista prejšnja.

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sama se tolce po glavi
23.1.2012 20:59:52   
DanijelaNeli
Naj vam povem,da smo šli skozi to fazo. trajalo je vrega skupi dva dobra tedna. Ves ta čas je bla doma,in ne v vrtcu,ker smo imeli neko malo virozico.
Nato smo šli spet v vrtec..vse je blo b.p. opozorila sem tudi vzgojiteljico na njeno vedenje,ta pa mi je že prvi dan povedala,da ni niti enkrat tolkla z glavo v tla.

Eno obdobje je šlo mimo...drugo je prišlo...


_____________________________

Moj smisel življenja...
Neli 16.02.2007-3.580g 52cm
Noemi 22.07.2010-3.000g 49cm

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?