|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Se kdaj kregate zaradi otrok?
22.1.2010 15:06:15   
Čili 1
Naša punči je stara 16 mesecev, prijateljičin fantek pa 2,5 leta. Kadar koli pridejo k nam na obisk, njihov ta mali spotika našo, ji spuli vsako ogračo iz rok in tudi tepe. Jst zgledam pol nekako kot policaj, ki ves čas to proba preprečit. Njegova mamica pa nikoli ne stori nič, čeprav je pri zadnjem obisku njihov ta mal naši naredil konkretno buško in prasko, k jo je udaril z bagrom po glavi. Naša je mirna punčka, ki se definitivno še ne zna postavit zase napram 2,5 letniku, zato taktika ''otroci naj se sami zmenjo'' ne pride v poštev. Skratka, ko jo je pri zadnjem obisku ta mali mahnil z bagrom po glavi, sem ga prijela za roko in mu resno rekla, da se v naši hiši ne pretepamo. Namesto, da bi se umiril, je zamahnil tudi proti meni. Takrat mi je prekipelo in sem rekla kolegici, naj umiri svojga otroka. Ona pa mi je samo rekla, da se zaradi otrok ne misli kregati.

Zanima me, kaj bi storile na mojem mestu (kakšen nasvet), ker je zgodba vedno ista, kadarkoli se vidimo.

Lp, Čili
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
22.1.2010 15:11:53   
noranate
Pred leti se je to dogajalo tud pr nas, pa sem lepo nehala z obiski, ko pa me je soseda vprašala, zakaj nas ni sem ji povedala, da saj vidi , da se tamala ne razumeta in je bolje da me ni. Ko sva se videli, moje tamale ni blo zravenuser posted image

(odgovor članu Čili 1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
22.1.2010 15:14:01   
ribica.
če bi jaz imela tako neotesane prijatelje, se pač ne bi videvala z njimi. Bi jim že potegnilo. Bi rekla da zato, ker se nočem kregat.

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
22.1.2010 15:14:21   
mateyka
kaj bi jaz storila? prvič bi ga ustavila in rekla da se to ne dela.drugič bi ga ustavila in dodala, da bo šel v sobo (kopalnico, hodnik - take your pick) in bo sam tam dokler ne bo priden, ker mi ne maramo da se nas tepe. če naredi tretjič, ga primem za roko in odpeljem tja. če se puli, ga nesem. zaprem vrata. potem se obrnem k njegovi mami in jo vprašam zakaj moram jaz delat njeno delo.

aja, če bi tudi takrat rekla, da se noče kregat, bi ji rekla, da potem se pač res bolj ne videvat, kot da je tamal skoz zaprt na hodniku, ko je na obisku.


< Sporočilo je popravil mateyka -- 22.1.2010 15:16:19 >

(odgovor članu Čili 1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
22.1.2010 15:16:55   
ZARA
Ja, saj se vama ni treba kregat. Pogovorita se tudi lahko, ji povej. Sicer pa, če ga ona ne bi umirlila, bi ga sama zagotovo. V skrajnem primeru bi pa šla domov. Ne prenesem matk, ki se jim jebe kaj njihovi otroci počnejo. Vse so nakulirane in super, ampak zaradi otrok bi se pa takoj šle tožit.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Čili 1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
22.1.2010 15:20:26   
Kliki
Moje mnenje je pa tako če mu mama nikoli nič ne reče in ga ne krega ko druge pretepa ga ti ne boš mogla spremenit.

