|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 10:46:11   
nicnic
Spodnja tema koliko zaslužite mi je dala povod za to pisanje, ampak sem raje odprla novo temo.

Plače so za en drek v primerjavi z vsemi stoški in hrano. Vse se veča, le plača ostaja ista. Ampak to je že druga tema.

Ko sem delala na izobraževanju za brezposelne so mi nekatere rekle, da se jim ne splača it delat, ampak je dejansko res tako. Plače imaš 600 € (nimajo vsi VI, VII,...), kar ti pripada za potne stroške itak porabiš, kar dobiš za malico je zgolj simbolična vsota ali pa si anoreksičen, če prideš skoz s tem. Plačuješ varstvo - vrtca itak ne dobiš (jo, pa v isti vasi dobijo dve lažni mati samohranilki), vasrtvo te pride cca. 200€ na mesec - imaš dva otroka, torej 400€. Torej imaš "čistega" od plače 200€. Pa niti sličajno ne smeš v roku 100 let bit še kdaj noseča, drugače... In po vrh vsega padeš na rit, ko imaš za plačat ohoho dohodnine, ker v firmi niso pravilno odvajali.

Pa poglejmo z drugega vidika. Si doma, prijavljen kot hišna pomočnica, otroka imaš doma, si kmalu omisliš še enega, mogoče pa že imaš dva. Nadomestilo za porodniško + otroški dokladi so tam okoli 200 €, kakšen spretnež bi dobil še kakšen evro več - kot hišna pomočnica dobiš več (od nadomestila za porodniško). Ali pa imaš veze, te zaposlijo za  toliko časa pred nastopom porodniške, da fajn porodniško dobivaš.

In sedaj se jaz sprašujem - se mi res spalača hodit na šiht? Za unih 200 €, regres, ki jih dobiš? Ali pa ostati doma in dobivati teh 200€ in počakati,da je/sta/so otroci stari 3 leta in jih bolj mirne duše pustiš nekomu v varstvo?

In pol se mi bo Janševa vlada hvalila, da so oni zaslužni za tako rodnost (ki je res ampak čisto slučajna zadnje leta večja). Kdaj in kje?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 11:05:35   
srki
Meni se splača, kolikor doklade in podpore bi dobila, s tem ne bi mogla preživeti, pa četudi bi bil oz. je partner zaposlen.

SE pravi, ne pride v poštev, da bi bila doma. Kdo mi bo pa kredite odplačal? Država oz. socialna pomoč ne.

(odgovor članu nicnic)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 11:09:32   
mika
prijavljen kot hišna pomočnica,


kako pa to lahko in kje narediš?

(odgovor članu nicnic)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 11:12:25   
*maja
No meni se ne splača in sem tudi doma, no trenutno sem na porodniški. Imamo pa 4 otroke, in mi boi država do 10-tega leta najmaljšega plačevala prispevke za pokojninsko in socialno zavarovanje (to seveda ko se mi porodniška izteče).

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 11:39:09   
malecka
Ja v tej državi je tako, da če si zaposlen v firmi in nisi neka živina, imaš otroke, ki so v vrtcu se res ne splača delat. Jaz sem trenutno na porodniški in dobim 380 eurov user posted image
Ko bom pa šla v službo, bom pa dobila 450 eurov user posted image ja to je za zjokat in hvala bogu, da imam super taščo ki mi bo pazila otroke. Tko da sem jaz v super situaciji, ker ne bom rabila plačat vrtca. user posted image

Halo, država, zbudi se!!!! V Sloveniji se ful povečuje razlika med revnim in bogatim slojem. In jaz mislim, da kmali več ne bo srednjega sloja user posted image



_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 11:45:42   
Anonimen
Na koncu pa še ugotoviš, da Strojanovi živijo dosti bolje kot ti... te pa res spravi iz tira.... pa nič ne delajo... še stanovanje jim država poišče... kaj pa mi, ki se iz meseca v mesec borimo za obstoj ...

(odgovor članu malecka)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 12:01:42   
nicnic
IZVIRNO SPOROČILO: mika

prijavljen kot hišna pomočnica,


kako pa to lahko in kje narediš?


Bom vprašala kolegico, ki se je prijavila tako. Ji je pa svetovala na socilani.

*maja - bravo za 4 otroke! user posted image user posted image user posted image

malecka - moja tašča ima še 9 let do penzijeuser posted image ... Sem pa tudi jaz mnenja, da srednjega sloja ne bo več.