Lahko mu paveš da se pri vas ne tepete ga dvigneš in ga daš mami v naročje. Je pa res da se je brezveze kregat in je boljše da se ne dobivate.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
22.1.2010 15:20:55   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

kaj bi jaz storila? prvič bi ga ustavila in rekla da se to ne dela.drugič bi ga ustavila in dodala, da bo šel v sobo (kopalnico, hodnik - take your pick) in bo sam tam dokler ne bo priden, ker mi ne maramo da se nas tepe. če naredi tretjič, ga primem za roko in odpeljem tja. če se puli, ga nesem. zaprem vrata. potem se obrnem k njegovi mami in jo vprašam zakaj moram jaz delat njeno delo.

aja, če bi tudi takrat rekla, da se noče kregat, bi ji rekla, da potem se pač res bolj ne videvat, kot da je tamal skoz zaprt na hodniku, ko je na obisku.
user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
22.1.2010 15:28:28   
Naja31
Jaz sem imela podobne težave z eno prijateljico, ki se pri vzgoji (oz.bolj ne vzgoji) drži načela" pusti otroka".  In potem je vsakič ko smo bili na obisku njen sin jahal,ravsal, odrival mojega sina (takrat je bil še edinec), ki je na koncu vedno jokal. Ona je vedno rekla, da nič ne more (tudi poskušala ni) ker je njen sin navajen take igre z dvema starejšima bratrancoma, s katerima so se očitno skoz pretepali in ravsali. 
Meni je šlo vedno bolj na živce da je na koncu vedno moj otrok jokal, cel obisk je bil ena vojna, in smo omejili obiske, ki so postajali vedno redki. Zdaj se že zelo dolgo nismo obiskali.



(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
22.1.2010 16:00:03   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

kaj bi jaz storila? prvič bi ga ustavila in rekla da se to ne dela.drugič bi ga ustavila in dodala, da bo šel v sobo (kopalnico, hodnik - take your pick) in bo sam tam dokler ne bo priden, ker mi ne maramo da se nas tepe. če naredi tretjič, ga primem za roko in odpeljem tja. če se puli, ga nesem. zaprem vrata. potem se obrnem k njegovi mami in jo vprašam zakaj moram jaz delat njeno delo.

aja, če bi tudi takrat rekla, da se noče kregat, bi ji rekla, da potem se pač res bolj ne videvat, kot da je tamal skoz zaprt na hodniku, ko je na obisku.



Sploh ne vem, kdo bi bil v tej situaciji bolj šokiran, fantek, ki bi ga nesla na hodnik, ali njegova mama user posted image

Jaz tujih otrok ne bi disciplinirala, bi pa zahtevala, da to naredijo starši. V nasprotnem primeru bi druženje ukinila.
Pa še to, me prav zanima, kaj bi ta mama naredila, če bi se nekdo drug nad njenim sinom znašal, starši bi ji pa rekli, da itak nič ne morejo. V bistvu ji kar malo privoščim, da enkrat izkusi drugo plat take situacije.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
22.1.2010 16:49:58   
Spark
Meni grejo tudi take mamice na živce. Ene mamice so res na free.
No jaz pa imam še malo drugačno zgodbo. Mene je pa kolegica odpikala- pomojem zaradi tamale, ker govori na glas.
Ko je rodila in kadar koli smo prišli na obisk je bila naša ta velka full navdušena in je hotla full povedat, in naša bejbika že tko naglas govori. Sta kolegica in njen mož bila kar malo prestrašena kaj se bo njihovi pupi zgodilo. Jaz sem svoji hčeri vedno govorila, naj govori tiho itd, ampak ona ni. Ti naši frendi se sedaj nočejo družiti z nami. Pri nas so bili samo ene parkrat pa takoj pravijo da morajo domov. In če hočemo mi k njim, na obisk imajo same izgovore. Tak, da sem že dojela, da naj ne kličem več.
Pa nisem nemarna mamica, da mi je vseeno kaj moj otrok dela.

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
22.1.2010 17:58:50   
mateyka
Jaz tujih otrok ne bi disciplinirala, bi pa zahtevala, da to naredijo starši. V nasprotnem primeru bi druženje ukinila.


eh, jaz pa ne vem zakaj ne, če jih noben drug ne. poglej, jaz gledam na ta svet kot "naš" in imam vse otroke rada. in tako bom tudi delala - v smislu, če je potreba - zakja ne? pa ja ne bom pustila, da živi v veri, da je tepst ok. če mu mama ne pove, mu lahko jaz. slabo z njim ne ravnam. usmerjam pa ga. mogoče tako razmišljam, ker sem tudi pedagog po enem poklicu in se mi zdi dolžnost odraslega ukrepat, ko je potreba. npr. una tema o mavžanju - jaz kot odrasel, ki bi šla mimo, bi se čutila dolžno pristopit k tem fantom, ki so mavžali punco, ki ji očitno ni pasalo da jo mavžajo do krvi, in jim rekla, da naj nehajo. mislim, čisto smo odtujeni in potem to odtujenost pri takih odtujenih starših še podpiramo na nek način, ker se še nam zdi da ne smemo posegat v nekaj kar očitno ni prav. user posted image saj na nek način smo vsi odtujeni, tista nezainteresirana mama in ti, ki te skrbi, da ja ne boš preveč zašla v njen osebni prostor, čeprav se prekivata in imaš imho vso kompetenco posredovat.

ok ok, spet preveč pišem - sori user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 22.1.2010 18:00:10 >

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
22.1.2010 18:01:29   
majch
tako kot mateyka...če mu mama nič ne reče, mu bom jaz. Mami pa tudi, da ne rabi več na obiske hodit.

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
22.1.2010 18:10:55   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Jaz tujih otrok ne bi disciplinirala, bi pa zahtevala, da to naredijo starši. V nasprotnem primeru bi druženje ukinila.


eh, jaz pa ne vem zakaj ne, če jih noben drug ne. poglej, jaz gledam na ta svet kot "naš" in imam vse otroke rada. in tako bom tudi delala - v smislu, če je potreba - zakja ne? pa ja ne bom pustila, da živi v veri, da je tepst ok. če mu mama ne pove, mu lahko jaz. slabo z njim ne ravnam. usmerjam pa ga. mogoče tako razmišljam, ker sem tudi pedagog po enem poklicu in se mi zdi dolžnost odraslega ukrepat, ko je potreba. npr. una tema o mavžanju - jaz kot odrasel, ki bi šla mimo, bi se čutila dolžno pristopit k tem fantom, ki so mavžali punco, ki ji očitno ni pasalo da jo mavžajo do krvi, in jim rekla, da naj nehajo. mislim, čisto smo odtujeni in potem to odtujenost pri takih odtujenih starših še podpiramo na nek način, ker se še nam zdi da ne smemo posegat v nekaj kar očitno ni prav. user posted image saj na nek način smo vsi odtujeni, tista nezainteresirana mama in ti, ki te skrbi, da ja ne boš preveč zašla v njen osebni prostor, čeprav se prekivata in imaš imho vso kompetenco posredovat.

ok ok, spet preveč pišem - sori user posted image


Ja, saj bi tudi jaz ukrepala. Zahtevala bi, da tisti starši svojega otroka umirijo, v nasprotnem primeru bi pa jaz pobasala svojega in šla.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
22.1.2010 18:15:08   
baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

kaj bi jaz storila? prvič bi ga ustavila in rekla da se to ne dela.drugič bi ga ustavila in dodala, da bo šel v sobo (kopalnico, hodnik - take your pick) in bo sam tam dokler ne bo priden, ker mi ne maramo da se nas tepe. če naredi tretjič, ga primem za roko in odpeljem tja. če se puli, ga nesem. zaprem vrata. potem se obrnem k njegovi mami in jo vprašam zakaj moram jaz delat njeno delo.

aja, če bi tudi takrat rekla, da se noče kregat, bi ji rekla, da potem se pač res bolj ne videvat, kot da je tamal skoz zaprt na hodniku, ko je na obisku.



carsko!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
22.1.2010 18:39:54   
Anonimen
nisem brala vsega
ampak
moja hisa-moja pravila....ce je 5 otrok pa 5 mamic, pa 5 ockov pa 10 babic.....
jst mam komando. naredila bi red, ce mami ne migne!