Anonimen -  Ja, Stojanovi so pa razred zase in me tako razpizdi, ko slišim kako so ubogi. In pol je na TV Elka pokazala polno denarnico bivših 10.000 SIT (še pred uvedbom evra) in rekla, da njej ni treba po trgovinah krast, ker imajo denar. Na račun koga? Kako ga oni s strani države in vseh istitucij dobijo, en pošten Slovenec pa ne?

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 12:06:42   
Anonimen
Ne, ne. Je bolje biti  kar doma in čakati na državne prejemke...ostali bodo pa v službo hodili, da bodo državni prejemke produciralii...Dajte no, kar dajmo kolektivno usekat, pa bomo videli koliko časa bomo kaj dobivali... Mislim...user posted image

(odgovor članu nicnic)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 12:09:38   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 12:23:25   
Taula
Srednjega sloja ne bo več..to je žal res. Jaz ne gledam na to ali se mi samo splača hoditi v službo..jaz hočem hoditi v službo.user posted image Če bi raje doma visela, ne bi šla na faks, bi doma čepela in vlekla podporo.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 12:48:33   
nicnic
Miša, nisi razumela kaj sem hotela napisati... nisem rekla,da naj vsi doma ostanejo, ampak sem preko tega vprašanaj - "Ali se sploh splača hodit v službo" hotela povedati, da imamo beden sistem v naši državi, da kliče po spremembah...

In ne vem zakaj je dobro bit anonimen, da prilepiš par smajlijev? Svašta!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 12:51:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nicnic

Miša, nisi razumela kaj sem hotela napisati... nisem rekla,da naj vsi doma ostanejo, ampak sem preko tega vprašanaj - "Ali se sploh splača hodit v službo" hotela povedati, da imamo beden sistem v naši državi, da kliče po spremembah...

In ne vem zakaj je dobro bit anonimen, da prilepiš par smajlijev? Svašta!



Sej bo ta vlada odstopila. Upam, da nas čakajo spremembe v pozitivnem smislu. Če ne prej pa drugo leto na volitvah.

(odgovor članu nicnic)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 12:54:43   
nicnic
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Sej bo ta vlada odstopila. Upam, da nas čakajo spremembe v pozitivnem smislu. Če ne prej pa drugo leto na volitvah.



Ja, pravijo, da upanje umre zadnje...user posted image


_____________________________

Pameten si, če verjameš samo polovice tega, kar slišiš.
Genialen, če ugotoviš, katero polovico.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 12:55:56   
Taula
Sej bo ta vlada odstopila. Upam, da nas čakajo spremembe v pozitivnem smislu. Če ne prej pa drugo leto na volitvah.


Jaz ne verjamem v to. Samo poglobile se bodo razlike med dvema slojema..revni, bogati.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu nicnic)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 12:59:28   
nuala
Tukaj je večina ljudi zaposlenih maj - oktober.
Plača za 48 urni delovnik / teden je cca 470 EUR ( turizem, gostinjstvo, trgovine, administracija - torej srednja ali višja izobrazba + vsaj 2 tuja jezika ).
Cene živil, oblek, otroške opreme, najemnine, pohištva,... soi pa neprimerno višje kot v Sloveniji.
Porodniška 3 mesece. Otr. dodatek minimalen.

Včasih se mi zdi, da Slovenija ( zaenkrat ) ni tako slaba.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu nicnic)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 13:15:21   
fragola
Tukaj je večina ljudi zaposlenih maj - oktober.
Plača za 48 urni delovnik / teden je cca 470 EUR ( turizem, gostinjstvo, trgovine, administracija - torej srednja ali višja izobrazba + vsaj 2 tuja jezika ).
Cene živil, oblek, otroške opreme, najemnine, pohištva,... soi pa neprimerno višje kot v Sloveniji.
Porodniška 3 mesece. Otr. dodatek minimalen.

Včasih se mi zdi, da Slovenija ( zaenkrat ) ni tako slaba.
IZVIRNO SPOROČILO: nuala


Nevem kje ti živiš, res je da določene stvari so boljše v Slovenijo, npr. kar se tiče porodniške, vendar večina Evropskih držav ima večje plače kot mi, stroški so pa kot pri nas.
Tukaj je večina ljudi zaposlenih maj - oktober.
Plača za 48 urni delovnik / teden je cca 470 EUR ( turizem, gostinjstvo, trgovine, administracija - torej srednja ali višja izobrazba + vsaj 2 tuja jezika ).
Cene živil, oblek, otroške opreme, najemnine, pohištva,... soi pa neprimerno višje kot v Sloveniji.
Porodniška 3 mesece. Otr. dodatek minimalen.