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
22.1.2010 18:42:49   
Najaa
Jaz bi mu definitivno rekla, da se to ne dela, ampak na en lep način. Imamo prijatelje ja, katerih otroci so pravi pretepači pa fantek se spravlja na punčko pa meče stvari v glavo ipd. Starpi nič ne rečejo, ker to je kao neka nova vzgojna metoda, da se bodo otroci že sami zmenli in take... No, moj mož se zarad tega sploh noče družit z njimi tak da se vedno manj videvamo. Ne moreš ves čas obiska sam gledat, kako ti nekdo maltretira otroka. Pa sploh nisem tip, ki bi kompliciral in se strinjam, da se morajo sami znat zmenit in branit, sam kar je preveč je pa preveč.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
22.1.2010 19:40:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
22.1.2010 22:21:04   
Čili 1
Hvala vsem za odgovore :-)

Jutri smo k tem prijateljem povabljeni na kosilo. Ker je moj že potrdil, da pridemo, bomo pač šli. Sem se pa odločila, da bom ob prvem večjem izgredu njihovega ta malga napram naši punčki vstala in rekla kolegici, da nima smisla, da se otroka družita, ker naša ''ni dorasla'' tem pretepaškim foram (upam, da tut ne bo, ker takega obnašanja tut naši ne bi dovolila) in da se bomo dobivali, ko bo njihov s tem nehal al pa, ko ga bo naša sposobna nabunkat nazaj... user posted image

Sem se pa še glih spomnila, k smo bli poleti skup na sprehodu in je njen mali ob poti iskal ornk velike kamne in jih metal naši v glavo in ko sem znorela, mi je prijateljica rekla, češ kaj mu naj, sej jih našemu ta mlajšemu tut meče. In pove še med smehom, da je par mesecev staremu bratcu s kamnom prebil glavo. Tut adijo nisem rekla, sem se sam obrnila in šla do avta.

Zdej k sem se tega spomnila, sem spet jezna. Jutri na kosilu ji dam zadno šanso. Tut za pogovor, če bo treba. Če ne... naj pa njihov paglavc kar komu drugmu po živcih pleza.

Lp, Čili

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
23.1.2010 9:05:06   
rija
jaz pa ne vem, kaj za vraga se delate pred prijatelji "fine"user posted image

če je "prijatelj" mu ja poveš, kaj te motiuser posted image  ali?

ne vem....medve s prijateljico, ki imave podobno stare otroke in se tudi precej družimo in se seveda tamali bolj ali manj ravsajo, greva izmenično nakurit mladiče user posted image  da ne vstajave obeuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Čili 1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
23.1.2010 11:14:27   
barni
Jaz se s takimi enostvno ne druzim.
Ko je bila nas majhna, nisem vabila cisto vseh k nam, ker so bili eni otroci enostavno preveliki in je bil obisk en sam nadzor nad otroci, to pa mi ni bilo v interesu. Ko so imeli prijatelji mlajse otroke od nase, sem jih pa raje povabila k nam, ker je pac nasa raziskovalka in ni imelo smisla, da bi jo tam skos nadzirla, pa se njim ne bi bilo fajn, da bi jim ravno vvse igrace od njihovega preslatala - govorim za dojencke do 1 leta, ki se iti ne hodijo.

Skratka tako nekako smo pokompenzirali.

Imam pa necaka, ki je pol leta starejsi od nase in precej hiperaktiven. Ko smo priceli s skupnimi obiski, je bila nasa se dojencek, ona pa je bil an atem da shodi. Takrat ni bilo problemov. Kasneje, pa jo je nadvladoval in jo tudi porinil, udaril, ugriznil...vse sorte. Samo vedno so mu njegovi starsi povedali par krepkih ali pa so ga preprosto odnesli stran.
Ko je nasa zacela hoditi v vrtec, pa se je scena obrnila. Postala je bolj samozavestna in se znala potegniti tudi zase. Zdaj jo se kdaj udari, samo veliko manjkrat, ker ve, da bo dobil nazaj user posted image . Ko ga je pa prvic nazaj, je bil pa tko sokiran, da tut do sape ni prisel user posted image ! Zdaj ju naceloma pustim, dokler ni res kaj konkretnega.

CE pa njegovi ne bi nic rekli, pa ne bi jaz njega komandirala ampak se preprosto ne bi dobivali. Sploh se ne bi obremenjevala s tem, kaj bi si mislili. Sem ze tako naredila, saj res ni treba, da je moj otrok boksarska vreca, ker je pac mlajsi in se se ne zna branit.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
23.1.2010 11:22:49   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: rija

jaz pa ne vem, kaj za vraga se delate pred prijatelji "fine"user posted image

če je "prijatelj" mu ja poveš, kaj te motiuser posted image  ali?

ne vem....medve s prijateljico, ki imave podobno stare otroke in se tudi precej družimo in se seveda tamali bolj ali manj ravsajo, greva izmenično nakurit mladiče user posted image  da ne vstajave obeuser posted image


SE STRINJAM Z RIJO.

sem dolgo čakala da se bo kera prava oglasila.napisala sem ful,pa mi je vse zbrisalo.user posted image

samo bom zdaj bolj kratka: fak ženska,ne govori :prvič tako o svojih prijateljih
drugič:prijatelji imajo odkrite pogovore(pa ne ji klobasat  da ti ni všeč kaj njen dela tvoji in da ona nič ne reče,in bla bla....mogoče samo namig:če je v odnosu vse ok,zakaj misli da je tak,mogoče bi se s tvojo rad igral,pa ga ne šmerglja,ker je še premala,..itd,....KAJ ONA MISLI,NE JI SAMO TI napevat,....
tretjič: nikoli ne reci da tvoja "pridna punči"  ne bo koga klofnila,saj ji večno ne boš stala za ritjo.če ne pa kasnej v vrtcu,saj če se ne bo postavila zase(ne mislim enako kot ta prijateljičin mali),bo ENA VELIKA REVA.

itak še ni v teh letih-obdobju.in če ne veš imajo eni otroci bolj ali manj inpulzivnejše to obdobje.
počakaj da se bo pulila za igračo in zamahnila proti ne komu in upam da ti takrat krona iz glave ne pade.user posted image user posted image user posted image
se popolnoma strinjam da mali rabi lekcijo.samo otrok ni kriv,mogoče bi prijateljici svetovala obisk psihologinje z možem in z otrokom.tudi tvoja ga bo imela pri 3 letih,zaboga.user posted image
pa če pogledaš teme malo nazaj pri vzgoji,boš vidla da verjetno ni edini.malo si preberi.otrok rabi pomoč.

pa ne izgovarjaj se s pridno punčko-uči jo čim prej naj se postavi zase.kako pa naj ti dela domišljija.


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
23.1.2010 14:14:05   
čaki
meni gredo na živce starši, ki svojim otrokom nič ne rečejo-čeprav drugega tolčejo z bagrom po glavi. mojedva sta oba bolj mirna, vedno sta oba tepena od drugih otrok-celo mlajših!! vedno samo solze. naj povem, da je fant 11 let in ga stolče 4 letnik do solz. pa ga ne sme nazaj, ker to ni...user posted image . zdaj sem se nakurla-po zadnjem takem ravsu in sem rekla obema, naj udarita nazaj še močneje. in ne bom nič huda.
in res drži: če si majhen, bodi srečen, da si živ...

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
23.1.2010 19:05:33   
liliana
Zaradi otrok se nikoli ne kregam s prijateljicami......če deca od pridateljic moji naredijo "krivico" jih tudi pred njimi oštejem.....in isto delajo one z mojo.....

In še nekaj.....sama pa tudi ne živim v prepričanju, da so zgolj druga deca pretepaška in divja, moja pa je odraz pridnosti in skromnosti in ta odraz naj bi seveda bil produkt materine odlične vzgoje......