Včasih se mi zdi, da Slovenija ( zaenkrat ) ni tako slaba.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 13:15:58   
fragola
Ups, se je podvojilo!

(odgovor članu fragola)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 13:19:33   
Anonimen
Ja sej, če bi mi en dal vsak mesec cca 1000 EUR, se meni tudi ne bi splačalo hodit v službo. Pa tudi, če mi da 500 EUR, bi preživeli.
Sam rajši hodim, pa še družbo imam. Kaj bi pa delala cele dneve doma? Se mi zdi, da človek, ki je skoz doma, da z leti postane mal čudenuser posted image

(odgovor članu fragola)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 13:25:20   
Anonimen
saj socialno pomoč dobijo tisti, ki živijo na koruzi, poročeni pa nimajo šans, razen kjer sta oba brezposelna. Hvala bogu, nisma.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 13:33:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

saj socialno pomoč dobijo tisti, ki živijo na koruzi, poročeni pa nimajo šans, razen kjer sta oba brezposelna. Hvala bogu, nisma.


Ta je pa bosa. Tud tisti k smo na koruzi ne dobimo nič, izvenzakonska skupnost je izenačena z zakonsko. Dobijo sam tisti k ne presegajo cenzusa na člana, ali pa tisti k goljufajo in se igrajo "samohranilke". In to ne počnejo vsi k so na koruzi!
Jaz da pustim šiht ne dobim niti €, ker me je moj dolžen preživljat. Pa nisva poročena.

In folk sam joka. Če mate za 2 otroka 400€ vrtca za plačat pač nimate minimalnih plač a ne. Mislm...

In tiste k mislte da bo drugo leto po volitvah kej drgač....ja valdauser posted image .
Dokler bo tolk folka na socialni viselo, tolk "samohranilk", tolk časa bomo vsi zaposleni plačevali take ogromne prispevke in posledično imeli nižje plače. Čar socialne državeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 13:36:51   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

saj socialno pomoč dobijo tisti, ki živijo na koruzi, poročeni pa nimajo šans, razen kjer sta oba brezposelna. Hvala bogu, nisma.
[


Samo vprašam nekaj; kakšno socialno pomoč pa dobijo tisti, ki živijo na koruzi? Ljubica moja, živeti na koruzi pomeni isto, kot biti poročen, samo papirja ni. Pravice so pa iste, kot izhajajo iz poročenega stanu. V doklade se vpisujeta oba partnerja, v ostale papirje tudi.
Zato mi res ni jasno, o kakšni pomoči kvasišuser posted image  Ker tudi midva namreč živiva na koruzi že 3 leta, pa zaradi tega nimam nobenih dodatnih denarnih prilivov.

A si mogoče želela debatirat o samohranilkah?

Evo Karin, si me že prehitelauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 13:42:19   
Udb
Sej bo ta vlada odstopila. Upam, da nas čakajo spremembe v pozitivnem smislu. Če ne prej pa drugo leto na volitvah.
Kot da je bilo pod prejšnjo kaj bolje?! user posted image A pod naslednjo misliš da bo?! Pa sem mislila, da sem jaz naivna...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 14:09:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nicnic
Miša, nisi razumela kaj sem hotela napisati... nisem rekla,da naj vsi doma ostanejo, ampak sem preko tega vprašanaj - "Ali se sploh splača hodit v službo" hotela povedati, da imamo beden sistem v naši državi, da kliče po spremembah..

Določeni pač ne dojamejo bistva.

(odgovor članu nicnic)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 14:37:14   
Peteršilj
poznam kar nekaj primerov, ko so ženske, brezposelne in pod narekovaji samohranilke, živijo pa skupaj s partnerjem, na istem naslovu. Mislim, da je anonimen to mislil-a. To pa so tisti, ki goljufajo državo .
Kak se ene takoj razburite, mirno kri, ženske.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 14:38:37   
Anonimen
Se mi zdi, da človek, ki je skoz doma, da z leti postane mal čuden

Čuden je že tisti, ki ostane doma, ni treba čakat še x-let... Tu mislim so izvzeti samo tisti, ki so pač doma zaradi večih otrok, ali pa če je kakšna bolezen posredi, no pa tudi tisti, ki doma pač tudi delajo in se s tem preživljajo, ne pa da čakajo darove države...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?