< Sporočilo je popravil liliana -- 23.1.2010 19:06:46 >

(odgovor članu čaki)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
23.1.2010 21:53:56   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Zaradi otrok se nikoli ne kregam s prijateljicami......če deca od pridateljic moji naredijo "krivico" jih tudi pred njimi oštejem.....in isto delajo one z mojo.....

In še nekaj.....sama pa tudi ne živim v prepričanju, da so zgolj druga deca pretepaška in divja, moja pa je odraz pridnosti in skromnosti in ta odraz naj bi seveda bil produkt materine odlične vzgoje......


user posted image user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
23.1.2010 22:51:09   
Čili 1
Jst ne trdim, da so sam tuji otroci poredni in da bo naša popolna. Rekla sem samo, da je pri 16 mesecih še v ''ta pridni'' fazi, ko res nikomur nič noče. Vem pa tudi, da če bo kdaj prišla v tisto drugo fazo, pa ji kljub vsemu ne bom dovolila, da počne kar se ji zljubi. Iz malega namreč zraste veliko. Zato pa smo tudi kot odrasli različni. Da malo potenciram: eni ubijajo, drugi rešujejo življenja. Ne vzet tega čist dobesedno, sej veste kaj sem mislila. Ne mislim, da bo vsak nagajiv otrok morilec in vsak miren otrok ne bo zdravnik, ampak kljub temu smo starši tisti, ki v tej fazi vlečemo črto vmes med tem, da otroku prepovemo toliko, da še ne zatremo v njemu vsega, kar ga dela edinstvenega, hkrati pa ne dovolimo, da počne vse kar se mu zljubi. Ali bomo uspešni nam bo jasno čez 20 ali več let.

Anyway...smo bli na kosilu pri prijatlih. Na začetku groza. Mali je naši še piškote jemal iz ust. Pol sem pa vprašala kolegico zakaj mu vse pstijo in je rekla, da so se odločili za taktiko ignoriranja, ker ga bo tako prej minilo. Meni se zdi, da s tem, ko ne reagiraš na otrokova dejanja, na tiho sporočaš, da se z njimi strinjaš. Ne vem, nisem psiholog. Pol mi je povedala, da jo skrbi, da bi mlajšemu kej naredil, ker jo je že parkrat prosil, če bi ga vrgli v smeti. Po tem sem začela razmišljati, da verjetno res išče pozornost. Namesto, da bi sam pazila, kaj bo naši tamali vrgu v glavo, sem mu rekla naj jo nauči risat. S tem, ko se je vključil, se je čist umiril. Naši je podajal barvice, jo božal, ji kazal risbice, skratka čist drug otrok. Igral ji je na harmoniko in pel zima bela, naša se mu je smejala...super.

Naja78, če ti ni odveč mi pojasni, kako 16 mesečnika, ki ga konstantno nekdo neki tepe in suva naučiš, da se postavi sam zase. Tako, da pustiš, da ji sosedov Tinček razbija glavo s kamni in stakne učko s škarjami, ki mu jih starši dovolijo uporabljati, čeprav jih potem vihti naokrog (tuki nisem nč pretiravala). Pa ne mi rečt, da bi ti blo prav, če bi to kdo delal tvojim otrokom. Temo sem odprla, ker sem želela slišat, da je možno kljub vsemu obdržat prijatelje, pomagat svojemu in njihovemu otroku, ne pa netit prepira, sam zato, da bomo mi zmagal (čeprav sem bla dostkrat na njih jezna in še 100 krat bom).


Lp in še enkrat hvala vsem za odgovore,

Čili


< Sporočilo je popravil Čili 1 -- 23.1.2010 22:58:34 >

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Od hiše do hiše, od vrat do vrat ...
Včasih se mi zdi, kot da je tudi pust postal instanten. Hitro po kostum v najbližjo trgovino, malo naokrog po sladkarije...
Čarobni gozd v Supernovi
Supernova Ljubljana Šiška v marcu in aprilu prinaša pomladna doživetja za otroke Čarobni gozd.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?